Savivalda, Kaunas

Teismas laikinai uždraudė savivaldybei pjauti medžius trijose Kauno gatvėse

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 29 d. 12:52

12     

    

Teismas laikinai uždraudė savivaldybei pjauti medžius trijose Kauno gatvėse

Kauno apylinkės teismas šiandien priimta nutartimi laikinai uždraudė Kauno miesto savivaldybei (toliau – savivaldybė) šalinti medžius A. Mickevičiaus, V. Putvinskio ir Veiverių gatvėse, įpareigodamas savivaldybės administraciją atlikti dendrologinę ekspertizę medžių būklei įvertinti, praneša teismai.lt.

„Būsimi ieškovai kreipėsi į savivaldybę su prašymu atlikti numatytų pašalinti želdinių būklės vertinimo ekspertizę. Esant tokiam prašymui, želdiniai negali būti šalinami nesurašius ekspertizės išvadų”, – konstatuojama teismo nutartyje.

Primename, kad grupelė kauniečių kreipėsi į teismą prašydami savivaldybei taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti šalinti medžius, iki kol nebus atlikta želdinių būklės vertinimo ekspertizė, A. Mickevičiaus, Zanavykų, Kapsų, Kalniečių, V. Putvinskio, Kleboniškio, Veiverių ir Jonavos gatvėse.

Teismas iš dalies tenkino būsimų ieškovų prašymą, atsižvelgdamas į tai, kad jų iniciatyva yra paskirta medžių dendrologinė ekspertizė ir įvertindamas tai, kad V. Putvinskio, A. Mickevičiaus ir Veiverių gatvėse yra ketinama atlikti gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbus.

Dėl teismui nepateiktų įrodymų buvo atmestas būsimų ieškovų prašymas uždrausti šalinti medžius Zanavykų, Kapsų, Kalniečių ir Kleboniškio gatvėse, nes nepateikta duomenų, kad savivaldybė būtų išdavusi leidimą ar ketintų ateityje šalinti medžius būtent šiose gatvėse.

Teismas, išklausęs abi ginčo šalis, atmetė savivaldybės atstovės teismo posėdyje išsakytą motyvą, jog būsimi ieškovai neturi teisės prašyti taikyti laikinąsias apsaugos priemones – visuomenei dalyvauti priimant sprendimus dėl medžių šalinimo. „Civilinio proceso kodekso 41 str. nustato, kad ginti viešąjį interesą gali ir kiti suinteresuoti asmenys”, – pažymima nutartyje. Teismas būsimiems ieškovams nustatė maksimalų įstatymo numatytą terminą, per kurį turi būti pateiktas ieškinys Kauno miesto savivaldybės administracijai. Ši nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių turi būti vykdoma skubiai. Ji įsigalioja nuo jos priėmimo momento. Nutarties dalis dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo per septynias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui.

teismai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-08-29 9:52
2018.5.3yangpeng       2018-05-3 13:17
shenyuhang       2018-05-2 5:28
wanglili       2018-03-15 5:02
dongdong8       2018-01-4 3:49
chenyingying       2017-11-30 3:29
wanglili       2017-11-20 5:50
chanyuan       2017-09-5 3:58
Pikc       2017-09-4 20:15
aba       2017-08-29 22:49

Smetonos alėjoje nedraudžiama todėl,kad visi medžiai,kurie,atsiet,trukdė darbams,jau išpjauti.

kava       2017-08-29 20:25

Nei savivaldybės veikėjų (miestiečių rinktų,jiems ir atstovaujančių,tarnaujančių ), nei policijos (“angelai sargai”??), nei teismų misčiojimas yra nesuprantamas. O tai- kas yra valstybė ir dora ? Taip kaip Kaune, taip yra ir Vilniuje, ir jau seniai.
  Dar teismas “laikinai [???] draudžia trijose gatvėse..” . Kodėl nedraudžia A.Smetonos gatvėje?  Gal “laisvoje” Lietuvoje ta pavardė vien yra baubas?
Gal vien dėl pavadinimo reik sunaikinti tuos laikus primenančius reliktus ar bent medžius?
  Štai tau ir va

faktas       2017-08-29 13:09

Kaip čia dabar yra? Teismas nepripažįsta savivaldybės išduotų leidimų teisėtumo be ekspertizės, o policija kelia bylas “už teisėtų reikalavimų nevykdymą”? Reiškia policija veikia ne pagal LR įstatymus, o pagal savivaldybės neteisėtus nurodymus. Gal neužilgo pradės vykdyti ir atskirų partijų vadukų “Teisėtus reikalavimus”?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.