Demokratija ir valdymas, Gynybos politika, Europa

Trys popierinės Europos Komisijos vizijos apie ES saugumo ir gynybos ateitį: negi turėtume pasijusti saugesni?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 11 d. 7:54

18     

    

Trys popierinės Europos Komisijos vizijos apie ES saugumo ir gynybos ateitį: negi turėtume pasijusti saugesni?

Šiandien, birželio 7-ąją, Europos Komisija paviešino savo vizijas apie Europos Sąjungos valstybių narių saugumo ir gynybos ... ateitį siūlydama valstybėms narėms svarstyti ir rinktis iš trijų galimų scenarijų.

Net jei šie sumanymai radosi kur kas anksčiau nei po paskutinio ES viršūnių susitikimo, įsiminusio kovingomis kalbomis apie rankų laužymą ar nusivylimą taip ir nepavykus visiems patempti už vieno liežuvio, pats toks klausimo kėlimas kitų naujienų kontekste virsta dar viena ES esteblišmento viešųjų ryšių akcija – situacija pasaulyje klostosi tokia, kad pasijusti saugesniems nepadės nei vieši patikinimai, kai laužomos net sutartys, nei galimų ateities scenarijų skaitymai ir aptarimai.

Supažindindami su Europos Komisijos paskelbtu pranešimu žiniasklaidai, kuriame bendrais bruožais pristatomi EK pasiūlyti trys galimi Europos gynybos ateities scenarijai, kviečiame į diskusiją: o kas iš tiesų mus daro / padarė tokius silpnus ir pažeidžiamus?

* * *

Pirmasis scenarijus: bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje

ES valstybės narės ir toliau pačios spręstų ir, nagrinėdamos kiekvieną pavienį atvejį, savo noru apsispręstų, ar esama poreikio bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityje, o ES ir toliau ieškotų būdų, kaip papildyti šias nacionalines pastangas. Bendradarbiavimas gynybos srityje būtų sustiprintas, tačiau ES dalyvavimas svarbiausiose operacijose liktų ribotas. Naujasis Europos gynybos fondas padėtų atsirasti naujiems bendriems pajėgumams veikti kartu, tačiau priimti sprendimus, kaip plėtoti ir materialiai aprūpinti savo gynybos pajėgumus, ir toliau būtų ES valstybių narių atsakomybė. ES / NATO bendradarbiavimas išsaugotų dabartines bendro veikimo formas ir struktūrą.

Antrasis scenarijus: pasidalytas saugumas ir gynyba

Pagal ambicingesnį scenarijų ES valstybės narės sutelktų tam tikrus finansinius ir veiklos išteklius, kad solidarumas gynybos srityje būtų didesnis. ES taip pat prisiimtų didesnę atsakomybę už saugumą pačioje Europoje ir už jos ribų. Būtų imtasi didesnės atsakomybės tokiose srityse kaip kibernetinis saugumas, sienų apsauga ir kova su terorizmu ir sustiprintas gynybos bei saugumo aspektas ES vidaus politikoje, pavyzdžiui, sprendžiant energetikos, sveikatos, muitinių arba kosmoso erdvės saugumo klausimus. Šios pastangos turėtų būti grindžiamas politine valia veikti, taip pat ir priimti sprendimus greitai besikeičiančiomis aplinkybėmis. ES ir NATO taip pat padidintų tarpusavio bendradarbiavimą ir koordinuotų savo veiklą sprendžiant visą spektrą problemų.

Trečiasis scenarijus: bendras saugumas ir gynyba

Ambicingiausias scenarijus numato per tam tikrą laiką suformuoti bendrą Sąjungos gynybos politiką, kad būtų sukurta bendra gynyba pagal ES Sutarties 42 straipsnį, kuriame įtvirtinta nuostata leidžia bendrą matymą turinčių valstybių narių grupei imtis atsakomybės perkelti Europos gynybą į kitą lygį. Pagal šį scenarijų, ES valstybės narės prisiimtų didesnius įsipareigojimus už viena kitos saugumą paversdamos Europos apsaugą bendra ES ir NATO atsakomybe. ES gebėtų vykdyti aukščiausio lygmens saugumo ir gynybos operacijas, paremtas kur kas didesne valstybių narių gynybos pajėgų integracija. Remti bendras gynybos programas ES turėtų kartu su Europos gynybos fondu ir specialiai įsteigta Europos gynybos tyrimų agentūra. Tai paskatintų sukurti ir tikrą Europos gynybos rinką, galinčią apsaugoti pagrindines strategines veiklas nuo užvaldymo iš išorės.

Išvardyti scenarijai nėra tarpusavyje nesuderinami, tačiau jie iliustruoja tris skirtingus pasiryžimo solidarizuotis saugumo ir gynybos srityje lygmenis.

Didinti Europos saugumą būtina. Padedamos ES institucijų ES valstybės narės pačios spręs, kokį solidarizavimosi lygmenį pasirinkti. Žvelgdamos į ateitį, jos jau dabar turi nuspręsti, kuriuo keliu nori pasukti ir kokiu greičiu nori eiti, kad Europos piliečiai būtų apsaugoti.

Daugiau apie Europos Komisijos įsivaizdavimus ir svarstymus, kaip užtikrinti Europos saugumą ir gynybą ateityje, skaitykite ČIA, kodėl verta įkurti Europos gynybos fondą ir kaip tai siūloma padaryti, – ČIA.

Iš anglų kalbos vertė Ramutė Bingelienė

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pagarba anglams už brexit       2017-06-10 12:27

pamatė anglai, kad ES - velnio naguose.
(ruskelių ir žydelių)

Joooo,        2017-06-9 21:50

taip ir matau honekerio šliundrą skelbiant karą ruskiui užpuolusiam Lietuvą...
greičiau žemė ims kuktis į priešingą pusę...

Pikc       2017-06-8 21:29

Beje, toks “lengvas” priminimas - eurosajūzas niekad nebuvo, nėra ir nebus gynybinė organizacija. Atkreiptinas dėmesys, kad Briuselio vidaus kariuomenės kūrimo entuziastai dažnai pateikia “argumentą”, kad “Amerika jūsų negins”, “patogiai” pamiršdami, kad NATO sutarties 5-asis straipsnis numato prievolę ginti bet kurią NATO valstybę jos užpuolimo atveju, ir jos sulaužymas automatiškai reikštų NATO kaip organizacijos pabaigą, ko nė velnio nenori nė viena NATO narė (tiesiog per didelė rizika), tuo tarpu eurosajūzas JOKIŲ panašių straipsnių (taigi, ir įsipareigojimų) neturi, neturės ir neprivalo turėti (žr. komentaro pradžią). Tad pradžiai “jokūbėliams” vertėtų su SAVO diarėja susitvarkyti. wink

Pikc       2017-06-8 21:13

->Tarabilda: “Ar čia yra bent vienas kuris negirtas galėtų patikėt, kad iš Eurosojuzo jaunosios seksualiai įvairoviškos populiacijos sukurta armija galėtų eiti į karą su rusu Lietuvos ginti.” BŪTENT. O dar, kaip ir sakiau, verta pagalvoti, KUR ir KO GINTI tokią kariuomenę siųstų “Briuselio kopūstai”, atsižvelgiant į jų ideologines nuostatas. wink
Įsivaizduokite hipotetišką situaciją: sėdi sau koks junkeris, barozas, šulcas, merkelienė, kon-benditas ar koks kitas “liberaliai-tolerantiškas” fruktas Briusely, žiūri ataskaitas: Vengrijoje nacionalistinis maištas - reiklaaujama nepriklausomybės, lenkai vis atsisako priimti privalomą dar 50 tūktst. kebabų nelegalų kvotą, serbai vėl išvaikė Europos Komisijos finansuotą jungtinį pederastų, pedofilų, zoofilų ir incesto mėgėjų paradą “European Freak Pride”, Baltijos valstybės (prierašas ataskaitoje: “homofobiškos, zoofobiškos, pedofobiškos, incestofobiškos, ksenofobiškos beigi islamofobiškos”) praneša apie ginkluotus separatistinius maištininkus, remiamus Rusijos kariuomenės. Ir kurgi minėti “Briuselio kopūstai” siųstų savo vidaus kariuomenę? wink

Dzeikas       2017-06-8 20:23

Tarabilda ir Pikc., jums patriotine tryda trukdo suvokt elementaria tiesa. JAV nutraukusi karine sajunga su Vokietija Lietuvos negins.Net ir sajungoje su Lenkija 90% , statau 10 pries 1 , kad negins.Paziurek i zemelapi - pernelyg istestos komunikacijos + Baltijos jura su Kaliningrado anklavu prifarsiruota rusu tanku ir raketu. Kastai didziuliai,o prizas - kapeikinis.Net jeigu i aljansa su JAV , o stebukle , prisplaktu JK,Norvegija ir Svedija - visvien NEAPSIMOKA!

Dzeikas       2017-06-8 20:10

Tarabilda, literaturinius vertinimus atidekime.faktas tas, kad JAV ima svarstyti ar verta sia sutve islaikyti ant karinio balanso.Kai Vokietija turi zaISLINE 60.000
galvu kariuomene ir dar jankiams kaip skuduru atgal teskia tipo jus cia nelabai ir bereikalingi, tai neabejoju , kad galvos vasingtone ima susimastyti , ar labai jiems ta girnapuse ir reikalinga. Ir tu galvu abejones STIPRES.
Naturlich Lietuvai geriau butu karine sajunga su JAV ir leisti jiems cia bazes laikyti, kad rusai 3k pagalvotu pries cia kose virdami.
Bet - na buk realistas. Viena Lietuva jav strateginiu poziuriu neidomi.Ta prasme laikyti koja rusams tarpduryj Lietuva pati viena jiems NETIKS. Per brangus malonumas.
Va britai pamazi driefuoja prie JAV - tikrai verta nepaskandinama lektuvnesi sioj pasaulio dalyj turet.Norvegija i ta kompanija galima priimt, nes nuo JK pasiekiama lengvai. Ir Svedija pamaciusi plaukiojancius rusu raketoinius kreiserius isilgai jos Gotlando is paskos.Gal ir Suomija.
Va tiek JAV ir uztenka , koja rusams tarpduryj daugiau negu reikia, o tie vokieciai, Dede Semas numos ranka - tegul patys savo gynybos politika stato. Kam jam tas galvos skausmas. Ir gave kariniu islaidu girnapuse po kaklu maziau versle trukdys amerikieciams.
Todel ir tik todel, o as noreciau, kad Lietuva butu gynybiniame aljanse su JAV, o ne su tolerastine Vokietija, tenka galvoti apie sajunga su Lenkija ir Vokietija, kad ir kaip tai nepatogu butu. Nes JAV geras sajungininkas bet TOLI. O Vokietija - arti. Ir jeigu JAV nutaria , kad nuo proto nusoke biurgeriai joms perdidele nasta, tai KARTU su jais nusimes ir Lietuva.Nors ir kokia stipria kariuomene turetu Lietuva - visvien ji NEPAJEGS buti strategiskai idomia JAV BE Vokietijos.
Apie karyba as nusimanau pakankamai, kad zinot, jog tanku brigada kokiais “abramsais” ji bebutu ginkluota efektyviai veikia tik palaikoma pestininku ir KOP ir kai ju(abramsu) pakankmai daug. O kai girdziu apie butinybe Lietuvai pirktis savus abramsus tegaliu tai paaiskinti valstietisku lietuviu mentalitetu mananciu, jog nusipirkes cilindra bus ileistas i ponu baliu avedamas meslinus ciabatus.
Lietuvai tankai - tai pinigai ismesti i bala. Taciau Lietuva gali tureti 10-20 tukst motorizuotu pestininku kariuomene(+ greit mobilzuojamas rezervas) , kuri gavusi is ES arba NATO) pastiprinima tankais ir aviacija IR SAVEIKOJE su jais , gali sekmingai kautis su stambiomis karinemis pajegomis.Ir SVARBIAUSIA tai palyginti labai pigu.

Tarbilda Pikcui       2017-06-8 19:46

Padabnai į tiesą šneki. Iš tikro, ką gi darys ta ES su savo kariuomene, jei tokią ir sukurtų. Ar čia yra bent vienas kuris negirtas galėtų patikėt, kad iš Eurosojuzo jaunosios seksualiai įvairoviškos populiacijos sukurta armija galėtų eiti į karą su rusu Lietuvos ginti.  Fantastinis absurdo žanras. Tie kas sukūrė šias tris ateities gynybos projekcijas yra arba rusų agentai, arba idiotai.

Tarabilda Džeikui       2017-06-8 19:34

Pralinksminai. Tamsta tikriausiai prisižiūrėjęs kokių nors senų gerų karinių filmų a la “Keturi tankistai ir šuo” ar “17 pavasario akimirkų”, kad taip vaizdžiai pasakoji apie artileriją ir pėstininkus - mėsą ir metalo laužą. Ne ten bus karas, gerbiamasis Džeikai. Tankai ir atvažiuos su pėstininkais tada, kai nebus nei priešininko tankų, nei pėstininkų. O gal net ir važiuoti nereikės. Karas, manau tęsis kokį 15 minučių, o kesmė jo, kas ką pirmas atjungs, o atjungtas kapituliuos kad nebūtų visiškai plikas sunaikintas per kitas minučių. Taip kad ES ginklavimasis gelžgaliais yra Junckero sapalionės. Beja, net toks tolerantas kaip Kęstutis Girnius Junckerą pavadino nevykėliu plepiu. Pridėkim prie jų dar Makaroną ir štazi bobikę, kurie imsis “sėkmingai” ginkluotis ir kurti ES “kumščius”... Nu tai tikrai graži komedija išeina. Tik niekas Lietuvoj tokio filmo neleistų pasatatyti, nes kaip mat apkaltintų, kad tai rusų žvalgybų sumanymas.

Pikc       2017-06-8 19:25

Žiū, “Jokūbėlis” ne pirmą sykį erotiniais sapnais kliedi. Įdomi simptomatika. smile
Bet grįžtam nuo jaunųjų liberastų lytinio brendimo problemų prie straipsnyje nagrinėjamo klausimo: taigi, briuselinės-sajūzinės kariuomenės entuziastams vertėtų atsakyti sau į paprastą klausimą: NUO KO sajūzinė kariuomenė turėtų ginti? Priminsiu, kad apsaugos funkcijas atlieka NATO, o pasakojimai, kad ji neveiksminga, nes sajūzo valstybės neinvestuoja į gynybą, kelia papildomus klausimus: a) kas verčia manyti, kad į savo gynybą neinvestuojančios valstybės staiga susizgribs, jeigu kariuomenei pradės diriguoti Briuselio liberast-neomarksistai?  b) jei į NATO neinvestuojama, o į sajūzinę kariuomenę ketinama investuoti - ar tai ne sabotažas? c) o jei sabotažas - tai kokiu tikslu jis daromas (juk tikrai ne saugumo sumetimais)? Bet grįžtam prie sajūzinės kariuomenės panaudojimo: taigi, nuo ko ji gins? Rusų? Bet sajūzas rusų priešais nemato (na, išskyrus pasipiktinimą, kad ten pederastus (esminę “europinę viartibią”) skriaudžia smile). Kebabų? Betgi “refjudžyz velkam” - sajūzas pats aktyviai importuoja nelegalus ir grasina kebabų nenorinčioms užsivežti valstybėms. Taigi, kokios tos “išorės grėsmės” sajūze, paremtame “atvirumo”, “tolerancijos”, “Kito” priėmimo skatinimo bei vietinių gyventojų tautinės ir valstybinės (bei apskritai bet kokios) savimonės slopinimu (nes gi “-izmas” ir “-fobija”)?
Žiūrime DAR paprasčiau: įvertinkite eurosajūzo politbiuro poziciją išorės grėsmių klausimu (kaip jie jas traktuoja ir kokius sprendimus siūlo), sajūzo vidaus politikos klausimais (nelegalai, iškrypėliai, valstybių noras vykdyti bent kiek savarankiškesnę politiką ir pan.), įvertinkite jų retoriką, deklaruojamus siekius. Įvertinote? Gerai. O dabar ĮSIVAIZDUOKITE, KAD TA FAUNA TURI SAVO KARIUOMENĘ. Noch Fragen?

Dzeikas       2017-06-8 17:05

“eurosojuzine VIDAUS kariuomene” atsirado Pikc. erotiniame sapne.ES kariuomene reikalinga reaguoti i ISORES gresmes ir struktura turi buti skirta tam.T.y. daugumoje tai mobilus kariuomenes daliniai is dalies sunkioji ginkluote.Tai turi buti tokios strukturos, kad butu atvykusi i pavojaus vieta efektyviai papildoma vietos valstybes kariuomene. Sakykime tanku brigada kuri atvykusi i gresmes taska Suomija butu papildoma suomiu pestininkais.Jei kas nezino tanku brigada be pestininku paramos labai efektyviai deginama , lygiai kaip ir aviacija.Galima Siauliuose dislokuoti kelis simtus naikintuvu, taciau nepridengti pestininku jie taps lengvu rusu desantininku grobiu. Ta pati ES tanku brigada pati savaime net Lietuvoje nieko padaryt negaletu.Tankai nesunkiai budu sudeginti pestininku lengvaisiais priestankiniais ginklais. O stai veikdami KARTU su pestininkais tai galingas smogiamasis kumstis, jei dar pridengtas is oro - praktiskai suanikinamas tik branduoliniu ginklu tada.
ES kariuomene atlaisvintu atskiras ES valstybes nuo butinybes kurti LABAI brangias ir neefektyvias mazame kiekyje KOP ir laivyna.
Fiziskai ES net ir be JK galetu sukurt labai stipria savo kariuomene netgi neskirdama kazkokiu dideliu lesu tam.

Pikc       2017-06-8 12:00

Įsivaizduokim, smalsumo dėlei, kad atsiranda eurosajūzinė “vidaus kariuomenė” (grynai saugumui užtikrinti, be abejaus wink). Kam ji bus pavaldi, klausimų kyla? O ką ji veiks? Manote, sienas nuo nelegalų saugos? Taigi sajūzui nelegalai kaip tik gerai - refjudžys velkam! Nuo teroristų saugos? Kariuomenė tam iš esmės netinka. Užtat nepaklusnioms sajūzinėms respublikoms (pvz. Vengrijai, Čekijai ar Lenkijai) jau ne tik ekonominėmis ar politinėmis sankcijomis pagrasinti bus galima. wink
Aš nežinau, kokį nupušimo laipsnį valstybės turėtų pasiekti, kad kosmopolitinio imperializmo idėjomis kliedinčiai, tautas ir valstybes naikinti nusiteikusiai šutvei dar ir karinį vėzdą suteiktų.

to AH-88 (Anno Honoris - 88)        2017-06-8 10:38

Kam savo šaknų išsižadėti išprievartautai ir antikristiškai perkuriamai ES reikalinga nuo NATO atsiskyrusi ir labai brangiai kainuojanti sava kariuomenė?
Kas ir kam skaldo Vakarų civilizaciją, siekdami dalimis ją militarizuoti, šitaip nukultūrinti ją visą ir ištirpdyti globalistų užkaistame kosmopolitiniame-multikultūriniame katile?
Kaip galima nesuvokti, kad greičiausias būdas ir trumpiausias kelias sunaikinti Vakarų civilizacją, jos idealus, atšaukti išsikovotas laisves ir teises yra Vakarų civilizacijos beatodairiška militarizacija?! Kaip tik tai, ko, anot AH-88, ir siekia “imperinių ambicijų” turintis Kremlius.
Geopolitikai apie tokią Vakarų civilizacijos sunaikinimo strategiją yra ne kartą kalbėję ir rašę. Joks i š o r i n i ų galių didinimas negali išgelbėti prigimtinės tvarkos (jau nekalbu apie žodžiu apreikštą Kūrėjo valią) negerbiančios, savanaudiškais tikslais (utilitaristiškai) konstruojamos Sąjungos.
Atvirkščiai, vis labiau militarizuojama Sąjunga neišvengiamai transformuojasi iš vidaus ir kaip atsakas vienai Imperijai pati virsdama kita Imperija.
Imperijų branduoliniame kare nieks neišgyventų arba įsiviešpatautų viena iš Imperijų. Abiem atvejais - Vakarų civilizacijos žūtis.

Dzeikas       2017-06-8 10:00

Pikc., tada ES politrukai , ypac ‘zampolit’ Merkel svelniai issireiskus apturejo lengva debilizacijos priepuoli, kai turedama 60.000 kariuomene pasake, kad apseis be JAV. Tokia Lenkija netiketai uzpuolusi be didelio pasipriesinimo ‘isvaduotu’ visa buvusia DDR. Lenkijos GP - 100.000 vyru ir zymiai labiau sutelkta ir tegul dekoja Apvaizdai, kad Rusija neturi bendros sienos su Vokietija.

Dzeikas       2017-06-8 9:51

Tarabildai: Jeigu ES pagrindines salys, ypaciai Vokietija toliau mokes kapeikas ir persukines streles ant JAV - tai anksciau ar veliau ivyks. JAV nuspres , kad jiems sio geschefto kastai per dideli, kad apsimoketu.viena karta jie virsys nauda , kuria teikia Europos buvimas vakaru civilizacijos orbitoj. Nepamirsk, kad JAV turi isipareigojimu ne tik NATO, bet ir sajungininkams Azijoje: japonams, Taivanui, p.Korejai, Australijai, Filipinams. net ir amerikonams klynas truks dengti karine galia ir Europa(kuri neinvestuoja i savo pacios gynyba), ir Ramiojo vandenyno regiona kur Kinija vis labiau mina ant kulnu JAV interesams ir sajungininkams.
Tai mums europieciams Europa centre, mes iprate prie zemelapiu kur JAV kairiajame kampe, Kinija desiniajame, o Europa centre. Pas jankius zemelapiai kitokie: Amerikos kontinentas centre, Eurazija perplesta ties Uralu, kaireje Japonija, desineje Europa.Atatinkamas ir mastymas(pinigu jankiai is europos nepraso, ir dirbt vaziuoja pas jankius net is Vakaru europos, jie ten dirbt - nevaziuoja).
Ir ka jankiai trukstant lesu gynybai pasirinks? Na JK(su savo didziuliu laivynu!) jau soniuku, soniuku pedina link JAV (jestemy jedna kompanya, lenkai pasakytu), norvegai primete kas prie ko irgi plaksis i TA kruva(siaures Norvegijoje dislokuotas juru pestininku dalinys - Murmanskas ir rusu karo laivyno baze visai salia), Gal Svedja ir Suomija - tie sutiks didint karines islaidas ir Dede Semas igalus juos apgint(patogu, jura atskirti nuo Rusijos), kai sie patys ginkluojasi ir rupinasi gynyba.
Lietuva tegul ir 50% BVP isleis gynybai JAV savo forpostu(n) VIEN DEL TO - nestatys.
Idealiausiai aisku kuriant ES kariuomene bendra tvarka turetu buti, kad kiekvienas narys moka % nuo biudzeto, o jau ES “organai” formuoja kariuomene(samdos pagrindu). Nuo ES saliu BVP uz 2% galima laisvai islaikyti 1 mln kariu sausumos kariuomene ir atatinkama laivyna. Atskira ES salis turetu laikyti savo pajegas a la nacionaline gvardija (is sauktiniu) gerai apmokinta gynybiniems veiksmams, sulaikymui iki ateis pagalbon ES kariuomene, kuri todel turetu buti mobili.

AH-88 (Anno Honoris - 88)       2017-06-8 7:02

Dar 2014 m. Europarlamentui pasiūliau idėją kurti ES kariuomenę, į kurią kiekviena ES valstybė deleguotų 5% savo ginkluotųjų pajėgų. Įvertinant tai, kad ES ekonomika sudaro 23% pasaulio ekonomikos, kad yra ir nuosavas branduolinis ginklas bei gaminama visa sava moderni ginkluotė (nuo pistoletų iki balistinių raketų), tokia ES kariuomenė galėtų atlikti žymiai didesnį ir platesnį vaidmenį (ypač užtikrinant Europos saugumą), negu vien tik NATO kariuomenė. ES pirmuosius darbus bendros saugumo sistemos organizavime jau atliko. Trečiasis scenarijus būtų pats efektyviausias, nes jo realizavimas padėtų išspręsti ir problemas, kilusias Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje. NATO sutarčiai ES kariuomenės organizavimas neprieštarauja. Be to, tokios kariuomenės egzistavimas ženkliai sumažintų Kremliaus imperines ambicijas.

NLP programavimo pradžiamokslis: trys (?) EK vizij       2017-06-8 0:26

Pirmieji du pasirinkimai pateikti taip ir tam, kad būtų renkamasi trečiasis.
Net ir leidinio apie tris galimus Europos gynybos ateities scenarijus viršelio “popieriniai” žali paukščiai pakilę skrydžiui esmingai skirtingai - tik trečiasis stambiausias “žalvarnis” pačiame viršelio centre galingai išskleidęs sparnus.
Tai liudijimas, kad ES esteblišmentas negerbia tų, kam skirtas šis pranešimas.
Melas (sąmoningas!) dabar, kaip ir visais laikas, labiausiai “mus daro / padarė tokius silpnus ir pažeidžiamus”.

Tarabilda       2017-06-7 23:30

Kas čia yra? Tai nemokančių į NATO biudžetą 2-jų procentų euroliberalų Vokietijos ir Prancūzijos (Naujojo FREICHO) pastanga eliminuoti NATO ir JAV įtaką iš Europos. Žaidimai daugiau negu pavojingi. Įsivaizduokim, kad taip erzinamas Trumpas ir Nato ima ir pasiunčia vieną gražų rytą per twitterį šunims šėko pjauti…
Ir ką tada šita ES liberastų chebrytė daro? Ogi nieko kito, kaip apsitriedę eina bučiuotis su Putinu. Vot i vsie diela, tovarišči.

Pikc       2017-06-7 22:35

Aha, panašu, kad eurosajūzo politrukai nusprendė sukti ir link karinės centralizacijos - viskas “saugumo labui”.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.