Naujienos

Teismas sustabdė Neringos Venckienės ekstradiciją

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 11 d. 5:51

21     

    

Teismas sustabdė Neringos Venckienės ekstradiciją

Gegužės 10 dieną  Čikagos teisme įvyko trumpas teismo posėdis, kuriame teisėja Virginia Kendall, pirmąkart susipažinusi su bylos medžiaga, priėmė sprendimą stabdyti Neringos Venckienės ekstradiciją, savo veidaknygės paskyroje rašo teismo posėdį tiesiogiai stebėjęs Leonas Merkevičius. 

Ekstradicija stabdoma mažiausiai iki birželio 14-osios teismo posėdžio.

Kaip pastebi Čikagos žurnalistas Michael Tarm, savo trumpose žinutėse iš Neringos Venckienės teismo, pagrindinis šio teismo posėdžio tikslas buvo supažindinti teisėją Virginiją Kendall su byla. Prokurorams išdėsčius savo versiją, advokatai ją paneigė.

Prokurorų teigimu, vyriausybė įsitikinusi, kad jei jai pritarė JAV Valstybės departamentas, ekstradicijos stabdyti teismas negali. Pasak jų, teismas turi apsiriboti iš Lietuvos gautų įrodymų pakankamumo įvertinimu. Įdomiausias, o galbūt ir svarbiausias prokurorų argumentas yra politinis: JAV negalės tikėtis, kad kitos šalys išduos JAV teisėsaugai pabėgėlius, jei ji neišduos tokių žmonių, kaip Venckienė.

„Kaip matome, ir tokioje situacijoje teismas gali,“ – pastebi Leonas Merkevičius.

Iki birželio 14-osios šalys turi pateikti argumentus. Vyriausybės atstovas užtikrina teisėją, kad nors vyriausybė galėtų įvykdyti ekstradiciją bet kuriuo momentu, ji to nedarys, kol teisėja priims sprendimą.

Beje, Neringos Venckienės bylą nagrinėja teisėja Virginija Kendall – buvusi prokurorė, parašiusi knygą apie kovą su vaikų seksualiniu išnaudojimu.

„Manau, kad ji turėtų iš karto suprasti, su kuo turi reikalą,“ – baigia savo žinutę L. Merkevičius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Baigus juokus       2018-05-12 14:24

Kai vykdomos sankcijos, isreiskiamas ketinimas suarteti su rusija. Kazkaip nelaiku ir ne vietoje.

Dzeikas       2018-05-12 7:32

Dzeikujui:
Bijau tvirtinti kategoriskai,- nors pazistu JAV jurisprudencijos principus bet nesu advokatas,- tada kaltinimai Venckienei iskart zlugtu pripazistant jai konstitucine savigynos teise pries jos teises pazeidusia valstybe ir kaltinimu pastatytu ignoruojant procesinius pazeidimus nelegitimumu.

Džeikui       2018-05-11 22:55

Teoriškai ir JAV galima. Yra net konstitucijos pataisa. Bet tai sudėtinga ir brangu. Lengvesnis kelias - JAV dolerių vaidmuo. Jei kyšiai buvo duodami JAV doleriais, o jie buvo populiarūs tos krizės laikotarpiu, nes būta abejonių dėl euro, tai gali būti pagrindas JAV teisėsaugai įsikišti ir pradėti savo tyrimą. Ūsas, atrodo, nemažai pinigų laikė JAV doleriais Latvijos bankuose.

baikit juokus       2018-05-11 22:48

Kokį spaudimą gali daryti Lietuvos politikai JAV Valstybės departamentui? Atvirkščias veiksmas būtų įmanomas, o šitas - ne. Nebent čia pučia Afganistano vėjai iš pragaro…

šis tas       2018-05-11 22:44

Ir tai jau neblogai. Žiūrėsim. Amerikiečių elgesys daug ką paaiškins.

Buvo panašus atvejis        2018-05-11 22:11

Buvo atvejis su Gatajevais. Jie buvo suimti Suomijos policijos pagal iš Lietuvos gautą Europos arešto ordiną. Prieš tai Gatajevai sugebėjo pateikti politinio prieglobsčio prašymą. Suomijos teisėsauga kreipėsi į Europos teisingumo teismą, pateikdami ir tokius klausimus:
“Kaip reikia aiškinti direktyvos 7 straipsnį tuo atveju, kai asmuo, kurį prašomą perduoti pagal arešto orderį, paprašė prieglobsčio iš esmės tais pačiais motyvais, kuriais jis prieštarauja dėl perdavimo?”
“Ar pagrindų sprendimas turi būti aiškinamas taip, kad juo valstybei narei be kita ko leidžiama atsisakyti perduoti asmenį pagal bausmės atlikimo tikslu išduotą arešto orderį, jei kyla pagrįstų įtarimų, kad teismo procesas, kuriame buvo paskirta bausmė nebuvo teisingas, nes nuteistasis tapo teismo valstybės pareigūnų parsekiojimų auka ir tai pasireiškė diskriminaciniu kaltinimu?” ir pan.
Vėliau Suomija šį paklausimą atsiėmė, vykdyti arešto orderį atsisakė ir suteikė Gatajevams politinį preglobstį nuo Lietuvos teisėsaugos institucijų persekiojimo.

“The asylum against the political persecution by Lithuanian authorities was granted in May 2012.” https://en.wikipedia.org/wiki/Hadijat_Gatayeva

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-05-11 15:39

Netiesioginiai įrodymai parodo, kad Lietuvos valdžia jau nužudė Deimantę Kedytę. Apie tai būtinai pasiskaitykite 2018-03-26 straipsnyje “Seimo smarvėms”:

http://www.ekspertai.eu/seimo-smarvems95245/
http://biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas/#more-8107

Mano supratimu, N.Venckienei reikia ginti ne vien save, o ginti mergaitę ir parodyti teismui, kad pagal netiesioginius įrodymus, mergaitė jau nužudyta. Lietuvos valdžia neturi galimybės parodyti GYVOS mergaitės nei seneliams, nei N.Venckienei, nei N.F.Sadūnaitei nei JAV teismui. Taigi ginant mergaitę apsigins ir pati. Tai yra archi svarbu. Jei šito nebus daroma…. liūdnai baigsis. Perduokite tai K.Venckui, tegu tai pasako savo mamai ir tegu paskaito rekomenduotą straipsnį. Ne kiekvienas gali surinkti viešus antrinius įrodymus. Nepasididžiuokite, paskaitykite ir perduokite.

$+$       2018-05-11 14:16

Verta prisiminti.
⤴⤴⤴
Šarūnao Paberalio JAV teisėsauga Lietuvos degeneratams neišdavė. Buvo neblogas D. Kuolio straipsnis: “Kodėl pedofilijos istorija tokia jautri aukščiausiems Lietuvos Valstybės saugumo departamento pareigūnams?”

švogerių kraštas       2018-05-11 13:17

Buvo rašyta, kad Ūsą išteisino prokuroras pusbrolis, o teisė teisėjas - senas tėvo draugas. Ir negi neatsirado pareigūno, kuris patikrintų ūso dėmę - tiesioginį įrodymą, kad mergaitė nemelavo. Ir dar buvo komentuota, kad palaidotas ne ūsas, o tik labai panašus. Gal todėl skrodimus šioje byloje darė 1 asmuo iš VSD, O NE KAIP PRIKLAUSO - PATANATOMAS IŠ eilinės LIGONINĖS

Jau       2018-05-11 12:34

Ta fraze pateikta. Ir ne tik

>Pateikite teisėjai FRAZES        2018-05-11 12:14

Svarbiausią “pūlinio” frazę, kad “Venckienė yra ne tik teisinės, bet ir politinės sistemos pūlinys” ir pamiršote.

>Valstybe pateiks        2018-05-11 11:38

Valstybė pateiks prokurorų ir teismų kliedesius, kai, ištraukus iš konteksto vieną momentą, nutylint esmines aplinkybes, veiksmų priežastis ir motyvus, formuluojami kaltinimai.
Kita šalis taip pat pateiks gausią dokumentuotą medžiagą. O teismas spręs, kur kliedesiai, o kur sisteminio susidorojimo įrodymai.

Valstybe pateiks teismo sprendimus       2018-05-11 10:40

o venckiene kliedesius

Budėkime       2018-05-11 7:54

Budėkime malda šioje nelengvoje Tiesos kovoje. Šiandienos pasaulyje visur daug tamsos, piktojo kėslų. Susitelkę maldoje, galima viską nugalėti. Stiprybės Neringai ir Karoliui.

...       2018-05-11 7:48

Po JAV pasirašymo kažkur skambėjo ši frazė: ,,JAV nesikiš į ekstradicijos procesą”. Kas skaito tarp eilučių, galima spėti, kad viskas teismo valioje. Tik, visko ten yra: vieni įsiklauso į tikrą teisingumą, kitiems svarbu politinis motyvas arba, trečia, gal ir ten jau yra ,,mūsiškių pasidarbuota”. Sekime tolimesnę eigą, palaikykime malda tikros tiesos atstovus.

Matosi,kad teisėja ir suprato,       2018-05-11 7:30

kas čia vyksta.Dievas jai duoda išbandymą.O reikalas čia politinis,nes mūsų politikai galimai darė spaudimą JAV valstybės departamentui ,manipuliuodami saugumo padėtimi Baltijos šalyse…Gėda,gėda,gėda…Vis tiek politinių pedofilų įžūlumas turi būti kažkurioje grandyje sustabdytas.

Pateikite teisėjai FRAZES,       2018-05-11 7:23

ištartas genproko “BYLA ŽUDIKĖ” ir teisėjo Cinino “Mergaitės ATMINTIS IŠTRINTA” bei D.Kedžio NESMURTINĖS mirties veido NUOTRAUKĄ.
Taip pat BE SMURTO Mergaitės IŠNEŠIMĄ.
Gal JAV teisėja nuspręs išklausyti MERGAITĘ?
A?
Būtų pasauliui labai įdomu pamatyt procesą.

VaidasVDS       2018-05-11 7:16

Įdomi tiek tų prokurorų pozicija, tiek tas jų politinis argumentas, kad: “JAV negalės tikėtis, kad kitos šalys išduos JAV teisėsaugai pabėgėlius, jei ji neišduos tokių žmonių, kaip Venckienė.”
Teisinis sprendimas bent jau formaliai, ir atvirai, negali būti politinis. Tačiau bet kurioje ekstradicijoje yra ir politinis elementas. Ir, būtent, politinis elementas turėtų lemti, kad ekstradicija neturėtų būti vykdoma, jei prieš asmenį vykdomas kurios nors šalies politinis persekiojimas.
Tokiems jų prokurorams reikėtų iš karto tėkšti - jūs bylą jau pralaimėjote. Bet palauksime ir kitų šalių argumentų...

Dzeikas       2018-05-11 7:13

Panasiam:
Jusu komentaras parasytas noro apdergti JAV, o ne apginti Tiesa ir tuos kurie ja gina.
Tik kas tos JAV? Valstybes departamento pareigunai, ar teiseja Kendall. Valstybes Departamento(VD) rupestis - politika ir santykiai su kitomis salimis JAV interesu skerspjuvyje. O teisinguma priziuri teismai. Politika - ne ju rupestis.
Stai tiesa ir politinis interesas ir susikirto teisejos ir pareigunu is VD kolizijoje.
Esame liudininkai to, kad kovos tarp gerio ir blogio fronto linija eina per zmoniu sirdis, ne per valstybes.
———————————————————————————————-
Velgi, JAV negali teisti Mergaites bylos - JAV jurisdikcija baigiasi ties jos sienomis.Teiseja Kendall tegali konstatuoti, kad Venckienes ekstradicija negalima, del kaltinimu nepagristumu ir procesualiniu pazeidimu Lietuvoje. Vertinti KODEL tas buvo padaryta teiseja negali.

> Panašiam       2018-05-11 7:12
Panašu, kad JAV gali išduoti       2018-05-11 6:19

Neringą, Deimantės ir teisingumo gynėjus, kaip jau kartą yra išdavusi ir palikusi sovietams susidoroti pokario partizanus.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Rasos Kalinauskaitės atsakymas prof. V. Radžvilui, arba Ir „diskusijomis“ galima šį tą pakeisti

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengta tarptautinė konferencija: Lietuva tolsta nuo europietiškos socialinės gerovės valstybės principų

Vytauto Radžvilo viešas kreipimasis į gerb. R. Kalinauskaitę, arba Ar dar ilgai žaisime pagal JŲ taisykles?

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Miškų Sąjūdžio pirmininko Gintauto Kniukštos interviu – nerimas dėl miškų neslūgsta

Ir Stokholme kėsintasi statyti stiklainius. Neleista. Kol kas?

Liudvikas Jakimavičius. Kišeninis žodynėlis

Geroji Naujiena: Mūsų trupiniai Jėzaus rankose virsta apstumu

Romualdas Ozolas. Antroji Lietuvos Respublika – jau istorija

Irena Vasinauskaitė. Viešojo intereso gynimo parodija Meškuičiuose. Prokurorai jį supainiojo su viešinimu…

Verta prisiminti. Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“

Lietuvos žmogaus teisių gynėjų ir Seimo narių laiškas JAV Kongreso nariams dėl Neringos Venckienės ekstradicijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.