Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Tomas Baranauskas.· Kas vyksta Baltarusijoje? Ką apie tai mano buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Anna Konopatskaya

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 15 d. 0:27

13     

    

Tomas Baranauskas.· Kas vyksta Baltarusijoje? Ką apie tai mano buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Anna Konopatskaya

Bet kuriuo atveju tai – ne revoliucija, o tikrų tikriausia sumaištis.

Aišku, kad tarp protestuotojų yra tokių, kurie naudojasi situacija, kad iškeltų baltarusiškas vėliavas. Bet ar jie yra šios sumaišties šeimininkai?

Padėtis ten sudėtinga, tarp protestuojančių daug prokremlinių veikėjų ir daug žmonių be aiškios tautinės bei valstybinės savimonės.

* * *

Norintiems žinoti daugiau siūlome skaityti interviu, kurį tiesioginiame „1 + 1“ TV kanalo eteryje davė kandidatė į Baltarusijos prezidentus Anna Konopatskaya.

Jos teigimu, prisidengdamos taikiais protestais Baltarusijoje, savo veiklą plėtoja ir „prokremlinės tituškos“. Štai kodėl reikėtų nesuplakti į viena visko, kas šiuo metu vyksta Baltarusijoje. „Vyksta taikūs protestai, į kuriuos renkasi piliečiai. Pavyzdžiui, moterys tapo šių protestų simboliu. Čia protestuojama prieš rinkimus, kurie tapo visiškai neteisėti. Ir yra protestų, kuriuos kuruoja prorusiškos, prokremlinės struktūros ir oligarchai ir kurie vyksta už jų pinigus“, – interviu sakė buvusi kandidatė.

A. Konopatskaya įsitikinusi – tokia situacija yra itin grėsminga: „Baltarusijoje klostosi situacija, panaši į Krymo ir Donecko scenarijus. Daugelis supranta, kad prorusiškos tituškos Baltarusijoje kuria chaosą, opozicijoje dalyvaujančius jaunus žmones įtraukdamos į savo neteisėtą veiklą...“

Visas interviu – ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Į Rusijos glėbį       2020-08-16 12:10

JAV ir jų vasalams reikia šviežių scenarijų, kaip sėkmingai vykdyti spalvotų revoliucijų scenarijus. Nes šį kartą Baltarusijos atveju priemonės suveikė atvirkščiai. Turbūt pinigų pagailėta, tai vietoj to, kad atplėšti šalį nuo Rusijos, gaunasi atvirkščiai, Lukašenka puola į Rusijos glėbį, ir sąjunga su Rusija dabar jau tikrai įvyks, nes kito kelio ir nėra. Ypač, jei šaliai bus uždėtos sankcijos. Rusija lengvai suvirškins Baltarusijos produkciją, aprūpins ją žaliavomis, užtikrins karinį saugumą. Nuosėdiniai planai smaugti Lukašenką yra debilūs ir prives prie priešingo rezultato…Ar mums to reikia?

ah1       2020-08-15 23:53

kas vyskta, kas vyksta? Ogi globalistai “smaugia” batką - batka nesiglobalizuoja, operacija Covidas parodė, kad batka nesiglobalizuoja nors tu ką ir pasidarė  gaublyje gudija dėmė neglobalizuota - škia ir iš  gaublizacijos šnipšas, o kliūtis reikia pašalinti, kaip parodė suformuota praktika Garliavoje, ateinama į namus, išlaužiamos durys… toliau žiūrėti įrašą iš Klonio gatvės kaip šalino kliūtis Klonio gatvėje.

Ar norite sužinoti       2020-08-15 19:22

kaip mąsto, kalba, argumentuoja tradicinis, etatinis
KGB agentas? Paskaitykite keletą “Prašaliečio” komentarų.

T0mas J.       2020-08-15 15:32

Na, jei vienas iš taikių protestuotojų netyčia susisprogdino (naktį į rugpjūčio 11-ąją protesto akcijoje, Taraikovskis) - gal ne tokie jau jie ir taikūs. Tokius jau galima vadinti ginkluotais maištininkais. Visų šalių vyriausybės tokius gaudo ir nukenksmina, ne išimtis ir Baltarusija. Ginkluotus maištininkus kartais remia JAV ir kitos Vakarų šalys - juk taip buvo Libijoje, Sirijoje. Lukašenka žino, kaip būna.

T0mas J.       2020-08-15 15:30

Na, jei vienas iš taikių protestuotojų netyčia susisprogdino (naktį į rugpjūčio 11-ąją protesto akcijoje, Taraikovskis) - gal ne tokie jau jie ir taikūs. Tokius jau galima pavadinti ginkluotais maištininkais. Visų šalių vyriausybės tokius gaudo ir nukenksmina, ne išimtis ir Baltarusija.
Ginkluotus maištininkus kartais remia JAV ir kitos Vakarų šalys - juk taip buvo Libijoje, Sirijoje. Lukašenka žino, kaip būna.

Prašalieti,       2020-08-15 13:47

apie kokią galybę pats čia bludiji, kai mūsų tik du milijonai ir tie nelabai kokie, o linkę į išdavystes, ypač už geras babkes ir asmenines privilegijas ant runkelyno? Nei mes “Perestroikę” pardėjome, nei ką. O ir į mitingus lietuvaičiai Gorbio laikai pradėjo vaikščioti tik tada, kai į juos sugužėjo visas LK(bolševikų)P CK su savo aparatu ir aparačikais. Kol nebuvo mitinge drg.Brazausko ir LK(b)P CK leidimo - tol lietuviai į jokius mitingus nevaikščiojo. Na, vaikščiojo saujelė, kuriuos mušė ir į miškelį vežiojo. Ar dabar vaikščioja kas dėl “bojevykų” šturmo Garliavoje į protesto mitingus, kur buvo lupami beginkliai žmonės, buvę politkaliniai, ne prasčiau už Lukaškos omonininkus? Ir ten, ir čia viešpatauja grynieji sovietikai - Sovietijos aristokratai, Tarybų Lietuvos kūrėjai.

Prašalietis       2020-08-15 12:41

Prašalieti,    2020-08-15 10:38
Man labai norisi būti kuklesniu, bet su tokiais “galingais” Lietuvos “supervalstybės” Prezidentais kaip Grybauskaitė ar Nausėda niekaip nesigauna net ir prie didžiausių “patriotinių norų”... Taip kad “pradžioje išgasdinsime” Baltarusijos “Batką” jam parodydami ant Lietuvos baltarusijos sienos mūsų turimas 5 vokiškas haubicas. Galiausiai Lukašenką “galutinai užkasime” mūsų Prezidento Nausėdos paskelbtomis Lukašenkos Baltarusiajai “viską kas gyva naikinančiomis lietuviškomis sankcijomis”. Taškas.

Kis       2020-08-15 11:58

jus jauna ir visas sis KGB” subtilumas"jums svetimas ir nepazistamas.O pats principas labai paprastas,musk smarkiau ir sauk garsiau.Kai pargriuvusi zmogu,dvi maitedos su guminemis lazdomis maituoja zmogeli,kol patys uzdusta;ar tai baltarusas musa baltarusa,o kai pris kamera desantnikas is kazkur murzina rubaske numeta cia pat pries kamera prie siuksliu konteinerio,o tevas pleso su mazameciais berniukais antsiuvus nuo uniformos,pries akis iskyla sudziuvusi meteriskaite is Donbaso ir aiskina i kamera,kaip ukrainieciai maziuka berniuka kale prie kryziaus.O baisiausia,kad musu prezidentas paveiktas (gal net narkotiku,kodel nepamaisius i kava ar arbata)sneka mano vardu,kai as jam sneketi jokjio savo vardo nedaviau.juk net musu EKS Dalia smerkia,tai jau izulumo virsune,pacios valdymas dar izulesnis,gebejimai tik meluoti ir su Landzbergio gauja sokti velniu sokti sneka tai ir apie tai kas jai ir buvo budinga.Ar mes idiotai,ar mes save vertus valdziazmogius rinkti.Kada ismoksimeissirinkti nepagal grozi,o rinksime pagal darbus,moralinius dalyku ir svarbiausiai,jei vyras ,tai su febiurze,o jei moteris,tai pagal “kasas”?Vis darome atvirksciai.

Prašalieti,       2020-08-15 10:38

sumažink savo superinį nacionalizmą - būk kuklesniu.

Prašalietis       2020-08-15 10:02

Tomas Baranauskas.· Kas vyksta Baltarusijoje?...
Namų šeimininkė ir kandidatė į prezidentes Tichanovskaja kažką “revoliucingo” pasapaliojo pati ką sugalvojo be popieruko apie vieno vaikučio mirties nevertas demonstracija, po to iš “dėdžių” jai surašyto popieruko išsigandusi paskaitė kažką apie “būtinas demonstracijas”, kad Lukašenka jai “gražuoju užleistų paprezidentauti”. Kita moterėlė, buvusi taip pat kandidate į prezidentus Kanopackaja, pasakoja kokios jai mintys šeiminkaujant virtuvėje šiandiena atėjo apie rusiškas “tituškas”, pažiūrėjus pro virtuvės langą kas vyksta Baltarusijoje. O Baltarusijoje paprasčiausiai vyksta ukrainietiško tipo baltarusiškas maidanas, koks per 30 metų vakarų buvo pasaulyje organizuojamas ir finansuojamas dešimtis kartų, kai jie buvo nepatenkinti kokiu nors režimu.  Kaip sakė Nuland, Ukrainos Maidanas JAV kainavo 5 milijardus dolerių ir nemažai bulkučių Maidano dalyviams. Baltarusijai matomai skyrė baltarusiškas kapeikas, todėl baltarusiško maidano lydere sutiko pabūti tik “kvalifikuota”, “su Maidadiniu revoliucinių kovų patyrimu įgytu” savo namų virtuvėje, namų šeimininkė Tichanovskaja. Ukrainoje Maidanui buvo paruoštas Amerikoje instruktuotas religinės sektos pastorius Turčinov, buvo daugelį metų ruoštas hitlerinių kolaborantų banderinių palikuonių “dėšinysis sektorius”, buvo parsidavinėjančių bet kam su rusiškom pavardėm ar pasikeitę rusiškas pavardes į ukrainietiškas “ukrainietiški” oligarchai turintys savo ginkluotas struktūras naudojamas gamyklų ir įmonių vieni iš kitų “demokratiniams perėmimams”. Ukrainoje buvo prezidentu Janukovičius, kuris darė viską ko jo prašė vakarai, nes norėjo, kad nenusavintų jo pasidėtų Šveicarijos banke “juodai dienai”, nepamenu”, 4 ar 40 milijonų Šveicarijos frankų. Deja, ir Janukovičiaus Šveicarijos frankams buvo “tiū tiū” ir patį vakarams parsidavusį Janukovičių nuo fizinio susidorojimo paskutiniu moment išgelbėjo tik Putinas. Baltarusijos “Batka”, kad ir turintis kolūkio pirmininko mąstymą, bet visa tai matė ir žino, todėl pinigų užsienyje neturi ir JAV jo pagąsdinti kuo nors neturi. Esant tokiam politiniam ir visuomeniniam “raskladui”, JAV suorganizuoti tikrą perversmą yra problematiška, o ir pinigų duoti kam nėra. Tikro “revoliucinio” vado nėra ir jį surasti tarp Baltarusijos namų šeimininkių neįmanoma. Anglijos, Lenkijos kuratoriai Baltarusijos “demokratizavui” su užduotimi nesusitvarkė. Šio reikalo vyriausiam organizatoriui ir finansuotojui JAV iškilo “revoliucinis lenininis klausimas” - “ką daryti”. Belikusi tik viena “revoliucinė ir demokratinė” priemonė, atnaujinti prieš 4 metus panaikintas sankcijas. Prieš tai Lukošenka 21 metus valdė Baltarusiją prie Baltarusijai paskelbtų JAV ir vakarų sankcijų. Tiesa, Lukašenkos Baltarusijai nebuvo paskelbtos Lietuvos valstybės “niokojančios” sankcijos, todėl, matomai jis ir “išsilaikė” Baltarusijoje valdžioje 21 metus. Prezidentas Nausėda atrodo “nemažiau ryžtingai” nei “buvęs Rusijos siaubas” panelė Grybauskaitė, todėl jis tikrai pasistengs, kad lietuviškos “niokojančios viskas kas gyva"sankcijos Lukašenkos Blatarusijai būtų paskelbtos, kurios “tikrai ir garantuotai damuš” Lukašenką, Baltarusijos lukašenkistus, rusiškus “Titūškas” ir be provakarietiškų bulbašų demonstracijų....

Pastebejimas       2020-08-15 8:55

Tikrai logiskas,  ten verdamas. pragaro katilas, labai daig ivairiausios pakraipos jegu, todel rasti gera atstojamaja gana painu,

Jules       2020-08-15 7:47

Svarbu, kad Lietuvos elitas remia “Vilno našė” ir tolina Pietryčių Lietuvą nuo Lietuvos, nuo lietuvių, remia transformuotą “Jedinstvo”. Visgi gerai apie tokius inteligentus, apie zubrylas(moksliukus-pavyzdukus) sakė drg.Leninas, pamenate? Į priešų vertinimus kartais reikia kreipti rimtą dėmesį. Priešas kartais nemeluoja, o ir pasako karčią tiesą. Visi mes norime, kad Rusija grįžtų Maskvos kunigaikštijon ir niekam jau niekad nebegrasintų, bet su tokiais sovietikais (neosovietikais) kaip dabar Lietuvos valdžioje ir versle, šito niekad nepasieksi. Kuo geresnis mūsų Užsienio reikalų ministeris nuo Lukaškos, a? Abu ekskomuniagos, abu sovietikai ir buvę aktyvūs Blogio imperijos kolaborantai. Kuo geresni mūsų kolchozų pirmininkai Seime, Vyriausybėje arba ES parlamente nuo Lukaškos? Kuo geresni lietuvių kilmės kagebistai nuo Gudijos versle ir valdžioje? Ką veikė, sakykime, Kubilius su savo politikos kuosų ir davatkų kariauna, kol Gorbis neleido net pirstelėti šitiems pseudo drąsuoliams Lukos ežere Trakuose kartu su Kapsukės univerkės docentais, nežinote? Na, o apie LDDP nėr ko iš viso kalbėti. Be Maskvos jie būtų tuščia vieta. Tai grynasis Maskvos produktas Lietuvoje ir jos malonė lddp-istams.

aha, taip taip..       2020-08-15 6:58

kas prieš lukašenką - tas už putiną.
todėl reikia remti lukašenką.
———
vis tik kvailiai (labai primityvūs) tie kgbistukai - tiek rusijoje, tiek baltarusijoje, tiek Lietuvoje.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.