Sveikatos apsaugos politika, Šiaurės Amerika

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 10 d. 10:59

7     

    

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Šis sprendimas atmeta FDA prašymas skelbti duomenis 75 metų bėgyje.

Federacinis teisėjas nurodė JAV Maisto ir vaistų agentūrai paruošti 55 000 puslapių per mėnesį greičiu dokumentus, kuriais remiantis ji išdavė licenciją Pfizer-BioNTech Covid-19 vakcinai.

55 000 per mėnesį tempas reiškia, kad FDA turi šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius tam, kad pilnai paruoštų visus Pfizer kompanijos saugumo dokumentus iki licencijavimo. Tai yra žymiai greičiau nei 500 puslapių per mėnesį tempas, kurį FDA siūlė 2021 metų gruodį. Toks greitis būtų suteikęs agentūrai maždaug 75 metus, kad būtų galima pateikti visus duomenis, anksčiau pastebėjo byloje dirbantis teisininkas Aaron Siri.

JAV apygardos teisėjas Mark Pittman įsakė FDA sausio 31 d. arba anksčiau paruošti daugiau nei 12 000 puslapių, ką iš dalies pasiūlė FDA. Tada Pittman įsakė agentūrai „kas 30 dienų paruošti likusius dokumentus po 55 000 puslapių, o pirmasis pristatymas turi būti atliktas 2022 m. kovo 1 d. arba anksčiau, kol pateikimas bus užbaigtas“.

„Teismas pripažįsta „nepaprastai sunkius“ iššūkius, kuriuos šis FOIA (Freedom of Information Act, Laisvės gauti informaciją aktas, JAV vyriausybinė institucija) prašymas gali pateikti FDA… Tačiau, kaip buvo pasakyta tvarkaraščių sudarymo konferencijoje, Maisto ir vaistų administracijai negali būti svarbesnės problemos… nei pandemija, Pfizer vakcina, paskiepyti visus amerikiečius [ir] užtikrinti, kad Amerikos visuomenė būtų garantuota, kad iš JAV pusės nebuvo paskubėta“.

„Atitinkamai, teismas daro išvadą, kad šis FOIA prašymas yra itin svarbus visuomenei“, – įsakyme rašė Pittman.

Pareiškime „The Epoch Times“ portalui FDA teigė, kad „nekomentuoja galimo, laukiamo ar vykstančio teisminio ginčo“.

Bylą iškėlė organizacija Visuomenės sveikatos ir medicinos specialistai už skaidrumą (Public Health and Medical Professionals for Transparency, PHMPT), kuri teigė, kad duomenys turėtų būti greitai paskelbti viešai, nes FDA prireikė vos 108 dienų, kad peržiūrėtų duomenis prieš suteikdama pilną Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcinos patvirtinimą.

„Pfizer pradėjo reguliariai teikti duomenis nuo 2021 m. gegužės 7 dienos, o vakcina buvo licencijuota 2021 m. rugpjūčio 23 d., praėjus iš viso 108 dienoms nuo pradinio paraiškos pateikimo iki licencijos išdavimo, pastebėjo ne pelno organizacija gruodį pateiktame dokumente.

Šią grupę sudaro visuomenės sveikatos profesionalai, profesionalūs medikai, mokslininkai ir žurnalistai, įskaitant Dr. Harvey Risch, Jeilio Visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologijos profesorių, Dr. Aaron Kheriaty, kuris dar neseniai buvo Irvino medicinos mokyklos universitetinio centro profesoriumi ir Dr. Peter McCullough, kardiologas, epidemiologas ir vidaus ligų gydytojas.

Pfizer COVID-19 vakcina, parduodama kaip Comirnaty, yra vienintelė COVID-19 vakcina, kurią FDA patvirtino 16 metų ir vyresniems žmonėms. Remiantis FDA dokumentais, patvirtinimas galioja tik dozėms, kurios bus pagamintos ateityje. Esamas Pfizer COVID-19 vakcinų tiekimas ir toliau vykdomas pagal atnaujintą skubaus naudojimo leidimą (emergency use authorization, EUA).

„Visi dokumentai, kurių prašoma FOIA pareiškime, yra skubiai reikalingi tam, kad nepriklausomi mokslininkai galėtų peržiūrėti FDA darbą ir suteikti visuomenei patikinimą, kad nuo teisinės atsakomybės atleistos vakcinos, kurias [amerikiečiai] yra įpareigoti gauti, iš tikrųjų praėjo griežčiausią įmanomą peržiūrą“, teigė grupė gruodžio mėnesį pateiktame pareiškime ir pridūrė: „Jei visi dokumentai nebus greitai pateikti, šios informacijos poreikis bus prarastas, nes žmonės ir vyriausybės priima sprendimus dėl Pfizer vakcinos dabar, o ne po 75 metų“.

Pradiniame skunde PHMPT teigė, kad dėl plačiai paplitusių ir tebesitęsiančių diskusijų medicinos bendruomenėje apie tai, ar vakcina yra „saugi ir veiksminga“, ir dėl „daugelio žmonių nepritarimo“ dabartiniam vertimui skiepytis visose Jungtinėse Valstijose visuomenė turi „skubiai“ gauti prieigą prie duomenų ir informacijos, kuriais FDA grindžia Pfizer vakcinos licencijavimą.

„Tai yra didelis laimėjimas skaidrumo labui ir pašalina vieną iš federalinių sveikatos apsaugos institucijų gniaužtų, kuriuose laikyti duomenys, reikalingi nepriklausomiems mokslininkams, kad galėtų pasiūlyti sprendimus ir spręsti rimtas problemas, susijusias su dabartine vakcinų programa, įskaitant imuniteto silpnėjimą, variantus, apeinančius vakcinų kuriamą imunitetą ir tai, kaip patvirtino CDC (Centers for Disease Control and Prevention, JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras), kad vakcinos neapsaugo nuo užkrato perdavimo“, – sausio 6 d. internetinio dienoraščio rašė sakė Siri.

FDA anksčiau sakė teisėjui gruodžio mėnesį, kad jos Biologinių preparatų vertinimo ir tyrimų centras (Center for Biologics Evaluation and Research, CBER), kuris saugo prašomas bylas, turi tik 10 žmonių personalo tame skyriuje, kuris atsakingas už atsakymus į FOIA užklausas, iš kurių du žmonės yra nauji ir „ir dar nėra pajėgūs peržiūrėti įrašus tokiu pat greičiu kaip labiau patyrę personalo nariai“.

FDA pridūrė, kad ji turi būti tikra, kad galės apsaugoti tam tikrą konfidencialią informaciją, kaip to reikalauja įstatymas, taip pat kaip ir apsaugoti kitą informaciją, kuriai taikomos FOIA išimtys, taigi ji turės kruopščiai peržiūrėti dokumentus eilutę po eilutės, kad pašalintų neviešinamą informaciją.

„Apibendrinant, FDA siūlomas apdorojimo grafikas yra teisingas ieškovo atžvilgiu“, – tuo metu tvirtino agentūra.

Šis straipsnis buvo pakoreguotas siekiant paaiškinti, kad FDA patvirtino tik būsimas Pfizer-BioNTech vakcinas nuo COVID-19.

Šaltinis: theepochtimes.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagaliau       2022-01-11 8:20

Teisingumas pajudėjo, pirmas pristatymas 2022m kovo 1d nepražiopsokim, o po 8mėn t.y.rugsėjo mėn turi būti pristatytas viskas. JAV FDA

gelbėkitės       2022-01-10 18:25

dulkys badys pasenusiomis dozėmis:
“Gydytojas Akelaitis įspėjo dėl pakeistų galiojimo datų ir trečios dozės turint daug antikūnių.”
https://youtu.be/Q2kIEI1_wgs

nesaugo       2022-01-10 17:24

vakcinos nesaugo - pažįstami vakcinuoti serga

oooo       2022-01-10 17:17

o karūna tai netikra

Ech, kokia       2022-01-10 17:16

įmantri ta Karūnos konspiracija ir agresija. Taip bus saugoma jo paslaptis nuo runkelių. Faizeris - tai jėga. Rulevoj myra(Рулевой мира и Путина), jau nekalbant apie mūsų edukuotuosius - labai išsilavinusius.

ah.ą       2022-01-10 16:52

net neabejoju - jokių dozių ateityje nereiks, o-micronas užbaigs “faučizmą” mutavimu į snarglių ir skreplių ligą.

dalinkitės       2022-01-10 15:53

kyla teisininkai: “Teises Titano Daktaro Reiner Fuellmich Prezentacija”  musu tv

Rekomenduojame

Lenkai ribos NVO įtaką mokykloms, skatins vertybinį lenktyniavimą tarp mokyklų

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.