Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Tomas Baranauskas. Fašizmas: Bernardo Gailiaus išminties santrauka

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 3 d. 10:18

22     

    

Tomas Baranauskas. Fašizmas: Bernardo Gailiaus išminties santrauka

Fašizmas – tai idealios Lietuvos siekis.
Jei sakai: „Ne už tokią Lietuvą kovojome“, esi fašistas.
Ne fašistas esi tik tuomet, jei tau viskas gerai, kaip yra (Gailiaus išminties santrauka).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2019-08-5 11:34

Tai jau Jota tapo Eta, lauksime kada tas pats asmuo Dzeikas (taip pat Jota, Eta) taps Zeku.

rinkėja iš Kauno       2019-08-5 9:35

ar tiesa, kad šito pasikėlusio piemens B.G., išvadinusio Gedimino stulpus ir Tripalvę fašizmo simboliais,  tėvas - vertėjas germanistas , valstybinių premijų laureatas A. Gailius, galimai buvo KGB bendradarbis? Vienu metu, kai buvo plačiai viešinami KGB archyvai ir slaptųjų bendradarbių sąrašai, kažkuriame portale ar laikraštyje teko skaityti tokią info…

Dzeikas       2019-08-4 18:15

Perkuno gerbejas sikart disertacija ispletojo kita tema - socialine ekonomine ir pafilosofavo kiek tos laisves reikia zmogui, esa musu tautiski liberalai laisves lietuviams dave per daug.
Mat Perkuno gerbejas kaip tulas lietuvis isvaizduoja laisve “bezprediela” kai pasakoji anekdotus apie valdzia ne virtuveje ir negauni ausin uz tai. Jam tai anarchija.
Kiek Lietuvoje laisves suprasi,kai mentas sustabdys tavo automobili ir lieps parodyti dokumentus.Koks pazeidimas? Nejoks.Reidas. Raigerdui cia “perdaug laisves”. Jam suprantamiau, kai mentas pirma uz plauku is auto istraukes duoda snukin, po to paaiskina: uz nieka! Butu uz ka - nusauciau.
Dar kaime per daug laisves. Tavo zeme, bet pastatyti vistide joje negalima. O kad butu galima 10 pareiskimu turi parasyt. Gal ir leis. Verslo irgi negalima siaip sau sukti. “VERSLININKO PAZYMEJIMA” turi gauti. Butu Raigerdas viechu, jis imtu dalind licenzijas kvepavimui - nes “.tvarka turi buti”.
Pagyvenes 3 metus JAV, ir sutaupes biski pinigu nutariau ir as versliuko imtis. Viska ko reikia nupirkau, Lyg ir galima pradet, bet manau reikia “verslininko pazymejima” gaut. Klausiu vieno, kito. Nieks dorai nesako. Pas verslo advokata eit nesinori.Ten moki uz zodziu kieki, $50/zodis. O, prisiminiau! Einu i SBA(valstybine organizacija skirta pradedantiems verslinykams padeti patarimu, laiduoti bankui gali uz tave). Sedi pagyvenes vyras ofise makaronus man kabinaka ir kaip daryti. As kaip arklys kinkuoju. Galu gale klausiu ta kaip pasinas subinej klausima, kur ,misteri, verslininko pazymejima gaut? Tas nuduoda negirdejes. Az mygiu dar karta. Tada agentas eme klaust papunkciui, ar turi ta, ana? Kai isvardijau tada agentas sako. Vienzo as supratau tu viska turi tai ko tu cia k]sedi ir man galva kvarsini. Eik klientu ieskoti ir mokescius sumoket nepamirsk iki balandzio 15d.
Gerai ,kad pokalbis asmeniskas buvo, butu daugiau klausytoju visi juokais leiptu puse valandos: Amerikoje verslininko pazymejima turet reikia.
Cia tik lietuvisku banderlogu nacalnikai susigalvojo toki mona , kad lupikaut is eiliniu banderlogu. Tai Raigerdui matai laisves per daug.
Panasi problema buvo velyvoje Romos imperijoje. Kai zemes uki imta pervedinet is latifundijos su vergu darbu i smulkius ukius, pervesdami vergus i kolonata. Tai nekuriems vergams tureti savo lusna ir instrumentus, butinybe paciam organizuot savo darba buvo “per daug laisves”.
Raigerdas situ meisterzingeris.

Nebepajėgė toliau diskutuoti Gailius       2019-08-4 16:38

Pasibaigė “entelektas”

Raigerdas       2019-08-4 10:49

Džeikas skiedžia:“Manau piktnaudziaujama zodziu “fasizmas”. Nes turima omenyj visiskai ne Mussolini fasizmo doktrina, o totalitarines tik sulietuvintos visuomenes modelis”. Džeikas įsivaizduoja, kad fašistai išnyko, nes nėra fašistų partijos. Ir labai keista, kad jis nesupranta, kad jeigu būtų leista kurti fašistų partiją, tai vėl atsirastų nemažai fašistų, kurie į tą partiją įstotų. Galimai, Džeikas būtų šitose gretose, nes užtektų mesti Džeiko šūkį, kad “kiekvienam romuviečiui po kirvuką į kaktą”, ir tokią “fašistinę brigadą” jis galėtų sukurti. Džeikas nesupranta, kad fašistas, tai, pirmiausia, mąstymo būdas, kuris siūlo kontroliuoti aplinkinį pasaulį griežtai persekiojant kitamanius, kitataučius ir t.t. Fašistas negali atsikratyti tokio dalyko, kaip neapykantos, todėl nori nenori, bet jis vis vien suras kokius nors priešus, kuriuos agituos sunaikinti. Mussolini’o išorė buvo kitokia nei jo vidus:“Benitas Musolinis gimė kalvio šeimoje. Jo tėvas žavėjosi socializmo idėjomis. Musolinis mokėsi bažnytinėje mokykloje. 1902 m. pradėjo dirbti mokytojo padėjėju. Išvyko į Šveicariją, ten baigė Lozanos universitetą. Jaunystėje pasinėrė į politiką, žavėjosi anarchizmu, vėliau tapo vienu iš socialistų partijos vadovu. Skaitė Frydricho Nyčės ir Karlo Markso veikalus. Buvo išsilavinęs, talentingas žurnalistas, geras oratorius, rašė eilėraščius, išleido romaną, laisvai kalbėjo vokiškai. Gyveno sveikai: negėrė, nerūkė, sportavo, miegodavo 9 val. per parą. Labai mėgo žirgų sportą ir pats puikiai jodinėjo. Kasdien nors pusvalandį fechtuodavosi. Labai mėgo aviaciją.
Žurnalistai jį vaizdavo kaip visapusiškai išsilavinusį žmogų, kuris gerai išmano politiką, filosofiją, mėgsta muziką ir pats groja smuiku, rašo apysakas ir teatro pjeses. Per savo gyvenimą jam teko būti ir kalviu, ir mūrininku, ir mokytoju, ir žurnalistu, ir politinės partijos kūrėju.” Bet Dučė niekur negalėjo dingti nuo to, kas dedasi jo viduje. Nuo savęs, taip sakant, nepabėgsi. Reikėjo atrasti priešų, kurių reikia neapkęsti, ir jis juos atrado. Labai norėjo kariauti, todėl užgrobė Etiopiją ir Albaniją. Komunistų ir fašistų yra kiekvienoje šalyje, ir jie gyvena šalia mūsų. Duok jiems laisvę veikti ir jie tuoj pat suaktyvės. Fašistas ir komunistas yra tam tikras žmogaus sąmoningumo lygis, kuris priskirtinas prie žemųjų sąmoningumo lygių. Toks žmogus yra nepajėgus suvokti, kad jeigu aš esu kitų įsitikinimų, tai turiu tokias pat teises, kaip ir jis. Jis suvokia visa tai labai primityviai:“jeigu tu esi kitamanis, tai tu esi mano priešas”. Verta prisiminti ir Lenino žodžius:“Kas ne už mus, tas prieš mus”. Džeikas mąsto panašiai, tik ne proletarų vienijimosi tema, o religinių įsitikinimų tema. Tiek fašistą, tiek komunistą vienija tas pats neapykantos jausmas, ir diktatūros troškimas. Net šeimose jie yra diktatoriai.

Dzeikas       2019-08-4 9:25

Manau piktnaudziaujama zodziu “fasizmas”. Nes turima omenyj visiskai ne Mussolini fasizmo doktrina, o totalitarines tik sulietuvintos visuomenes modelis. Pagrindinis gi totalitarines visuomenes bruozas naudos (savoka dangstoma bendruoju geriu tik padazas ivairus: pas nacius vienas, pas komunistus kitas, pas Mussolini fasistus dar kitas) primatas pries istatyma. Taip pat valdzios virsenybe pries istatyma.
Kai tauta,nebutinai lietuviu, tai universalus desnis, nesugeba tvarkytis pagal istatymus pasireiskia totalitarizmo ilgesys.
Ar tai gerai? Trumpuoju laikotarpiu gali buti net labai gerai. Siuo atzvilgiu pasiseke italams.Valdant Mussolini ivyko neregetas dalykas, to pries tai nebuvo - traukiniai pagal tvarkarasti eme vazineti. Cia tik vienas is daugelio pozymiu. O savo baigiamosios fazes - doroves degradacijos ir puvimo kuri totalitarizmas sukelia Italija ir Vokietija deka okupacijos isvenge. Vienzo net antikomunistiniu istikinimu zmones sako, kad totalitarine diktatura pirma desimtmeti yra gerai, ir jei po to kas diktatoriu staigiai nuimtu - butu idealu. Taciau deja cia kaip uodega i ekete merkt.
O kad Kovo 11-os minetojai totalitarines ideologijos agentai, tregeriai tai kaip ir banalybe. Eziui tai aisku ir nereik nekalta mergele apsimetinet.

mazgys       2019-08-3 23:43

Pirmiausia turi būti paaiškinta žodžio ,,fašizmas” etimologinė kilmė ir kokiu būdu šis žodis tapo ideologijas apibendrinančiu terminu. Labai panašu, kad dabar jau inertiškai it dažnai visai be eeikalo kartojamas terminas ,,fašizmas” klaixina diskusijų apie nacionalinius Lietuvos interesus kalbamčius žmones - tiek autorius, tiek ir komentatorius. Atrodo, kad sąvoka ,,fašizmas” yda invazinis diskursas.

Raigerdas       2019-08-3 22:04

Čia tai bent. Komentatorius Gaspar 2019-08-3 22:20 klausia:“Tai kas tas fašizmas?” ir tyla. Štai, kokiame lygyje atsidūrė mūsų humanitariniai mokslai, kad lietuviai net nežino, kas yra tas fašizmas. Vach, vach, vach… Fašizmas, tai pirmiausia, valdymo sistema, kurios lyderis turi visišką laisvę ir galią turintis diktatorius slopinantis opoziciją ir kritiką, kai yra griežtai kontroliuojama gamyba ir prekyba. Na, nejaugi pamiršote, kaip 80% vokiečių šaukė marširuodami: “Hi Hitler”. Kokia trumpa atmintis. Keista, labai keista…

Gaspar       2019-08-3 21:20

Tai kas tas fašizmas?

Raigerdas       2019-08-3 19:18

“Liberalizmas (lot. libere – „laisvas“) – sąvoka, apimanti kelias reikšmes. Tai – politinė teorija, pasisakanti už valstybės kontrolės apribojimą ir laisvą rinką, susiformavusi Anglijoje XIX amžiuje.
Žymiausi teorijos kūrėjas ir puoselėtojas Adamas Smitas (Adam Smith, 1723-1790) – anglas, įdėjęs reikšmingiausią indėlį konstruojant liberalizmo ekonominę programą XVIII. A. Smitas pagrindė savo pažiūras veikale „Tautų turtas“, kurioje aiškinama, jog vyriausybei nedera kištis į ūkio valdymą ir jos paskirtis, būtina užtikrinti laisvą rinkos funkcionavimą”. Lietuviai pažino komunistų valdomą valstybę ir fašistų valdomą valstybę. Dabar atsirado ta liberalizmo idėja, kuri yra pati tikriausia utopija. Nei Jungtinė Karalystė, nei JAV, nei kitos Vakarų civilizacijos šalys nesiruošia tai įgyvendinti. Bet paeksperimentuoti su tokiomis šalimis kaip Lietuva galima. Kodėl tai negali būti bandymų poligonas? O be to, reikia žiūrėti, kaip gauti maksimalią naudą iš tų bandomųjų triušių. Vyriausybė, kuri nekontroliuoja rinkos, ji niekam nereikalinga. Vyriausybė, kuri “nesikiša” į ūkio klausimus, niekam nereikalinga. Pagrindinis dalykas, kurį sprendžia Vyriausybė, yra šalies ekonomika. Todėl ten tampriai yra susijusi gamyba su pinigais. Ko reikia žmogui? Kad jam leistų atlikti mainus, nes 2 žmonės visada yra pajėgūs padaryti perteklių, t.y., jie visada pagamins daugiau, nei reikia 2 žmonių prasimaitinimui. Tai ir reikia organizuoti valstybėje, nes joje yra daugiau nei 2 žmonės. Vydūnas aprašė daug teisingiau nei Platonas, A. Smitas ar kitas veikėjas. Yra labai nedaug žmonių, tiesiog vienetai, kurie parašė geriau nei tai padarė Vydūnas. Bet buki politikai nesupranta Vydūno. Tai, kaip jie gali vadovauti valstybei? Jie negali. Todėl, tokių bukų žmonių valdoma valstybė turi skursti, turi engti savo žmones, turi vogti, turi ginčytis tarpusavyje ir įrodinėti, “koks aš čia erelis ekonomikoje”. Todėl, tu jiems nors mietą ant galvos tašyk, bet jie nesupranta, kaip ją reikia valdyti. Todėl jie nesupranta, ko reikia, kad tas ūkis po truputį pradėtų įgauti teisingas formas, kaip turi jis būti reguliuojamas ir t.t. Jie nesupranta, kodėl pas mus toks atotrūkis tarp skurstančiųjų ir turtingųjų. Kodėl? Todėl, kad jie patikėjo ta A. Smito utopija. Vyriausybė reikalinga tam, kad organizuoti žmonių veiklą, jų apsaugą ir socialines garantijas. Tai apie kokią jūs čia laisvą rinką kalbate? Pirmiausia, kodėl dabartinio lietuvio galvoje tokia košė? Todėl, kad jam profesoriai iš universitetų nesugeba paaiškinti, kas yra ta laisvė. Absoliučios laisvės nėra ir bet kokia laisvė turi ribas. Bet tiems, ištroškusiems laisvės lietuviams, pakišo laisvės sampratą, kaip kažkokį tai absoliutą. Todėl pas mus tiek laisvų, tiek laisvų, tiek laisvų, kad atsakomybei nebelieka vietos. Ir tai vadinasi ne kas nors kitkas, o anarchija. Ir Bernardas Gailius, būdamas nepadoriu žmogumi (švelniai tariant, nors iš tikrųjų dėl savo veiklos turėtų būti teisiamas normalioje valstybėje), propaguoja tą anarchiją, tik užmaskuota forma ir priduodamas tam kitus pavadinimus.

Raigerdas>Etai        2019-08-3 17:11

Komentatorius “Eta”, deja, pateikė klaidingus duomenis:“Eta 2019-08-3 14:58
Kiekvienas žodis turi tokią prasmę, kokią kalbantysis jam suteikia”. Jeigu taip būtų iš tikrųjų, tai žmonės nesusikalbėtų. Kažkas yra negerai Lietuvoje su tuo nuomonės KULTU. Pas mus ta nuomonė iškeliama į tokias padanges, kad atrodo, kad nieko aukščiau už žmogaus nuomonę nėra. Taip dauguma lietuvių, deja, įsivaizduoja nuomonę, kaip kažkokią tai Aukščiausiąją Būtybę, po 50 metų patirtos komunistinės vergijos. Mane asmeniškai, iš viso nedomina žmogaus nuomonė, ir aš ją priimu tik tada, kai yra ypatingos sąlygos. Normalus žmogus turi ausis, turi akis ir turi protą. Ir jis nesako žiūrėdamas į Seimo narį Petrą Gražulį, kad tai yra moteris. O kas yra moteris ir kas yra vyras yra apibrėžta lietuvių kalbos žodynuose ir čia nuomonė yra nei prie ko. Koks yra tas vyras ar ta moteris, tai jau gali būti nuomonė. Bernardas Gailius nesupranta, kas yra fašizmas, bet jis pats šito nesuprasdamas pradeda aiškinti kitiems, kas yra fašizmas. Tokiu būdu, jis įsigijo aukštojo išsilavinimo diplomą, apgaulės būdu. Bernardas Gailius negali dirbti žurnalistu, turėdamas tokius sutrikimus loginiame mąstyme. Kodėl ta mūsų visuomenė kenčia? Todėl, kad yra viskas sukurta taip, kad ji būtų tamsi ir BLOGAI išsilavinusi. Blogai išsilavinusi visuomenė yra nepajėgi suvokti, kad pedofilas nori sekso su vaikais. Ką tvirtina koks nors pedofilas-profesorius? Jis tvirtina, kad vaikas (ir net kūdikis) nori sekso su tuo profesoriumi. Štai yra vyras, kuris turi polinkius į sadizmą. Kokio jis darbo ieškos? Arba koks jam darbas patiks? Tai gali būti policininko darbas ar net teisėjo. Pedofilas stengsis įsidarbinti ten, kur yra vaikai, pavyzdžiui, “Vaikų teisių gynimo komitete”, kunigu ar dar kur nors, kur jo niekas negalėtų įtarti, kas jis yra iš tikrųjų. Samdomas žudikas - visada bus fašistu ar net komunistu, pagal savo mąstymą, kur yra susiformavęs požiūris į tai, kaip turi būti kontroliuojama visuomenė. Lietuviams nėra būdingas fašistinis ar komunistinis mąstymas, bet tai nereiškia, kad tarp lietuvių nėra fašistų ar komunistų. Bet pati tauta stovi vienu laipteliu aukščiau fašizmo ir komuzimo. Šita tauta yra linkusi į priešgyniavimą ir tarpusavio ginčus. Tegul aplinkinės valstybės leidžia jai taip daryti savo valstybės viduje ir šita tauta susinaikins pati. Todėl šita tauta nėra užpuolikų tauta, kokios yra į fašizmą ar komunizmą linkusios tautos, o ji laikosi gynybos taktikos, nes šitai tautai yra būdingas ginčas ir priešgyniavimas. Komunistas yra vienas iš pavojingiausių žmogaus tipų. Ir jeigu panagrinėti rusų kultūrą, mongolų ir totorių kultūras, tai šitose kultūrose galima atrasti, kaip klasta yra vos ne teigiamas požymis. Bernardas Gailius ir praktikuoja tokius klastingus būdus, nes jam reikia fašizmui pripaišyti nebūdingus jam bruožus, kad žmones nukreipti klaidinga linkme, o pats Bernardas Gailius liktų neatpažintas. Jeigu žmogus rėkia:“Cipelinai tik lietuviams”, “Vėdarai- tik lietuviams”, “Varškės apkepas - tik lietuviams” - tai ir yra fašistas. Ką daro tokiu atveju komunistas? Jis maloniai šypsosi savo medine šypsena ir sako:“cepelinus, vėdarus ir varškės apkepą gali valgyti visos tautos; tegyvuoja tautų draugystė”. Bet paskiau išleidžia slaptą įsakymą: “Rusijoje reikia pateikti švarų maistą, o Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje, reikia įdėti tokius genetiškai modifikuotus papildus į tuos cipelinus, kurie skatintų moterų ir vyrų nevaisingumą šitose šalyse”. Toks yra skirtumas tarp atviros neapykantos ir užmaskuotos formos neapykantos.

s.m.       2019-08-3 16:48

pritariu komentarui Al.
Skaitau ir nepajėgiu suprasti, kas verčia jauną žmogų neokupuotoje Lietuvoje viešai užsidėti okupanto budionovkę su žvaigžde… Begalinis noras pademonstruoti lojalumą šeimininkui? Ar visiškas savisaugos jausmo praradimas, naiviai įtikėjus, kad raudonasis liberalmarksizmas nugalėjo negrįžtamai?...

Rokas       2019-08-3 16:01

Nėra lengva atsakyti, kas geriau, ar kraštutinis liberalizmas, ar fašizmas, nes pirmieji žudo žmogaus dvasią, o antrieji savo priešininkus.

Al.       2019-08-3 15:14

Suprantama, kad visi normalūs žmonės siekia ar bent ilgisi teisingos ir klestinčios Lietuvos. Bet valstybėje sėkmingai įsitvirtinęs kolaborantų luomas -  buvusių okupantų bendradarbiai - šiame siekyje mato sau pavojų. Todėl išdavikų užvaldytą Lietuvą pavadina ,,realia”, o bet kokį norą išsivaduoti nuo melo ir neteisybės vadina ,,idealia Lietuva” ar tiesiog ,,fašizmu”. Bet tada visi Lietuvos pareigūnai, prisiekiantys ištikimybę Lietuvai ir visi giedantys Tautinę giesmę turėtų būti laikomi fašistais ? Komunistinės imperijos agentai šiuo žodeliu išduoda savo komunistinę kilmę.

komunizmas baisiau už fašizmą       2019-08-3 14:22

komunistai nužudė apie 100 kart daugiau lietuvių nei fašistai.
ir šiais laikais visas blogis: teisingumo nebuvimas, emigracija, atskirtis, savižudybės - tai komunistų darbas.
——
(kam teko būti Airijoje, Anglijoje - tai pagal mūsų liberastų-komunistų apibrėžimą - ten visi fašistai smile )

Eta       2019-08-3 13:58

Kiekvienas žodis turi tokią prasmę, kokią kalbantysis jam suteikia. Ar žodis (sąvoka) “fašizmas” yra geras, ar blogas? Kažkada žodis “komunistas” buvo labai geras ir komunistai didžiavosi, kad jie komunistai. Ir žodis “fašistas ” savo laiku buvo garbingas.  Man asmeniškai žodis “liberalas” yra daug baisesnis negu “fašistas” , nes po juo slypi bjauri viską niveliuojanti libelarizmo ideologija. Ir nereikia bauginti visuomenės ištraukus kažkokį žodį iš istorijos ir suteikiant jam netinkančią prasmę.

Raigerdas        2019-08-3 13:35

Lietuva arba jos dalis, buvo okupuota tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų, tiek iš Šiaurės, tiek iš pietų. Pagal dabartinę situaciją, ji lyg tai atlaikė visas okupacijas ir išliko. Bet yra dar viena jėga, kurios ji tikrai neatlaikys - tai savi kvailiai, kiauliškai besielgiantys žmonės, niekšai, išdavikai, vidiniai priešai, tarp kurių yra fašistai ir komunistai, nusikaltėliai ir pamišėliai. Lietuvoje dirba gal apie milijoną žmonių. Bet valstybę tempia gal kokie 300 000. Viską neša ant savo kupros tie blaiviai mąstantys, sveikai protaujantys ir dorumu išsiskiriantys žmonės. Žiūrėkite, ką šneka šitas žurnalistu dirbantis (ir ne pirmus metus) Bernardas Gailius:“Fašizmas – tai idealios Lietuvos siekis”. Nieko blogesnio sugalvoti neįmanoma. Tiesa, rusai sugalvojo dar kvailesnį fašizmo apibrėžimą: “kas ne už Rusiją, kas ne prieš dabartinę Rusijos politiką, kas ne už Putiną, kas ne už Rusijos svetimų teritorijų grobimą - tas fašistas”. Pirmiausia, fašistui yra būdingas tam tikras mąstymo būdas, kurio vienas iš ryškiausių bruožų yra NEAPYKANTA. Būtent pats Bernardas Gailius pasižymi NEAPYKANTOS KURSTYMU. Neapykantos kurstymas paprastai pasireiškia: rasinės neapykantos kurstymu, religinės neapykantos kurstymu, tautinės neapykantos kurstymu, lytinės neapykantos kurstymu ir t.t. Pavyzdžiui, ne iš vienos lesbietės esu girdėjęs apie neapykantą vyrams. Ir iš atitinkamos vyriškos lyties atstovų labai dažnai išgirsti galima dėl neapykantos moterims. Pats Bernardas Gailius ne vieną kartą yra kurstęs žmones religinei neapykantai, todėl pats, užkrėtęs savo mąstymą fašistinėmis idėjomis, kaip reikia kontroliuoti tą visuomenę, perėjo į dar žemesnę kategoriją - tai prie komunistinio mąstymo žmogelių. Šita kategorija žmonių pasižymi užslėpta, kruopščiai užmaskuota neapykantos forma. Komunistas nesako atvirai, kaip fašistas, kad “aš nekenčiu žydų”, bet jis sako:“Fašizmas – tai idealios Lietuvos siekis”. Savaime aišku, kad tai šis teiginys nepriklauso žmogui, kuriam būdinga sveika mąstysena. Parašęs visišką kvailystę, jis paskiau pradeda lipdyti “ideologinį pagrindą savo kvailystei”: “Rolando Pakso prezidentinė kompanija, Kovo 11-osios eitynės ir LŽVS “Darni Lietuva - ryški politinė mintis”, kurios pagrindas yra idealios Lietuvos priešpastatymas realiai Lietuvai. Kuo pasižymi tie fašistai ir komunistai? Tai - nebūto priešo sukūrimu. Kam visa tai reikalinga? Kad pulti, naikinti, menkinti, niekinti, griauti. Tiek fašistui, tiek komunistui reikia MOTYVUOTI TAI, KODĖL JIS PULS, NAIKINS, NIEKINS AR GRIAUS. Štai ir viskas. Kam komunistui visa tai reikalinga? Pagrindinai, kad suagituoti kitus pulti, naikinti, menkinti, griauti. Pats komunistas neis kautis su tuo jo išgalvotu priešu, bet jis sukurstys tai padaryti kitus, nes jo siekis yra susijęs su tokiu metodu, kaip susidoroti su išgalvotu priešu svetimomis rankomis. Bernardas Gailius yra būtent toks žmogus, todėl jis kurs, ieškos priešų ten, kur jų nėra, nes jis gyvena PASAULYJE, KURIS VADINASI “MAN ATRODO, O TAI REIŠKIA, KAD TAIP IR YRA”. Tai viduramžiškas mąstymas, deja, šito, palyginti jauno žmogaus, su teisiniu išsilavinimu, berods. Štai, kur košmaras, nes jis diplomuotas pamišėlis. Deja, toks tas Lietuvoje dabartiniu metu esantis išsilavinimas.

na jo       2019-08-3 13:10

Visos pavykusios valstybės turėtų būti vadinamos fašistinėmis ir turėtų būti sunaikintos. Tik iš kur tada gailiai gautų elektros ir interneto savo kliedesiams platinti? smile Ech, ir kodėl kažkada kitas Gailius - Vitalka savo vardinio “Makarovo” kai kam nepadovanojo? smile

Tvankstas       2019-08-3 12:15

Tiek tautinius socialistus Italijoje 1922 m., tiek nacional-socialistus Vokietijoje 1933 m. atvedė į valdžią Komintern, kaip pasaulinės socialistinės revoliucijos ledlaužius.
Lietuvoje fašistai ? Nebent leftistai.

Tvankstas       2019-08-3 12:10

Yra seniai žinoma, kad cicilikai (social- visokio plauko, dabar left- įvairaus, dažnai vaivorykštinio šerio) priklauso parmazonams (franko-masonams).

ah1       2019-08-3 11:38

lot. fascis - ryšulys, sankaupa; ni, na - išreiškiama maža, ma, mo - išreiškiama daug; gaunasi fascisma - vizualiai didelė sankaupa ko nors, o visa kita prielipos. Didelė sankaupa/fascisma ko nors - gamtos pusiausvyros dėsnio pažeidimas ir sunaikinimo programos įjungimas.

Žodžio laisvė...       2019-08-3 11:38

Okupaciniai kolaborantai iš pastalės išsitraukė žodį “fašistas” ir visokie šiandie-
niniai pienburniai volioja su malonumu savo leksikone. Nesupranta ,kad šis vardas
buvo plačiai naudojamas kiekvieno kolonisto,norint įžeisti lietuvį.Užaugome ir dau-
gelį metų gyvenome su šia pravarde.Mano vaikai dar vežimėlyje gulėdami buvo pravar-
džiuojami fašistukais vienos rusakalbės kaimynės.Tai buvo mažaraštė tamsi boba ir
nekreipiau dėmesio į jos blevyzgas.Bet jei dabar po 30 Nepriklausomybės metų vėl
girdžiu šią nešvankybę,vadinasi,reikia suduoti deramą atkirtį tokiems nebrendyloms.
Vyti lauk iš visų universitetų,kad nesmirdėtų auditorijose su savo iškalbų perliukais.Būtina jaunimą apsaugoti nuo Lietuvai žalingos informacijos.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.