Tomas Čyvas: VSD ir FSB kurpta didinga Eglės Kusaitės byla gėdingai žlugo

Tiesos.lt siūlo   2014 m. balandžio 4 d. 15:00

17     

    

Tomas Čyvas: VSD ir FSB kurpta didinga Eglės Kusaitės byla gėdingai žlugo

Balsas.lt

Įvyko tai, kas turėjo nutikti šalyje, kuri bent formaliai skelbiasi demokratine ir teisine valstybe. Ar bent dalis to, kas turi įvykti. Apeliacinis teismas konstatavo: terorizmu ir tarptautinių grupuočių telkimu pradžioje kaltinta Eglė Kusaitė nepadarė jokio nusikaltimo.

Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Generalinės prokuratūros entuziastai nieko, žinoma, nekomentuos. O kam? Jie gi „dirba savo darbą“. Užtat gal pakomentuos kiti.

Žinau, kad atsiras tik šiek tiek už kelmus mažiau bukų sutvėrimų būrys, kuris rėks vyžotas „tiesas“, kad dūmų be ugnies nebūna, o ta merga, girdi, vis tiek kažko prisidirbo (o kas gi ginčytų, kad žmonės netobuli). Su šia kategorija bendrauti beprasmiška. Man įdomesni kitokie veikėjai.

Man labai smalsu, pavyzdžiui, ką dabar pasakys vienas iškiliausių Lietuvos konservatorių, jaunasis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) konceptualiosios demagogijos bokštas Mantas Adomėnas.

Jis, antai, raudodamas dėl Rusijos organizuojamų informacinių provokacijų, rašė:

„…radikalios bendruomenės suburiamos apie skandalingą, visuomenėje kontroversijas keliantį įvykį, tokį, kaip Garliavos istorija ar Eglės Kusaitės byla. Pats pirminis įvykis, be abejo, nutinka savaime. Tačiau jam paaiškinti sukuriama sąmokslo teorija, su didžiule energija, išmone bei ištekliais brukama per visus įmanomus informacinės įtakos kanalus. Garliavos atveju tai – „pedofilų klanas“, aprėpiantis visą teisėsaugą, o paskui ir visą Lietuvos valstybę. Eglės Kusaitės byloje tai – VSD ir FSB bendras sąmokslas susidoroti su nekalta mergina ir niekuo dėtais čečėnais“, – Delfi.lt.

Pirmiausia, dėl „savaime nutinkančių įvykių“. „Savaime“ Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB), o tiksliau jos kontradmirolas V. Didykas dėkojo VSD tuometiniam laikinajam vadovui, o dabar generolo Gedimino Grinos pavaduotojui Romualdui Vaišnorui už pagalbą „gaudant teroristę“. Savaime, anot M. Adomėno, policija, teismai ir prokuratūros jai ir jos rėmėjams iškėlė dar šūsnį keršto bylų bylučių dėl visokių ten atseit įžeidimų ir grasinimų. Kiek, beje, valdiškų resursų paaukota siekiant sukurti sąmokslo teoriją apie baisią ir klastingą šachidę ir šachidžių verbuotoją, esą telkusią tarptautines antirusiškų teroristų pajėgas? Kuo šita valdiška, kartu su rusais kurta sąmokslo teorija mažiau šlykšti už rusų propagandininkų kliedesius apie neva Paluknyje rengiamus teroristus? Ji šlykštesnė, nes nukreipta prieš konkretų žmogų ir dar palydima oficialiais politiniais aplodismentais.

Čia prieš keletą dienų skaičiau, kaip Rasa Juknevičienė guodėsi, jog VSD į parlamento NSGK dar prieš paskutinius Seimo rinkimus buvo atnešęs įspėjimų, jog Rusijos FSB siekia išstumti TS-LKD iš valdžios. Vaje… . Kažin, ar dėl to R. Vaišnoras ir V. Didykas irgi tarėsi bei vienas kitam dėkojo? Kas ten žino – valstybės paslaptis, o paslaptis (tegul ir niekines) galima nebaudžiamai nutekinti tik rinkimų proga supatriotėjančios prezidentūros ulbinaitėms.

Prisegu ir tą garbės raštą, kurį jau esu skelbęs, ir dar kartą bandau spėti, ar R. Vaišnoras su G. Grina ir jų patriotiškais politiniais viršininkais atsiprašys FSB kontradmirolo už tai, kad jį taip nuvylė… . Juk dabar, jei tikėsime mūsų patriotiškų saugumiečių ir prokurorų versijomis, Rusijos karinės bazės, kur E. Kusaitė esą galėjo kažkaip susisprogdinti, pasijus nesaugios, o jas saugoti visų mūsų, taip prokuroro Justo Lauciaus ir M. Adomėno, pareiga.

Taip pat bandau spėti, ar legendinis prokuroras J. Laucius, skundęsis, kad ta mergina grasina su juo susidoroti, dabar nepasijuto nesaugiai? Gal jau kasa žeminę, vaikšto tik palei sienas, kur gausu žmonių ir su neperšaunama liemene, arba darosi plastinę operaciją ir keičia tapatybę? Dar vienas klausimas – kiek mokesčių mokėtojų pinigų bus sumokėta tai mergiotei už kelis metus trukusį solidarų FSB profesionalų ir VSD bei prokuratūros lunatikų persekiojimą?

Baigdamas pasakysiu, kad ši baigtis ne tik džiugina, bet ir šiurpina. E. Kusaitės bylos vyksmas ir visuomenės reakcija parodė, kad norint Lietuvoje galima be vargo įkalinti, tardyti ir sistemiškai terorizuoti žmogų, o daugumai tai nebus įdomu, neatrodys svarbu. Fakto žurnalistai atbildės klavišais trumpus pranešimėlius, papūgiškai atkartos oficialias versijas, o didžioji visuomenės dalis neturės laiko, nenorės gilintis, manys, kad taip nutikti gali tiktai kitam. Kartais, jei netoliese bus rinkimai, pro šalį su plakatu ar spaudos konferencija gal ir patriukšmaus koks politikas. Patriukšmaus ir nueis – arba link kito, daugiau rezonanso sukeliančio įvykio, ar tiesiog namo, nes rinkimai baigėsi. O kontorose su dideliais įgaliojimais įsitvirtinę karjeristai, bliūdų laižytojai ir ordinų bei premijų medžiotojai ramiai sau dairysis naujos aukos. Juk koks nors eilinis Vaišnoras arba Grina, įsistatęs kiaulės akis, aiškins, kokie kieti profesionalai dirbo jo kontoroje ir kaip tokiam svarbumui tragiškai trūksta pinigų. Susumavus į vieną vietą garsią, bet visiškai niekinę VSD pažymą apie grėsmę, kad rusai blogai kalbės apie prezidentę, paskutinę – moksleiviško referato lygio – šios kontoros ataskaitą ir E. Kusaitės bylą – galime neabejoti, kad trūksta tikrai ne pinigų. Kertu lažybų, kad ir Seime nei kairieji, nei dešinieji neinicijuos kokių nors klausymų ir nė nebandys išsiaiškinti šios šlykščios byliūkštės peripetijų. E. Kusaitė juk ne V. Uspaskichas ir ne suskystintųjų dujų terminalas – tegul dar džiaugiasi, kad nepasikorė kameroj.

P.S. Tik kaip dabar vis dėlto pasiteisinsime rusams, kad paleidžiame savo pačių išreklamuotus teroristus?

Balsas.lt

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

teta       2014-04-5 13:42

Nekantriai laukiame pedofilijos bylos fiasko…, nes kitaip ten negali būti.

To maskva kapituliuoja? 2014-04-4 19:35       2014-04-5 7:10

Dėl pedofilijos tai nesutinku smile
Ne tas stilius…ir kodėl norima nurašyti ant Rusijos? Mąstom, mąstom, gerbiami tautiečiai.

Tomas to nebukitnaivus       2014-04-4 21:34

Gal pirma perskaitykite Tiesos.lt paskelbtą Apeliacinio teismo pranešimą spaudai. Ten atsakyta į jūsų spėliones. Ir jums būtų aišku, ir kitų neklaidintumėte.

nebukitnaivus       2014-04-4 20:35

jokia visuomene cia nieko neiveike, tiesiog ant nosies rinkimai. net keista, kad nuosprendis priimtas ne paskutini penktadieni pries rinkimus. esme yra detalese. Pagal byloje esancia medziaga teismas galejo tiek nuteisti, tiek ir isteisinti E.K. Rengimasis daryti nusikaltima yra priemoniu suieskojimas, bendrininku suradimas. Sutikite, kad vaziavimas i kita valstybe, jei ten norima padaryti nusikaltima yra tam tikras pasirengimo elementas- nenuvykes i vieta juk nusikaltimo niekaip nepadarysi. Jei kaltinamasis butu sveikas, pilnametis zmogus , nuosprendi butu galima gana padoriai motyvuoti. Va cia ir yra esme- teismas, nustates nusikaltimus arba pazeidimus atliekant tyrima privalo priimti nutarti ir pranesti generaliniam prokurorui. VSD, pazeisdami savo paciu veikla reglamentuojanti istatyma tampe neigalu zmogu, vietoj to, kad matydami jo klaidinga mastyma, oficialiai ispetu ir nutrauktu pasaliniu asmenu jam daroma neigiama itaka. Apeliacinis teismas apie jokius pazeidimus prokuraturai nepranese, o prokuratura- paminesit mano zodi- sakys, kad apie pazeidimus jai nezinoma ir teismas nieko daryti neipareigojo. Cia ir yra sprendimo esme. Stogas pridenge kita stoga.

Dabar,       2014-04-4 19:33

jei Lietuva būtų teisinė valstybė, turėtų prasidėti teismo procesas prieš gaują, falsifikavusią ir fabrikavusią šią bylą.Neabejoju, kad to nebus. Didesnė tikimybė, kad tiesiogiai ar netiesiogiai nukentės sąžiningi teisėjai, o Kusaitei nei naterialiniain ei moraliniai nuostoliai nebus kompensuoti.

sąžiningi teisėjai?       2014-04-4 19:05

tai tie komunistų šuniukai teisėjai savarankiškai - be komandos - net nusipersti negali

Arne       2014-04-4 18:48

baisiausia, kad tokie dalykai vyksta ir niekas už nieką neatsako; jeigu ne aktyvus visuomenės grupės dalyvavimas kažin ar būtų pavykę įveikti „monstrus“. Nebūkime abejingi, dalyvaukime kaip kas galėdami, kad Lietuvoje būtų šviesiau. Su pagarba sąžiningiems Teisėjams.

maskva kapituliuoja?       2014-04-4 18:35

tiek pedofilijos, tiek Kusaitės atveju jautėsi Maskvos juoda ranka.

Senjora       2014-04-4 18:06

Nustebino, kad teisėjai išdrįso priimti tokią nutartį. Gaila, kad teisingumas toks retas reiškinys mūsų valstybėje. Ar atsakys kaltininkai? Abejoju. Atsakys mokesčių mokėtojai. Valdžios galvoms, seimui pamąstymui ar nereikėtų skubos tvarka priimti įstatymą dėl materialinės atsakomybės už aiškiai niekuo nepagrįstų bylų kurpimą? O ar ne dėl tokio “teisingumo” Venckienei teko trauktis iš Lietuvos? Žaviuosi tos mergaitės stiprybę atlaikius visus išbandymus, nes priešingu atveju ji būtų tituluojama teroriste.

zero       2014-04-4 18:01

Mieli komentatoriai, nesitikėkite nei algų grąžinimo, nei atsiprašymų, nei nuobaudų. Juk čia Lietuva, čia valdo niekšų ir klastūnų gaujos ir jų ištikimi “opričnikai” (tik be šunų kaukolių ant skydų, nes jau kiek kitokie papročiai, todėl ir vaikšto kostiumuoti).
Ir, mielieji, nesvaikite, kad N.Puteikis viską sutvarkys vasaros viduryje. Prezidento rinkimuose realiai N.P. pagal gautų balsų kiekį bus tik 4 ar 5 vietoje, tad ir toliau “kariaus” vienišas, jei nesiims burti realią organizaciją 2019 metų rinkimams.
Visiems linkiu būti realistais, nes isteriški keliolikos komentatorių garbinimai N.P. naudos neduoda.
Na, o dabar užsipulkite ant manęs.

o kur atsakomybe?       2014-04-4 17:34

ne valstybines strukturos, o tiesiog klounu teatras. Butu juokinga, tik kas atsakys uz sugadinta jaunos merginos gyvenima, uz jos seimos terorizavima, jau nekalbant apie valstybes prestiza, i kuri VSD-esnikai valosi kojas.

ugnis       2014-04-4 17:13

Kada bus patraukti atsakomybėn prokuroras Justas Laucius,VSD bosai R.Vaikšnoras ir G.Grina, sukurpę bylą prieš E.Kusaitę?

xxxxxxxxxxxxxx       2014-04-4 16:07

Nežinau kodėl,bet ačiu Čyvui,kad išsiskyrė su janutiene.Pastaroji kažkada buvo prisimetusi pas krivicką,tas irgi matomai nuspjovė.

ruta       2014-04-4 16:01

Sovietiniais laikais uztekdavo parasyti ‘danosa’ , kad zmogelis kritikuoja valdzia , nepatenkintas jos sprendimais , ir viskas , gali krautis lagamina ..i Sibira .Niekas neklause nei tavo argumentu , nei noro padeti valstybei .Tu tapdavai priesu is karto , kai tik suabejodavai valdzios kompetencija , padorumu , morale .
I ka pavirto , mutavo Lietuvos saugumas , teisesauga yra keli variantai .Sistema taip sukurta , kad skatinamas nesveikas karjerizmas , kad ir per pilieciu galvas .Nebuvo , ar neliko padoriu kompetentingu darbuotoju .Sistemoje , kadangi nebuvo liustracijos/ tikros/ liko sovietinio -KGB raugo liekanos ir jos dirba , kaip pripratusios , nes buvusiu ten nebuna /pasake Putleris/ .
Zmogus jiems niekas -dulke !

Rita       2014-04-4 15:54

Kas sugrazins pinigus i biudzeta kuriuos mokejome tiems prokurorams ,teisejams ,saugumieciams kurie sukure sia byla. Ji tesesi 5 metus ,tai paskaiciuokite kiek mes jiems isleidome pinigu ju atlyginimams ,kad butu terorizuojama Lietuvos mergaite .NIEKSAI ,grazinkite pinigus i Valstybes biudzeta nes dirbti saziningai nesugebate o tik kurti bylas kurios naikina ir zemina Lietuvos piliecius .

o ka       2014-04-4 15:51

i tai pasakys prokurorai Duda ir garsusis Laucius,kuris gavo ordina,zemes dykai,tik nezinau uz ka,gal kas zino??????

Kas atsakis        2014-04-4 15:29

už moralinę ir materialinę skriaudą Kusaitei? Kas sugražins Kusaitei sumokėtas baudas ir ar bus sugražinta su palūkanomis? Kiek už padarytas skriaudas Kusaitei sumokės milijonus litų, o gal jau diktatoriškų eurų? Ir ar bus teisiami tie, kurie šitiek metų kurpė niekinę bylą ir kankino (kitaip negaliu įvardinti) Kusaite? Ar sulauksiu atsakymo į šiuos klausimus viešai?


Rekomenduojame

Leon Weinstein. Kas laikytina didžiausiu Donaldo Trumpo pasiekimu ir kokie sprendimai neleido jam laimėti, galų gale – kas darytina kitaip

Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas. DIEVO ŽODIS vs. ŽMOGAUS ŽODIS

Nida Vasiliauskaitė. Iš atmintinės „komunikacijos ekspertams“

Liudvikas Jakimavičius. Už ką balsuotų Dočys

Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai

Agnė Širinskienė. Stambulo konvencija. Diktatūros gimimas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.