Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Tomas Baranauskas. Kas labiausiai netiki… mokslo dovanomis? – Ogi mokslų daktarai. Taip sako tas pats mokslas…

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 13 d. 1:29

20     

    

Tomas Baranauskas. Kas labiausiai netiki… mokslo dovanomis? – Ogi mokslų daktarai. Taip sako tas pats mokslas…

Naujausias JAV atliktas tyrimas parodė, kad labiausiai kovidinėmis vakcinomis nepasitiki aukščiausią išsilavinimą turintys žmonės – mokslininkai, o labiausiai pasitiki – vos kokį universitetą baigę, tame tarpe, tikėtina, vos jį baigę pusmoksliai.

Šaltinis: unherd.com

Pirminiai duomenys: medrxiv.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Baranui -Avinauskui       2021-08-17 18:25

Avinauskas vel apie save mekena….
Kaip jam truksta demesio….. ???

s.m.       2021-08-14 21:22

kažkodėl nieks neatpažino “fenikso iš pelenų” Pikaso, išnirusio čia su nauja klička smegenų visiems pudrinti. Respublikos portale jis jau visiems įkyrėjo iki vėmimo. Tiesa ir ten jis - ne Pikasas, o Sizifas su dar daugybe kitų kličkų, kaitaliojamų kasdien. Lygiai kaip čia Vakseris. Kai pasišiko žmogelis prieš porą metų teismuose dėl šmeižto, buvo dėl ko už pautų suimt ir priversti atidirbinėt vaks-propagandonu.
Tik “respublikoje” jam ankšta, nes komentaro langelyje leidžiama 1000 spaudos simobolių. Gi paršliaužė į čia cholera… Net sąsys nabagas būdos kamputyje pasislėpęs tūno.

Dronui Taip       2021-08-14 7:01

Bet koks skiepas yra ilgalaikis. O čia gi Vakcina! , kuri dar turejo būti tiriama su žiurkemis. Matomai, gamintojai pagalvojo, kad, pakol ištirs mokslininkai tą vakciną, tai ir covidas dings. O čia kokie pinigai!!!

Al.       2021-08-13 20:45

Iš ko galima atpažinti tokius trolius kaip Vakseris ? Kad bandantiems galvoti savarankiškai užkabina pravardę, kuri ir yra jo tikslas, nes išvertus į žmonių kalbą, ta pravardė reiškia ,,kvailys”. Tačiau kvailys esi pats, nes tavo oponentai nėra ,,antivakseriai”, kaip norėtum įteigti. Jie tiesiog neatsisakę kritinio mąstymo ir todėl atsisako kažkokiu nepatikrintu chemikalu vien todėl, kad valdžią uzurpavusių komunofašistų propoganda nepaliaujamai jį reklamuoja. Net atsidarę šaldytuvą tuoj išgirsim ,,Petys už laisvę!”.

Dronas       2021-08-13 20:33

Ne vienam darbdaviui buvo užsiminta, kad jeigu „nevaldys“ covido, bus patikrinimai, gal suras kokį užkrato židinį ir pridarys porai savaičių. Manau neverta aiškinti kuo tai gali baigtis. Aš matai su savo darbdaviu sakom vienas kitam tu. Ir jis man tiesiai išklojo padėtį. Beje jis manęs ir nevertė, pasiūlė prasitestuot nemokamai ir pasiskiepyti nemokamai, bet aiškiai pasakė, kad jį patį spaudžia. Beje jis pats nesiskiepijo ir nesiruošia, kol bus įmanoma. Kitose įmonėse liūdniau, sudaromos nežmogiškos sąlygos, kad žmogų priversti. Viena tokia labai žinoma Lietuvoje įmonė, nepasiskiepijusius per karščius visą dieną dirbti su kauke ir panašiai. Tai žmogaus žalojimas. O paskui vieną dieną atvažiavo VVT autobusas, specialus, visus suvarė skiepytis, buvo užsiminta, kad jeigu ne, tai nedirbs. Štai taip, priverstinai-savanoriškai suskiepijo. Beje, niekas neprivalo darytis jokių testų pagal įstatymą, kaip ir skiepytis. Bet darbdaviai be abejo verčia, kad tai būtų nepakeliama, ankščiau stribai panašiai žmones kankindavo, kad tie „prisipažintu“ ir kitus įduotu.

Dėl propagandos, akivaizdu, kad tu dirbi, kaip iš natų pili. Žinoma, tikėtina, kad tu idėjinis, nemokamai, tai netgi šlykščiau. Nes tuos kur dirba bent suprast galima, darbas toks, o tamsta, jei nemokamai, tai tikras komjaunuolis-morozovas. Didžiuotis šiaip jau nebėra kuo. Na, bet tavo reikalas.

Toliau dėl skiepų ir karantinų. Karantino skelbti nebėra pagrindo. Kovidas senai tapo endeminiu. Tai yra visam laikui atėjo ir pasiliko, gali padėkot Kinijos komunistų partijai ir korumpuotiems JAV valdininkams, kurie Obamos valdymo metu perkėlė tyrimus į Kiniją, gausiai juos rėmė ir panaįu, kad visisškai nesidomėjo, kokį marmalą tenai virė. O gal ir domėjosi ir manė, kad jiems tai kažkuo naudinga. Bet kuriuo atveju. Skiepai a) neapsaugo nuo užsikrėtimo, b) neapsaugo nuo viruso platinimo užsikrėtus, c) nežiniai kieki ir kaip sumažina simptomus, jeigu išvis, d) turi labai aiškias neigiamas pasekmes, beje kur kas dažniau nei tradiciniai skiepai, e) turi trumpalaikį poveikį, štai tarkim nuo stabligės skiepas veikia 10 metų, tai tau ne tris kart į metus badytis su neaiškiu efektyvumu, o paskui vis tiek sirgti, f) labai panašu, kad šitie skiepai privertė virusą mutuoti į atsparią atmainą, labai ačiū vakseriai, tik šito šūdo man ir betrūko, g) skiepai nepatvirtinti, nepraėjo bandymų su gyvūnais, nepraėjo bandymų su žmonėmis, na tamsta gali didžiuotis, tu ir esi tas bandomasis triušis, nepatvirtinti kaip pakankamai saugūs.

Ir ką mes tada turime? Ogi, skiepus kurie (galbūt) leis persirgti lengviau, neapsaugo nuo užsikrėtimo ir platinimo, skatina viruso mutacijas, turi rimtas, kur kas dažniau (nei kitų skiepų) pasitaikančias šalutines pasekmes ir iš esmės yra bevertis šlamštas visu kuo nusileidžiantis žmogaus imuninei sistemai. Ir šitą šūdą, tu rimtu veidu, siūlai padaryt privalomu. Genialu.

Ir tik nereikia pasakų nulėpausiams apie perpildytas ligonines. Jos buvo pustuštės, o rimti ligoniai negavo gydymo, tai yra buvo nužudyti nesuteikiant jiems būtinos pagalbos. Beje, kur dingo gripas ir kiti peršalimai? Ach visi taip saugojosi, kad gripas, kuris plinta lygiai taip pat, kaip kovidas, yra taip pat užkrečiamas, išmirė, nes visi labai saugojosi, bet kovidas išliko, nes… Antivakseriai nesisaugojo? smile Tai kaip čia YR, a? Tu gali kam nori savo pasakėles ir propagandines klišes pasakot, tik ne man.

Vaksai,       2021-08-13 19:59

jei sakai, “kad Stalinas buvo ir yra didžiausia visų laikų padugnė”, vadinasi, ne ką geresni ir jo sąjungininkai. Prašom patikslinti.

Vaksai,       2021-08-13 19:55

negydomi žmonės ir dabar miršta nuo kitų ligų, nežinojai? Antra, gal išsiaiškink pagaliau kartui ir visiems laikams propagandos sąvoką. Ką čia pats parašei yra pačio propaganda, nežinojai? Kai ką gerai, o kai kur pro šalį prašovei. Sveikatos apsauga nuosekliai bloginama jau 30 metų.

Vakseris       2021-08-13 16:17

>Dronas

“Tie patys gasdinimai, spaudimas per darbdavius,...”
Nežinau kad tave spaudžia, manes tai niekas nespaudžia, pas mus pvz galima nesiskiepyti, bet tada reikia kiekvieną savaitę testuotis. Arba galima pasidaryti antikūnų testą, jei persirgai. kiekvienas pats sprendžia kaip jam geriau. ar tavo darbovietėj kiti įstatymai galioja?

“Bet tau juk tiesa nereikalinga, tu čia atidirbti atėjai.”
“Dar pamiršau paminėt gerai apmokamą propagandos mašiną ir samdomus komentatius, tokis kaip vakseris.”

Smagu skaityt, kad žinai apie mane daugiau negu aš pats:)
Gerai, jeigu aš apmokamas komentatorius, tai ką??? vien dėl to tekstas tampa melagingu? iš to ką parašiau nieko nepaneigei.

Man tai neįdomu ar komentuojantys antivakseriai yra apmokami ar ne, vertinu jų argumentus be išankstinės nuomonės.

o kai žmogus neturi argumentų tai lieka tada tokie kaip: “jis valdžios, pindosų ar delfio agentas, trolis, debilas, skleidžia propagandą, apmokamas provokatorius ir tt”.

Įdommu tai, kad antivakseriai vietoj skiepų nieko nesiūlo. Tiesa buvo uspaskicho šventas vanduo nuo koronaviruso, bet daugiau niekas nieko nesugalvojo.

Dronai, ką tu siūlai daryti, jeigu skiepai toks blogis? variantų, jeigu atmesim egzotinį uspaskicho vandenį nedaug: 1. vėl karantinas, kuris jau visiem nusibodęs, 2. ne karantinas, o natūrali atranka kaip viduramžiais kai visi natūraliai užsikrečia ir perserga. Tokiu atveju mirtingumas padidės, o mūsų sveikatos apsaugai gali būti blogiau negu Italijoj pavasarį. Dar yra variantas kaip siūlo kepenis mirkyti šikną ledinėj eketėj, bet toks variantas nuo koronaviruso neapsaugo, ką parodė sportininkės Vilkienės ir ne tik jos atvejis, nes suserga taip pat ir sveiki, sportiški žmonės.

Tai koks tavo siūlomas variantas?

Pasikartosiu - aš prieš galimybių pasą ir panašias nesąmones. Bet aišku taip pat noriu, kad antivakseriai, (išskyrus, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių) jeigu susirgs rimtai nuo covid, kad nesikreiptų į daktarus, tegul patys gydosi. Jeigu antivakseriai žino viską apie skiepus, tai apie gydymą nuo infekcijos žinos dar daugiau.


Gero penktadienio.

Pasvarstymui       2021-08-13 13:34

Dailiai čia pastebėta. Statistiką vertinant, dar reikėtų atsižvelgti:
1. Sąvokos “išsilavinęs” ir “išprusęs” nėra tapačios ir skirtumai tarp jų vis didėja.
2. Kiekvienas profesionalas toks būna tik savo srityje, kitur jis yra toks pat, kaip visi.
3. AM sertifikatas intelekto daug neprideda.
4. “Tikėjimas mokslu” prilygsta religijai - tą vaizdžiai pademonstravo tokiu “tikėjimu” pasinaudojusios ir “Scientologija” pasivadinusios sektos sėkmė.

Dronas       2021-08-13 12:43

Dar pamiršau paminėt gerai apmokamą propagandos mašiną ir samdomus komentatius, tokis kaip vakseris.

Dronas       2021-08-13 12:41

>Vakseris

Aš ir nepykstu. Aš puikiai matu, kad metodai tie patys kaip Rusijoje. Tie patys gasdinimai, spaudimas per darbdavius, darbdaviai kurie nespaudžia darbuotojų yra negailestingia kratimi patikrinimų, bandelių ir kavos siūlymas už skiepus, gasdinimai, kad negalėsi keliauti ir aplamai gyventi. Viskas tiksliai kaip Rusijoje. Bet tau juk tiesa nereikalinga, tu čia atidirbti atėjai.

>Vakseris 2021-08-13 11:07        2021-08-13 11:51

Sizifai-e?-rinkėjau-zigmai-zioma-pikasai, kaip ten tave dar… troli iš respublikos portalo tik čia išlindęs su nauja klyčka, - čiuožtum tu atgal į respubliką, a? O ten jau tau vakserinę pakeliui į tėviškę delpėje gerai atspardys mažiau inteligentiška publika.

Vakseris       2021-08-13 11:07

>Dronui
“Šitas piliečių sukilimas prieš valždią, yra sukilimas prieš putininiais metodais veikiančia, nusikalstamą grupuotę, kuri pamynė konstituciją ir pamatines žmogaus teises.”

kurį konkretų Konstitucijos straipsnį pamynė? kiek žinau niekas neverčia ir nevers skiepytis.

kitas klausimas, o kodėl sukilėliai mitinge nenušvilpė, leido kalbėti ir netgi plojo rusofašistinėms padugnėms lekstučiui, paleckiui? kokie jų metodai? kiek teko žiūrėt filmuotos medžiagos tai lekstutis ne apie skiepų žalą kalbėjo.

“Todėl visi palaikantys šia valdžia, palaiko tą patį, kas sėdi Minske ar Kremliuje.”

nepalaikau nei galimybių paso, nei šios valdžios, nei kitų kosmopolitinių partijų, nebalsavau už valdančiuosius, (taip pat ir opoziciją) rinkimuose.
taip pat nepalaikau nei minsko, nei kremliaus.


Nepyk bet argumentas, kad jei už skiepus, tai palaikai valdžią yra senas propagandinis triukas. Čia tas pats kaip Rusijos kritiką vadinti “pindosų agentu.” Galima palaikyt arba nepalaikyt valdžią fanatiškai, bet galima ir palaikyt arba nepalaikyt/nepilnai palaikyt tam tikrus valdžios sprendimus.

Dronai, o kaip tu pats ar pvz palaikai valdžios sprendimą dėl valkatų apgręžimo į Bulbostaną? aš palaikau, ir manau, kad seniai reikėjo tokį sprendimą priimti kaip ir siūlė Gerb. Sinica.

O kaip dėl tvoros, ar palaikai sprendimą ją statyt? Jei taip ar tai reiškia kad palaikai valdžią?


Ar galima nepalaikyti valdžios, galimybių paso įvedimo, bet taip pat nepalaikyti antivakserių? ar jeigu aš nepalaikau antivakserių, tai reiškia, kad esu valdžios agentas?

Jeigu aš teigiu, kad Stalinas buvo ir yra didžiausia visų laikų padugnė, ar tai reiškia, kad palaikau Hitlerį?


Šiandieninė situacija su skiepais labai primena tai kas anksčiau jau buvo:

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/istorija_ir_archeologija/S-90531/straipsnis/2000-akmenimis-ir-revolveriais-ginkluotu-vakcinu-priesininku-siaube-grazaus-miesto-gatves—-19-amziaus-tamsos-istorija

Dronas       2021-08-13 9:58

>Vakseris

Nežinantiems galiu nudžiuginti. Rusijoje visus priverstinai suskiepijo, neskiepytas: NEDIRBSI ir panašiai. Todėl paaiškinu snarglotiems, sukramtysiu, kad lengviau būtų praryti. Šitas piliečių sukilimas prieš valždią, yra sukilimas prieš putininiais metodais veikiančia, nusikalstamą grupuotę, kuri pamynė konstituciją ir pamatines žmogaus teises. Todėl visi palaikantys šia valdžia, palaiko tą patį, kas sėdi Minske ar Kremliuje. Netikit? Sulyginkit, viską galima pažinti sulygininant. Žinot, buvo tokie vaikiški paveiksliukai, jur reikėjo surasti skirtumus. Jūs paieškokit tų skirtumų metodikoje, tarp putino, lukašenkos ir vietinių STRIBŲ. Nerasit, jeigu atliksit darbą sąžiningai.

rinkėja iš Kauno       2021-08-13 9:31

labai smalsu, ar Sorošas ir K.Švabas jau susileido po 2 porcijas “mokslo dovanų”? Juk abu garbaus amžiaus, neabejotinai turi kitų ligų. Keista, kad vakcinų stūmėjai vėzdu apie tai nė mur mur . O juk daliai neapsisprendusių “pažangiečių” tai būtų tokia paskata lėkti skiepo už artimiausio kampo, ar ne, Šimonyte?

Liaukis       2021-08-13 8:50

,,diskutuoti” pats su savimi ir barti pats save. Neskanu ir nejuokinga.

Vaksai,       2021-08-13 8:14

ką norėjai tuo pasakyti? Kad reikia pačiam desovietizuotis ir nebetarnauti Blogio imperijos sąjungininkėms? Teturėdamas du milijonus vienokių ar kitokių tautiečių pats nori visiems karą viešai paskelbti? Rusijai, Kinijai, Italijai, Vokietijai, Prancūzijai, Vengrijai, ane? Kas pats tokis esąs? Nemanai, kad turėtum pristabdyti savo pamišimo plėtrą ir pasiskaičiuoti savo galias ir kokią iš tikro mes turime kariuomenę? Pačiam ne kartą buvo sakyta, kad mums Amerika per toli, o Dievas per aukštai. Nesupranti šito ir nežinai, kas dabar vyksta Afganistane arba buvo Irake? Nežinai, kas Lietuvoje, kokios partijos kvietėsi pseudo islamistų inveiderius ar afrikiečius, kad mūsų čia būtų kuo mažiau ir mes greičiau nunyktume, išgaruotume kaip dūmas, anot Maironio? Kokia partija pasirašinėjo tarptautines, mums pragaištingas, popierkas, a? Kas išprovokavo, planavo, organizavo ir realizavo riaušes prie Seimo rugpjūčio 10 dieną? Pagarbiai pabarantis Jules.

Vakseris       2021-08-13 7:34

Sąžiningumas pagal situaciją ar sąžiningunas su išlygomis?
o Rusija gėrio imperija?

Jules       2021-08-13 7:28

Sąžiningi mokslų daktarai netiki, nenorintys būti Blogio imperijos ir jos sąjungininkių tarnais ir kolaborantais ar bendraautoriais.

Vakseris       2021-08-13 7:17

Tomai, pamiršai paminėti kokie “mokslinYkai” buvo apklausti, ar pvz tokių pažiūrų kaip andrius bielskis, tomas venclova? ne paslaptis kad nemažai (nežinau kokia dalis, bet tikriausiai dauguma) tų “mokslininkų” ir “mokslo kalvių” yra marksistinės krypties.
ką gali pasakyti liberalbolševikinių pažiūrų filosofas profesorius apie vakcinas?
Be to, nuoroda tik į autoritetą, jeigu įrodinėjama kokios blogos vakcinos - loginė klaida. Pats kaip suprantu pateikti tik statistiką, ar turėjai kažkokią užslėptą mintį (skaitytojai manykite, kad vakcinos yra šūdas, vat ir mokslo daktarai taip sako)?

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.