Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Tokie terminai kaip „jauni žmonės“ ir „greitai įsižeidžiantys priemiesčiai“ yra užkoduota sovietinio stiliaus kalba, skirta užmaskuoti realybei

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 3 d. 19:11

7     

    

Tokie terminai kaip „jauni žmonės“ ir „greitai įsižeidžiantys priemiesčiai“ yra užkoduota sovietinio stiliaus kalba, skirta užmaskuoti realybei

Terminai „jauni žmonės“, „greitai įsižeidžiantys priemiesčiai“ ir net „ataka peiliu“ visi yra eufemizmai, naudojami žiniasklaidos ir vyriausybės, kai norima meluoti žmonėms, sakė Kanados sociologas ir filosofas Mathieu Bock Côté.

Masinis Prancūzijos migrantų ir etninių mažumų bendruomenių smurtas, prasiveržęs Paryžiuje Čempionų Lygos finalo metu sekmadienį pabrėžia atskirtį tarp tikrovės ir politikos bei žiniasklaidos diskurso, sakė Kanados sociologas, filosofas ir politinis komentatorius Mathieu Bock-Côté žiūrovams per Prancūzijos televizijos CNEWS naujienų laidą.

„Kaip TSRS, gyventojai turėjo atkoduoti vyriausybės bei žiniasklaidos melus. Kai jie sako „jauni žmonės“ ar „greitai įsižeidžiantys priemiesčiai“, mes visi spontaniškai suprantame, apie ką jie kalba.“

Kaip vakar pranešė Remix News, britų fanai, įskaitant šeimas ir neįgalius asmenis, buvo sekmadienį Paryžiuje užpulti ir apiplėšti migrantų iš Afrikos ir Vidurio Rytų rungtynių tarp Liverpulio ir Madrido Realo metu. Prancūzų žiniasklaida buvo pastebimai vieninga slepiant nusikaltėlių etninę kilmę, verčiau vadindami juos „jaunais žmonėmis“ iš „greitai įsižeidžiančių priemiesčių“, ir su tokiais apibūdinimais, kaip teigė Bock Côté, prancūzų visuomenė susiduria vis dažniau.

Bock Côté sakė, kad dabartinė situacija Prancūzijoje panaši į tą, kokia buvo komunistinėje Tarybų Sąjungoje, kur laikraščiuose naudojama kalba buvo visiškai atitrūkusi nuo realybės.

„Pasitikėjimo grandinė tarp valdžios ir gyventojų yra nutrūkusi – ar tai būtų politikai, ar žiniasklaida – ir tai reiškia, kad gyventojai turi atkoduoti valdžios kalbą, ką ja norėta pasakyti“, - sakė Bock Côté. „Imkime, pavyzdžiui, Švedijos atvejį, kur režimas pateikia naudotiną žodyną, panašų į tarybinio dienraščio Pravda.“

Švedijoje valstybė nuėjo taip toli, kad net persekioja akademinius tyrėjus už tai, kad jie atskleidė, jog daugumą išprievartavimų šalyje įvykdo migrantai. Vietoj to, kaip ir Prancūzijoje, žiniasklaida paprastai informuoja apie tokius nusikaltimus kaip incidentus, sukeltus „jaunų žmonių“, net kai kalbama apie seksualinius nusikaltimus ir žmogžudystes.

Manoma, kad šeštadienį Paryžiaus rungtynių metu veikusios gaujos daugiausia buvo iš tokių priemiesčių kaip Saint-Denis, paprastai vadinamų „greitai įsižeidžiančiais priemiesčiais“ dėl juose besitęsiančių nusikalstamumo ir netvarkos problemų. Prancūzijoje tokie priemiesčiai žinomi kaip vietos, kuriose etninius prancūzus beveik visiškai išstūmė migrantai ir etninės mažumos, ir tokie miesto anklavai tik auga, augindami kultūrinę ir etninę įtampą ir netgi įkvėpdami teiginius apie galimą pilietinį karą.

„Kai jie sako „greitai įsižeidžiantys priemiesčiai“, tai iš tiesų reiškia priemiesčius, kuriuose istorinių Prancūzijos gyventojų nebėra,“ sakė jis. „Kai jie sako „ataka peiliu“, tai yra tik dar kitas eufemizmas.

Bock Côté taip pat priminė mirtinas Bataclan‘o atakas, įvykdytas islamo ekstremistų, kai žiniasklaida vadino agresorius „prancūzais“.

„Grįžtant prie Bataclan‘o išpuolio, kai jie sako, kad dauguma užpuolikų buvo prancūzai, tai turi būti suprantama tik administracine prasme (t. y., kad jie buvo Prancūzijos piliečiai)“,- tvirtino Bock-Côté.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2022-06-5 8:28

kodel Prancuzija savo mela ,taip inirtingai nori irodyti,kad ji nera viena,mat buvo ir Sojuzas.Kazko nepamenu tokiu laiku.Nuolaidziavimas banditeliams priveda prie karo,neryztingumas -suteikia vilciu,kad viskas dar imanoma,o kai valstybes isileidzia ne pacius geriausius tipus pasaulyje ,buna kas buna-vagystes,prievartavimai ir viskas kas siejama su blogiu.Is kur tapo mada toji migracija,siena pazeidei -buk nusautas.Daug nusauti nereikia pora desimciu ir visi norai dingtu.

Regimantas       2022-06-4 16:51

G.Nausėda pranešė, kad GERBUVIO nebus, kol nebus nugalėta Rusija, tai yra niekada.

Sankcijos į subinę       2022-06-3 23:57

Pagoglinkit - “ Didėjant įtampai tarp JAV ir Rusijos bei Kinijos, juanių-rublių prekyba išaugo daugiau nei 1000 procentų”.

duura pilotke       2022-06-3 21:12

paleidzia musuose negrus,tai teks zvalgytis..,gali but paskerstas kaip niekur nieko.

Al. matui       2022-06-3 20:26

Europos šalių valdžioje - komunistai ir jiems prijaučiantys. Jie pasivadina įvairiai, bet išlieka komunistais pagal tikslą - sugriauti ,,Senąjį Pasaulį” - ir pagal būdus to pasiekti - melą, klastą ir smurtą - klasinį, rasinį, psichologinį, ideologinį, finansinį, ekonominį, kalbinį, o kai reikia - ir fizinį.

matas       2022-06-3 19:55

Švedijos valdžioje moterys sudaro daugumą,matomai moterys geriau žino ko nori Švedijos moterys,jos nori būti prievartaujamos…kaip dar galima paaiškinti tokią meilę ir rūpestį atėjūnais.

Papa Borgia       2022-06-3 19:46

Matai ir girdi kasdien viešajame transporte ir kitur: gatvėje, už sienos, aludėse antiukrainietiškas kalbas ir negali dėl BK straipsnių, ir “bojevykų” pasakyt, kokios kilmės vilniečiai taip elgiasi, kalba, tyčiojasi, menkina, žemina, grasina, žodžiu, kaip Prancūzijoje. Yra išskirtinės nacionalinės bendruomenės, privilegijuotos mažumos, apie kurias nieko negali pasakyt, nes kitaip būsi pasodintas arba dezinfosklaidos apšauktas “niemcu”, fašistu, teroristu, ekstremistu arba antisemitu ir tau kaput - gali pasikart.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.