Druskininkai

Teismas nusprendė, kad Druskininkų opozicijos teisės varžytos neteisėtai

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 19 d. 7:23

0     

    

Teismas nusprendė, kad Druskininkų opozicijos teisės varžytos neteisėtai

kurortoradijas.lt

Kauno apygardos administracinis teismas gegužės 18 d. priėmė sprendimą, kad opozicijos teises varžančios Druskininkų savivaldybės tarybos reglamento nuostatos prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui. Reglamentą teismui skundė Seimo nariai Jurgis Razma ir Eligijus Masiulis.

Kauno apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, sudaryta iš teisėjų Algio Markevičiaus, Audriaus Grauželio ir Jolantos Medvedevienės nusprendė, kad pareiškėjų Jurgio Razmos ir Eligijaus Masiulio patikslintą pareiškimą patenkinti iš dalies.

Pripažinta, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 39 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-06-30 sprendimo Nr. T1-72 redakcija) dalis ta apimtimi, kuria numatyta, kad “tą pačią kandidatūrą galima siūlyti du kartus” prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 punktui, 14 straipsnio 2 ir 3 dalims ir laikyti ją panaikinta.

Teismas nusprendė, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 40 punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-06-30 sprendimo Nr. T1-72 redakcija) prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 punktui, 14 straipsnio 2 ir 3 dalims ir laikyti jį panaikintu.

Taip pat nusprendė, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 61 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-12-30 sprendimo Nr. T1-147 redakcija) dalis ta apimtimi, kuria numatyta, kad „tą pačią kandidatūrą į tą pačią komisiją galima siūlyti du kartus” prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 punktui, 15 straipsnio 1 daliai ir laikyti jį panaikintu.

Nuspręsta pripažinti, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 63 punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-12-30 sprendimo Nr. T1-147 redakcija) ta apimtimi, kuria numatyta, kad “sudarius Etikos ir Antikorupcijos komisijas, jų pirmininkus taryba mero teikimu skiria iš komisijos tarybos narių” prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 punktui, 15 straipsnio 1 daliai ir laikyti jį panaikintu. Pripažinti, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 25.1.1. punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-08-31 sprendimo Nr. T1-91 redakcija) prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 24 straipsnio 2 punktui ir laikyti jį panaikintu.

Pripažinti, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 25.2. punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-08-31 sprendimo Nr. T1-91 redakcija) prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 8 daliai, 24 straipsnio 2 punktui ir laikyti jį panaikintu. Pripažinti, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 25 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-08-31 sprendimo Nr. T1-91 redakcija) dalis ta apimtimi, kuria numatyta, kad tarybos narys dėl pageidaujamos informacijos pateikimo savivaldybės administracijai ar kitoms savivaldybės įstaigoms, savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms pateikia prašymą raštu, “prašymo kopiją pateikiant savivaldybės merui” prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 2 daliai, 24 straipsnio 2 punktui ir laikyti ją panaikinta.

Pripažinti, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento, 1141.3 punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2016-02-19 sprendimo Nr. T1-53 redakcija) prieštarauja Vietos savivaldos 13 straipsnio 10 daliai ir laikyti jį panaikintu.

Teismas nusprendė, kad Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 25.3 punktas (Druskininkų savivaldybės tarybos 2015-08-31 sprendimo Nr. T1-91 redakcija) numatantis, kad “jeigu prašoma informacija yra konfidenciali arba prašomų dokumentų apimtis yra labai didelė, susipažinti su prašomais dokumentais tarybos nariams bus sudaryta galimybė atvykus į savivaldybės administraciją arba kitą savivaldybės įstaigą,  savivaldybės kontroliuojamą įmonę iš anksto suderintu laiku” neprieštarauja Konstitucijos 119 straipsnio 1 daliai bei Vietos savivaldos įstatymo 24 straipsnio 2 punktui ir pareiškėjų prašymą šioje dalyje atmesti kaip nepagrįstą.

Sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant skundą tiesiogiai šiam teismui arba pateikiant jį per Kauno apygardos administracinį teismą.

kurortoradijas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.