Įžvalgos

Tomas Baranauskas. „Keulidės“ jovalas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 8 d. 23:26

17     

    

Tomas Baranauskas. „Keulidės“ jovalas

Alkas.lt

Pastaruoju metu tokia prasto ėdalo užeiga „Keulė rūkė“ (arba, trumpiau, „Keulidė“) susilaukė nemažai reklamos. Pasityčiojusi iš krikščioniškų simbolių „Keulidė“ užsidirbo pusantro tūkstančio eurų baudą ir įgijo galimybę be saiko reklamuoti save visiems tiems, kuriems „Keulidės“ savininkų hipsterinis sąmojus yra vertas daugiau nei savas skrandis. Jei jau „Keulidė“ dabar taip reklamuojama, tai tiek jau to – prisidėsiu ir aš.

Kadangi pagrindinė šios įstaigos funkcija, bent jau formaliai, yra tam tikro ėdalo tiekimas, pirmiausia reikėtų pasakyti šį tą apie jo kokybę. Aš, žinoma, nesu tiek pasiaukojęs skaitytojų švietimo darbui, kad pats rizikuočiau leistis į tą skylę ir ką nors joje ragauti, todėl pasinaudosiu tų, kuriems tai nėra kančia ar pažeminimas, patirtimi.

Štai visiškai patikimas liudininkas – liberalas iki kaulų smegenų, netgi, sakyčiau, dinastinis liberalas, seimūnas Simonas Gentvilas, susižavėjęs „Keulidės“ ideologija ir pasiryžęs už ją stoti mūru, vis dėlto rašo: „Lankiausi ten vieną kartą su šeima ir netapau virtuvės fanu, bet tikrai būsiu tas, kuris priešinsis moralistams ir draudėjams, ir inicijuosiu Reklamos įstatymo pakeitimą, jei ši įstaiga būtų nubausta už blasfemiją“.

Jei jau visų tų keuliškų savininkų gerbėjas ir idėjinis bendražygis leidžia sau subtiliai užsiminti, kad maistas ten – šlykštus, tai, matyt, taip ir yra. Nedrįsčiau prieštarauti.

O dabar keletas įspėjimų tiems, kurie į „Keulidę“ eis dėl dvasinio peno, taip sakant, todėl, kad labai jau jų ideologija patinka… Reikia turėti galvoje, kad ten jums gali pasiūlyti ir visai netikėtų paslaugų…

Antai vieno iš „Keulidės“ savininkų Dominyko Čečkausko sienoje, kurioje šis gyrėsi eiline savo užeigos reklama, pasirodžiusia spaudoje dėl jų „keuliško“ elgesio, parašiau savo įspūdį: „Niekada neisiu valgyt į jūsų „Keulidę“, bet tuos, kurie eis, tai jums labai efektyviai padeda surinkt…“

Kažkas nepatiko šiame komentare užeigos savininkams ir kontingentui, nors aš tik norėjau juos pagirti už sėkmingą reklaminę kampaniją. Pasipylė piktoki komentarai, ir štai apsireiškė vienas iš „Keulidės“ įkūrėjų Rokas Medonis (ar tai Riokas Medionis, nes pasirašinėja kaip Rökas Medönis) ir kreipėsi į mane su neįprastu pasiūlymu: „Tomai, as nezinau kaip tai subtiliau pasakayti.. bet.. hmm. Gal galeciau Jums atlikti oralini? Ar bent prostatos masaza?“

Kai kas tai vadina seksualiniu priekabiavimu ir jau yra Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos slenksčius numynę dėl panašių pasiūlymų, tegu ir ne tokia iškrypėliška forma pateiktų. Kai kas iš jų gal net po to maitinasi „Keulidės“ dvasiniu penu ir materialiuoju ėdalu. O, pasirodo, pati ta hipsterinė „Keulidė“ dar ir tokias paslaugas teikia… O ką? Reikia gi kažkaip specifinę publiką patraukti, jeigu su maistu, kaip liudija Simonas Gentvilas, ne kažin kas išeina… Juk tokia publika – ne vien idėjomis gyva. Idėjas, net ir leftistines-anarchistines, jiems vis dėlto sunkoka suprasti, net jei ir glosto jos jiems širdį…

Na, o dėl kitko, tai reikia pripažinti, kad „Keulidė“ neapgaudinėja savo klientų ir tenkina visus tuos lūkesčius, kurių leidžia tikėtis pats užeigos pavadinimas: kiauliška aplinka, kiauliška publika, kiauliškas ėdalas. Viskas tiesiog – kiauliška. Skanaus!

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

chenyingying       2017-11-30 5:05
>reklamai 10.11 20:10       2017-10-11 20:34

keulinė reklama jųsū komiantarę pernelig idant taisiklynga. Dėl tiaisingos rašibos tūrėtumėt pasikonsultoti su žynomu šįto portąlo komentątoriūmi juliu puru.

Qowåx       2017-10-10 22:12

Ačiū Tomai, bet jūs įrodėte, kad diakritiniai ženklai jokių problemų nesukelia lietuviams. Jūs be problemų perskaitėte o su umliautiu. Todėl esu už visus už visus diakritinius ženklus! Tarp kitko, Rökas Medönis yra kiečiausias Lietuvos blogeris.

paverskim       2017-10-10 21:11

paverskim Vilnių apsirūkiusių keulių sostine

Reklama       2017-10-10 21:10

“Jei pavargai būti žmogumi, ateik pas mus -patapsi keule suvisam, kriuksėsi visur ir visada, ar lis, ar snigs, bus giedra ar tvyros rūkas.”

na ka gi       2017-10-9 20:23

kitur kiauliskoj (kol kas kol ne halal) Europoj apsilankius maitinimo istaigoj rasomi atsiliepimai.Galima butu pareklamuoti keule ruke.Idomu nors nesitiki-jei uzsuktu prezidentas Trampas (lietuviskai tariant) -gal vert butu parodyti sia vieta ?

Ko jie       2017-10-9 12:47

nesišaipo reklamos vardan iš kokių pvz sex mažumų ? Gal jų labai
bijo ?

Kiaulidė:       2017-10-9 11:36

“Už ėdalą susimoki-ORALINĮ+ANALINĮ  gauni nemokamai.”

Kuilys       2017-10-9 11:32

KEULĖS ,marš lapnot į KIAULIDĘ.

Gal jie maitina žmogiena?       2017-10-9 11:30

Kaip suprasti jų reklamą?
Juk Rusijoje de fakto darė iš žmonių mėsos koncervus ir vaišino kolegas?
Kasmet Lietuvoje BE ŽINIOS dingsta apie 1000 žmonių...

putinu kvepia       2017-10-9 8:51

pasityčiojimo kultūra - iš putinistinės rusijos.
——
sadomazochistinis kompleksas - tai taip rusiška ir brangu mūsų tarybukams.

Pastebėjimas       2017-10-9 8:28

Komentatoriams sąmojaus netrūksta

albina       2017-10-9 8:28

Gerb.Tomai,gal nereikėjo apie tokį dvasinį skurdą.Tokius veikėjus labiausiai nervina,kai į juos nekreipiame dėmesio.Normalaus maisto Vilniuje užtenka,o rūkai išsisklaido,net jeigu jame slepiasi ne viena kiaulė.

Agnė       2017-10-9 5:23

Aš ten irgi neisiu n i e k a d a! Visi šitie išsidirbinėjimai - antireklama

kiauliniai nenuoseklūs       2017-10-9 1:41

esu visiškas profanas veterinarijos dalykuose, bet apie kiaulių atliekamą oralą neteko girdėti… Va čia tai jau iš jų pusės virš visko. Pypiec, kaip ruskis sako.

Džentvilas       2017-10-9 0:14

-Man Keulidė patinka todėl, kad ji kvepia valdžia- t.y. Loviu.
I love Lovį, I love keules!

tiapkinas       2017-10-9 0:09

Keulidė-  mano dvasinė tiavinė. Ydejos brolej!
Ir niatiesa, kad ten edalas blogas- keulidė mus tieke sosyskas.
Liuks sosyskos! Iš keulienos, labai tinkamos vartoti oralej.


Rekomenduojame

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Rasos Kalinauskaitės atsakymas prof. V. Radžvilui, arba Ir „diskusijomis“ galima šį tą pakeisti

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengta tarptautinė konferencija: Lietuva tolsta nuo europietiškos socialinės gerovės valstybės principų

Vytauto Radžvilo viešas kreipimasis į gerb. R. Kalinauskaitę, arba Ar dar ilgai žaisime pagal JŲ taisykles?

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Miškų Sąjūdžio pirmininko Gintauto Kniukštos interviu – nerimas dėl miškų neslūgsta

Ir Stokholme kėsintasi statyti stiklainius. Neleista. Kol kas?

Liudvikas Jakimavičius. Kišeninis žodynėlis

Geroji Naujiena: Mūsų trupiniai Jėzaus rankose virsta apstumu

Romualdas Ozolas. Antroji Lietuvos Respublika – jau istorija

Irena Vasinauskaitė. Viešojo intereso gynimo parodija Meškuičiuose. Prokurorai jį supainiojo su viešinimu…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.