Visuomenės pokyčių analizė, Savivalės istorijos, Demokratija ir valdymas

Tomas Dapkus. Atsakymas į Andriaus Kubiliaus melą (1)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 15 d. 0:38

16     

    

Tomas Dapkus. Atsakymas į Andriaus Kubiliaus melą (1)

Buvęs Ministras Pirmininkas ir buvęs konservatorių lyderis Andrius Kubilius šiandien fb paskelbė emocingą, bet melagingais teiginiais pagrįstą atsakymą į mano komentarą apie „Rosatom“ ryšius ir klestėjimą jam vadovaujant Vyriausybei.

Nelabai turėdamas argumentų buvęs premjeras pasitelkia žinomus metodus: etikečių klijavimą ir rėksmingą melą. Prieinama iki tokio absurdo, kad jau esu vadinamas net „labai „Rosatom“ vadovybei artimu žmogumi“.

Ne, pone Kubiliau, nesu artimas nei V.Putinui, nei „Rosatom“. Bet Jums artimas „Rosatom“ atstovas Lietuvoje Jonas Tamulis ir jo pagalbininkų komanda, sudaryta iš jūsų labai mėgstamų ir turbūt dėl to jums vadovaujant Vyriausybei itin didelių valstybinių užsakymų gavusių veikėjų, su advokatu Rolandu Valiūnu ir viešųjų ryšių verslininku Mykolu Katkumi, yra.

2012 metų pradžioje „Atomstroyeksport“ iš Maskvos nurodė „Nukem Technologies“ būstinei Alzenau, Vokietijoje, kad būtina sudaryti sutartį dėl konsultacijų su Mykolo Katkaus „Viešųjų ryšių partneriai“ („VRP | Hill&Knowlton“). Tokią rekomendaciją Maskvai davė „Rosatom“ politinis patarėjas Lietuvoje J.Tamulis ir ji buvo nuleista į „Nukem“. 2012 metų vasario mėnesį „Nukem Technologies“ pasirašė sutartį su M.Katkaus įmone. Ši sutartis galiojo iki 2013 metų gruodžio 31 d. Niekada anksčiau M.Katkus neturėjo jokių sutarčių su „Nukem“, kai ji dar priklausė vokiečiams ar amerikiečiams, ir pabrėžiu, kad šią gavo primygtinai reikalaujant „Atomstroyeksport“, kuri tuo pačiu metu vystė dviejų branduolinių jėgainių projektus – Rusijos Kaliningrado srityje „Baltiyskaya“ AE ir Baltarusijoje Astravo AE. Būtent „Atomstroyeksport“ buvo ir išlieka Astravo AE generalinis rangovas, pasirašius susitarimus 2011 metų lapkritį tarp Rusijos ir Baltarusijos vyriausybių.

Tų pačių 2012 metų liepą Lietuvos Seimas paskelbė, kad su parlamento rinkimais spalio mėnesį vyks ir patariamasis referendumas dėl planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (VAE). Visagino AE ir Astravo AE buvo du konkuruojantys projektai. M.Katkus A.Kubiliaus Vyriausybei pasiūlo savo paslaugas. Nedelsiant paskelbiamas neskaidrus viešasis pirkimas. VAE iš konkursą laimėjusios įmonės „Viešųjų ryšių partneriai“ pradžioje pirko 0,35 mln. eurų vertės viešinimo paslaugų, tačiau vėliau be konkurso jų nupirko dar už 0,9 mln. eurų. Dėl to yra teisiamas tuometis VAE direktorius R.Vaitkus. Tuo pačiu metu A.Kubiliaus Tėvynės sąjunga ruošėsi ir Seimo rinkimams, kurio rinkiminės strategijos centre – energetinė nepriklausomybė, kurios sudėtinė dalis yra VAE. Konservatoriai dalį paslaugo pirko iš M.Katkaus kuruojamo viešųjų ryšių įmonių klasterio, kurioje dalyvavo ir jo įmonė “Viešųjų ryšių partneriai”. Be to, už valstybinės įmonės VAE lėšas, referendumo viešinimo kampanijoje buvo akcentuojama A.Kubiliaus Vyriausybės nuopelnai energetikos srityje. Kiek rinkiminių išlaidų apmokėta iš VAE lėšų? Konservatoriai rinkimus pralaimėjo, o nepopuliaraus premjero A.Kubiliaus susiejimas su VAE projektu, sužlugdė ir šį projektą. Lietuvos piliečiai pasakė „NE“: tiek naujai atominei, tiek A.Kubiliui. Laimėjo tik gerai uždirbęs M.Katkus ir žinoma jo klientas Maskvoje – „Rosatom“.

Ši istorija yra tiek skandalinga, kad tie kas ją išgirsta, tiesiog negali patikėti. O sutrumpintai ji skamba taip: Kremlius per „Rosatom“, o šie per J.Tamulį, su M.Katkaus viešųjų ryšių kompanija ir konservatorių vyriausybe organizavo referendumą, žinodami jo baigtį, ir paraleliai dar iš dalies ir konservatorių rinkiminę kompaniją. Astravo AE nugalėjo!

Buvęs konservatorių lyderis šiandien ginasi, kad nežinojo, kad M.Katkus dirba su „Nukem“.

Vyriausybė žinojo, kad M.Katkus dirba su „Nukem“

Apie tai viešai buvo skelbę patys „Viešųjų ryšių partneriai” ir jų bendardarbiavimas su šia „Rosatom“ dukterine kompanija buvo plačiai nušviesta žiniasklaidoje:

Verslo žinios, 2012 03 23, „VRP | Hill & Knowlton“ konsultuos Vokietijos kompaniją „Nukem Technologies“:
https://www.vz.lt/article/20120323/PressRelease/303239884

Respublika, 2012 06 16, „Nukem“ pigiai perka Lietuvos žurnalistus:
http://www.respublika.lt/…/nukem_pigiai_perka_lietuvos_zur…/

15min.lt, 2012 05 31, „Vėtrūna“ stabdo darbus Ignalinos AE, tačiau bendrovės „Nukem Technologies“ atstovai tai neigia:
https://www.15min.lt/…/vetruna-neigia-kad-stabdo-darbus-ign…

Delfi.lt, 2013 02 22, Kremliaus valdomas „Rosatom“ nori įsilieti į Visagino AE projektą:
https://www.delfi.lt/…/kremliaus-valdomas-rosatom-nori-isil…

15min.lt, 2013 12 19, Ignalinos atominės elektrinės taikos su „Nukem“ kaina – 200 mln. litų:
https://www.15min.lt/…/ignalinos-atomine-elektrine-susitaik…

Kubilius meluoja ir dėl konkurso

Melagingas ir dėl VAE viešinimo konkurso A.Kubiliaus teiginys, kad VAE referendumo kampanijai neskelbė konkurso, o priėmė sprendimą tam išnaudoti jau turimą visuomenės informavimo kontraktą su „Viešųjų ryšių partneriais“.

2012 m. Visagino AE paskelbė supaprastintą atvirą konkursas (pirkimo numeris 124904) „viešųjų ryšių paslaugoms“ pirkti. Jo nugalėtoja galimai nusikalstamomis aplinkybėmis buvo pripažinta ryšių su visuomene agentūra „Viešųjų ryšių partneriai“, kuri vietoj sutartyje numatytos 1,45 mln. litų sumos už galimai fiktyvias paslaugas ir/arba dirbtinai uždidintais įkainiais gavo daugiau kaip 4,3 mln. litų.

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad Visagino AE, organizuodama konkursą ir pirkdama paslaugas, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

Tuometiniam Visagino AE vadovui ir artimam premjero A.Kubiliaus draugui Rimantui Vaitkui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Šiuo metu šią baudžiamąją bylą nagrinėja Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Atkreiptinas dėmesys, kad šiame Visagino AE konkurse UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ buvo įvertinta aukščiausiais balais per dvi- tris valandas, per šį neįmanomai trumpą laiką įvertinus ne tik visų trijų konkurso dalyvių pateiktas strategijas, bet ir visus dalyvių pateiktus dokumentus. Tai leido UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ laimėti konkursą, nepaisant didžiausios pasiūlytos kainos.

Atkreiptinas dėmesys, kad konkurso techninė specifikacija buvo paruošta, sudarant prielaidas teikti fiktyvias paslaugas užaukštintomis kainomis.

Verslo žinios, 2013 02 13, VPT: Visagino AE pažeidė įstatymą:
https://www.vz.lt/article/20130213/Article/302139936

15min.lt, 2017 10 16, Buvęs VAE vadovas R.Vaitkus kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba:
https://www.15min.lt/…/buves-vae-vadovas-r-vaitkus-kaltinam…

Konservatoriai dirbo su Katkaus klasteriu ir Seimo rinkimuose

Meluoja tuometis Tėvynės sąjungos (krikščionių demokratų) pirmininkas A.Kubilius ir dėl darbo su M.Katkaus klasteriu. Tai dabar dėl „kažkokio“ klasterio, pone Kubiliau.

„United Agencies“ – 2011 m. įkurtas ir viešai pristatytas komunikacijos agentūrų klasteris, 2012 m. vienijęs ryšių su visuomene agentūrą „VRP | Hill&Knowlton“ (šiuo metu veikia „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ vardu), netradicinės rinkodaros agentūrą „Experiental Communications“, skaitmeninės rinkodaros agentūrą „Chocolate“, renginių organizavimo agentūrą „Small Talk“, kūrybinės reklamos agentūras „New Agency“ ir „Box“, žiniasklaidos planavimo agentūras „Open Agency“ ir „Inspired UM“.

2012 m. klasteris Kazachstane buvo įkūręs komunikacijos agentūrą „United Agencies Central Asia“, kuriai vadovavo Jaunius Jakaitis, „Open Agency“ valdybos pirmininkas.

„United Agencies“ prekinį ženklą valdžiusios UAB „The Book“ kontrolinį akcijų paketą 2012 m. valdė ryšių su visuomene agentūros „Viešųjų ryšių partneriai“ („VRP | Hill&Knowlton“) valdybos pirmininkas Mykolas Katkus ir jo partneris Žydrūnas Gaudiešius, veikiantis per UAB „Cool investment“.

Verslo žinios, 2011 09 19, Steigiama nauja komunikacijos įmonių grupė:
https://laikrastis.vz.lt/index.php…

United Agencies tinklalapis (sena versija):
http://www.unitedagencies.lt/lt/ | https://united-agencies-ca.satu.kz/

Verslo žinios, 2015 02 18, Mykolo Katkaus verslo klystkeliai:
https://www.vz.lt/…/2/18/mykolo-katkaus-verslo-klystkeliai-i

A.Kubiliaus teiginys „Jokių kontraktų nei su M.Katkaus įmone „Viešųjų ryšių partneriai“, nei su kažkokiu jo kuruojamu klasteriu neturėjome“ neatitinka tikrovės.

A.Kubilius pats pripažįsta, kad per 2012 m. Seimo rinkimų kampaniją konservatoriai dirbo su M.Katkaus klasteriui „United Agencies“ priklausia kūrybinės reklamos agentūra „New Agency“. Tačiau nutyli bendradarbiavimą su kita klasterio įmone – žiniasklaidos planavimo agentūra „Open Agency“.
Apie tai viešai skelbta Verslo žiniose, 2012 10 18, Politikai žarstė milijonus, kad patektų į Seimą:
https://www.vz.lt/archive/news.php/id=35935768

Šaltinių TS (LKD) viduje teigimu, „United Agencies“ ir tuometinis UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ savininkas M. Katkus taip pat konsultavo TS (LKD) strateginės komunikacijos klausimais, partijos viduje pateikiant tai kaip visuomeninę, t.y. nemokamą M.Katkaus veiklą.

Valstybės saugumo departamentas nuslėpė informaciją nuo Seimo, nes jo vadovai turi tiesioginį asmeninį interesą tai padaryti: M.Katkaus sutuoktinė yra VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio patarėja, o VSD direktoriaus pavaduotoją Kęstutį Budrį, kuruojantį už tai atsakingus VSD padalinius, sieja itin glaudūs asmeniniai ryšiai su M.Katkumi.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kostas S.       2018-06-17 10:19

MG Baltic koncerno monstras uzaugo ant konservatoriaus A.Kubiliaus keliu!

Julius       2018-06-15 17:42

Man tik vienas dalykas nesuprantamas kodėl Dapkus priklijavo Vaišvilai marginalo etiketę? Tai buvo maždaug tuo laiku kai Vaišvila per spaudos konferenciją apsižodžiavo su LNK informatikos specialistais. Ar tai kaip Dapkus veiklos indikatorius. Pats klijuoja etiketes ir pats pyksta kad jam klijuojamos etiketės. Vat ko aš dar pasiilgau tai nuoširdaus Dapkaus pasakojimo apie tai kaip jis dirbo su aš taip ją vadinu, mockiniu gauja. O tai pas Dapku gaunasi kad grybauskinių gauja bloga o apie mockiniu gauja tik gerai arba nieko.

Dapkau,        2018-06-15 15:23

Jei kam ir verta kalbėt, tai tamstai reik tik patylėt, arba skęstantis griebiasi net ir šiaudo - o gal išplauks? Jeigu tamsta taip viską žinojai, tai kodėl nesikreipei į teisėsaugą? Juk turėjai visas galimybes, būdamas tokio galingo MGB koncerno “žiniasklaidos” (melagingų žinių?) vienas iš žymiausių žurnalistų? Tiesiog, visi keliai atviri. O jei slėpei galimą nusikaltimą, vadinasi, esi nusikaltimo bendrininkas? Taigi.

tęsiant       2018-06-15 12:19

O dar tas pats Mykolas, to pakankamai garsaus dirigento Donato Katkaus sūnus, dirbo ir LGBT viešųjų ryšių konsultantu. Bet jei iš tiesų M.Katkaus žmona yra VSD Jauniškio patarėja, tai čia jau megaskandalas.

Kai patys žmonės save       2018-06-15 12:00

nominuoja į visažinius ir labiausiai nusipelniusius ,verčiausius ir aukščiau Aukščiausiojo,padvelkia didybės manija.Konservatorius ilgai reikia prausti kritika,kurios jie nepaiso,taip bent atsiribojant nuo tos bepro…

Meluoja       2018-06-15 11:40

abu besipešiojantys: tiek MG Baltic skalikas, tiek Kubilius, kurio naudą velniai lddp-istai gaudo. Abu bijo Tiesos.

Tam - "Bet tikrai"       2018-06-15 10:25

Tikrai - jei Lietuvoje gyvuos tokie “Bet tikrai”, kuriems vaidenasi, kad visos blogybės tik dėl Landsbergių - tai vargas Tau, Lietuva. Papliurpia kaži koks MGB koncerno melagingų žinučių specas ir beveik visi, neįsiskaitę, nepaanalizavę, kas, kodėl ir dėl ko šitaip rašo - puola komentuoti? Tikrai, mes visi labai segame?

"Dar Sąjūdžio metu "        2018-06-15 9:59

100 nuošimčių pritariu jūsų teiginiui. Aš juo taip pat netikiu.

Romas       2018-06-15 9:26

Pritariu Jules, ir originaliai pasakyta.

Jules       2018-06-15 9:20

Geopolitika šiuo metu priklauso nuo Trumpo komandos į jį remiančių amerikiečių. Jei Trumpo komanda pastums Europos vasalitetą į šoną - šie vieni prieš savo tautas nebeatsilaikys kaip dabar ir gaus pasitraukti į šoną, todėl kalbos apie cenzūrą ir liberal dimokratų diktatūrą tik stiprėja. Vasalitetas nori apriboti internetą, eilinių žmonių nuomonių sklaidą ir kritiką, uždrausti nekilmingiesiems kritiškai-objektyviai, logiškai ir savarankiškai be vyriausybinių prievaizdų mąstyti. Europos vasalitetas nori apriboti Facebook ir Youtube. Neapribojęs pralaimės ir gaus užleisti vietą ES Tėvynių(nacijų) Sąjungos judėjimui - iniciatyvai. Trumpo noras geopolitiškai suartėti su Putino Rusija lengvai paaiškinamas, žinant Didžiojo Trejeto strategiją. Rusija visada jiems buvo neišsenkamos gyvosios jėgos aruodas, kurį nuolat papildys gražuolės rusės, prigimdys kareivių, kuriuos lengva ranka naudos savo įtakai pasauliui plėsti, įgyvendinti ir Europos drapalinimui. Šito nežinoti gali tik VU docentai. Nėra ko stebėtis, nes iki Gorbio LTSR mokslų akademikai nieko nežinojo apie Molotovo Maskvos paktus. Nežino jie ir apie Stalino-Čerčilio paktą dabar, nors Čerčilio archyvai jau pernai turėjo būti atidaryti, bet Lietuvos mokslininkai-zubrylos kažkodėl nevažiuoja į Londono archyvus, gal žinote kodėl? Mažylis irgi ten nevažiuoja. Nevažiuoja ten, kur yra paslėptas raktas į XX amžiaus istoriją, o ne XX a. mitologija, kuri dėstoma VU.

Dar Sąjūdžio metu       2018-06-15 8:02

Kubilius nepatiko.Kažkas neharmoninga ir menka.Na,o tokie,kaip sakydavo vienas žymus psichoterapeutas,visada griebiasi valdžios arba pistoleto.Menkystos arba apgailėtini kompleksų pilni žmogeliai,užuot gydę savo sielas,imasi žeminti kitus,kad jaustųsi aukštesni.Taip tampa pavojingi.

Jules       2018-06-15 7:21

Vokietija nėra laisva šalis ir nelabai demokratiška, kur veikia labai stipri cenzūra ir persekiojami kitaminčiai. Ten daug Tiesos kankinių, kokių greit jau ir čia, Lietuvoje, bus nemažai. “And we in Germany have not enjoyed full sovereignty at any time since May 8, 1945.” (Germany Finance Minister Schäuble, speech at European Banking Congress, November 18, 2011 in Frankfurt). Vokietija tebėra stipriai suvaržyta Kanzlerio akto ir Didžiojo Trejeto, vadinasi, ir Rusijos, todėl Dapkus čia nieko naujo ir mums nežinomo nepasakė. Padoriam lietuviui nepriimtini nei vagnoristo Mokaus skalikai ir dezi smogikai, ypač aršios, išoriškai dalios, dezi smogikės, kurios dabar persikrausto į LRT, užvaldo LRT. Nei Kubilius su savo konspiracinės politikos labai aršių ir nesąžiningų kuosų kariauna. Juk visuotinai žinoma, kad Kubiliaus naudą LDDP, lddp-istai, gaudo, žodžiu, gaudo bolševikai - Lietuvos nedraugai. Manyčiau, kad visas vyriausybes galima vadinti Lietuvių tautos likvidacinėmis vyriausybėmis, neatrodo? Tiek Juozaitis, tiek aršus antifašistas Dapkus rimtos politikos mokslo atžvilgiu yra klasikiniai neosovietikai, ne daugiau. Runkelyno kvailintojai ir traumuotojai kaip ir pati, ypač AMBalo, vykdyta “Prichvatizacija”. Esame labai traumuota tauta, turinti akivaizdžią dezi priklausomybę. Labai sergame.

Madame Agne,       2018-06-15 7:04

nori tiesioginės mafijos, ane? Nori rinkti Uspaskius ir Co tiesiogiai, atspėjau?

Bet tikrai,       2018-06-15 6:29

bjauresnių už Kubilių, Landsbergius ir koncervatorius nėra. Ne partija, o iždo grobstytojų ir valstybės duobkasių gauja.

pone Dapkau       2018-06-15 6:26

Mažiau rašyk, o daugiau duok Kubiliui į snukį, kad užsičiauptų, gal ir visam laikui, kaip pasiseks. Nes jo iš seimo kitaip neiškrapštysi.

Agnė       2018-06-15 5:20

Ir toks kubilius tupi seime išsidirbinėja ir sėdės kol bus sąrašiniai kandidatai.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.