Sveikatos apsaugos politika, Šiaurės Amerika

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 10 d. 10:59

7     

    

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Šis sprendimas atmeta FDA prašymas skelbti duomenis 75 metų bėgyje.

Federacinis teisėjas nurodė JAV Maisto ir vaistų agentūrai paruošti 55 000 puslapių per mėnesį greičiu dokumentus, kuriais remiantis ji išdavė licenciją Pfizer-BioNTech Covid-19 vakcinai.

55 000 per mėnesį tempas reiškia, kad FDA turi šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius tam, kad pilnai paruoštų visus Pfizer kompanijos saugumo dokumentus iki licencijavimo. Tai yra žymiai greičiau nei 500 puslapių per mėnesį tempas, kurį FDA siūlė 2021 metų gruodį. Toks greitis būtų suteikęs agentūrai maždaug 75 metus, kad būtų galima pateikti visus duomenis, anksčiau pastebėjo byloje dirbantis teisininkas Aaron Siri.

JAV apygardos teisėjas Mark Pittman įsakė FDA sausio 31 d. arba anksčiau paruošti daugiau nei 12 000 puslapių, ką iš dalies pasiūlė FDA. Tada Pittman įsakė agentūrai „kas 30 dienų paruošti likusius dokumentus po 55 000 puslapių, o pirmasis pristatymas turi būti atliktas 2022 m. kovo 1 d. arba anksčiau, kol pateikimas bus užbaigtas“.

„Teismas pripažįsta „nepaprastai sunkius“ iššūkius, kuriuos šis FOIA (Freedom of Information Act, Laisvės gauti informaciją aktas, JAV vyriausybinė institucija) prašymas gali pateikti FDA… Tačiau, kaip buvo pasakyta tvarkaraščių sudarymo konferencijoje, Maisto ir vaistų administracijai negali būti svarbesnės problemos… nei pandemija, Pfizer vakcina, paskiepyti visus amerikiečius [ir] užtikrinti, kad Amerikos visuomenė būtų garantuota, kad iš JAV pusės nebuvo paskubėta“.

„Atitinkamai, teismas daro išvadą, kad šis FOIA prašymas yra itin svarbus visuomenei“, – įsakyme rašė Pittman.

Pareiškime „The Epoch Times“ portalui FDA teigė, kad „nekomentuoja galimo, laukiamo ar vykstančio teisminio ginčo“.

Bylą iškėlė organizacija Visuomenės sveikatos ir medicinos specialistai už skaidrumą (Public Health and Medical Professionals for Transparency, PHMPT), kuri teigė, kad duomenys turėtų būti greitai paskelbti viešai, nes FDA prireikė vos 108 dienų, kad peržiūrėtų duomenis prieš suteikdama pilną Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcinos patvirtinimą.

„Pfizer pradėjo reguliariai teikti duomenis nuo 2021 m. gegužės 7 dienos, o vakcina buvo licencijuota 2021 m. rugpjūčio 23 d., praėjus iš viso 108 dienoms nuo pradinio paraiškos pateikimo iki licencijos išdavimo, pastebėjo ne pelno organizacija gruodį pateiktame dokumente.

Šią grupę sudaro visuomenės sveikatos profesionalai, profesionalūs medikai, mokslininkai ir žurnalistai, įskaitant Dr. Harvey Risch, Jeilio Visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologijos profesorių, Dr. Aaron Kheriaty, kuris dar neseniai buvo Irvino medicinos mokyklos universitetinio centro profesoriumi ir Dr. Peter McCullough, kardiologas, epidemiologas ir vidaus ligų gydytojas.

Pfizer COVID-19 vakcina, parduodama kaip Comirnaty, yra vienintelė COVID-19 vakcina, kurią FDA patvirtino 16 metų ir vyresniems žmonėms. Remiantis FDA dokumentais, patvirtinimas galioja tik dozėms, kurios bus pagamintos ateityje. Esamas Pfizer COVID-19 vakcinų tiekimas ir toliau vykdomas pagal atnaujintą skubaus naudojimo leidimą (emergency use authorization, EUA).

„Visi dokumentai, kurių prašoma FOIA pareiškime, yra skubiai reikalingi tam, kad nepriklausomi mokslininkai galėtų peržiūrėti FDA darbą ir suteikti visuomenei patikinimą, kad nuo teisinės atsakomybės atleistos vakcinos, kurias [amerikiečiai] yra įpareigoti gauti, iš tikrųjų praėjo griežčiausią įmanomą peržiūrą“, teigė grupė gruodžio mėnesį pateiktame pareiškime ir pridūrė: „Jei visi dokumentai nebus greitai pateikti, šios informacijos poreikis bus prarastas, nes žmonės ir vyriausybės priima sprendimus dėl Pfizer vakcinos dabar, o ne po 75 metų“.

Pradiniame skunde PHMPT teigė, kad dėl plačiai paplitusių ir tebesitęsiančių diskusijų medicinos bendruomenėje apie tai, ar vakcina yra „saugi ir veiksminga“, ir dėl „daugelio žmonių nepritarimo“ dabartiniam vertimui skiepytis visose Jungtinėse Valstijose visuomenė turi „skubiai“ gauti prieigą prie duomenų ir informacijos, kuriais FDA grindžia Pfizer vakcinos licencijavimą.

„Tai yra didelis laimėjimas skaidrumo labui ir pašalina vieną iš federalinių sveikatos apsaugos institucijų gniaužtų, kuriuose laikyti duomenys, reikalingi nepriklausomiems mokslininkams, kad galėtų pasiūlyti sprendimus ir spręsti rimtas problemas, susijusias su dabartine vakcinų programa, įskaitant imuniteto silpnėjimą, variantus, apeinančius vakcinų kuriamą imunitetą ir tai, kaip patvirtino CDC (Centers for Disease Control and Prevention, JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras), kad vakcinos neapsaugo nuo užkrato perdavimo“, – sausio 6 d. internetinio dienoraščio rašė sakė Siri.

FDA anksčiau sakė teisėjui gruodžio mėnesį, kad jos Biologinių preparatų vertinimo ir tyrimų centras (Center for Biologics Evaluation and Research, CBER), kuris saugo prašomas bylas, turi tik 10 žmonių personalo tame skyriuje, kuris atsakingas už atsakymus į FOIA užklausas, iš kurių du žmonės yra nauji ir „ir dar nėra pajėgūs peržiūrėti įrašus tokiu pat greičiu kaip labiau patyrę personalo nariai“.

FDA pridūrė, kad ji turi būti tikra, kad galės apsaugoti tam tikrą konfidencialią informaciją, kaip to reikalauja įstatymas, taip pat kaip ir apsaugoti kitą informaciją, kuriai taikomos FOIA išimtys, taigi ji turės kruopščiai peržiūrėti dokumentus eilutę po eilutės, kad pašalintų neviešinamą informaciją.

„Apibendrinant, FDA siūlomas apdorojimo grafikas yra teisingas ieškovo atžvilgiu“, – tuo metu tvirtino agentūra.

Šis straipsnis buvo pakoreguotas siekiant paaiškinti, kad FDA patvirtino tik būsimas Pfizer-BioNTech vakcinas nuo COVID-19.

Šaltinis: theepochtimes.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagaliau       2022-01-11 8:20

Teisingumas pajudėjo, pirmas pristatymas 2022m kovo 1d nepražiopsokim, o po 8mėn t.y.rugsėjo mėn turi būti pristatytas viskas. JAV FDA

gelbėkitės       2022-01-10 18:25

dulkys badys pasenusiomis dozėmis:
“Gydytojas Akelaitis įspėjo dėl pakeistų galiojimo datų ir trečios dozės turint daug antikūnių.”
https://youtu.be/Q2kIEI1_wgs

nesaugo       2022-01-10 17:24

vakcinos nesaugo - pažįstami vakcinuoti serga

oooo       2022-01-10 17:17

o karūna tai netikra

Ech, kokia       2022-01-10 17:16

įmantri ta Karūnos konspiracija ir agresija. Taip bus saugoma jo paslaptis nuo runkelių. Faizeris - tai jėga. Rulevoj myra(Рулевой мира и Путина), jau nekalbant apie mūsų edukuotuosius - labai išsilavinusius.

ah.ą       2022-01-10 16:52

net neabejoju - jokių dozių ateityje nereiks, o-micronas užbaigs “faučizmą” mutavimu į snarglių ir skreplių ligą.

dalinkitės       2022-01-10 15:53

kyla teisininkai: “Teises Titano Daktaro Reiner Fuellmich Prezentacija”  musu tv

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.