Propagandos ir ideologijos analizė, Ukraina, Rusija

Ukrainos politikai ir verslininkai ragina CNN neskleisti Kremliaus dezinformacijos apie Azovo pulką

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 3 d. 21:58

28     

    

Ukrainos politikai ir verslininkai ragina CNN neskleisti Kremliaus dezinformacijos apie Azovo pulką

Pasaulio masinės informacijos priemonėse atsiranda vietos Rusijos propagandai apie Azovo pulką, kuris Ukrainos Nacionalinės gvardijos sudėtyje didvyriškai gina Mariupolį. Politikai pareiškia, kad tam tikra informacija užsienio šaltiniuose yra Kremliaus propaganda.

Kaip informuoja Censor.net, atvirą laišką CNN aktyviai platina Ukrainos politikai ir verslo atstovai.

„Be maisto, vandens, be galimybės persigrupuoti, papildyti šaudmenis Azovas kovoja su Rusijos žvėrimi. Ir būtent todėl mes, Ukrainos politikai, pramonininkai, verslininkai, Ukrainos piliečiai, išsiuntėme kolektyvinį laišką CNN, kad apgintume Azovo, šiandien ginančio Mariupolio laisvę ir nepriklausomybę, garbę ir gerą vardą“,– rašoma pranešime.

Atvirame laiške CNN rašoma:

„Mes, skirtingų ideologinių pažiūrų Ukrainos politikai, pramonininkai ir verslininkai kreipiamės į CNN. Mes dėkingi už tai, kad jūs rodote tiesą apie karą Ukrainoje ir aiškinate savo auditorijai Kremliaus manipuliacijas. Kartu norėtume atkreipti dėmesį į pagrindinius prieš Ukrainą nukreiptus triukus, kuriuos Rusija naudoja Vakarų auditorijai. Mūsų nuomone, toksiškos Kremliaus dezinformacijos atakos iš dalies buvo nukreiptos į CNN rašančius autorius ir auditoriją.

Paskelbdamas savo žiaurų ir destruktyvų karą Vladimiras Putinas jo tikslu pavadino „demilitarizavimą“ ir „denacifikavimą“. Rusija mėto bombas ant taikių Ukrainos miestų, kad sustabdytų neonacių vykdomą rusakalbių gyventojų genocidą, sako Putinas. Tokių neonacių pavyzdžiu Rusijos valdžia nurodo Azovo Nacionalinės gvardijos pulką. Raginame CNN būti labai atidiems komentuojant Azovo temą. Kaip savo skiltyje teisingai sako CNN apžvalgininkai Tara John ir Tim Lister, tai yra mėgstamiausias Rusijos propagandos taikinys. Bet, mūsų nuomone, gerbiami apžvalgininkai iš dalies tapo tokios propagandos objektu. Apie ką tai?

Visų pirma. Kalbame apie sąmoningą Nacionalinės gvardijos Azovo pulko ir partijos Nacionalinis korpusas supainiojimą. Tiesa ta, kad buvę Azovo vadai baigę karinę tarnybą sukūrė partiją. Į ją įsijungė kai kurie Azovo veteranai. Azovo pulkas nėra partijos sparnas. Tai Ukrainos Nacionalinės gvardijos dalis, kuriai vadovauja Generalinis štabas ir aukščiausia Ukrainos karinė vadovybė.

Antra. Autoriai pateikia politiko Andrijaus Bileckio 2010 m. citatą, kai jis neva kvietė į „baltosios rasės kryžiaus žygį“. Šią citatą pirmą kartą paskelbė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2015 m. rusų agresijos pagrindimui. Nuo tos akimirkos ją naudojo įvairios žiniasklaidos priemonės, tarp kurių autoritetingas laikraštis Guardian, kuriuo remiasi CNN. Tuo pat metu vienintelis gyvas Beleckio pareiškimo liudininkas yra Lavrovas. Nėra jokių kitų liudininkų, kad Nacionalinio korpuso vadas iš tikrųjų kada nors taip buvo sakęs. Tas pats Lavrovas tvirtina, kad Rusija nekariauja su Ukraina.

Trečia. CNN autoriai tvirtina, kad Azovo judėjimą finansavo ne tik valstybė, bet ir oligarchas Kolomoiskis, kuriam JAV taiko sankcijas. Faktas yra tai, kad oligarchas Kolomoiskis iš tiesų palaikė kai kuriuos savanoriškus junginius, bet tarp jų Azovo pulko nebuvo. Šiame kontekste Rusija naudojasi Kolomoiskio pavarde, suprasdama, kad tai prideda toksiškumo būtent amerikiečių auditorijai.

Taigi mes susiduriame ne su atsitiktiniais netikslumais, o su meistrišku dezinformuojančiu naratyvu, smogiančiu į pačias jautriausias Vakarų vietas ir siekiančiu susilpninti karinę ir politinę pagalbą Ukrainai. Mes raginame CNN atsiprašyti karių ir pašalinti iš tinklapio skiltį su grubiais iškraipymais. Tokios informacijos sklaida kelia skausmą Mariupolyje jau žuvusių ar visiškoje apsuptyje esančių kariškių šeimoms. Tai taip pat demoralizuoja Ukrainos pasipriešinimą“.

Ukrainos aktyvistai ir politikai, verslininkai ir pramonininkai ragina viešai išplatinti laišką, kad būtų apgintas pagrindinių Mariupolio gynėjų – Azovo pulko –garbė ir geras vardas.

Šaltinis: censor.net

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O kas toks Stepanas Bandera ? Detaliau, požaluista       2022-04-6 19:41

Šlovė Azovo tikriems vyrams!Iki pergalės prieš murlo kacapyną!
Gaus nuo Azovo vagių gauja,iš patvorių surinkti, girto tėvo padaryti vojakos,Pasaulis praregėjo,narve liliputą vežios po Ukrainą, o gal ir ne vieną....kompanija, ruoškitės, narvas jums garantuotas.

vbs       2022-04-4 18:17

“Всему миру расскажу, как Азовцы издевались над нами! Фашисты! Они убивали нас за наши же деньги”
https://youtu.be/HRf7lmfCV4s

Kukui       2022-04-4 18:14

putino daug atmainų, misija neįmanoma

LR pilietis       2022-04-4 17:24

Aš už Ukrainą ir ukraineičius, bet niekaip nesuprantu kam visi tie kvazifašistiniai simboliai pas Azov pulką? Na kam? Nejau ukrainiečiai nesupranta, kad tokie simboliai ir tatuiruoti Azov nariai turi blogą reputaciją. Aš nesuprantu šito. Kam tuščioje vietoje kurti problemą kuria būtinai pasinaudos Rusija? lygiai taip pat kam tas Banderos garbinimas? Banderos pasekėjai 1941 žudė žydus Lvove. Ukraina klumpa tuščioje vietoje, šiais laikais įvaizdis yra viskas. Jei pas Azov pulką yra kažkas panašaus į svastiką/SS, tai visada bus vertinama kaip kraštutinės dešinės pakraipos organizacija.

Kuku       2022-04-4 17:16

O kur pakars Putiną? Ar gabalais suplėšyti tą brudą?

Al. Netikėk, jei ant buliaus parašyta karvei        2022-04-4 16:44

Wolfsangel (vok, ,,vilko kablys”), Wolfsanker,  Wolfsjagd, Doppelhaken arba Crampon, hameçon arba hameçon de loup - panašus į Eihwaz runą heraldinis ženklas iš Vokietijos ir Rytų Prancūzijos, kilęs iš viduramžių spąstų: Z formos metalinis kablys, pakabintas ant grandinės nuo metalinio strypo. Kartais Z būna perbraukta juosta. Ženklas sutinkamas daugelyje Vokietijos savivaldybių herbų. Taip pat randamas kaip mūrininko ženklas viduramžių mūro dirbiniuose.

naudotas nacių vafen ss daliniuose:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfsangel
https://en.wikipedia.org/wiki/2nd_SS_Panzer_Division_Das_Reich
ir Ukrainos Azovo bataljone:
https://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion
—————————————
Zorro ženklas - Johnston McCulley 1919 m. sukurto personažo Zorro špaga iškertamas ,,parašas”, raidė Z.
Spec operacija Z - pavadinimas, naudotas Japonijos II pasauliniam kare prieš JAV:
Pearl Harboro antpuolis, žinomas kaip Operation Z in planning
Operation Z (1944), Japonijos planas ginti Marianų salas II PK metu /Japanese World; War II plan for the defense of the Marianas Islands
Ir Rusijos kare prieš Ukrainą:
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Z

Išvada: Tiek Rusijos kariuomenė, tiek Azovas naudoja to paties ženklo modifikacijas.

stasys       2022-04-4 13:56

unian.net/economics/transport/transportnaya-blokada-rossii-i-belarusi-polsha-latviya-litva-i-estoniya-gotovyat-polnuyu-izolyaciyu-novosti-ukraina-11772292.html
Tai viena įdomesniu naujienu apie kuria Lietuvoje neradau informacijos .

Be abejonės        2022-04-4 13:07

Vietiniai vatagalviai nerimsta. Yra toks putino ir rusijos gerbėjas Vytautas Misiūnas kuris dirba Kaune, įmonėje Parkavimas Kaune. Tai jam rusija neįtikėtinas gėris, bet ten nešdintis nenori.

Prašalietis       2022-04-4 12:38

stasys     2022-04-4 10:48
Bent kiek adekvačiai realų pasaulį pajėgiantis suvokti žmogus be didelių pasatangų supranta pseudo valstybinio lansberginio durnių laivo “intelektualų patriotinėse” smegeninėse egzistuojančias “gilias nuoskaudų kišenes”, “slaviško napoleno užgyventus ir ofšoruose paslėptus turtus”, kurių nesuranda net ir pasaulio ofšorų savininkė Anglija. Belieka vieni kitiems pasilinkėti kuo greičiau pradėti neišsivaikčiojusiems lansberginio durnių laivo keleiviams su vietiniu “politiniu” ir visokiu kitokiu “elitu” pradėti kuo greičiau šokti kiekvieną dieną miestų aikštėse, gatvėse,skveruose, kaimuose, laukuose, kiemuose…“išsilaisvinamų kovų” maidaninį karinį-patriotinį šokį, pagimdantį begalinę “dvasinę drąsą ir patriotizmą”. Nuo 2014 metų visi pasaulio proamerikiniai “patriotai” žino, kad šio “pergalingo” čiabuvių karo šokio pradžia yra “Kto neskačet tot maskal”, o pergalinga pabaiga-“Maskaliaku na giliaku”. Ukraina visam pasauliui šio šokio “stebūklingą dvasią” demonstruoja nuo šių metų vasario 24 dienos Mariupolyje, Kijeve, Charkove, Lvove…..

stasys        2022-04-4 10:48

Reikia suprasti Prašalieti , jo nuoskaudų kišenės gilios . Jose ne tik gausu putino priešu kurie nuolatos skriaudė ta smulkuti , mažo ūgio slaviška ‘napoleona’ bet ir pavydėjo jam jo užgyvento turto paslėpto ofšoruose . Balandžio 1 pokštai praėjo o vakarai kaip pirko dujas doleriais ir eurais taip ir perka. Yra tik nedidelė išimtis . Senas vakariečiu valiutines sąskaitas aptarnauja nauji veidai uždirbdami konvertuojant dolerius ir eurus į rusiškus rublius .  Kas čia per politika jei babkiu putinui neuždirbą ? Sena svajonė apie atvežamus vagonus rubliais už dujas liko pamiršta .

Jooo       2022-04-4 10:38

Komentaruose Lietuvos rusu “lojalumas” Lietuvai kaip ant delno - neapykanta ukrainiečiams per kraštus muša. Tai cia šituos shudo gabalus Bilotaite, Cmyl ir Simonyte gerbti ragina?

Kodel       2022-04-4 10:34

Tokia pačia Putino dezinformacija Lietuvoje skleidzia LRT, DELFI ir 15min.

Diedas       2022-04-4 10:00

Kai driskių armija kėsinasi išgalabyt tautiniu pagrindu, paversti ukrainiečius į save panašiais ubagais, jokios politinės pažiūros nebesvarbu. Reikia vieningai gintis.Ką ukrainiečiai ir daro.

Pas rusus reiškiasi       2022-04-4 9:50

totorių mongolų kraujas-kariauti ir žudyti.Gaila,kad jis dominuoja.Ir Bučoje žudė kažkoks pusiau mongolas.Ir Putinas panašus į mongoloidą.

Kis       2022-04-4 9:46

Kur pataikiau?

Kis       2022-04-4 9:43

sis nauzauga per visokias simoninus supirko puse uzsienio redakciju,kokia nieksinga nacija,kai vyko apklausa Totorijoje,kalbintos vien rusiskos mordos nei viena,nors del padorumo pasakytu ziaurumams ne.Stai kur gyvas fasizmas,palyginus Gebelso propoganda,kuri buvo paremta faktais,tai tik maza propogandele.
  Niekada i rusu tautybes zmogu neziurejau viena akimi,sdiandiena nenoriu paprasciausiai matyti.Bijai,parse,tai patylek.

Prašalietis       2022-04-4 9:15

Paprastai dezinformacija, šalia pateikiant akivaizdžiais argumentais paremtą informaciją, yra stengiamasi skleisti kuo plačiau, kad net ir didžiausias puskvailis turėtų galimybę pamatyti kaip yra iš tiesų. Kas"Laisvo, demokratinio, nepriklausomo, visokių pilietinių teisių gausumu” garsėjančio vakarų pasaulio kvailinamai eiliniai publikai po 2014 metų pradėjo darytis nereikalinga. Pakanka nuolatinio primityvaus kartojimo(dar dėdė Gebelsas savo laiku mokė- Kartok melą tiek kartų, kol žmonių masėms tai “pasidarys tiesa”), kol publika gausia ir begaline “informacija” patiki, po to varyti sekančią, kad buvusi patikėta “informacija” būtų kuo greičiau pamiršta ir taip be galo. Pavyzdys: Irako Huseino “masinis naikinimo ginklas"ir JAV kankinimo kalėjimai Abugraibe, JAV Afganistane vykdyti ir nufilmuoti taikių žmonių gausūs pašaudymai, melagingas Jugoslavijos serbų vykdytas genocidas už kurį Hagos tribunolas Miloševičių kalino kelis metus kol jis numirė, nes niekaip Hagos vyriausia prokurorė Delpontė su šio pseudotribunolo “teisuoliais” negalėjo suregzti kaltinimo pagal kurį būtų buvę galima Miloševičių nuteisti. Sirijos prezidento Asado neva vykdytos “cheminės atakos”,nors cheminis ginklas buvo sunaikintas prižiūrint tarptautinėms kontrolės organizacijoms, Skripalių “nuodijomas novyčioku”, Navalno “nuodijomas novyčioku”... “Progresyviam” proamerikiniam pasauliui visiška “propaganda” yra :Dokumentais įrodomas JAV baktereologinio ginklo kūrimo laboratorijų finasuojamų Pentagono buvimas Ukrainoje, vokiečių žurnalistų paskelbta filmavimo medžiaga, kurioje banderiniai “karžygiai dėl viso pikto, kad nepabėgtų humaniškai” peršauna rusų belaisviams kojas. Kitoje užsienio žurnalistų filmuotoje medžiagoje, pasakodami apie rusų armijos “barbariškumą” rodo belaisvių sušaudymą, tik filmavimo metu pasimato, kad vieno sušaudomo “Ukrainos belaisvio” rankovė yra su balta juosta, kokias nešioja rusų kariai. Dar yra įdomu, kur dabar kažkur Donbaso ligoninėje gulinti jauna mama pasakoja, per visas pasaulio “informavimo” priemones transliuota Mariupolio ligoninę paliekanti, bombardavimų sužalota jauna nėščia moteris. JAV “kovotojams už visokias kitų teises” yra visiškai neįdomu ką pasakoja iš Marijupolio rūsių ištrūkę taikūs gyventojai, kokius vaizdus nufilmuoja Aidaro paliktus įtvirtinimus užėmę Donbaso kariai su į nugarą nušautais ar sudegintais, kad niekas nepažintų, buvusiais Aidaro sėbrais. “Labai tiesą ir nepropagandą mylinčiai” JAV ir proamerikiniai publikai yra visiškai neįdomu taip pat ką pasakoja iš Marijupolio bandę net ir moterų rūbais persirengę pasprukti Aidaro “karžygiai”...ir taip be galo… Taip kad gyvename nuostabius dar žmonijos istorijoje negirdėtus totalinio melo laikus, kur neduok Die pats žmogus turėtų galimybę palyginti “informacijas su dezinformacijomis” ir pabandyti pats suvokti kur yra tiesa ir kur melas… Buvo pasaulyje iki 1990 metų Sovietinė“blogio imperija”, kuriai sugriuvus nuo 1990 metų visu “grožiu” atsikleidė JAV “gėrio imperija”, kuri po 2014 metų pasidarė žmonijos istorijoje dar negirdėto primityvaus Melo imperija….Vakarų civilizacijos su JAV priešakyje pasaulio čiabuviams demonstruojamas “progresas” yra akivaizdus…

Netikėk       2022-04-4 8:39

Ką priešai suoks,
Ką kalbės tau KGB,
Ukraina juk kovos,
Kol Jos priešų nebeliks….

Valio Ukrainai, gėda vatnikams.

stasys       2022-04-4 8:32

facebook.com/watch/?v=279417771017647 , linkėjimai iš Charkovo .

Netikėk, jei ant buliaus parašyta karvė       2022-04-4 8:26

Bent pradžiai pabandžiau susirasti Das Reich simbolį ir palyginau su Azov simboliu. Na ir aišku jokio sutapimo nepastebėjau, juk aš tikiu CNN. Kaip ir nieko panašaus neradau ant taip vadinamo “VSU” antsiuvo abiejų pusių. Aš nieko blogo nemanau apie vokiečių kariuomenę, bet manau, kad kiekvienas turi atsakyti už savo kalbas. Kažkas Ukrainoje dabar moka už savo kalbas. Kadangi abi pusės užsispyrę ir turi toli siekiančių ambicijų, tai kalsis, kol neliks nė vieno ukrainiečio. Įdomu stebėti izarealio požiūrį į savo gentainius Kijevo valdžioje. Nors abu parlamentai įžiebia menoras, bet tikslų siekia kitaip. Kuo yra naudingas karingas budulis? Juo galima pasinaudoti visur ir visada. Perfrazuojant Slava… Salam alaikum. As-salamu alaykum.

stasys        2022-04-4 6:45

Geras laiškas , vietoj to kad visam pasauliui kalbėti apie putino Rusijos kova su ‘banderomis’ dabar visi kalba apie Ukraina ir jos kovą už teritorinį vientisumą . Istorija visada kartojasi , smurtas Rusijos visuomenės patirtas prieš šimta metu karu atsikartoja Ukrainoje šimtmečiui praėjus .  Tai ne paskutinis kartas kai dar aptarsime smurto reikšme visuomenės gyvenime .

Šlovė Kadyrovo kariams ćečėnams       2022-04-3 23:17

kurie šluoja iš Mariupolio tuos brudus nacius benderovcus.

Šlovė Kadyrovo kariams ćečėnams       2022-04-3 23:15

kurie šluoja iš Mariupolio tuos brudus bendetovcus.

Manau       2022-04-3 23:14

kad rusai išraus tą nacių geluonį su visomis šaknimis.

Džiaugiuosi        2022-04-3 22:26

Kadyrovo kariai po vieną išžudys tuos brudus nacius benderovcus iki paskutinio, nereikės ir karo tribunolo tiems padugnėms už nusikaltimus žmonijai.

bingo       2022-04-3 22:23

Kur karo nusikaltėlį žyderą Zelenskį pakars : Maskvoje Raudonojoje aikštėje ar Kijeve Maidane ?

Pagarba!       2022-04-3 22:13

Azovo vyrams.

Regimantas        2022-04-3 22:12

Karinė operacija pasibaigs tik po to, kai banderos pasirašys kapituliacijos aktą. Banderos praleido progą sutikti su Rusijos pasiūlytomis karinės operacijos nutraukimo sąlygomis.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.