Propagandos ir ideologijos analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Tomas Čyvas. Antisemitizmo kurstytojų šou

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 6 d. 13:34

9     

    

Tomas Čyvas. Antisemitizmo kurstytojų šou

kaunieciams.lt

Lietuvoje lauktina nauja antisemitizmo bangelė. Ne todėl, kad kažkas vėl susapnavo, kaip žydai valgo katalikų vaikus arba kažkaip pakito nuošimtis lunatikų, manančių, kad žydai valdo pasaulį. Taip vyksta todėl, kad tai naudinga kai kuriems vietos politikams. Sisteminiams, teisingiems ir pažangiems, kokiais jie save įsivaizduoja.

„Jis mylėjo Lietuvą labiau nei žydus. Jis buvo antisemitas“, – taip apie Joną Noreiką Vėtrą kalba jo anūkė Silvia Foti. Kalba Nacionalinio transliuotojo eteryje. Jai asistuoja Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis Emanuelis Zingeris. Tos pačios partijos, kuri, kaip žinia, mėgsta tapatinti save su Dievu ir Tėvyne bei skelbiasi vienintelė saugo Lietuvą nuo Kremliaus kėslų.

Viename savo interviu šių eilučių autoriui Vitalijus Karakorskis – Lietuvos žydų bendruomenės veteranas, žurnalistas, televizijos laidų (beje LRT) vedėjas, Vilties prezidento Stasio Lozoraičio premijos laureatas yra sakęs, kas labiausiai paskatina antisemitizmą. Pasak jo, jei viskas ramu, reikia, kad atvažiuotų ir pasisakytų ekstremistas (tai Vitalijaus diagnozė) Efraimas Zurofas. Taip taip – tas pats nebesančių (tiesiog išstipusių) žydšaudžių medžiotojas, kuris iš to tiesiog daro verslą.

Atrodo, reikia kartais paįvairinti provokatorių gretas. Prieš kelis metus tam buvo pasitelkta gerą šaršalą sukėlusi ir neblogai komerciškai prasisukusi Rūta Vanagaitė. Dabar reikia importuoti „sensacingąją“ anūkėlę. Nes kaip gi taip – jau kurį laiką, po to, kai Vilniaus meras Remigijus Šimašius naktį Jono Noreikos atmintinę lentą „Grindos“ darbininkų rankomis vogė – niekas nevyksta. O juk kai kam, jei tiesiogiai iš to verslas nesidaro, tai reikia peno šventojo misionieriaus aureolei ir reitingams.

Rasi sureaguos koks bukagalvis ir nupieš svastiką ant šaligatvio prie Kauno sinagogos, papils radikalių putų socialiniuose tinkluose. Ir vėl Faina Kukliansky lieps ir Kauno, ir Vilniaus sinagogas uždaryti, nes „grėsmė kyla“. E. Zingeris vėl dvasingu veidu vaidensis eteriuose, o pažanguoliai, „ginantys“ liberaliąją demokratiją“, galės paūbauti prieš „reakcingus paraštinius“, kurie esą nesupranta, „kokia gėda mums prieš Vakarus, kaip mes NATO partneriams į akis pažiūrėsime“ ir panašias banalybes. Tai pasigardžiuodami retransliuos Kremliaus propagandistai, kurie Lietuvą fašistine piešia dar nuo 1940 metų.

Aišku, atsiras vienas kitas drąsesnis istorijos, atsiras sveikų balsų toje pačioje žydų bendruomenėje, kuris mandagiai pasakys, kad čia nieko kito, kaip politiniai purslai ir propaganda, kad ne viskas šioje istorijoje vienareikšmiška. Net pateiks abejones keliančių istorinių dokumentų, bet jei jie netiks propagandos tikslui – jie bus paskelbti netinkamais. Niekas nepadegs nei Kauno, nei Vilniaus sinagogų ir pogromų nebus.  Niekas nepalies nei Maušos Bairako, nei Fainos Kukliansky. Na ir kas? Bet tikslas bus pasiektas – šaršalas sukeltas.

Geros propagandos esmė kokia – prevenciškai kirsti per emocijas, kad visi galimi oponentai pasimestų ir pritiltų. Jeigu reikia pateisinti masinį įsibrovėlių migravimą Europon – padarai foto koliažą – paguldai paskendusio migrantų vaiko lavonėlio vaizdą ant jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdžių stalo, ir ašarodamas klausi – negi Jūs už tai???? Ir tada stumi savo šūkius, kol oponentai neatsigaus nuo šoko ir išdrįs prabilti. Taip pat veikiama ir Noreikos ar Škirpos atveju, ar išvis, kai reikia parodyti kokia baisi kraugerių šalis ta Lietuva yra ir šiandien. Jei suabejosi anūkėlės „liudijimais“, tai esi žydšaudys ir tavo rankos, o gal net ir dantys kruvini, tau neva tada negaila nei vieno Paneriuose ar Treblinkoje sunaikinto žydo. Visiems gerai – politiką iš savo protėvių tragedijos lengvai darantieji pliuse.

Pliuse net šios temos dėka išpopuliarinta anūkėlė. Labai simboliška, kad „pažangusis“ flangas remiasi sūnų ir anūkėlių maištu prieš tėvus ir senelius. Geri Kinijos chunveibinų mokiniai. O ir anūkėlę tokią galima suprasti. Ne visų gi anūkėlių seneliai puikiai prisitaiko ir gyvena okupacijos dešimtmečiais, o paskui tampa patriarchais. Nors kokią naudą sau iš geneologijos išpešti norisi ir madam Silviai. Čia interesai su paslaugiaisiais zingeriais sutampa.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2021-11-9 23:13

Nuo pat “pareigūnų” bandymo pasinaudoti Egle Kusaite pinigams kovai su terorizmų gauti Tomas Čyvas pasirodė pranašu tiesos pusėje, todėl dabartinis jo grįžimas lyg ir pranašauja “galimybių paso” politikos žlugimą. Suprantama, turiu galvoje ne (vien) šią publikaciją.
Ši jo publikacija, deja, panaši į populistinį taikymąsi prie antisemitinės minios, kalbančios anoniminių komentatorių lūpomis. Suprantama, to nebūtų buvę, jei miniai nebūtų leista kurstyti neapykantos žydams.
“tiesoje”.lt tai redaktorės Ramutės Bingelienės darbas, nes portalas skelbia redakcijos teisę šalinti netinkamus komentarus. Ramutei Bingelienei pasirodė tinkamas net ahą antisemitinis komentaras su Hitlerio paminėjimu. Vadinas, ši Tomo Čyvo publikacija yra veidmainiškas taikymasis prie minios, kuriai ir atsovauja tokie komentatoriai.
Pagal savo lygį Tomas Čyvas negali būti naivuolis. Kalbėti antisemitizmo tema tokiame portale reikėjo ne apie Zingerį, o apie tikrovę, kaip kalbėta anais kovos dėl Eglės Kusaitės laikais, taip ir dabartiniais “kovidiniais”, iki Zingerio dar toloka.
Tokia yra šio portalo ypatybė ne tik prieš kelerius metus, bet, situacijai pasikeitus, ir dabar, kada neiškentęs pagaliau ir pats komentare pirmą kartą paminėjau būtent LIETUVIŠKĄ ANTISEMITIZMĄ. Savo prisitaikymu tai dabar pademonstravo ir Tomas Čyvas.

ryškią rolę       2021-11-7 21:08

šiame lietuvių kvailinimo procese vaidina dėdulė su savo “krikščionių” partija

StasySG       2021-11-7 14:51

Laukiam 2-os straipsnio dalies apie tai, ko prašo s.valytuvas.

Nunu       2021-11-7 9:23

Holokausto istorijoje yra paradoksai - kuo mažiau lieka žmonių, kurie išgyveno pragarą, tuo daugiau ir skambiau rėkia asmenys neturėję sąsajų su šia tragedija - iškasami buteliukai su užrašais, nors yra dešimtys atsiminimų, dokumentinių kadrų, vis daugiau klykia anukėlių. Silvia Foti kalba lietuviškai prasčiau nei emigrantai iš Afganistano, atvykę prieš mėnesį, tačiau būdama už jūrų marių, nebendravusi su seneliu, susipažino su karo archyvu. Gal Vanagaitė su Arkaša padėjo?

Trumpai, drūtai ir       2021-11-7 3:50

tiesiai į dešimtuką. Taip ir yra. Zingerio seniai nebebūtų Seime, jei ne sąrašai. Kuklianskych (buvo Kuklianskytė) - rodo, kad jos protėviai buvo atvaryti iš Rusijos. Mat caras 1804 m. varė žydus lauk iš Rusijos už valstiečių išnaudojimą - ,,za čertoj osiedlosti” - į Kowno, Mogiliovo, Lvovo gubernijas. Jie ir yra didžiausi antisemitizmo kurstytojai. O Silvija Foti- substitute teacher, uždirbnti ne kokius pinigėlius, tad noras nors kiek praturtėti ir pakurstė su ,,Dievo vardu apšmeižti senelį. Kurio nepažinojo, mylėjo, bet…apdergė”. Tikra amerikietė - show me the Money.

Al.       2021-11-7 2:00

Daug pastangų įtikinti save ir pasaulį, kad mes tikrai nieko blogo nemąstom apie žydus. Kartu priimant kaip savaime aiškų dalyką, kad apie mus bet kas gali galvoti ar rašyti bet ką. Tuo netiesiogiai prisipažįstam, kad esam nusikaltę, ar ne ?

stasys       2021-11-6 21:38

Gerai užkabinta .

Antanas       2021-11-6 17:34

Antisemitizo skatinimas yra ne kurių Dievo išrinktos tautos atstovų hobi.

Stiklo valytuvas       2021-11-6 14:03

Kam tai naudinga ir kodėl ?!
Kodėl pasakius „A“ nebesakoma „B“?
Per LNK Rūtos laidoje apie (psedo)migrantus buvo pagarsintos kelios puikios informacinės bombos, bet kad tai yra sudėtinė baltosios Europos ir baltosios rasės NAIKINIMO dalis liko nutylėta.
.
Iškausko ir Čyvo straipsniai byloja apie aktualijas, bet nėra net užuomenų kam tai naudinga ir kodėl?
.
Kada prasidės išsami baltųjų rasės genofondo naiminimo analizė ?!!

Rekomenduojame

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.