Geroji Naujiena, Bažnyčios socialinis mokymas

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Tiesos.lt siūlo   2021 m. vasario 19 d. 22:24

43     

    

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Jūsų dėmesiui pristatome naująjį

laikmetis.lt

Įprasta karantino nuostolius matuoti ekonominiais rodikliais, tačiau pandeminiai suvaržymai padaro neišmatuojamos žalos ir kitiems, dvasiniams, lygmenims. Karantino apribojimai nukreipti ne tik į judėjimo laisvę, bet riboja mūsų dvasinę, kultūrinę ir socialinę raišką. Kalbama apie tai, kas savo esme mus daro žmonėmis.

Bažnytinis gyvenimas neapsiriboja vien tik pamaldomis, kuriose tikintieji kol kas negali dalyvauti. Ne mažiau svarbus matmuo yra bendruomeninis gyvenimas, kuris šiuo metu yra tapęs tik virtualiu. Karantino ribojimai itin smarkiai pažeis ir šį Bažnyčios matmenį. Verta pastebėti, kad bendruomeniškumo stoka buvo viena didžiųjų lietuviško krikščioniško gyvenimo problemų dar prieš karantiną. Tikrai negalėjome pasigirti aktyviu dalyvavimu bendruomenių, parapijų gyvenime už pamaldų ribų. Akivaizdu, kad ir po karantino tai taps rimtu iššūkiu visam bažnytiniam aktyvui.

Kaip ir dalyvavimas sekmadienio Mišiose. Dar prieš prasidedant pandemijai, mūsų šalies gyventojai nebuvo itin aktyvūs sekmadienio Mišių lankytojai. Bažnyčios aktyvas susidurdavo su problema, kad tikintieji gana pasyviai lankydavo pamaldas, ką kalbėti apie dabartinę situaciją, kai formuojasi įprotis Mišiose dalyvauti tik virtualiu būdu? Visi žinome klasikinį dorybės apibrėžimą – dažnai kartojamas veiksmas tampa įpročiu.

Viena didžiausių klaidų būtų manyti, kad atšaukus karantiną gyvenimas grįš į savo buvusias vėžes ir mes gyvensime kaip anksčiau. Nereikia būti dideliu pranašu, kad numatytum besiformuojančius naujus socialinius ir bendravimo įgūdžius. Mūsų laukia tikrovė, apie kurią žinojome tik iš futuristinių literatūros ir kino kūrinių. Tai neišvengiamai atsilieps ir Bažnyčios gyvenimui, nes ji nėra kažkur pakibusi tikrovė, o žmonių bendruomenė, įsišaknijusi laike ir istorijoje.

Todėl galime teigti, kad mus ištiko beprecedentė Bažnyčios krizė. Ją gilina ta aplinkybė, kad mes nežinome, kaip keisis žmonių santykiai bei įpročiai. Viena vertus, tokiomis aplinkybėmis, atrodytų, vertėtų išmintingai laukti ir stebėti situaciją. Tačiau jau ir taip Bažnyčios aktyvą šiuo metu yra apėmusi apatija. Nejučiomis atmintyje iškyla Evangelijos pagal Joną pasakojimas apie mokinius, kurie po Jėzaus prisikėlimo žvejoja prie Tiberiados ežero. Juos yra apėmęs vangumas, ir jie per naktį žvejoję ištraukia tik tuščius tinklus. Tačiau susitikę su prisikėlusiu Viešpačiu, nors ir jo nepažinę, jie atgyja, o tinklai prisipildo laimikio.

Mūsų apatiją, vangumą ir išgąstį gali išsklaidyti tik tikėjimas Jėzaus prisikėlimu. Mums būtini prisikėlimo ženklai, kuriuos galėtume apčiuopti savo gyvenime. Tam reikalinga gili dvasinė įžvalga, gebėjimas atpažinti šiuos ženklus.

Kaip konkretizuoti šią teologinę perspektyvą mūsų bažnytiniame gyvenime? Visi puikiai suprantame, kad karantinas baigsis, kad viešas pamaldų šventimas bus atnaujintas, tačiau šiuo metu pats svarbiausias klausimas yra, o kas toliau?

Pirmiausia, svarbu pripažinti, kad tikrai esama krizės. Labai didelis pavojus būtų guostis mintimi, kad visi sunkumai laikini, kad Bažnyčios gyvenime būta ir sunkesnių išbandymų, kad tie, kurie atsakingi už jos kelionę, priims teisingus sprendimus ir imsis visų būtinų priemonių. Reikalingas tikslus situacijos vertinimas, nevyniojant nieko į vatą, pasitelkiant Bažnyčios dvasinėje tradicijoje taikomą broliško pataisymo praktiką. Jos esmė, kad bendruomenės gyvenime labai svarbu su pagarba ir meile išsakyti tai, kas trukdo augti bendruomeniškumui, nebijoti autoritetų, branginti bendrąjį gėrį. Bažnyčios gėris reikalauja įvardyti problemas, bėdas, klaidas ne dėl savitikslės kritikos, bet tam, kad vyktų, šiuolaikiniais terminais tariant, perkrova. Bendruomeniniai ryšiai turi būti nuolatos atnaujinami, kitaip bet kokia bendruomenė rizikuoja patirti sąstingį.

Kitas dalykas – vertėtų sutelkti geras idėjas, ateities „vizijas“, dieviškus paskatinimus. Kaip tai atrodytų praktikoje? Būtų galima prie Lietuvos vyskupų konferencijos suburti ekspertų grupę, sudarytą iš pastoracijos ir sielovados praktikų, teologų, dvasinių autoritetų, kurie padėtų ganytojams parengti išėjimo iš krizės taktiką.

Karantininis periodas parodė, kad reikalingas platesnis matymas, neapsiribojantis vien Bažnyčios vadovybės autoritetu. Akivaizdu, kad darant sprendimus, pavyzdžiui, dėl viešų pamaldų stabdymo, nebuvo aišku, kaip į šį klausimą žiūri paprasti tikintieji. Ar jie pritaria tokiems sprendimams, ar priešingai – juos laiko abejotinais? Taip pat, ko žmonės laukia iš savo ganytojų? Gal jie jaučiasi apleisti ir vieniši? Todėl tokiu sunkiu laikmečiu, kurį išgyvename dabar, atsakomybė turėtų būti bendruomeninė, našta – pasidalyta, o iššūkiai įveikiami pasitelkus bendrystės ir tarpusavio įsiklausymo būdą.

Popiežius Pranciškus svajoja apie Bažnyčią, kurios sąveika būtų paremta sinodiškumo principu. Šis principas pagrįstas pačia žodžio „sinodas“ reikšme – keliavimą kartu. Karantinas baigsis, o mūsų kelionė tęsis. Kokia ji bus, priklausys ir nuo mūsų apsisprendimo eiti drauge dalijantis kelionės nuovargiu, atradimais bei džiaugsmais kartu dvasiškai augant.

laikmetis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

blandine > 13:56       2021-02-21 22:40

Manote esantis labai protingas ir teisuolis? Manote turintis teisę kitus pamokyti?
Trenkėte žmogui kuriam ir taip skauda
“Taip mamytė mokė?”- šitai žiauriausia

>> Jeliena Podružkina 17:02       2021-02-21 18:45

Ačiū už info…
Pastabėlė.
O JAV lietuvių nėra, kad jie negeba atatinkamų pranešimų transliuoti. Sakyčiau - gėda (kaip minimum). O šeip tautiečiai, pajudinkit užpakalius ‘teisinga kryptimi’, o ne vien balsuodami už Laisvės partiją su visais priedais…

Jeliena Podružkina       2021-02-21 17:02
to >> 20 17:14 2021-02-21 13:56       2021-02-21 17:01

“... Nėra norma visą gyvenimą likti infantilu ir reikalauti, kad viską tau duotų kiti, tau pačiam nė mažojo pirščiuko nepajudinant. Bet kai daugiau negu pusę gyvenimo parazitavai ir apsimetinėjai… “
Tu šūdo gabale, iš kur tu žinai mano gyvenimą, iš kur žinai kur kada ir ką aš judinau ar nejudinau, mėšliau suknistas…
Ne aš o visuomenė parazituoja ir ypač APSIMETINĖJA… ir nekenčia tokių kurie pasako tiesą į akis…
Atsirado išminties bokštas, betrūksta pasimelsti…
“Dabar nežinau, ką sakyti. Tik tiek, kad esi kugelis, košeliena, ir to net nesigėdiji. Niekada nesigėdijai būti toks, koks buvai ir esi. O kada tai prasidėjo? Taip mamytė mokė?”.
Labai, net labai labai krikščioniška ir katalikiška… Štai kaip atrodo “tikrieji” Kristaus sekėjai… Toks Pranciškus, tokios ir jo avys…
Eik tu supistas močkriušy…

>> 20 17:14       2021-02-21 13:56

Vienatvė nėra norma. Norma yra tarnauti artimui ir visai kūrinijai. Bet ne kad visa kūrinija tik tau tarnautų, o tu jai - nieko. Norma yra suvokti, kad ne pats save sukūrei ir leidai į šią puikią Žemę. Norma yra suvokti, kad tokį kvailą, koks dabar esi, tave ne Dievas padarė, o tu pats savo laisva valia degradavai. Nėra norma prakeikti Kūrėją, nes prakeiki tiktai save, vadinasi, pasmerki save dar didesnei vienatvei, nes kas prie tavęs, tokio, artinsis? Nėra norma visą gyvenimą likti infantilu ir reikalauti, kad viską tau duotų kiti, tau pačiam nė mažojo pirščiuko nepajudinant. Bet kai daugiau negu pusę gyvenimo parazitavai ir apsimetinėjai - taip, nėra lengva per kelis mėnesius pasveikti. Nėra norma galvoti, kad visos tavo išvardintos institucijos tuoj puls tau pasitarnauti ir už tave nugyvens likusį tavo gyvenimą. Nėra norma galvoti, kad niekas tavo būklės ,,nemato” ir nesupranta. Ir mato, ir supranta. Bet suprasti - nereiškia pateisinti ir pritarti. Tau reikia tos šoko terapijos - kaip ir alkoholikui, kaip ir narkomanui. Kol visi aplink tave šokinėtų, tol tu dar labiau degraduotum. Kai pagaliau pajusi, kad krenti į bedugnę ir po tavo kojomis nieko nėra ir nebus, gal panorėsi į ką nors įsikabinti. Arba panorėsi, arba ne. Jei būtum tikintis, sakyčiau: arba išgelbėsi savo sielą, arba ją galutinai pražudysi. Dabar nežinau, ką sakyti. Tik tiek, kad esi kugelis, košeliena, ir to net nesigėdiji. Niekada nesigėdijai būti toks, koks buvai ir esi. O kada tai prasidėjo? Taip mamytė mokė?

Neburnokit       2021-02-21 13:12

ant T. Vilucko. Prisiminkit: ,,Tiesa padarys jus laisvus”. Tai nuoširdaus, susirūpinusio žmogaus straipsnis. O ko siekia tie, kurie reikalauja tylos, kad ir kas būtų? Tikrai ne bažnyčios atgimimo. Tik savo pačių patogaus gyvenimėlio komforto zonoje. Maždaug: dabar dar man gerai, o po manęs nors ir tvanas. O jeigu gyvensite ilgiau negu valdysite? Kaip tada? Dievo ieškantys žmonės neprapuls, o kaip ,,iš Dievo” gyvenantys? Ar tuomet neatsiras visa keikūnų armija?

Al. vienišiui       2021-02-21 1:47

Susirask dar silpnesnį, ir jam padėk. Mūsų tauta labai nusilpus - gal gali padėti jai ? Bet keiksmais jos nesustiprinsi. O jei susirasti giminingą sielą ir ji bus toks pat keikūnė, tau tiks ? Nebesijausi apleistas ?

>ah1       2021-02-21 0:40

Bažnyčios krizė,kad kiekvienas pats sau ,atskirai ” pasistatė bažnyčią”.Arba išėjo į karą be ginklų ir vadų.O Ką Jėzus liepė ir ko neliepė  spręndžia bažnyčia.Yra Kristaus bažnyčios mokymas ir tradicija,šv raštas,kur daug kas aprašyta; ir apie aliejų ir apie mirusių žmonių garbinimą ir kita.Šv rašto supratimas ir bažnyčios mokymas,sakramentai atsiveria tik tik ėjimo kelionėje.“Mūsų Viešpaties kantrumą laikykite išgelbėjimu, kaip jums yra parašęs ir mūsų mylimasis brolis Paulius pagal jam duotą išmintį; jis taip kalba apie šituos dalykus visuose laiškuose. Juose esama sunkiai suprantamų dalykų, kuriuos nemokšos ir nesubrendėliai iškraipo, aiškindami, kaip ir kitus Raštus, savo pačių pražūčiai.“2Pt3-15.
O lotynų-viena iš trijų kalbų,kuria buvo užrašytas ant kryžiaus kaltinimas Jėzui-”žydų karalius”.Tai bažnyčios kalba.Yra egzorcistų liudijimų,kad šia kalba meldžiantis apsėstasis greičiau išlaisvinamas nuo piktosios dvasios.Šiaip asmeniškai išmokau melstis rožinį lotynų kalba,nors pačios kalbos nemoku.Kai nesupranti,gal skamba,kaip burtažodis,bet Dievas viską žino,o ir tas nenatomas tamsoje girdi-viską supranta;man buvo duota suprasti,kad girdi,tai gal ir supranta:)

ah1       2021-02-20 23:30

bažnyčios krizė tame kad Jėzus neliepė taškytis vandeniu, teplioti aliejumi, dūmyti dūmais, bučiuoti daiktus, garbinti numirėlių gabalus kūno, vaikščioti su kažkokiais simboliais, kalbėti užkeikimus lotynų kalba ir vadinti jį dievu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikrai>2021-02-20 21:05       2021-02-20 22:43

Ką jau bekalbėti,taip yra.Kaip liberalkrikščionybė nesklis,kai pats popiežius dviprasmybėmis šneka.Štai jo neseniai ištarta frazė “God contaminates himself"Dievas save užteršia”,dėl mūsų.Bet ar Dievas gali būti “užterštas”?Joks purvas negali prasiskverbti į Viešpatį to moko žinomiausi bažnyčios tėvai.Bet popiežius ar kas ten jam tekstus rašo vėl bažnyčios mokymą, kaip varlę po truputį verda.Bet įdomu ,kai popiežius taria žodžius “Dievas save užteršia” vėjo pakeltas kilimas užkrenta jam ant galvos.Gal tai ženklas?
Žiūrėti nuo antros minutės
https://youtu.be/SM_6RDduBv0

Blandine .> vienišiui       2021-02-20 21:19

Aš už jus pasimelsiu.
Žinau, ką reiškia būti vienišam. Labai sunku

> T.Viluckui       2021-02-20 21:05

Dabartinei Lietuvos katalikų Bažnyčiai didžiulę moralinę žalą ir ardomąją veiklą daro smarkiai besiskverbianti tarp tikinčiųjų,įtakingų krikščionių intelektualų ir iš dalies bažnytinės hierarchijos liberalkrikščionybė.Deja.

Cha>>>       2021-02-20 18:51

tas vienišius užsirakino su šėtonu.

ah1       2021-02-20 18:24

tikroji malda kai esi vienas - eik užsirakink savo kambarėlyje ir melskis; tai va būti vienam ir niekieno netrukdomam pagrindinė  tikrosios maldos sąlyga, pagal Jėzaus mokymą

Pamenu       2021-02-20 17:38

tarybinius laikus, kada svarbiausias dalykas buvo rasti kaltininką. Taip ir tam prakeikinėtojui, jei jis negali būti laimingas,  nes apsikabinęs šėtoną jaučiasi be esąs pragaro bedugnėje. Na, o tie, tikrieji krikščionys, nežiūrint visko yra laimingi, tai jie kalti už jo vienatvę.

Šūdraštis sako:       2021-02-20 17:35

Žmogui negera būti vienam.
Jiedu glausis vienas prie kito ir taps vienu…
Kitus 72 (mokinius) pasiuntė po DU.
Supistas šūdadievi, kai susitiksim aš tau šias frazes taip giliai sugrūsiu, kad maža nepasirodys…
Ir dar.
Kunigai meldžiasi už vargšus, ligonius, valdžios žmones… O kodėl nesimeldžia už vienišus?!!!!
Jeigu dievas bent kiek turėtų padorumo, jau seniai būtų sunaikinęs tą išsigimusią Bažnyčią.
Ir kas galėtų paneigti - “medį pažinsi iš vaisių”.
Esu sutvertas pagal dievo paveikslą ir panašumą, todėl turiu pilną teisę ir pareigą KRITIKUOTI ir TEISTI savo sutvėrėją!
O jūs ir toliau likite pakelėje numestsis sėjėjo grūdeliais. (Pasakiau beveik kaip Ničė).

O taip       2021-02-20 17:29

nori išgirsti paskalų, tai užeik Vilucok FB. O dedasi kataliku.

Išmintis       2021-02-20 17:17

“... miglų migla ir viskas migla”.

Jeigu vienatvė norma, tada prakeiksmai irgi norma       2021-02-20 17:14

Kiek visokių NEVYKUSIŲ pažinčių svetainių...
Kiek psichologų žino tą problemą, bet NIEKO nedaro.
Kiek fanatiškai puola į Muno pagalbos ieškančiųjų būrį.
Kiek paskęsta kvaišaluose arba darboholizme.
Problema sena kaip pats pasaulis, tik VISI “paslaugiai” tyli.
Žydai pamatę kad jų aplinkoje lieka žmogus VIENAS, stengiasi surasti jam antrą pusę, nes puikiai žino, kad vėliau to žmogaus vienatvė taps visos bendruomenės galvos skausmu… (na bent taip buvo senesniais laikais).
Prie Smetonos ir dar anksčiau lietuviai irgi “rūpinosi” savo kaimynu ar giminaičiu… Ir tai buvo NORMA.
Dabartinė norma toki vienišių apkalbėti, apkaltinti, pasmerkti… o dėl savo sąžinės apraminimo pasiūlo chrizantemas auginti ar daržą ravėti… Eikit jūs peklon…, nors Pranciškus paskelbė - pragaro nebėra. Kažin ar tai paskelbta ‘Ex katedra’? Nenustebčiau.
Dabar ir savo mirties valandą keikiu ir prakeikiu dievą, Bažnyčią ir visus homo sapiens už prakeiktą mano vienatvę, už jūsų apsimestinį nematymą !!!!!!!!!!

Cha       2021-02-20 17:02

Man šis straipsnelis kvepia pletkų pasirankiojimu. Tipo “o gal taip? o gal anaip?”. Aišku viena, kad Viluckui su tikėjimu “chana”. Netiki jis į Dievą. Antraip, ar užduotų tokius kvailus klausimus? Juk pasakyta, kad nei plaukas nuo žmogaus galvos nenukris be Jo žinios. Arba iš bet kokio blogio Dievas visada gali padaryti gėrį. Globoja mūsų kraštą šv. M. Marija, tikrai globoja ir padės mums šiuo nelengvu laiku. Nesame apleisti, tai ji yra mūsų globėja ir išves, kaip ir tais laikais, kai pasirodė Šiluvoje ir išvedė savo Apvaizda.

ah1       2021-02-20 17:02

>  2021-02-20 16:41, visatos iš viso nėra- yra nežinia.Dievas yra Dvasia o Dvasia yra Tiesa, o Tiesa tai Gamta, Žmogus - gamtos dalis - tiesos dalis, dievo dalis, dvasios dalis… Jūs esate dievai, jūs esate gamta, tiesa, dvasia. Visa kita arba nežinia arba melas.

Sėjau rūtą, sėjau mėtą...       2021-02-20 16:50

O aš savo jaunų dienų nesėju (nebarstau).
Aš visą gyvenimą siekiu pažinimo ir prasmingo gyvenimo.
Deja.
“Mano dieve, mano dieve, kodėl mane apleidai, tarė Kristus ir atidavė dūšią...”
Senesniuose Ebangelijos vertimuose rašoma:
“Mano dieve, mano tėve, kodėl mane apleidai, tarė Kristus ir atidavė dūšią...”

Bažnyčios monopolis       2021-02-20 16:43

Dievo pažinimo pradžiamokslis.

> ahui 16:03       2021-02-20 16:41

O čia jau ir klysti. Taip, gamta irgi yra Dievas, Jo apraiška materijoje. Bet jei Visatą supranti tik kaip materiją, tada iš esmės esi ateistas. Pamiršai (arba nieko negirdėjai) apie daugiaplanį, daugiasluoksnį subtilųjį pasaulį, apie Dvasią. Kai suvoksi, kuo skiriesi nuo akmens, medžio, gyvulėlio, galėsi džiaugtis, kad ir tave Dievas apdovanojo lašelyčiu savo dieviškosios išminties. Bet pirmiausia turi nuraminti savo pernelyg išdidusį gamtiškąjį, kūniškąjį protą, kad išgirstum tylų sielos balsą. Tačiau dabar toks laikas, kad tą, kas subtilu ir tyra, ne visi girdi. Nes ausys užtrenktos gatvės triukšmo, žiniasklaidos erzelio ir savo pačių EGO klyksmo. Kad įgautų Išminties, kai kam reikia tam tikro laiko tylos ir vienatvės. Ne veltui vienatvės taip baidosi tas keikūnas. Bijo akistatos su tikruoju savimi. Dvasia dažnai prakalba į žmogų tik tada, kai žmogus nutolsta nuo pasaulio triukšmo (Buda, Jėzus ir kt.). Bet tai jau aukščiausi standartai. Paprastam žmogeliui pakanka nustoti nuolatos trimituoti apie savo paties ,,visažinystę” ir, užuot tuščiai pamokslavus ir ginčijusis, retkarčiais pagalvoti: ,,O kas, jeigu?...” Ir atsakymas kada nors ateis. Kai nusipelnysi.

Žodžio laisvė...       2021-02-20 16:06

Nenustodami virkaujate dėl vienatvės.Tai vis iš dyko buvimo.Artėja pavasaris.
Susidarykite sėklų sąrašą ir ieškokite jų parduotuvėse nusipirkti.Sėkite sėklas į
daigyklas.Tai labai įdomus darbas,kuris duos gerų rezultatų rudenį.Tai užims daug laiko.O užsiėmę naudingu darbu,nepajusite nuobodulio ir vienišumo.Linkiu šiltų pavasario dienų ir daug malonaus užsiėmimo visiems.

ah1       2021-02-20 16:03

>2021-02-20 15:07 pradžiamokslį kas gera kas bloga žmogus gavo iš  dievo gamtos ir pats žmogus yra gamta - dievo gamtos dalis. Ir,... Jūs esate dievai - skelbė Jėzus- bet jūs tuo netikite nes Jūsų tėvas velnias, melagis, galvažudys ir melo tėvas.

Vienas kūnas       2021-02-20 15:32

Kas pasirūpins jaunaisiais,ateities Lietuvos daigeliais,kad jie nenušaltų ir nenuvystų pasaulio tamsumose.

https://youtu.be/vSnKvk4Rwsc
https://youtu.be/2P0LVAIo9DY

ahui 14:48       2021-02-20 15:07

Ne visai taip. Žmogui reikia iš kur nors gauti patį pradžiamokslį apie Dievą. Bažnyčia tam labai tinkama institucija. O toliau jau nuo paties žmogaus priklauso, ar jis ieškos gilesnio ryšio su Dievu, ar liks tik ritualų atlikinėtoju, ar tą ryšį visai praras, ar pradės kurti ,,savo” religijas ir ,,savo apreiškimus”. Labiausiai priklauso nuo motyvo: ar žmogus linkęs, ar pajėgus tarnauti visai kūrinijai, ar stipresnis jo EGO, vedantis į susireikšminimą ir ,,visažiniškumą”. Giliai tikintis žmogus suvoks, kad visų atsakymų šiame gyvenime niekada negaus, kad kelionė į Tiesą trunka milijardus metų. Nes Dievas yra Viskas.

Taip, tiesa,       2021-02-20 14:56

Bažnyčia išgyvena krizę. Bet ji prasidėjo ne su karantinu ir ne dėl karantino. Ji senesnė ir gilesnė. Parapijoje negali būti jokios bendruomenės, jeigu jai vadovauja žemesnės moralės žmogus negu eiliniai tikintieji. Tegu tokių ir mažuma, tegu dauguma ir šviesios dvasios žmonės, bet ta mažuma labai daug ką pagadina. Ypač todėl, kad jie išsiunčiami tik iš tos parapijos, kad galėtų savo juodus darbus tęsti kitoje, kur jų niekas nepažįsta. Kodėl tokių neatsikratoma, kodėl teisinama, kad jie, atsieit, irgi žmonės. Taip, jie irgi žmonės. Bet tada ir jiems turėtų galioti tos pačios žmogiškos taisyklės: prisidirbai aukščiau ausų - ir keliauk šunims šėko pjauti. Kaip iš bet kurio kito darbo. Ir jokio čia ,,šventumo” iki mirties. Tai tik vienas problemos aspektas, gal labiausiai matomas. Yra jų ir daugiau.

ah1       2021-02-20 14:48

bažnyčia tai verslas ir Jėzus buvo prieš šventyklos verslą - na kas nepamenate kaip vartė stalus?,nes tikroji malda kai eini į savo kambarėlį ir meldiesi; dievui nereikia nei pastatų  nei tarpininkų. Na nebent būtum ubagas arba vergas neturintis savo kambarėlio.

O aš       2021-02-20 14:41

tam prakeikusiam Dievą turiu klausimą: O kelis žmones TU PATS gelbėjai nuo vienatvės? Atsakymo nereikia.

susidesperatinusiam       2021-02-20 13:44

jei dėl savo chroniškos “vienatvės” negalios keikiate Dievą, jei neprašote jo pagalbos, nors jis jums ne tarnas, o tik padėjėjas tiems, kurie prašo, - gal tada pasitarkite su daktaru ir vaistininku…

blandine       2021-02-20 12:53

Bažnyčia kaip buvo taip ir liko Nuostabi. Mišios, Sakramentai, Rožinis, Maldos Litanijos, Šventieji… Grožis neišpasakytas.

 


Casimiri       2021-02-20 12:41

Kažkurio Romos imperatoriaus laikais buvo draudžiama švęsti sekmadienį. Ir kareiviai užtiko 40 tikinčiųjų susirinkusių švęsti Mišias. Vienas iš jų pasakė ‘Mes negalime gyventi be sekmadienio ” Juos už tai nužudė.
Kai girdžiu, kad   kai kurie katalikai per karantiną atpras nuo sekmadienio Mišių šventimo Bažnyčioje, visuomet prisimenu šituos pirmųjų amžių kankinius

Inesa       2021-02-20 12:30

Viešpats su mumis. smile
Dėkui.

Ir dar apie vienatvę       2021-02-20 12:24

Prieš gerą 20 metų spaudoje buvo pasirodžiusi žinutė, kad Rusijos mokslininkai aptiko “vienišumo” geną. Nuo tada, šia tema daugiau nieko negirdėjau.
Prieš kelis metus kažkokie mokslinčiai vapėjo apie “religingumo” geną. Po to vėl tyla.
Taip sakant mokslas dėl mokslo…
Eiliniam žmogui nulis sveikų...
Kai apie tuos genus pasiteiravau Lietuvos kunigų, psichologų, genetikų... Cirkas. Jie NIEKO negirdėję!!!
Eikit jūs visi nax!!!
Pasaulyje vyksta dideli pasikeitimai. Dar vienas CIRKAS. Visai neseniai per teliką rodė robotą kuris bendraus su vienišais žmonėmis.
Patyčios!!!
Užuot jie kūrę (yra sukurta, tik laikoma po devyniais užraktais!!!) galimybes sutikti sau “artimą sielą”, jie bruka robotus.
Nieko asmeniško, tik verslas (tik pinigai).
Dabar vaipykitės iš mano neišmanymo ir ko tik benorit…
Ir eikit jūs visi su visais savo šūdadieviais velniop…

Atsirado psichologas...       2021-02-20 12:00

gal būt jis vis dar ieško pagalbos…
——-
Taip ieškau.
Iš nevilties.
Iš įpročio.
Iš durnumo (viltis miršta paskutinė), bet juk tai niekam nerūpi!!!
Iš nebeturėjimo nieko, NIEKO…
Adomas Rojūje turėjo… turėjo net ir tą sušiktą dievą, kurio nematė bet su juo kalbėjosi (pagal teologus ir sušiktus rašto aiškintojus), ir vistiek buvo liūdnas, buvo vienišas. Tad nepiskit proto, kad be dievo žmogus yra vienas ir vienišas. Su dievu TAIP PAT !!!

Teologai stasy       2021-02-20 11:46

Bažnyčia nekalta.
Kitos religijos taip pat.
Tai kodėl Pietų Korėjoje tokia populiari Muno sekėjų... (gal sekta, gal religija, gal tik socialinis reiškinys ar dar kas…)
Nekniskit proto sušikti teologai, psichologai, sociologai ir kitokie “logai” ir tu stasy taip pat.

stasys       2021-02-20 10:59

Dievas man labai skolingas !!!!!!!!!  .... Jūs labai kritiškas bažnyčiai . Nors Jūsų problemose jos kaltės nėra .

Dievas man labai skolingas !!!!!!!!!       2021-02-20 10:41

“... ko žmonės laukia iš savo ganytojų? Gal jie jaučiasi apleisti ir vieniši?”
Aš visą gyvenimą ne tik jaučiuos apleistas ir VIENIŠAS bet ir esu.
AŠ VIENIŠAS !!!
Todėl LKB tebus prakeikta !
Tebus prakeikti visi katalikai, ir visi religiniai proto knisėjai…
Žmogaus vienatvė niekam nerūpi !!!
Netgi su… dievui.
Kokio bieso į šį portalą lenda religinio opiumo propaguotojai. Turit savo landynes ir… ten svakite…
Bažnyčiai, tiksliau sušiktiem kunigam… nerūpi žmogus!!!!!! Rūpi jo pinigai!!!!
Vienas kunigą per “Marijos radija” citavo: “niekas taip nežeidžia ausies, kaip skambančių monetų garsas aukų dėžutėje”.
Užsikruškit grabais…

Talibas       2021-02-20 10:21

Kas gali padaryti liberalujį krikščionį žmogumi?

stasys       2021-02-20 6:23

Čia yra ties kuo pamąstyti sustojus. Gal bendruomeniskumas ir nesugrius pandemijai baigiantis, vienok pavasaris ateinantis ne visada reiškia ir problemos pabaiga . Ne, bažnyčios neistustes , prisidės daugiau problemų kurios neleis laiko skirti pajausti ta vieni tikintiems ..Po tos pandemijos seks kitos problemos šalinant jos sukeltas pasekmes o jų yra ir jos didelės .

Sveiki pone Viluckai,       2021-02-20 4:43

tikrinu, ar redakcija visur užblokavo man priėjimą prie komentavimo,
atsiprašau!


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.