Timothy Snyder: Norite suprasti V. Putiną? Skaitykite Dž. Orvelą, arba Ukraina, Rusija ir Didysis Melas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugsėjo 21 d. 1:57

48     

    

Timothy Snyder: Norite suprasti V. Putiną? Skaitykite Dž. Orvelą, arba Ukraina, Rusija ir Didysis Melas

Kiekvienam, kuris nori suprasti dabartinę Rusijos poziciją dėl Ukrainos, pravartu pradėti nuo Džordžo Orvelo klasikinio veikalo 1984-ieji. Sąsajos siekia giliau nei būdvardis „orveliškas“: knygos struktūra ir įžvalgos dažnai gąsdinamai tiksliai atspindi dabartinius įvykius.

Matant jau visiškai atvirą Rusijos invaziją į Ukrainą, lengviausias būdas pradėti [palyginimą] nuo „Karas yra taika“ – tai vienas iš Dž. Orvelo pasakojime vaizduojamos imperijos šūkių. Juk į kiekvieną bandymą derėtis ir nutraukti ugnį Rusija atsako nauju karo veiksmų plėtros etapu ir taip, kad galime būti tikri, jog tai joks atsitiktinumas. Jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitinka su kitais lyderiais, telieka laukti, kad tai taps priedanga smurtui, kurio jis griebsis po to – taip nutiko ir per paskutines derybas Minske, kai Rusija įvedė [į Ukrainą] kariuomenę, tankus ir artileriją.

Bet mes turime žvelgti į šį siužetą truputį giliau, kad išryškintume tris sąvokas, reikalingas suprasti šį itin keistą karą, kuriame V. Putinas suradikalino Rusijos politiką, sunaikino Europos taikos santvarką, europiečius privertė suabejoti prielaidomis apie jų ateitį ir net pagrasino branduoliniu karu. Kiekviena priežastis, neva paaiškinanti karą, kuris nihilizmo požiūriu yra beprasmiškas, yra akivaizdžiai fiktyvi, arba pati sau prieštaraujanti, arba ji yra ir tokia, ir tokia. Norėdami perprasti šį siaubingą įvykį, kurio metu žmonės žudo ir miršta be pastebimos priežasties, turime prisiminti keletą pagrindinių Dž. Orvelo sąvokų: Euraziją, dvilypumą ir mokymąsi mylėti Didįjį Brolį.

Dž. Orvelo romane 1984-ieji viena iš galingų pasaulio valstybių yra vadinama Eurazija. Įdomu tai, kad svarbiausia Rusijos užsienio politikos doktrina irgi vadinama Eurazija. Dž. Orvelo distopijoje Eurazija yra represyvi, kurstanti karą valstybė, kuri „apima visą šiaurinę Europos dalį ir Azijos sausumos masyvą nuo Portugalijos iki Beringo sąsiaurio“. Rusijos užsienio politikoje Eurazija yra planas, kaip integruoti visus kraštus – jūs atspėjote – nuo Portugalijos iki Beringo sąsiaurio. Dž. Orvelo Eurazija praktikuoja „neobolševizmą“; Rusijos pagrindinis Eurazijos teoretikas kartą save pavadino „tautiniu bolševiku“. Šis žmogus – įtakingasis Aleksandras Duginas – ilgą laiką siekė pagrįsti Ukrainos valstybės sunaikinimo idėją ir visai neseniai pasiūlė Rusijai išnaikinti ukrainiečius.

Dž. Orvelas gali padėti mums suprasti, ir kas nutinka, jeigu bandydami suprasti pasaulį mes geranoriškai stengiamės naudotis oficialiais Rusijos žiniasklaidos šaltiniais. Rusijos propaganda apie Ukrainą šiandien yra dvilypė: ji reikalauja, kad žmonės, kaip Dž. Orvelas tai įvardijo, „vienu metu laikytųsi dviejų nuomonių, kurios viena kitą šalina, žinant, kad jos yra prieštaringos, ir tikint kiekviena iš jų“. Rusijos propaganda kasdien bombarduoja dviem požiūriais į kiekvieną istoriją – ir jie abu yra neteisingi, ir kiekvienas iš jų prieštarauja kitam. Atidžiai pažvelkite į žemiau kursyvu pateiktus teiginius, kurie šiuo metu – po aštuonių mėnesių kartojimo – turėtų skambėti jau įprastai.

Viena vertus, Rusija turi įsiveržti į Ukrainą, nes Ukrainos valstybė yra represinė. (Iš tikrųjų Ukraina yra demokratinė valstybė – joje yra raiškos laisvė, be to, Ukraina yra visais atžvilgiais laisvesnė šalis negu Rusija.) Kita vertus, Rusija turi įsikišti, nes Ukrainos valstybė neegzistuoja. (Iš tikrųjų ji funkcionuoja kaip ir Rusijos valstybė, išskyrus problemines karo, informacijos ir propagandos sritis.)

Viena vertus, Rusija turi įsiveržti į Ukrainą, nes rusai Ukrainoje yra priversti kalbėti ukrainiečių kalba. (Yra visai kitaip: rusai Ukrainoje turi kur kas daugiau laisvės kalbėti, kaip jie nori, negu rusai Rusijoje. Dauguma rusakalbių Ukrainoje iš tikrųjų nėra rusai, bet kuriuo atveju – jų nėra daugiau, nei tarp angliškai kalbančių amerikiečių surastume anglų.) Kita vertus, nėra ukrainiečių kalbos. (Yra. Ji gali didžiuotis literatūros tradicija ir ją vartoja dešimtys milijonų žmonių.)

Viena vertus, visi ukrainiečiai yra nacionalistai. (Iš tikrųjų ukrainiečių kraštutinė dešinė tegavo 2 procentus balsų per pastaruosius prezidento rinkimus – daug mažiau nei bet kurioje kitoje Europos šalyje, kurią norėtumėte paminėti.) Kita vertus, nėra ukrainiečių tautos. (Iš tikrųjų nuomonės apklausos visada rodo priešingai net tuose regionuose, kurie šiuo metu yra okupuoti Rusijos. Per pastarąją revoliuciją milijonai ukrainiečių buvo pasiruošę rizikuoti dėl savo šalies ir tūkstančiai savanorių pasirinko rizikuoti savo gyvybėmis priekinėse fronto linijose – kur kas daugiau, negu būtų galima pasakyti apie daugelį žmonių Jungtinėse Valstijose ar kur kitur, kurie laiko save patriotais.)

Jau sukasi galva? Dar vienas: Rusija kariauja gelbėdama pasaulį nuo fašizmo. (Iš tikrųjų jis [fašizmas] yra Rusijoje, kur kraštutinė dešinė deda pastangas diktatoriškai valdžiai įvesti, valstybės vadovas dėsto hitlerišką kitos šalies užgrobimo doktriną, kuria neva siekiama apsaugoti etninius brolius. Rusijos politiniai sąjungininkai yra Europos kraštutinės dešiniųjų partijos, įskaitant fašistus ir neonacius.) Tuo pačiu metu: fašizmas yra gerai. (Rusijoje Hitleris dabar reabilituojamas kaip išmintingas valstybės veikėjas, žydai kaltinami dėl holokausto, gėjai vaizduojami kaip tarptautinis sąmokslas, rusų naciai žygiuoja Gegužės 1-ąją ir rusų naciai Ukrainoje yra vaizduojami kaip didvyriai.)

Rusijos propaganda pateikia abi istorijos puses. Ir mes darome prielaidą, kad tiesa yra tarp jų. Bet tiesa slypi ne tarp teiginių, kurių kiekvienas paimtas atskirai yra apgaulingas, o kartu paėmus – prieštarauja vienas kitam. Čia yra tik beprotybė, arba, kaip Dž. Orvelas tai vadina, mokymasis mylėti Didįjį Brolį – romano tolimą, beasmenį totalitarinį vadovą. Mylėti Didįjį Brolį 1984-iuose mokomasi aukojant labiausiai trokštamą dalyką. Ukrainoje tai būtų valstybingumas, kurio V. Putinas tiesiog pareikalavo patvirtindamas šalies padalijimą ir „Novorosijos“ („Naujosios Rusijos“) įkūrimą jos pietryčiuose; Europoje tai būtų taiki integracija – pasiekimas, kuriam V. Putinas kelia grėsmę; mums visiems – sveikas protas.

Pernelyg dažnai mes bandome atspėti, kas yra V. Putino galvoje. Mes labiau stengiamės perprasti Didžiojo Brolio protą, o ne išaiškinamų faktų pasaulį. Bet, žiūrint iš esmės, kam išties rūpi, kas vyksta V. Putino galvoje? Ar kas nors iš tikrųjų tai žino, įskaitant ir patį V. Putiną? Net jeigu mes žinotume, kas dedasi V. Putino galvoje šiandien, ar tai būtų patikimas orientyras to, kas bus jo galvoje rytoj? Ir kokią mes turime galimybę apginti laisvę ir elgesio normas, jeigu pradedame nuo vieno individo smegenų? Galų gale, jis yra tas, kuris įsiterpia į vaikų animacinius filmus ir vadovauja televizijos programoms, keliančioms klausimą apie jo galimą dieviškumą.

1984-ųjų pabaigoje Didžiojo Brolio režimo narys kankinimų metu įsitikinęs pripažįsta: „galia nėra priemonė, ji yra tikslas“. Kad ir kas dedasi V. Putino galvoje, kad ir ką jis sako bei daro, visa, ką jis iš tiesų gina, yra jo paties galia – tai, kas bet kuriuo atveju labai greitu laiku baigsis. Priespauda Rusijoje, karas Ukrainoje ir Vakarų destabilizacija yra groteskiškai aukšta kaina, kurią reikia sumokėti už vieno žmogaus privilegijas. Užuot pradėjus nuo jų, užuot spoksojus į nerimastingas dvilypio akis, verta pagalvoti apie tai, ką mes vertiname ir ką galime padaryti siekdami tą apsaugoti. Jeigu Ukraina taps Novorosija, Europa – Eurazija, o Vakarai žlugs, tai įvyks ne dėl Rusijos fizinės jėgos, bet dėl mūsų intelektualinės bejėgystės.

Trumpai apie autorių: Timothy Snyder yra Jeilio universiteto istorijos profesorius ir knygos „Kruvinos žemės: Europa tarp Hitlerio ir Stalino“ autorius.

politico.com

Iš angų kalbos vertė Laura Molytė.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

cialis_cheap       2017-11-15 9:48
kaciui 2014-09-23 19:32        2014-09-24 7:16

↔ O kodėl negalėčiau pranokti mokslininkus? Kuo jie geresni už mane?! Nors nesu istorikas, bet pastaruosius 15 metų studijuoju istoriją, nes labiausiai pragyventame gyvenime nusivyliau tuo, kad pastoviai buvau mulkinamas. Šiuo metu informacijos apie istorinius įvykius yra daugiau negu reikia ir ne tik apie juos.
↔ Aš netgi pranokau Einšteiną, nes jau ne pirmą dešimtmetį kartoju, jog Einšteinas klydo, teigdamas, kad „didėjant kūno greičiui, didėja kūno masė“. Netiesa. Didėjant kūno greičiui, kūno masė transformuojasi į energiją. Pasiekus šviesos greitį, kūno masė netampa absoliučia, kaip teigė Einšteinas, kūno masė visiškai arba beveik visiškai transformuojasi į energiją.
↔ Jeigu būtų kitaip, tai nebūtų Saulės sistemos, planetos nejudėtų, Žemė nesisuktų apie savo ašį. Bet aš neapipjaustytas, žinau, kad Nobelio premijos negausiu. ↔↔↔ Vytautas Ju.

Juozapas---Liepai       2014-09-24 0:07

Dėkui, dėkui.
Na, o imperijų užlinkimo/išsilukštenimo dėsnių šį vakarą gal jau nabasuspėsma išnagrinėti.
Et, rytas protingesnis už vakarą.
Metas skrist į savo avilį.
Lova jau obuoliais kvepia..
Labanaktukas.
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz…..

Liepa       2014-09-23 23:47

Išmyslas tas cholesterolis.. Normalus vyras turi padoriai pavalgyt. Taip kad skanaus! Tam tovariščiui tai jau neduočiau - neužsidirbo. //.. su imperijom sudėtingiau: viena užsilenks, kita atsiras..

Juozapas---Liepai       2014-09-23 23:27

Patarimas buvo nuoširdus.

Visuomet stengiuosi duoti oponentui šansą.
Geriau “cibuliai” kažkur taigos-tundros jurtos tumbočkėj, nei Juozapo patelnėje.
O šiaip - “gyvenk kiek galma švariau -pikti kenkėjai budi tundroj.
Paklausyk, paklausyk ar girdi -zombiai atrieda atidunda”.
Putlerio zombiai dunda - spiečius bunda.
Nuojauta sako, kad taigos šakalui mano geranoriškumas nepadarys įspūdžio.
Ką gi, kitai vakarienei turėsim omleto.
Pautienės, laiudiškai tariant : )
Mmmmm, kiaušinienė su kedro riešutais…
Ech, spjoviau aš ant to cholesterolio.
Niam niam niam!
Gal net Tagirą pavaišinsim…
O tai jau kuris laikas į žmogų suvisai nebepanašus.
Sublogo, sukūdo savo šūdą ėsdamas…
Sušikta tarnyba puterastų.
Mala, mala šūdą, o Caras anei plutelės nenumeta.
Vat tai tau, “velikaja deržava” - chunveibinai basi alkani staugia.
Ilgai neišsilaikys tokia “imperija”.
Kur jau ten su viso pasaulio užkariavimu…
Greičiau pasikars patys. : )

Liepa       2014-09-23 23:02

Sakot, neatšipo? Tai gerai,nes kartais reikia padėti kokiam vardu"Siūlymas-Pasiūlymas” neperlenkt su"pasiulymais” ir “perlipimais”.//Žiūrėkit, kas mūsų kasdieniniame gyvenime dedasi: valdžia lipa ir perlipa skersai išilgai, o liaudis net nebepastebi, kai kraustomos jos kišenės, rausiamasi stalčiuose ir šeimininkaujama privačioje teritorijoje.// O mes, Juozapai, arba per jautrūs, arba mums įgriso, arba esam iš kitokio molio nudrėbti, nes bent jau nesakom"ačiū”, kai koks pašlemėkas aiškina, kas mums geriau.//Cha cha, gerai Jūs ten patarėt: cibulius į stalčiuką... Sugalvok tu man..

Juozapas---Liepai       2014-09-23 22:13

Liepa, Liepuže, Liepužėle -sveika!
Gera, smagu kad vėl esi čia.
Matau, tavo plunksnos bitės geluonis per vasarą ne tik kad neatšipo, o tapo dar aštresnis.
Super.
Labai vertingas Taviškis pastebėjimas dėl pokario NKVD įpročių aido nūdienos taigose.

10 balų,+. : )

Liepa       2014-09-23 21:36

Pasijuokiau, ačiū labai skaniai…Tas ponas keistu vardu"Pasiūlymas”(čia nuo to, kad visiems siūlosi, matyt??)nežino, su kuo turi reikalo. Juozapai, pagailėkit tos būtybės, ar kaip??.// Kita vertus,tai dar vienas pavyzdys, kai visiškai bloznas komentaras išduoda tikrąjį jo autoriaus vidinį purvą : mane ta frazė “perlipti per tuos"iškart perkėlė į pokarį, kai NKVD daliniai gaudė, naikino, kankino Lietuvos žmones, nenorėjusius atsižadėti savo priesakų gyventi dėl savo Dievo, Tėvynės ir Artimųjų. Tiek metų prabėgo, o niekas pasauly nepasikeitė - toliau sau vieni degradai lipa per žmones, jų gyvenimus, jų gyvybes, o kiti degradai ramiai sau stebi, atseit jų tai neliečia, atseit dar kažkokių įrodymų mažai…

Juozapas---пасюлимасу'ui       2014-09-23 20:47

Jeigu taip karštai siūlai, meldžiamasis -o kodėl tau neparodžius pavyzdžio?
Pabandyk. Perlipk.
Tik prieš tai kiaušus pasilik namie. Pasidėk spintelėje, nes tuomet turėsi garantiją, kad rasi kai pasigesi.
Mat mūsų spiečius tokios garantijos tavo cibuliams suteikti negali.
Nebent tave žavi soprano karjera.
Tuomet, добро пожаловать- ужалим.
Būsi visas skylėtas.
Prakiuręs visas,gandonas.
O kadangi jūsų chebroje buvusių nebūna, tikėsimės kad tavo Fiureris tave dar panaudos.
Lovoje su kokia nors karštutėle mongole “kobanova”.
Analinam taigos šerno džiaugsmui.
Neprarask ūpo -juk sugrįši ten iš kur ir išlindai -į subinę “tėvynę”*!

kacius>Vytautas Ju. 2014-09-23 14:05       2014-09-23 18:32

“Joks mokslininkas nekalbėjo ir nekalba apie tai, kad Šiaurės Amerika buvo užkariauta tam, kad įkurti Britų imperijos pagalbinį ūkį, kuris augintų ir maitintų, gamintų ir aprūpintų, o vėliau ir kariautų.”
Tamsta pranokote visus mokslininkus!

to 17:15       2014-09-23 16:27

cia gi ta pati durniu kompanija,kuri bande reikstis ekspertuose,bet nieko jiems neisejo)

dar geresnis pasiūlymas - "pasiulymas 2014-0       2014-09-23 16:15

Prašom nurodyti nors vieną kažkodėl taip jums neįtikusių asmenų komentarą, kuriame siūloma “perlipti” per kokių nors konkrečiai nurodytų komentatorių grupę.

pasiulymas       2014-09-23 15:21

siulau tiesiog perlipti per tuos raigerdus,diedukus,liepas,juozapus ir pan.darbininkus ir negaisti laiko skaitant.sekmes.

Vytautas Ju.       2014-09-23 13:05

↔ Vietoje to, kad ginčitis ar „špyguotis“, parašykite kolektyvinį laišką nacionaliniam transliuotojui, kad pakartotų patogiu laiku filmą, apie I pasaulinio karo pradžią, rodytą per LRT liepos 8 d. ryte. Tai kol kas vienintelė dokumentinė medžiaga, kurią teko matyti iš tų kelių šimtų valandų, kai pirmą kartą įvardijamas pagrindinis pasaulio veikėjas.
↔ Kai filme didžiausią grėsme Didžiajai Britanijai keliančiu faktoriumi buvo paminėta Vilhelmo II besivienijanti Vokietija, nepaminint Rusijos, buvau suabejojęs to filmo perspektyva, bet paskui supratau, kad atviras abiejų grėsmės faktorių — doičmarkės ir červonso įvardijimas kartu, reikštų tiesioginę nuorodą, kas buvo I pasaulinio karo užsakovas. Tiesa, Rusija ten įvardinta vėliau, tik truputi kitokiame kontekste nei Vokietija.
↔ Tačiau svarbiausia yra faktas, kad Austrovengrijai užpuolus Serbiją, Rusija nuošalyje neliks, o įsijungus į karą Rusijai, Vokietija vienareikšmiškas padės savo kaimynei Austrovengrijai. Tada ir mažam vaikui tampa aišku, kad įsitraukus į karą Vokietijai ir Rusijai, pagrindinis tikslas bus pasiektas, visi kiti dalyviai eina į pafrontės „apkasus“ ir atlieka stebėtojo vaidmenį.
↔ Neatsitiktinai Austrovengrų „karvedys“ Oskaras Poterekas, net 3 kartus puolė Serbiją, reikėjo žūtbūt įtraukti į karą Rusiją. Siekdamas tikslo, išžudė ketvirtadalį Serbijos gyventojų, štai, kur prasidėjo Holokaustas.
↔ Ir tai dar ne pradžia, to kas vyksta šiuo metu įskaitant ir Ukrainą. Stalinas ir Hitleris buvo tik pokariniai produktai, atsiradę per socialistines „revoliucijas“, siekiant to paties — neleisti atsirasti galybei, trukdančiai $ tapti pasauline valiuta. Joks mokslininkas nekalbėjo ir nekalba apie tai, kad Šiaurės Amerika buvo užkariauta tam, kad įkurti Britų imperijos pagalbinį ūkį, kuris augintų ir maitintų, gamintų ir aprūpintų, o vėliau ir kariautų. Norint kariauti, reikia pinigu, taigi, atsirado ir dar viena funkcija — pinigų spausdinimo arba Federalinio Rezervo sistema su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Šiuo metu tai Sistemai „truputi“ striuka, taigi, reikia sumaišties. Pirmyn, troliai nužemintieji…

Letas Palmaitis       2014-09-22 18:31

Teisingai, norint suprasti putkino (režimą, ne Ordos esmę), reikia skaityti Orvelą. Bet tą patį Orvelą reikia skaityti ir norint suprasti “Vakarų” bilderberginę demokratiją. Beje, Orvelas rašė ne vien apie komunizmą, bet apie visą pasaulį. Orvelizmas yra globalus. Prieš jį kol kas, deja, kovoja tik vienas sukilęs sunitų islamas pagal Pr 16:12 pranašavimą.
Be to, Snyderis meluoja, neva Rusijoje reabilituojamas Hitleris - priešingai, sistema tebeveikia automatiškai, uždraustas net literatūrinis Goebbelso romanas, nieko bendra neturintis su hitlerine ideologija. Kad Hitleris yra populiarus tarp Ordos patriotų - nieko nuostabaus, nes jie nieko savo neturi. O kad kaltinami žydai, tai Ordoje žydai visada kaltinami ir tai yra ruskių kultūros bruožas, kaip matas, vandenukas ir rašinėjimai “...” ant sienų. Už tai Orda yra prakeikta pagal Pr 12:3 ir išnyks nuo žemės paviršiaus.
Kita vertus, pats holokausto vardas yra orvelizmo produktas, pritaikytas prie mulkinimo demokratijos pranašumais. Holokaustas gimė Holivude, o apie jo pramonę rašė niekas kitas, kaip genocido aukų vaikas Normanas Finkelšteinas, ypač po to, kai buvo išprievartauti Šveicarijos bankai.
Šiaip Snyderiui aktualu reabilituotis bilderberginės visuomenės akyse po savo knygos “Bloodlands”, kuri toli gražu neatitinka bilderberginio ideologinio jovalo postulatų. Štai kodėl jis taip pavėluotai demaskuoja Dugino “jevrazijstvo”.

To 2014-09-22 17:34        2014-09-22 17:23

Kreipkis į gydytoją kol dar nesukandžiojai ko nors.

s.m. Pinciukmartai       2014-09-22 16:51

taiga-vizitoriau-marta-conspiracy ir t.t. - “nesubliuduoji” konspiracijos. Gausi per budionovke po pamainos. Uz tokius antiliepinius ir be jokio propaganinio kruvio pamfletus savo smirdanciu 11.40 rub. irgi negausi.

Pinčiukas-> Liepa-"vėl šizofrenikas šefuos ties       2014-09-22 16:34

<< Pritariu, labai pritariu- ir stovėdamas ir gulėdamas pritariu!!!Daugiau tokių ‘taisingų ir sąmoningų’ pasisakymų!> Lietuvoj nepageidaujami lietuviški beržai, eglės, liepos, lietuviški diedukai su bobutėm,beigi kiti lietuviški"elementai”, nes jie savaime yra didžiausi “mūsų liaudies”  priešai, buržuazinės šovinistinės atgyvenos…aha, von juos visus per 15 minučių kur nors pas delfi’nus ar kokion tundron, blogiausiu atveju patalpint į Rūsiukus ir dabokles, kur jokie rytai niekada neišaušta…>> Molodiec komentars

satira       2014-09-22 11:02

youtube.com/watch?v=KhqmAnkyhN4#t=155   ,

> Liepa-"vėl šizofrenikas šefuos tiesos.lt"        2014-09-22 6:25

Perskaičius komentarus, susidaro įspūdis, kad nesate itin pageidaujami.Jums labiau tiktų delfi, lrytas, 15 min.,  ten aišku rastumėte daug palaikančių.Pagrindinis jūsų tikslas, bent taip atrodo iš šalies, ieškoti liaudies priešų, kiršinti tautą...

to Timothy       2014-09-22 1:24

Путин нащупал ахиллесову пяту Запада  ...

Liepa       2014-09-21 22:04

...tai valio kirvarpoms !

lugandon Liepaj       2014-09-21 21:36

Mano bindražigys Taigiras siarga. Ji pagražie kirvarpas.
O atrodie toks dubas…
Jys nypasviaiks.
Biat pas mus Gandonyjojia ira dar daug dubu.
Yr vysu kaktas kietas.
Dubovos.
Mias nūgaliesym.
Tigyvoja gandonyzmas.

Liepa-"vėl šizofrenikas šefuos tiesos.lt"       2014-09-21 21:26

Nelabai pataikėt. Ne, kad Diedukas yra šmaikštus ir protingas tai pritariu…Nu bet, kad taip sakyt apie medį..? Gerai, kad nors savo diagnozės neslepiat: kliedesiai ir haliucinacijos yra jūsų patys geriausi tovariščiai.//Kol kas tamstai pilnas pasveikimas nesišviečia.

Diedukas lugandonui       2014-09-21 20:13

Rusijoj populiarėja naujas memas, dabar putkiną pradeda vadinti KABAJEVU….

lugandon "виел щизофреникуй"       2014-09-21 19:57

Nygaly buty!
Nijavgy pąts Šыzofrekikas šifos?
Pats Gandonas Gandonovičus?
Kakia lajmie!
Uraaaaaaa!!!!
A ąš maneū kad spavdą šifoja Gandono Gandonovičaus mijlužie Kabajeva…
Rajšia kažka pramigojau…
Ačū mėlas Taigirai, už infarmacыje.

vėl šizofrenikas šefuos tiesos.lt       2014-09-21 18:21

kokie šlykštūs tie liepa-diedukas ir kiti nikai.
o mano, kad esą labai šmaikštūs ir protingi…

Liepa-Spiečiui       2014-09-21 18:02

Na, va, Juozapas atidarė naują Spiečiaus sezoną..Smagu šitoje kompanijoje - kažkaip nuo Jūsų visų “Medumi” dvelkia: tikrumu, atvirumu, nuoširdumu, pastovumu, tikėjimu, kad ‘viskas bus gerai’. Nes jau dabar yra gerai, kai žinai, jog yra pulkelis bičiulių tas pačias"meliodijas” bedūzgiančių.. //“taigisų-kaipgisų” negali nebūti - nusibaigtum iš nuobodulio, Juozapai. Juokauju.// Portalo sskaitytojų padaugėjo, bet ir bobikų užtat apstu patapo. Anksčiau čia buvo ramu ramu kaip pas patį Dievą užanty. Matyt, išeidami iš “ekpertų” prastai kojas nusivalėm ir mažiausiai keletą zarazų patys atsinešėm.// Ai, bala jų nematė!// Siunčiu visiems - Diedukui, Raigerdui,Jums, Juozapai, Betai, SM ir kitoms geroms dūšelėms- šiltus linkėjimus nuo savo krašto pusės. smile

sunsnukiu pavardes ir snukiai       2014-09-21 16:47
Bz-z-z-z-z-z-z-z-z-z-z-z !        2014-09-21 16:40

Sveiki gyvi “spiečiukai”, labas maloniems skaitytojams.
Atostogų sezonas baigėsi.
Smagu matyti saviškius besirenkant.
Naujasis sezonas nuobodus nebus.
Pašonėje turime psichinį ligonį-fiurerį, o ir “musyse” poniškoji publika ne ką mažiau spalvinga.
Nuobodu nebus.
Vasarą beveik nerašiau.
Tačiau kiekvieną dieną atidžiai skaičiau straipsnius ir komentarus.
Ką pastebėjau?
Pastebėjau labai išaugusį portalo lankomumą.
Dar pastebėjau, kad visų “taigisų” bandytas susikurti lietuvių “visaliaudinio palaikymo” ruskijai mitas labai gražiai bliūkšta.
Nuo pavasario iki rudens “taiginių” akcijos taip nuvertėjo, kad jų vietoje aš tiesiog nusišaučiau.
Jeigu pradžioje putlerio bobikų rašliavas ne kurie skaitytojai priimdavo kaip realius komentarus ir veldavosi su info smogikais į bevaisius debatus, dabar “taigisų” pasirodymas iššaukia labai aiškiai adekvačią reakciją kuri telpa labai kompaktiškoje skalėje -tarp pajuokos ir pasišlykštėjimo.
Gerai.
Na, tai ką -po truputį, po truputį renkamės. Metas kibti į darbus.
Pasiilgau visų.
Iki malonaus,
nuoširdžiai jūsų-
Juozapas.

to tiesos.lt       2014-09-21 15:57

o as labiau noriu suprasti tuos(nezinau kaip pavadinti)padarus ,kurie stovi uz obamos.lb.lauksiu str.

to 11:37       2014-09-21 15:46

uztat vakaru sunsnukiu ispieros visada dirba.

Diedukas > "Iš tiesų keista ir labai" P.S.       2014-09-21 15:18
Diedukas > "Iš tiesų keista ir labai"        2014-09-21 15:02

Kodėl Jūs taip pergyvenat dėl Kabajevos? Jau ne pirmą kartą pastebėjau. Įrašykit googliuosna - (Кабаева)(copy-paste, bus lengviau surasti) ir pasiskaitynėkit straipsnelius (ypač komentarus) apie šią personą ir sužinosite daug įdomaus. Tikrai Sobčiako likimas jai negresia…

Liepa       2014-09-21 14:34

Gerai. Renkamės. *

Ir keista,kodėl taip greitai       2014-09-21 13:20

išėjo anapilin S.Lozoraitis.

Iš tiesų keista ir labai       2014-09-21 13:19

netikėta buvo,kai mirė Sobčakas.Dar neaišku,kas laukia A.Kabajevos.Neabejotinai ji sekama.Ir V.Sobčak turėtų pasitraukti iš Rusijos.

Liepai       2014-09-21 11:29

Pasigedom, pasigedom… Juk Spiečius ne komplekte. Na, jau rudenėlis, laikas avilyn… Renkamės.

Liepa-Diedukui       2014-09-21 11:13

Labas, Dieduk. Kai tokie orai gražūs, tai negėda ir pasiklysti buvo. Bet,žiūriu, nelabai kas manęs pasigedo? Aha, matyt, kažkur greta klaidžiojo… Nenorėčiau sutikti dėl Mikės Pūkuotuko- labai jau gerietis tas personažas. Reikėtų “sunkesnės” literatūros paieškoti: Mikė melagėlis ar kokių siaubo pasakaičių... wink

Ста.       2014-09-21 10:37

Невижу здесь *тайгис*, Плохо работаешь, дорогуша, - премию не получишь ...

Diedukas > "Patarkite, būkite geri" pasitaisau       2014-09-21 9:16

...Pūkuotuko

Diedukas > "Patarkite, būkite geri"       2014-09-21 9:15

A. A. Milne’o “Mikės Pūkuotiko nuotykiai”...

Diedukas       2014-09-21 9:09

Citata: - ...Priespauda Rusijoje, karas Ukrainoje ir Vakarų destabilizacija yra groteskiškai aukšta kaina, kurią reikia sumokėti už vieno žmogaus privilegijas…/////  Atrodytu, elementarūs dalykai, suprantami bet kam, gebančiam nors minimaliai mąstyti. Ir keisčiausia, kad didžioji dauguma rusų to nesuvokia. Įdomi peršasi išvada…///P.S. Labas, Liepa, kur buvai pasiklydus?

ruta       2014-09-21 8:39

Sutinku su Autoriumi , kad net pats Pukinas nezino kas dedasi jo galvoje , ir man nesvarbu , kas vyksta pilkos KGB ziurkes galvoje , matau jo veiksmus ir to pakanka , kad pareiksti verdikta - subjektas neadekvatus .Nepaisa pasirasytu sutarciu /1994/ , nesivadovauja protingo ir ismintingo vadovo principais -viska galima isspresti diskusijose .Bet ar varvaras turi tiek smegenu ?

Patarkite, būkite geri.       2014-09-21 8:21

O ką galėtų tiesos.lt patarti skaityti, kad supratumėm Grybauskaitę ?

Liepa-Kritikui Pikčiurnai       2014-09-21 8:00

..sakot “rusų naciai”...manau, daugeliui vis dar nelengva priprasti prie to derinio “nacistinė Rusija”..

nesureikšminkit putino       2014-09-21 6:33

putinas yra eilinis rusiukas - žiaurus, klastingas, blogas.
bet koks rusiukas tą patį darytų, ką daro putinas.
O Orwelas “Gyvulių ūkyje” ir kitur tiksliai aprašė totalitarizmą.
Beje, totalitarizmas - ne tik rusijos privilegija.

Kritikas Pikčiurna       2014-09-21 3:53

Puikus tekstas. Kartu reikia pasidžiaugti - rusų naciai budi, pirmieji balsuoja prieš, o tai reiškia, kad pripažįsta Tiesos.lt autoritetą bei požiūrio jėgą.
Tiesos.lt priešų gretos gausėja ir tankėja, prie lietuviškų valdžiažmogių prisidėjo “Didysis brolis”. Tai gera žinia - sutemos tirštėja prieš aušrą...

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.