Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 14 d. 20:12

6     

    

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Veidaknygė

Kadangi dabarties aktualijų fone reikšmingiausia yra seksualinio priekabiavimo tema, tai žvilgtelėkime į temą iš teisinės pusės (aišku, teisė čia mažiausiai įdomi, nes rezultatas jau pasiektas – kas viešai nulinčiavotas, kas nušalintas nuo darbo su studentais, kas prarado nuomos teisę ir pan. ir t.t.).

Taigi, LR BK 152 straipsnio 1 d. norma atrodo taip: „Tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą [...]“.

Sunku surasti tokio netinkamo teisinio reguliavimo pavyzdį ir taip lengvai „pritempiamą“ prie bet kokių veiksmų normą, smarkiai palengvinančią taikyti atsakomybę bet kam.

Keli aspektai:

1) „siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo“ – seksualinio pasitenkinimo formų yra tokių įvairių, kurios niekaip netelpa į bet kokią klasifikaciją, o čia jų net ir įrodinėti nereikia, pakanka pasakyti, kad asmuo „siekė“;

2) „vulgariais ar panašiais veiksmais“ – čia jau iš viso viršūnė. Bet kokie veiksmai gali būti panašiais į vulgarius. Kai kam ir mirktelėjimas akimi gali atrodyti neleistinas familiarumas, pereinantis į vulgarumą;

3) „pasiūlymais ar užuominomis“ – dar vienas neapibrėžtumas, nes užuominų gali būti įvairiausių;

4) „kitaip priklausomo asmens“ – tai kad mes visi vienas nuo kito priklausom. Mažų mažiausiai kaip valdžios rinkėjai ar kaip bendrakeleiviai viešajame transporte. Žodžiu, būtų žmogus, o straipsnį rasim.

Kai yra toks straipsnis, tai konkrečiam žmogui jį pritaikyti sudarytos idealios sąlygos, bet net ir šiuo atveju 10 metų ar daugiau laukti nereikėtų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Eglė       2018-02-20 21:22

Straipnis geras. BK reikalingas. Nėra abejonių, kad moterys labiau kenčia nuo seksualinio priekabiavimo, nei vyrai. Akcija #Me Too buvo reikalingas ir reikšmingas įvykis. Dar siūlyčiau moterims organizuoti akcija kaip klausimą visuomenei ir vyrams pavadinimu #You Too? Gal tai suteiktų daugiau sugebėjimo ir empatijos mūsų elitui.

Tas mizaudrijas       2018-02-16 9:29

Reikia karti viešai.

$+$       2018-02-15 13:34

O kurio BK straipsnio negalima “tampyti”?! Visa Lietuvos baudžiamoji teisė yra marksizmo-leninizmo​ paveldas. Nusikaltimą galima pervadinti į epizodą, epizodus - bendrinti, o bausmes, pagal epizodus, sumuoti, taikant vis dar tą pačią Kremliaus aritmetiką 2+2=2.

Sovietmečiu tokia “aritmetika” turėjo konkretų tikslą - pagražinti prokuratūros darbą, nes nusikaltėliai prisimdavo ant savęs nusikaltimus, kurių nepadarė, mainais į minimalią straipsnyje numatytą bausmę, nes nusikaltėliui jokio skirtumo ar sumuos du, tris ar dešimt nusikaltimų vis viena galutinis rezultatas pagal tokią aritmetiką bus tas pats.

Kam Lietuvoje tarnauja prokurorų taikoma Kremliaus aritmetika?! Apie tai jau rašoma ketvirtis amžiaus, bet niekas nesikeičia.

>Pasakė       2018-02-15 11:28

Žinote, mes gal ir pamiršim. Silpni esame, savanaudiški, o dar ir geroki bailiai.
Bet Dievas nepamirš. Niekada.

NIEKAM NEĮDOMU,       2018-02-14 21:28

ką suaugę girtos tetos veikė prieš dešimt metų....Buvo rimtesnis klausimas - kur mergaitė? Į jį REIKIA atsakyti….

Pasakė       2018-02-14 20:41

aiškiai. Aiškiau nebūna: “karalius nuogas”. Tema - vienas prie vieno. Susirūpinę (savo postais, žinoma) vadovai vieningai rodė pritarimą PRASTO režisieriaus spektakliui. Pavadinimas: “Dorovingų, kadaise baisiai nukentėjusių merginų paslaptys”. Šekit, štai jums jautri tema. Skaitykit, svarstykit, ginčykitės, tik pamirškit Garliavą ir Deimantę.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Nuo bačkos. Andrius Navickas bendrapartiečiams: šiandieniniai gebelsai bando įtikinti, kad mes nebeturime moralinio stuburo

Narystę partijoje sustabdęs Rimantas Dagys apie jam skirtas sankcijas: Tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei

Liudvikas Jakimavičius. Rimantas Dagys – pirmoji kregždė

Iš Valdo Benkunsko pašto. Paminklų sostinėje klausimu. Politinė poezija

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ paragino Generalinį prokurorą, išrinktąjį Prezidentą G.Nausėdą, Seimo Antikorupcijos komisiją apginti viešąjį interesą

Raimondas Navickas. Reparacijos natūra

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.