Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 28 d. 11:52

12     

    

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Rugpjūčio 5 dieną 16.30 val. Trakų salos pilyje įvyks daug diskusijų sukėlusios Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialisto Daliaus Stanciko knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“ pristatymas. Birželio sukilimo dieną pasirodžiusi knyga analizuoja šiandien Lietuvoje išpopuliarėjusius rezistentų juodinimo atvejus, argumentuotai paneigia daugelį viešumoje nuskambėjusių mitų apie XX amžiaus Lietuvos istoriją, ieško šio keisto reiškinio priežasčių.

„Ši knyga – tai rimtas ir savalaikis atsakas į organizuotą bandymą diskredituoti Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą Vakarų visuomenių akyse, išnaudojant jautrią ir skausmingą XX a. įvykių seką ir jos atmintį. Šis jau kelis dešimtmečius vykdomas mūsų šalies ir visuomenės puolimas sulaukė rimto faktų ir mokslinių argumentų atsako. Autoriai labai subtiliai ir argumentuotai pateikė Lietuvos okupacijų specifiką ir išskirtinumą, vidinę veiksmų logiką, išpainiodami sudėtingą įvykių kamuolį taip, kad galima būtų paaiškinti ne tik specialistams, bet ir platesnei visuomenei, pasitelkti kaip šaltinį mokyklose“, – knygos recenzijoje teigė karo istorikas profesorius Valdas Rakutis.

Dalius Stancikas (1963) – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialistas, buvęs Seimo pirmininkės patarėjas, „Bernardinai.lt“ portalo redaktorius, ilgus metus rašantis aktualiomis politikos temomis šalies žiniasklaidoje.

Jokia paslaptis, kad pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vyksta informacinis karas prieš antisovietinės rezistencijos dalyvius. Nesiskaitant su faktais, rezistencijos istorija straipsniuose ir knygose perrašoma iš esmės pagal sovietinį istorijos pasakojimą, o šiam spaudimui pasidavę politikai trina laisvės kovotojų atminimą iš šalies viešųjų erdvių.

Knygoje „Kūju per Lietuvos istoriją“ autorius pirmąkart pateikia išsamų ir visapusišką atsaką šiai Rūtos Vanagaitės ir daugelio kitų paleistai melo lavinai. Nesusitelkdamas į kurį vieną atvejį D. Stancikas analizuoja ryškiausius rezistencijos istorijos „perrašymo“ epizodus, leisdamas kalbėti gausiems šaltiniams ir amžininkų liudijimams. Knygoje persipina šiandieninės diskusijos ir karo bei pokario meto ginkluotos rezistencijos istorijos klausimai. Studijai kontekstą suteikia istorikės profesorės Rasos Čepaitienės įvadinis straipsnis, novatoriškai konceptualizuojantis vykstantį kultūrinį karą istorinės atminties fronte.

Renginyje bus galima įsigyti knygą leidėjo kainomis ir su autoriaus autografu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Geri atisliepimai        2020-07-30 20:58

Tų, kurie skaitė knygą, - tik labai geri atsiliepimai. Ši knyga yra labai aktuali.

Labai gera knyga!       2020-07-30 20:56

Seniai tokios reikėjo. Ačiū Autoriui!

freimas       2020-07-30 13:24

“Knyga” - pavyzdys freimingavimo. Ar ne?

burokas       2020-07-30 8:15

blogiausia, kad ereliams patinka si tryda

pastabos       2020-07-29 18:42

“patriotinė istorinė” tryda…
svarbiausia, kad prof(ane) - istorike pasiraso…

... musu drauginga kaimyne - sovietu rusija…  u-tube
watch?time_continue=51&v=X6YYnX14I4Y&feature=emb_title

w_w       2020-07-29 18:29

Geologas tapo istoriku… tik Lietuvoj.
O istorikai tampa politikais… tik Lietuvoj.
Neveltui toks ubagiskas lygis, kai uzsiiminejama nesuprantamais dalykais.
Stebina, kad sliupka dar nepaskendo.

Prašalietis       2020-07-29 9:41

Dalius Stancikas (1963) – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialistas, buvęs Seimo pirmininkės patarėjas rašo Lietuvos “istoriją” kaip atsaką Vanagaitei ir kitiems “nesusipratėliams”, istoriją suprantantiems ne iš septynis Oskarus laimėjusio filmo “Šindlerio sąrašas”, o iš istoriniais dokumentais pagrįstų faktų. Sunkus yra “istorijos rašymo darbas” autoriui imant “istorinius faktus” iš filmo “Šidlerio sąrašas”, autoriaus “įsijautimo” į Krokuvos geto žydų būseną, autoriui “nebuvimo pagrindo abejoti Šiaulių apskrities viršininko Igno Urbaičio NUOSTABA dėl Žagarės geto sušaudymo 1941-ais metais” ir t.t. Pateikiamų “istorinių meninių pastebėjimų“kaip - “1941 m. ir pats žodis getas nedvelkė mirtimi, neturėjo tokio, kaip šiandien, šiurpinančio krūvio”; “Iki nacių okupacijos Lietuvoje buvo žinoma apie žydų suvaržymus Vokietijoje, apie getus Lenkijoje, tačiau nebuvo žinoma, kad žydų izoliavimas baigtųsi masinėmis žudynėmis.”... ir kita autoriaus emocinė “patriotinė istorinė” tryda…  Kam reikia tas jau prieš karą žinojo Hitlerio rasių teoriją, planą Ost, kur buvo viskas surašyta. Dar prieš karą, kai lenkai su hitlerine vokietija buvo draugai ir sąjungininkai, Lenkijos užsienio reikalų ministras susitikime su Hitleriu į Hitlerio mintį, kad visus žydus reikėtų iškelti į Afriką, sakė, kad jei taip bus padaryta, tai Lenkijos sostnėje lenkai pastatys Hitleriui paminklą. Po to sekė Hitlerio ir Lenkijos Čekijos dalies draugiškas pasidalinimas…. Su tokiu “busimo istorinio bescelerio” “Kūju per Lietuvos istoriją”  “faktavimu”, net ir tokiam “gigantiškam šiandienos istorinės tiesos nustatymo specialistui” kaip Stancikas, aprašyti bent kiek objektyviai “buvusias tautinių patriotų grandiozines ir didvyriškas kovas” prieš komunistinį ir nacistinį blogį, net ir tokiame “išraiškingai pavadintame patriotiniame kūrinyje” kaip „Kūju per Lietuvos istoriją“ “patriotinius” jausmus gali sukelti nebent trusikuose tebenešiojančiam ne tik “kūjį bet ir pjautuvą” neišsivaikščiojusiam šiandieniniam puskvailiui ar paskutiniam beviltiškam idijotui, gyvenimo realijas ir istoriją suprantančiam iš Simsonų, lietuviškų padavimų ir legendų, amerikietiškų Oskarais apdovanotų filmų, V. Lansbergio kūrybos “Santykis yra viskas”...

stasys        2020-07-29 7:57

seni kaulai kapais atsiduoda . Kas parašys knygą kaip ten mirę žmonės jaučiasi ? gal laikas imti gerbti mirusį žmogų ir juos visus egiptietiškai mumifikuoti .. Ko tik nepadarysi kad žmogus geriau jautusis ..

kūju per žmones       2020-07-29 3:52

kas parašys knygą - “kūju per Lietuvos žmones” ?
apie komuniagų, kgbistinės-stribinės teisėsaugos nusikaltimus?

Kis       2020-07-28 16:21

Kodel tyli iskylus Lietuvos zmones del rezistencijos KGB,nejaugi jus esate tiek naivus,kad nesuprantate kas ju patronas?Paziurekite kas dejosi seime ir kieno balsais butu jau iki 102 metu uzslapinti patys baisiuasi mus priesai KGB,kurie dirba savo juoda drba ir siandiena apsimete"patriotais”

Pasidžiaugimas        2020-07-28 16:15

Trakų salos pilis tikrai tinkama vieta puikaus Daliaus veikalo „Kūju per Lietuvos istoriją“ pristatymui.
Gražu stebėti, kaip kūjis nuo smūgio į lietuvių tautą ir lietuvą vis dažniau atšoka ir nokautuoja pačius kūjininkus (ir, žinoma, pjautuvininkus).
Tėvynę mylintiems ir ją ginantiems, jų šeimoms Viešpats visuomet gausiai atlygina. Pagarba Daliui Stancikui.

stasys        2020-07-28 13:27

Vieni su kūjų politikai su by..‘pipt’ , nelygu kaip kam sekasi su kuo darbuotis . D. Stancikas reikia prie tos problemos prieiti laksčiai ir su protu ...Sudėtingiausia rasti istorinius faktus tam “pipt”- dėjome ..  ant tos Jūsų istorijos . Vienok bandyti ir toliau reikia .


Rekomenduojame

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.