Nerasta rubrikos, Žmogaus teisės

Teisėsauga tiria neeilinę bylą: Kaune masiškai prievartauti mažamečiai vaikai – dar vienas institucinio smurto pavyzdys (papildyta)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 1 d. 20:28

15     

    

Teisėsauga tiria neeilinę bylą: Kaune masiškai prievartauti mažamečiai vaikai – dar vienas institucinio smurto pavyzdys (papildyta)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas per antradienį surengtą spaudos konferenciją paskelbė, kad pagal išvakarėse gautą pranešimą apie, kaip įtariama, seksualinę prievartą prieš vaikus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio mažamečių ir nepilnamečių išnaudojimo, pranešama žiniasklaidoje.

Kauno policijos viršininkas taip pat pranešė, jog įtariamasis buvo sulaikytas jau tos pačios dienos pavakare.

Spaudos konferencijoje dalyvavusio Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus teigimu, ši byla neeilinė, tačiau siekiant apsaugoti nukentėjusiųjų privatumą informacijos apie bylą bus teikiama minimaliai: „Kalbame ne apie vieną seksualiai išnaudotą nepilnametį, tad komentaras bus lakoniškas. Sieksime, kad būtų saugomas šių asmenų privatus gyvenimas“.

Kiek nuskriausta vaikų ir kokio jie amžiaus, pareigūnai atsisakė patikslinti, motyvuodami, kad tokios informacijos atskleidimas gali pakenkti tyrimui.

Abu konferencijoje dalyvavę teisėsaugos atstovai pripažino, jog bylos tyrimą sunkina ir tai, kad itin trūksta profesionalių psichologų, norinčių padėti pareigūnams atlikti tyrimą ir galinčių teikti nukentėjusiems pagalbą. Dėl šios bylos jau buvo kreiptasi „penkiais adresais“, tačiau sutikusiųjų pagelbėti kol kas nepakanka.

Kaip spaudos konferencijoje sakė D. Valkavičius, „kalbant apie šią bylą ir Kėdainių atvejį problema yra tokia pati. Reikia realiai dirbti, o ne kalbėti apie vaikų teises. Reikėjo apklausti asmenis, tačiau to daryti mes kaip ir negalime, nes yra būtinas psichologų dalyvavimas baudžiamojoje byloje“.

Tikėtina, asmenį, prabilusį apie šį nusikaltimą, galėjo paskatinti ir Kėdainių tragedija. „Spėju, kad ateityje tokių pranešimų daugės. Raginu visus būti aktyvius, teikti informaciją tiek policijai, tiek prokuratūrai“, – kvietė prokuroras D. Valkavičius.

Pranešama, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalį. Jei įtariamasis bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.

Visą spaudos konferenciją išklausyti galima ČIA.

* * *

Žiniasklaida paskelbė, jog vaikai buvo prievartaujami Vilijampolės socialinės globos namuose, o prievartautojas – septyniolikos metų taip pat šių globos namų auklėtinis. Kol kas manoma, jog šio jaunuolio aukomis galėjo tapti iki 10 vaikų. Nusikalstama veika galėjo trukti nuo kelių mėnesių iki metų.

Kaip praneša teisėsaugininkai, psichinę negalią turintis įtariamasis bendradarbiauja su tyrėjais ir neneigia prievartavęs vaikus.

Trečiadienio popietę Kauno apylinkės teismas leido jį suimti mėnesiui. Kol kas jaunuolis yra įtariamas dėl keturių auklėtinių prievartavimo, tačiau artimiausiu metu kaltinimai jam gali būti papildyti įtarimais dėl seksualinės prievartos prieš šešis 12–20 metų psichinę negalią turinčius auklėtinius.

Ikiteisminis tyrimas dėl mažamečių ir nepilnamečių seksualinės prievartos buvo pradėtas Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojams pasidalijus savo įtarimais su teisėsauga.

Kaip rašoma lrytas.lt, Vilijampolės socialinės globos namų profsąjungos vadovo Loreno Mišeikio teigimu, „apie jaunuolio polinkį seksualiniams nusikaltimams Vilijampolės socialinių globos namų direktorei Zitai Verbavičienei jis užsiminė dar pernai pavasarį“.

Kol kas dar neaišku, kaip jaunuolis, pernai spalį perkeltas į suaugusiųjų skyrių, galėjo pateikti į vaikų skyrių, kur yra elektroniniai užraktai. Kaip ir tai, kodėl globos įstaigos darbuotojai nepastebėjo tiek laiko vykstančių lytinių nusikaltimų. lrytas.lt teigimu, Z.Verbavičienė „neatmetė prižiūrėti neįgaliuosius turinčių socialinių darbuotojų bei jų padėjėjų aplaidumo“.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomonė       2017-02-10 0:48

Nagi, jau Garliavos šturmo metu parodyta, kad Lietuvos vaikus galima prievartauti be jokios atsakomybės. Tad dabar sniego kamuolys ritasi žemyn ir sužinosime dar daug, nes dalis Lietuvos taip ir liko apkvailinti, nes užkietintomis širdims tiesą išgirsti labai sunku.

Rasa       2017-02-3 20:59

Kokia cia nujiena,nes vaiku prievartavimui pradzia dave musu valdzia,o Skverneli dar paaukstino pareigose,nes ginkluotus banditus i Garliava siunte jis ir visa auksta grietinele apsiputoje sauke,kad nera pedofilijos,naudojo smurta pries du vaikus,tik idomu kodel jie liko nenubausti ,bet tapo paaukstinti.Geda,todel negaliu ziureti i ju snukius

"Kalafiorų tema"       2017-02-2 22:39

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

grįžo iš Vilniaus gavę "grūšę"       2017-02-2 15:39

ir užsiėmė kūryba. Gal teisingiau būtų ir šitą rašinėlį pavadinti: “Teisėsauga KURIA neeilinę bylą”

AAA       2017-02-2 14:21

Nesuprantu, kaip čia dabar yra: juk jau seniai aukščiausiu lygiu įrodyta, kad Lietuvoje pedofilijos nėra ir negali būti:) tai kas čia atsitiko?

ruta       2017-02-2 11:26

..keista tendencija Lietuvoje , kai i pedofilija isimaiso turtingi ,itakingi,  tai rezultatai nuliniai , o kai kokie bedziai ,ar su psichine negalia turintys , tai prasom .., nors ir po ilgo laiko , bet teisesauga priversta sureaguoti ..Reiske protingi , turtingi , itakingi gali laisvai ‘pedofilintis’..

mindė žal.       2017-02-2 3:13

nera ten jokios pydofylyjos.
galiu paliuditi!

vėl krūvos neatitikimų       2017-02-2 2:35

Ir dar prokuroro Kiuršino pavardė šmėžuoja kažkur tyrime. Ir vėl nesinori tikėti, bet ar nebus laike net nesusigaudantis neįgalus atpirkimo ožys rastas, kai vaikus prievartavo koks turtingas dėdė? Kėdainiai tai išvis… Net ir sprogus visos Kauno apskrities policijos ir prokuratūros pūliniui, bandoma vaizduoti, kad beveik nieko nenutiko.Kur žmogų nužudęs Vitalijus Kondratjevas dabar? Toliau vaišto laisvoje, ar net toliau važinėjasi? Kokiu pagrindu vaiko žmogžudys buvo laisvėje? Nes buvo mentų “stukačius”, kaip ir avarijoje Kaune žmones pražudęs Stiklioraitis, ginamas Pakso šutvės įtakingos ponios?

???       2017-02-1 23:50

o kada nors bus prisikasta iki VIP pedofilu? Pagaliau kaip baigesi Viesviles vaiknamio aukletiniu prievartavimas, i kuri atvaziuodavo labai solidus dedes?
Kazkodel tyla.

kuzė       2017-02-1 22:44

Viskas aisku- isgama venckediene paslapcia issikase tuneli is Cikagos iki Vilijampoles ir naktimis atropodavo pedofilinti vaiku!

NEGALI BŪTI       2017-02-1 21:51

Na, ir kas čia primokė tuos vaikus???? Gal Neringa iš JAV suorganizavo tokią akciją???? Gal jos kaimynė Girdauskienė (atsiprašau, jei parašiau klaidingai)? NĖRA JOKIŲ PEDOFILŲ - TAI VIOLETINIAI VEL KELIA GALVAS.

ht tps://ww w.peticijos.c om/u_tuos_kurie_apsigint       2017-02-1 21:35

garantuotai cia rankas prikises pedofilu klanas! Visos bylos, kurios paliecia pedofilu klana, buna be galo ‘islaptintos’.

ir yloms lendant is maiso, po Matuko, nelaimes ar nematote ziobienes ilgamecio ‘darbo’ pasekmiu?! Ar nemanote, kad jos ir dar keliu auksto rango valdininku galvos privalo skristi ir kuo greiciau!!!

Lina       2017-02-1 21:29

Neistyrete Garliavos pedofilijos byla ,nutyrete I kita puse ,pedofilais isteisinote ,nekaltus zmones teisiate ,Uztai pedofilai isigalejo dar labiausiai ,pasijaute nebaudziami.Pradesite nuo Garliavos pedofilijos bylos kad zmones jumis patiketu.

saulė       2017-02-1 21:27

Na,ko norėti,kai prieš keletą metų aiškiai buvo parodyta,kad ‘pedofilijos Lietuvoje nėra’? Visi bandę apie tai kalbėti persekiojami iki šiol. Tai ir galėjo paskatinti nusikaltėlius.

okada       2017-02-1 19:49

o kada pradės tirti pliko paskymą atitikimo tikrovei apie tai kad N.V. smaugė Garliavos mergaitę. Parodykit seimui ir viešai kas buvo daroma po antikonstitucinių veiksmų - kamerų nusukinėjimo K.namuose, Skverneli paaiŠkinkit kodėl buvo naudojami antikonstituciniai veiksmai K. namuose - liečiamos kameros, liečiama N. V., liečiama Garliavos mergiatė, liečiama namų šeimininkė?  Kodėl biudžetininkams negalioja LR Konstitucija?


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Algimantas Rusteika. Ruoškitės pasirinkimams – ‘vsio bus zakonno’

Ramūnas Aušrotas: „Gal pirmoji JTO MTK ponia norėtų lankyti civilinės šeimos teisės kursus? Priimčiau su nuolaida“

Neringos Venckienės interviu TV3: „Variantai buvo tik du: arba ginti mergaitę, arba pamiršti, kad tokia gimė. Aš pasirinkau ginti“

Tyrimas palygino santuoką ir gyvenimą kartu nesusituokus

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“. Bankininkas, kuris nugalėjo carinę Rusiją

Ramūnas Aušrotas. Pirmą kartą šeimų balsas oficialiai skambės ir nacionaliniu lygmeniu

Shannona Roberts. Šaldyti kiaušinėlius ar karjerą?

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Vygintas Gontis. Kaip deklaracijas apie žinių ekonomiką paversti atsakinga valstybės viešojo sektoriaus bei mokslo ir studijų politika

Liudvikas Jakimavičius. Partijos ir išdavikai

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.