Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Ūkininkų protestų metu atsistatydina Nyderlandų žemės ūkio ministras, pripažindamas, kad jis nebuvo „tinkamas žmogus“ šiam darbui

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 11 d. 20:13

5     

    

Ūkininkų protestų metu atsistatydina Nyderlandų žemės ūkio ministras, pripažindamas, kad jis nebuvo „tinkamas žmogus“ šiam darbui

Henko Staghouverio (Henk Staghouwer) atsistatydinimas yra paskiausias ilgą laiką vykstančios dramos tarp Nyderlandų vyriausybės, Europos Komisijos ir olandų žemės ūkio darbuotojų veiksmas.

Nyderlandų Žemės ūkio ministras atsistatydino pirmadienio vakarą po audringos vasaros, kupinos masinių protestuojančių prieš vyriausybės sprendimą nustatyti sunkius išmetamųjų teršalų sumažinimo tikslus šiam sektoriui olandų ūkininkų demonstracijų.

Henkas Staghouveris dirbo šiame darbe tik nuo sausio mėnesio. Jis susidūrė su triukšmingu pasipriešinimu Nyderlandų vyriausybės bandymams vykdyti Nyderlandų teismo 2019 metų nutarimą sumažinti azoto junginių išmetimą ūkiuose siekiant laikytis ES aplinkos apsaugos taisyklių.

Paskutinis lašas buvo šios savaitės atsakas Staghouveriui, kai jis sutiko su Europos Sąjungos pasiūlymu sumažinti mėšlo, kurį Nyderlandų ūkininkams buvo leista naudoti savo laukuose, kiekį.

Visą vasarą Nyderlandų žemės ūkio darbuotoji kėlė galvos skausmą vyriausybei užkimšdami pagrindinius kelių tinklus traktorių kolonomis bei blokuodami prekybos centrų produktų skirstymo punktus keliuose miestuose ūkininkams sakant, kad jie nerimauja, jog siūlomi planai reikš jų ūkio šakos pabaigą.

Protestai susilaukė energingo valdžios institucijų atsako, anksčiau šiais metais Europai sukėlusio šoką, kaip virusui internete plintant vaizdo medžiagai, rodančiai šūvius, paleistus į protestuotojus, bei ūkininkus, kurie ištraukiami iš savo traktorių grasinant ginklu.

Trumpos pirmadienio spaudos konferencijos, kurios metu jis paskelbė apie savo atsistatydinimą, metu Staghouveris pripažino, kad jis paprasčiausiai nebuvo tinkamas žmogus šiam darbui.

„Aš savęs klausiau, ar aš esu tinkamas žmogus, kad peržiūrėčiau prieš mane iškilusius uždavinius… praėjusį savaitgalį padariau išvadą, kad nesu tas žmogus.“

Nyderlandų Premjeras Markas Rutė (Mark Rutte) Tviteryje rašė, kad jis gerbia Staghouverio „drąsų sprendimą“, tuo tarpu kiti buvo kritiškesni ir išreiškė abejones dėl to, kaip būtent jam pirmoje eilėje buvo pavestas šis darbas.

Bartas Kempas (Bart Kemp) iš ūkininkų organizacijos Agractie pasakojo Nyderlandų visuomeniniam transliuotojui NOS, kad Staghouveris „buvo draugiškas, bet neryžtingas žmogus“.

Šias pareigas laikinai užims buvusi Žemės ūkio ministrė Karola Šouten (Carola Schouten).

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nekultrūringi       2022-09-12 8:43

tie Nyderlandai, visiškai jokios pagarbos elitui. O štai Lietuvoje jau susiformavo naujųjų laikų  valstybės valdymo ideologija — Pišdulkreivizmas. Liaudis gausiai renkasi į  mitingus, sveikinti naujųjų Tautos išgelbėtojų.

patikslinimai       2022-09-12 8:15

Panašu,kad Nyderlanduose labai įsigalėjusi anglų kalba. Nematyti šūkio olandiškai ” Geen boeren, geen eten”, tik angliškas “No farmes, no food”.

patikslinimas       2022-09-12 8:09

Olandišką asmenvardį Henk Staghouwer lietuviškai reikėtų tarti Henkas Stachauveris, Mark Rutte- Markas Riutė, Karola Schouten- Karola S-chauten.Olandų kalboje sch tariama ne š,kaip vokiečių kalboje,bet s-ch.

Atsakymo,kaip buvo       2022-09-12 7:11

pavogtos Tiesos jau nebelaukiam,nes tylejimas ir yra atsakymas.Kitas atsakymas yra Sinicos kalbejimas radijuj,kur buvo lendama juknevicienei per os.Taigi,NS yra kanciervu projektas zmonems klaidint.Ne veltui protingesni iskart ta suprato ir isejo.Durneliai,kaip visada,dar tebetiki ‘gelbetojais’.LT yra kvailiu salis,deja deja..

T0mas J.       2022-09-11 20:50

Radžvilai, Sinica - paaiškinkit kaip įsigijote portalą TIESOS lt.
Skaitytojai nori žinoti. Laukiam atsakymo.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.