Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 20 d. 6:23

16     

    

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Dalijamės dr. Tomo Baranausko įžvalgomis apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas.

Sovietmečiu buvo labiausiai tikima mokslu: „mokslas įrodė“ buvo tipiška tų laikų frazė, o oficiali ideologija buvo vadinama „moksliniu komunizmu“.

#Tikime_mokslu

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>ah1        2021-07-24 6:35

Aš suprantu, kaip vatnikui yra sunku atsisakyti savo mėgstamos Sovietų sąjungos, kur jis gyveno neblogai šitoje bolševikų organizuotoje prievartos sistemoje. “Kuklutis” ah1 mėgsta prievartą ir ją propaguoja. Kadangi vatnikui ah1 Stalino arba VISŲ TAUTŲ TĖVĄ propaguoti čia Lietuvoje neišeina, tai jis tyliai propaguoja kitą “Tėvą” arba Stalino pasekėją psichopatą A.Lukašenka. O jeigu, kas nesutinka su vatniko ah1 melais, tai jis kaip ištikimas bolševimečio propagandistas tuoj, kaip tai darė KGB bolševikmečiu, skuba oponentui pripaišyti šizofreniją. Pats vatnikas ah1 apie šizofreniją neturi jokio supratimo ir net nesupranta, kad būtent jo propaguojamas “batka” buvo ne vieną kartą, skirtingu laikotarpiu, pačių psichiatrų pripažintas, kaip turintis mozaikinės psichopatiją būseną. Kokia buvo bolševikų politika? Apkaltinti kitus žmones, Vakarų šalis įvairiais nusikaltimais ar psichinėmis ligomis, t.y.kas buvo būdinga jiems patiems, jie visa tai pripaišydavo kitiems žmonėms. Vatnikas ah1 liko ištikimas tokiems bolševikiniams metodams ir įsivaizduoja, kad jis tai gali daryti ir komentatoriaus Raigerdo atžvilgiu. Štai lukošistinis vatnikas smaginasi:“ah1 raigardasui 2021-07-22 15:40. Ar ne šizofrenija tamstai? Sako, kai mato tai ko nėra tai diagnozuojama šizofrenija”. Ką gi, grįžkime šiek tiek atgal ir pažiūrėkime, ką rašė šitas vatnikas, kuriam vaidenasi, kad kiti yra šizofrenikai, bet ne jis:“ah1 2020-08-15.nepripažindami batkos ir maidaunydami prieš batką patys batką ir pastūmė pas Putiną.
Už ką proletarai kovoja maidaunydami, už globalizmą?  Už tai kad dėl kinų ryjamų šikšnosparnių mes nešiotumėm maskes dėl, dustumėm, kvėpuotumėm savo iškvėpomis ir patys save nuodytumėm, už tai kad griautume savo šalių ekonomikas, už tai kad dėl globalaus idiotizmo griūtų ekonomika mūsų ir kitų valstybių, bo kai ekonomika globali - ekonomika orentuota į išorę - covidas padrodė  glabalizmo padarinius: Kinijoe ” pirst” ir dūsta visas pasaulis tiesiogiai nuo maskių ir ekonomiškai. O pas batką negriūna, nes pas batką ekonomika orentuota į vidaus vartojimą. Ir jei toliau nedašus, tai bus užleista antroji banga, sako daug stipresnė, gal net prireiks dujokaukių kad dašustų, liksite be pinigų, be maisto, be nieko… Kol dašus, kad batka tai ledlaužis globaliam idiotizmui - vartojimo orentacijai į išorę - sustabdyti…”. O čia lukošistiniam vatnikui ah1 video apie A.Lukašenkos mazaikinę psichopatiją.https://www.youtube.com/watch?v=ZjuSwqDVAIQ

ah1 raigardasui       2021-07-22 15:40

>Raigardas 2021-07-21 11:44,kur tu radai apie batką mano komentare “2021-07-20 21:20 mokslas tai nenuginčijamo priežastinio ryšio ieškojimas ir jo radimas, kai tik priežastinis ryšys tampa abejotinu - tai jau ne mokslas ir su mokslu neturi nieko bendro pavyzdys “vakcinos nuo covido” ir viskas su su covidu”?
Ar ne šizofrenija tamstai? Sako, kai mato tai ko nėra tai diagnozuojama šizofrenija.
... Nieko asmeniško… tik priežastinio ryšio ieškojimas kodėl Raigardai 2021-07-21 11:44 matai tai ko nėra komentare 2021-07-20 21:20 , po straipsniu “Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas”?

va va       2021-07-21 18:35

įdomu kaip po 5, 10, 15 metų bus įvertinti šie genų inžinerijos eksperimentiniai preparatai? Kol kas genų inžinerija buvo naudojama augalų genams pakeisti. Pvz kai kurie antibiotikai po 10, 20 metų buvo pripažinti kaip padarę žmonėms neatitaisomą žalą (ilgainiui sukėlę įvairias ligas) ir yra uždrausti.

Raigerdas>ah1        2021-07-21 11:44

Tai nėra mokslo apibrėžimas, bet, savaime aišku, kad mokslas neįmanomas be priežasties-pasekmės dėsnio panaudojimo. Man keista tik vienas dalykas:jeigu pats supranti, kad priežasties-pasekmės dėsnis yra pagrindų pagrindas, tada keista, kaip tau pradeda vaidentis, kad psichopatas “Batka” gali mąstyti logiškai? Tai yra taip pat neįmanoma, kaip ir visus žmones perkelti gyventi iš Žemės į Mėnulį. Kodėl tavo galvoje tokie akivaizdūs prieštaravimai? Nuo ko jie atsirado? Nuo alkoholio vartojimo didelėmis dozėmis? Nuo padaryto, bet neatskleisto nusikaltimo? Ar nuo tarnybos sovietinėms struktūroms?
Dabar, kas yra mokslas. Parašysiu tai, ko nerasi mūsų lietuviškuose žodynuose ir nedėsiu į kabutes, nes tuoj atsiras koks nors žurnalistas-vagis, kuris tuoj tai pasivogs. O jeigu mes atrasime kur nors tai, ką aš parašiau, tai patrauksime atsakomybėn dėl autorinių teisių pasisavinimo. Mokslas, tai žinios;supratimas ar suvokimas susistemintų faktų ar principų, pritaikomų darbe, gyvenime ar ieškant tiesos. Mokslas yra nuosekli sistema metodiškai išdėstytų ir tarpusavyje pagrindiniais dėsniais susijusių įrodomų tiesų ar stebimų faktų. Manau pakaks, nes viso apibrėžimo ir paaiškinimo prie jo nerašysių, nes kaip minėjau, Lietuvoje plagijavimas ir intelektualinė vagystė kol kas yra ta ydinga norma. Taigi, laukiu atsakymo, dėl prieštaravimų tavo mąstyme.

ah1       2021-07-20 21:20

mokslas tai nenuginčijamo priežastinio ryšio ieškojimas ir jo radimas, kai tik priežastinis ryšys tampa abejotinu - tai jau ne mokslas ir su mokslu neturi nieko bendro pavyzdys “vakcinos nuo covido” ir viskas su su covidu

habilitui       2021-07-20 17:01

Čia kas sovietų ordoje buvo mokslas? Lysenkizmas? Mičiurininkystė? Vavilovo nužudymas? Statistikos specialistų komandos sušaudymas, nes ne tuos duomenis, kurių norėjo Stalinas, pateikė? Ar “kibernetika - buržuazinio kapitalizmo kekšė”  buvo sovietinio “moksliškumo” aktas?

elfe        2021-07-20 14:08

savo tyrimus mokslas bando ant ziurkiu, siksnosparniu, sunu ir taiko zmonems.
ar tuo jis nebando irodyt zmonijai, kad mes tesam tolygus siems padarams zinduoliai, kuriais galima panasiai manipuliuoti?..

gal but ir galima aukstesnio issivystymo lygio pazinima taikyt zemesniam, bet kai tai daroma atvirksciai, tai gaunasi REevoliucija. Kitaip tariant, marksizmas-socializmas.

AAA       2021-07-20 13:04

Ir šiuo metu “mokslas” įrodinėja, pvz.: 72 lytis ...

žiūrėkite giliau       2021-07-20 12:23

Komsomolka ne šiaip sau galėjo apsidergti eilinį kartą su tuo “tikime mokslu”. Tai galėjo būti ir garsus bei skandalingas bandymas nukreipti dėmesį nuo “Pegasus” šnipinėjimo įrangos skandalo, nes, galbūt, šią programinę įrangą pirko ir Juknevičienės vadovaujama KAM?

habilitās       2021-07-20 12:00

Ne visai taip. Ideologija buvo – marksizmas-leninizmas, o „mokslinis“ komunizmas, tik instumentas, kurio pagalba turėjo būti sukurta komunistinė visuomenė, pagal marksizmo-leninizmo ideologiją. Komunistinės visuomenės tikslas – sukurti naują visuomeninę santvarką, t. y. pastatyi komunizmą. Pradžioje visame pasaulyje, rengiant socialistines „revoliucijas“, vėliau, atlėgus apetitui, vienoje, atskirai paimtoje šalyje, kitaip tariant, sovietinėje Rusijoje, vėliau praplečiant ribas iki visos Sovietų sąjungos.
O iš mokslo šaipytis nereikėtų, nežiūrint to, kad yra ne tik butaforinių mokslo šakų, tokių kaip paminėtas „mokslinis“ komunizmas ar marksizmo-leninizmo filosofija, kurios pagrindu ir buvo sukurta ideologija, bet ir rimtose mokslo srityse netrūksta balasto. Be mokslo ne komentarus internete rašytume, o su nuodėgaliu ant urvo sienų paišytume. Vis dar.

Mokslini,       2021-07-20 11:17

gal pirma pats išsiaiškink propagandos sąvoką ir tada lįsk į diskusijas? Neužsiiminėk melo propaganda, bet tiesos ir pažinimo propaganda.

stasys       2021-07-20 10:18

Gerai kai žmogus aplamai kuo nors tiki . Būtų skaudu grįžti į visuomenę kurioje yra tik viena nuomone o kišenėje daugumą laiko suraite spyga .. Kuo tiki autorius tyli ..gal ir gerai , kai papus tikri permainų vėjai nereikės kailio versti ir atsižadėti tu’ savo mokslu’ .

Raigerdas        2021-07-20 10:17

Albertas Enšteinas savo laiku pasakė, kad “Religija be mokslo akla, o mokslas be religijos yra šlubas. Mokslas yra išėjęs iš tos pačios religijos. Taigi, konfliktas tarp religijų ir mokslo atnešė žmonijai milžinišką žalą. Ir šiandien mes matome, kad jeigu ir toliau mokslas vystysis priešinga linkme nei yra sakoma Šv. Raštuose, tai mes gausime pamišusią visuomenę, reguliuojamą ne moralinėmis nuostatomis, o elektronika ir tabletėmis. Dar labiau įsigalės psichiatrija ir farmaciinkai, kurie ir padarys viską vardan savų pelno didinimo interesų. Mokslininkai pagaliau ryžosi prabilti apie tai, kad visi eksperimentai, skirti įrodymams, kad gyvybė Žemėje atsirado atsitiktiniu būdu, o tai yra materialistų teorijos, tame tarpe ir marksizmo, - patyrė nesėkmę. Ir šaindien jau jie prakalbo apie tai, kad ląstelės atsiradimas vien cheminiu būdu, yra praktiškai neįmanomas. Ir šie mokslininkai padarė išvadą, kad ląstelė galėjo būti sukurta tik dalyvaujant protui. Gyvybė Žemėje nėra atsitiktinis dalykas ir mokslas pagaliau turi pripažinti, kad egzistuoja toks dalykas kaip dvasia, kuri nėra Žemiškos kilmės. Jeigu žmonija pasistengs, tai visos tos mokslo sritys, nukreiptos prieš žmogaus pavergimą, turės būti sustabdytos. Šį klausimą gali pradėti spręsti ir atskira tauta. Mokslas be religijose esančių esminių žmogaus pažinimo elementų nuves žmoniją į aklavietę.

tiek       2021-07-20 9:10

Kitą kart linku autoriui paskelbt opusą “Apie „tikėjimo mokslų“ mokslines ištakas:(

Mokslinis       2021-07-20 8:15

komunizmas buvo ideologija+propaganda, o ne mokslas.

Taip taip       2021-07-20 7:36

„mokslinis komunizmas“ buvo vadinamas mokslų mokslu, o vietoj TATOS - LENINAS su tatukais.


Rekomenduojame

Marijos Radijas: pokalbis apie Šiluvos deklaraciją

Joana Noreikaitė. Šimtas dvyliktoji TIE–SOS! akcija

Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

Jonathon Van Maren. Kai ateistams reikia krikščionybės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Rasa Čepaitienė. Kad smėlio dėžė netaptų dykuma

Saulius Dambrauskas. Apie teisę, Žmogaus Teises ir valią

Andrius Švarplys. Belieka tikėtis, kad tai taps visuomenės įpročiu

Andrius Švarplys. „Žirniukų revoliucija baigėsi tualete. Tiesiogine prasme“

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.