Naujienos

Tomas Baranauskas. Gedimino kalno papėdėje įvykdytas baisus nusikaltimas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 8 d. 16:11

21     

    

Tomas Baranauskas. Gedimino kalno papėdėje įvykdytas baisus nusikaltimas

Veidaknygė

Gedimino kalno papėdėje įvykdytas baisus nusikaltimas – be ministrės Jonsson, ŠMC kolektyvo, nacionalinės premijos laureato Vamzdžio autoriaus ir kitų atsakingų personų leidimo pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam!

Taip viens du – ir pastatė! Nė 20 metų diskusijų, nė dešimties rezultatų nedavusių konkursų, nė 120 nepatvirtintų projektų... Koks įžūlumas, koks nesiskaitymas su šiuolaikinės Lietuvos tradicijomis!

Ir dar kokiu metu! Nespėjo nudžiūti nė purslai nuo mikrofono, kuriuo ministrė Jonsson (tai – Lietuvos ministrė) šaukė „Provokacija!!!“ apie baletą „Vytautas“! Ir še tau kad nori – tam pačiam Vytautui, kurį klastingi gudai norėjo lyg Trojos arklį į Vilnių įvežti, – paminklas!

Kaip galima taip pačios ministrės negerbti? Argi Nacionalinio muziejaus direktorei Birutei Kulnytei jau visai nebesvarbi Jonsson Didžiosios nuomonė? Gal ji dirba Maskvai, taip pasielgdama prieš pat pratybas „Zapad“?

O gal tai – interesų konfliktas? Juk visiems žinoma, kad Birutė – Vytauto motina…

Kas baisiausia, tai Vytauto skulptūra sukurta dar tais nebrandžiais, atsilikusiais ir fašistiniais 1939 metais, todėl iš tiesų panaši į žmogų, valdovą, netgi, sakyčiau, Vytautą Didįjį, o visai neprimena nei vamzdžio, nei bent jau kokio roboto. Ne veltui tikina B. Vasaris, kad ji ir pačiam autoriui Vytautui Kašubai nepatiko…

Žodžiu, įvykdytas tikras vandalizmo aktas pačioje Vilniaus širdyje! Subjaurota šventa visai Lietuvai vieta, kurioje galėjo atsistoti dar vienas – dar ilgesnis, dar labiau surūdijęs ir dar kreivesnis – Vamzdis, kuris būtų taip darniai susišaukęs su savo broliu kitoje Neries pusėje!

Ir tai padaryta klastingai, naktį, iš pasalų, neinformavus atsakingų institucijų ir personų, kurios tai jau tikrai, jei būtų bent žinojusios, šito nieku gyvu nebūtų leidusios, kaip kad neleido ir agresyviojo Vyčio Lukiškių aikštėje…

O kas bus… Kas bus… Baisu net pagalvoti… Jeigu kas nors ir Vytį taip pat iš pasalų pastatys? Juk Vilnius tuomet iš tiesų gali pradėti atrodyti kaip lietuviškas miestas, o ne tas daugiatautis, kuriuo taip didžiuojasi meras Šimašius kabinėdamas lenteles visomis kalbomis, kurias tiktai randa Vikipedijoje… Netvarka visiška!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wanglili       2018-03-15 6:28
xiaojun       2017-11-13 5:23
leilei3915       2017-10-7 3:46
to kokiu tikslu       2017-09-10 12:25

užsirūkei machorkos?

kokiu tikslu?        2017-09-9 22:30

Vytautas nebuvo karūnuotas- tai kam užmauta karūna ir dar su kryžium ant galvos?  Neapgausit.

Jules       2017-09-9 18:28

Karalius Vytautas rūstauja pačiu laiku, kai taip kolchoznikai Seime išsidirbinėja ir šlovina strateginę partnerę, kuri Vytautui karūną pavogė, o kolchoznikai, ane? O dabar, žinant, kad Valensa buvo agentukas, tada viskas tampa aiškiau dėl to, kas dedasi Mūsų Lietuvoje.

tai kad        2017-09-9 18:17

protėviai Mindaugą nudobė o Vytautas irgi numirė karūnos nesulaukęs - įtariu protėviai nunuodijo o karūną pradangino kovodami už nepriklausomybę. Todėl istorijoje ir neturime karalių/caralių -  statytinių, protėviai pasirūpino.

Jules ponui Marginalui       2017-09-9 12:17

Tikras, pats asmeniškai buvau nuėjęs pažiūrėt ir mačiau savo akimis. Labai rustus ir supykęs dėl bordako Mūs Lietuvoje ir valdžios, grūdančios mus į Žečpospolitą.

Jules Tarabildai       2017-09-9 12:12

Mes už Europą, už jos sąjungą, nes kitaip negalėsime pasauly atsilaikyti, bet tik už kitokią. Ir nepersistenk su ta Anglija, gerai? Kaip ir su Maskva anksčiau, tiesa? Anglija yra prikišusi nagus prie tų dviejų baisių pasaulinių karų sukėlimo, nežinai, ane? O prie Antrojo ir Lenkija nemažai prisidėjo, ar supratai?

semantika       2017-09-8 20:43

Labai simboliška- abiems Lietuvos valdovams (Mindaugui ir Vytautui) paminklai Vilniuje, stovi pakalnėje, atokiau nuo žmonių judėjimo vietų.
Kitur vietos neatsirado.
Kai dabartiniai valdovai užsirpečkina į Kalną, mūsų ponams labai smagu į senuosius valdovus žvelgti iš aukšto.
Pasižiūro - che, ėgi tas Vytautas ten, pakalnėje lyg koks žaisliukas ar šachmatų figūrėlė.
“-Koks jis ten dar “didysis”, patenkinti prisimerkia valdovai dabarties,
- reikia dar labiau supaprąstinti ir sutrumpinti Lietuvos istorijos kursą mokyklose! Yra puikus J. Žiugždos vadovėlis, reikia tik pakoreguoti Sąjungos pavadinimą ir puikiai tiks globalios Lietuvos vizijos planams vykdyti.”
Semantiškai galima papildyti požiūrį socialinio rakurso plotmėje:
Mindaugas, Vytautas yra nuleisti į pakalnę, į paraštes - Valstybės dugnan, pas padugnes kumečius runkelius. Tipo patvoriniai patvorinių “valdoviukai”.
Ten tiems vytautams, mindaugams ir vieta- Pažangios sąjunginės respublkos patvoriuose ir pakampėse.
Kad naujųjų Valdovų Rūmų moferniems viešpačiams akių nemazolintų.

Taip       2017-09-8 20:20

viens du ir pastatė. smile

ministerijos egzpertas       2017-09-8 20:13

Aha! Labai gerai! Superrrr!
Dabar kai kalnas nuslinks ir pilis nugarmės žemyn- galėsime viebalsiai tvirtinti, jog griūtis įvyko dėl savavališkos paminklo statybos destabilizavus gruntą!

Tarabilda       2017-09-8 19:48

Tomai, Vamzdis yra savo vietoje prie Energetikos muziejaus, o ne Gedimino kalno papėdėje. Ir labai geras raudonas skuduras, kad žmogeliukai pradėtų mąstyti apie savo gyvenimus ir tapatybę. Atrodo, kad pats esi labai tiesmukiškoj srovėj. Vėl prakišinėji savo juodbėrėlį. Ne dėl agresyvumo jis netinkamas. Net priešingai, jis per mažai agresyvus, ko iš tikro Vyties galėtume norėti. Jis yra kičas, jis diskredituoja pačią Vyties idėją, kai keliamas klausimas, jei ne Sakalauskas, tai lyg ir būtum Lietuvos priešas ir prieš Vytį.
Lygiai taip pat tiesmukai naudojama schema, jei tu prieš ES, vadinasi esi putinistas. O kaip tuomet su JK ? Gal visi protingi ir susipratę anglai irgi putinistai ir vatnykai?  Kai keli klausimą Albo Albo, gana primityviai atrodai. Apie tai mes jau čia tiek esame prikalbėję, kad ant lie-iuvių mazolius pritrynėm.

klausimas       2017-09-8 19:34

O gėles nešim prie to paminklo? Ar bus saugoma , kad kas gėlių nepadėtų arba stebima , kas padėjo.? Paminklas be gėlių- kaip brigadyrius be kepurės.

Kche-kche       2017-09-8 19:15

Khrrrrm, (kche).
Nu, tai gal ir neblogai kad taip gavosi, kche kche…
Tegul stovi šitas mažas vytautėlis čia užkampyje.
Euroskeptikai užganėdinti, tad gal nebetrukdys dabar Mano paminklui aikštėje prieš Muzikos akademiją, kche kche.
Lukiškių aikštėje stovės monumentas Man- Vytautui Didžiausiąjam- Tėtei!
Per amżius ten stovėsiu ir rodysiu ranka į pastatą kur dirbau.
O kur dirbau, kche kche, atspėkite patys, kche kche kche…:)

Bravo ! ! !...       2017-09-8 19:05

Ir taip toliau darykit,kol valdžios sukišusios nosis į popierius snūduriuoja,ir vis
svarsto,svarsto ,svarsto kur ir kokį pastatyti paminklą Tautos Patriarchui Jonui
Basanavičiui.Svarsto ,svarsto ,svarsto ar nusipelnė Tautos Didybės Ženklas - VYTIS
būti Lukiškių aikštėje.Pirmyn už darbų !!!Laikas nelaukia.Liko labai nedaug laiko
iki 2018 metų  vasario 16 dienos.Ačiū už ryžtą ir įdėją.

tiapkinas liapkinas       2017-09-8 18:54

Seubas! Total košmar!
Visi, visi, visi kam brangi Pažanga ir tarybū santvarka- visi skubei y Lukiškiū ajkštę! Gyva homjaunuoliū grandine apjuosime kiekvienam tarybinem žmoguj šventą vietą nuo galimo išniekynimo fošystiniu vyčiu.
Nacionalystaj niamiega, jie nuolat rezga purvinus planus ir klastas.
Bet mias dar budresni!
Gelbekym diamokratynę tiavynę nuo antitaribynių elementū.
Į niekšišką nacionalystū provokacyję acakysim galynga sosyskū valgymo akcije!

pažangi ES ievutė       2017-09-8 18:41

Skandalas!
Visiškai nederinta su Briuseliu!
Oi, ekstremistai-fošystai, sulauksit sankcijū.
Bus jums, bus, ooooj bus….
Bėgu rašyti kliauzos!

Taip       2017-09-8 18:05

Puikus Jūsų ,Gerb.Tomai,humoro jausmas -ne šleivas ,kaip minėtas prie Neries surūdijęs vamzdis,o sodrus lietuviškas.Įdomu,ar humoro jausmą-ir kokį- turi Kultūros ministerijos vadovybė?

Marginalas       2017-09-8 17:37

Jei pastatyta nesuderinus su LTSR-2 administracija, tai po kiek laiko patyliukais bus pašalinta. Net nesitiki, kad pastatyta (nesu vilnietis, negaliu patikrinti). Gal tai fotošopo montažas? Juk tokiam paminklui reikia didesnio postamentu ir matomesnės vietos.

Daiva       2017-09-8 16:29

Labai taikliai parašyta!


Rekomenduojame

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Sandrai Vilimaitei

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. VSD vėdinimui – „Privacy Act“ įrangą

Atodangų metas. Patvirtinta: praėjusią savaitę Vilniuje rasti partizanų vado A.Ramanausko-Vanago palaikai

Andrius Švarplys apie biurokratinį terorą, kurio šaukiasi JT ekspertė Dalia Leinartė

Kauno Sąjūdžiui – 30! Diskusija jubiliejaus proga (video)

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas

Nuo bačkos. D.Grybauskaitė: Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta

Liutauras Stoškus: Vilniaus bendrasis planas. Apie juodų kačių gaudymą tamsiame kambaryje užrištomis akimis

Andrius Navickas – atminties praskaidrinimui: Iš ko V. Bakui derėtų išieškoti kompensacijos už Leo.lt aferą?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.