Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 18 d. 21:34

19     

    

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Tatjana Aleknienė yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja

Lietuvos akademinės bendruomenė gausiais parašais parėmė kelių „akademikių“ inicijuotą laišką „Lietuvos Respublikos Seimo nariams dėl partnerystės instituto palaikymo“ ir kviečia „Lietuvos Respublikos Seimo narius/es pritarti partnerystės įstatymo įgyvendinimui Lietuvoje“.

Laiške primenama, kad Lietuvai 2004 m. tapus Europos Sąjungos nare, „įsipareigojome ir toliau gerbti europines vertybes bei nediskriminuoti žmonių dėl lyties, rasės, etninės kilmės, religijos ar tikėjimo, negalios, amžiaus ar seksualinės orientacijos“. Teigiama, kad partnerystės įstatymas „svarbus ir heteroseksualioms, ir tos pačios lyties poroms. Jis leistų apsaugoti šių asmenų santykius, užtikrintų turtines ir neturtines partnerystėje gyvenančių žmonių teises. Taip būtų sukurtos būtinos sąlygos visaverčiam ir oriam visų Lietuvos piliečių gyvenimui“. Baigdami savo kreipimąsi „akademikai“ kviečia Lietuvos Respublikos Seimo narius „palaikyti Partnerystės įstatymą ir tokiu būdu prisidėti prie teisingesnės, laisvesnės ir saugesnės valstybės kūrimo“.

Laišką pasirašė apytiksliai keturi šimtai „akademikų“ ir „akademikių“. Išties didelis skaičius. Kita vertus, galima paklausti, kodėl savo parašu jo neparėmė dar apytikriai tris kartus tiek akademinės bendruomenės narių? Nejaugi joje yra tiek daug asmenų, kuriems neatrodo svarbu prisidėti prie teisingesnio ir oresnio visuomenės gyvenimo kūrimo?

Ar tik tingumas ir abejingumas lemia daugumos susilaikymą? O gal tamsumas? Arba Kremliaus propagandos įtaka? Pastarąją hipotezę šiandienos viešoje erdvėje labai mėgsta kartoti etatiniai ir neetatiniai LGBT programos rėmėjai.

Išgirsti susilaikiusių akademikų pasiaiškinimą ir pozicijos pagrindimą niekas iš politinės viešumos tvarkytojų, man regis, nenori. O ir „akademikams“, žinoma, paprasčiau pasirašyti po institucijos vadovybės, politinės valdžios ir oficialios žiniasklaidos palaikomą poziciją dėstančiu tekstu nei rasti laiko, noro ir, pagaliau, drąsos pasakyti, kodėl laiško iniciatyvos nepalaiko. Vis dėlto iš „akademikų“ galima tikėtis ir labiau motyvuoto asmeninio pasirinkimo bei intelektualinės atsakomybės, todėl pamėginsiu pateikti glaustą vienos „akademikės“ pozicijos santrauką.

Kalbant apie minėto laiško (ne)pasirašymą, reikia pasakyti du dalykus. Vienas bendriausio metodinio pobūdžio, galima sakyti formalus: atsakingas žmogus, juolab mokslininkas, įpratęs atsargiai elgtis su tekstais, neturėtų pritarti nematytam neskaitytam dokumentui. Pastebėjau, kad raginimas remti nepaviešinto turinio projektą piktina ir didelius LGBT programos rėmėjus, nerimavusius, kad projektas pasirodys nepakankamai ambicingas. Be to, dabar jau paaiškėjo, kad teikiamas ne „partnerystės“, o „civilinės sąjungos“ įstatymo projektas.

Antra, reikia svarstyti apie kryptį, kurią brėžia raginamas priimti LGBT asmenų partnerystę, civilinę sąjungą ar kaip nors kitaip vadinamą sugyvenimo formą įteisinantis įstatymas.

Įstatymas, leidžiantis reglamentuoti homoseksualių asmenų bendro gyvenimo reikalus, būtų tinkamas ir reikalingas teisės elementas. Tačiau šiandien ir įstatymo rėmėjai, ir jo oponentai kalba apie tai, kad kitu teisinės korekcijos žingsniu partnerystė teisės sistemoje bus prilyginta šeimai su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis. Tai reiškia, kad civilinei LGBT asmenų sąjungai bus suteikiama teisė ir galimybė turėti vaikų, vadinasi, motinystė ir tėvystė nebebus siejami su biologine tikrove, o vaikai tokiose šeimose rastis galės tik tuo atveju, jei trečias žmogus (vyras arba moteris, nelygu atvejis) bus panaudotas kaip biologinės medžiagos donoras. Nematau čia oresnės ir teisingesnės visuomenės paveikslo.

Svarbu turėti omenyje, kad šeimos sampratos reformavimas yra bendros žmogaus lytiškumo ir su juo susijusios visuomenės santvarkos reformos dalis. Atsakingi ir sąmoningi partnerystės projekto rėmėjai tai supranta, manau, aklumu jų negalima būtų apkaltinti. Vis dėlto negaliu nesistebėti eksperimentuotojų su žmogaus ir visuomenės prigimtimi drąsa ir, sakyčiau, akivaizdžiu intelektualiniu bei moraliniu nejautrumu. Komunistinės ideologijos skelbėjai sovietmečiu bent jau atvirai teigė, kad siekia sukurti naują žmogų ir naują pasaulį. Dabartinė žmogiškumo ir visuomenės reforma siekiant sukurti naują belytį žmogų ir belytę visuomenę (juk atsiranda teisė, o kartu su ja ir visuotinė pareiga nepaisyti biologinės lyties) pateikiama kaip kilni korekcija žmogaus teisių srityje, niekaip nepaveiksianti „tradicionalistų“ daugumos gyvenimo.

Juoktis iš oponentų jiems priskiriant lėkštą šūkį „LGBT sąjungos sugriaus tradicinę šeimą“ taip pat netinka intelektualu save laikančiam žmogui. Aišku, galime susitarti, ką vadinsime šeima. Samprata, juolab teisinė sąvoka – susitarimo reikalas. Nauja reforma, jeigu ir ne pirmu, tai kitais žingsniais „sugriaus“, tai yra iš esmės pakeis ir (manau, čia tikrai tinka toks žodis) iškreips žmogaus, kaip biologinės, lytį turinčios būtybės, sampratą, su tuo susijusią visuomenės santvarką, tad ir bendrai žmogaus savivoką ir pasaulėvoką. „Akademikams“ tai turėtų būti labai rimti reiškiniai, daug rimtesni nei propagandiniai paruoštukai apie Kremliaus ausis ir žmogaus orumo negerbiančius tamsuolius.

Ne „šeima sugrius“, suirs iki šiol gyvavusi žmogiškojo pasaulio ekosistema. Bet, panašu, kad progresyviesiems intelektualams tokia ekologija nė kiek nerūpi. Todėl ir klausia: „O kaip LGBT šeimos pakenks tau ir tavo šeimai?“ O kaip man pakenks tirpstantys Arkties ledynai, Atlanto vandenyne besikaupiantis plastikas arba po mano mirties pasaulį ištiksianti ekologinė katastrofa? Kodėl turėčiau dėl to dabar nerimauti, užuot visą energija skyrusi, tarkime, savo tiesioginiam profesiniam darbui? Ar socialinė ir intelektualinė ekologija mažiau svarbi? Išeina, kad politinis aktyvumas ir visuomeninis sąmoningumas skatinamas tik tam tikrose srityse ir tik tam tikromis leidžiamomis kryptimis. Nieko neprimena?

P. S. Paraginau keletą pažįstamų akademinio pasaulio žmonių prisijungti ir raštu viešai paaiškinti savo poziciją bei pasirinkimą nepasirašyti nematytą partnerystės įstatymo projektą paremti kviečiančių „akademikų“ laiško. Pateiksiu čia ir keleto iš jų atsakymus, kurie neblogai parodo, kodėl dauguma „akademikų“ renkasi patylėti.

X: „Nors visiškai nepritariu genderizmo ideologijai, labai nenoriu veltis į viešas diskusijas, nes mano darbdavys yra genderistų knibždėlynas, o ir pati diskusija su politizuotais kvailiais būtų beprasmė“.

Y: „Mano padėtis labai paprasta – nepasirašiau, nes negavau jokio kvietimo, o jei būčiau gavęs, būčiau nepasirašęs. Po praėjusių rinkimų manau, kad Lietuvos viešuomenė yra beviltiška, sociumas paskendęs leftistiniame marazme. [...] Nesu tiek įsigilinęs į politines aktualijas, kad galėčiau argumentuotai reaguoti į laiškus, kurių skaityti neturiu jokio noro“.

Panašiai atsakė dar keli kolegos, kurių atsakymų negaliu paviešinti, nes jie konkrečiau apibūdino savo profesinę bei institucinę padėtį.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tai yra nesveika       2022-05-22 10:34

Svarbiausia, homoseksualistų teisės. O vaikų teisės nesvarbios? Ar vaikas turi teisę augti su normaliais žmonėmis, o ne iškrypėlių aplinkoje? Juk homoseksualizmas, tai tas pats, kas alkoholizmas, narkomanija bei kitos nesitvardančių žmonių priklausomybės!

>HMM       2022-05-20 7:30

teisingai rašote. pvz naujieji chunveibinai taip užpjudė Nobelio premijos laureatą biologą Džeimsą Votsoną (James Watson) už atseit nepolitkorektiškus pasisakymus, kad vargšas turėjo uždaryt laboratoriją ir net parduot savo Nobelio medalį, taigi ką jau čia kalbėti apie mūsų vietinus konjunktūrininkus.

naujosios       2022-05-19 20:31

globalios lietuvos vertybės ir naujoji moralė bus deja nupirktos globaliais pinigais

Al.       2022-05-19 20:04

Taigi, kol kas vienintelė iš profesūros atvirai pasisakė prieš šliaužiantį sodominį perversmą. Ir ta pati rusė. Kiti, aišku, bijo. Žinoma, lietuviai čia nedaug skiriasi nuo kitų europiečių. Kitaip šis marazmas nebūtų tiek pažengęs. Bet štai kas įdomu - visi šitie ,,akademikai”, progresistai ir patriotai kaip vienas kumštis nepaliaujamai piktinasi ,,ruskiais”. Ne dėl to, kad jų kariuomenė žudo ir prievartauja - su tuo viskas aišku. Bet dėl to, kad jie ,,remia karą” ir tuoj pat ir nedelsiant nenuverčia čekistinio Rusijos režimo. Jei apklausų vykdytojams duosi užsakymą parodyti, kad rusų tauta žlugus ir verta tik sunaikinimo, tai jie gaus tai įrodančius procentus. Iš anksto žinodami, kad prieš čekistus pasisakančių drąsuolių bus mažuma. Lygiai taip sodomijos lobistai galės nesunkiai įrodyti, kad išsilavinę lietuviai reikalauja plėtoti sodomiją. Santykiu 200 prieš 1. Ir tas 1 - rusė, taigi, aišku, Putino agentė.
Iš to - pamoka, kaip senam anegdote: šiltai sėdi - nečirškėk.

Hmm       2022-05-19 18:38

Šaunus straipsnis.

O šiaip, juk visi žino, kad universitetai yra labai specifinės vietos, kuriose viskas paremta baime ir netikrumu dėl ateities. Darbo sutartys terminuotos, kas keletą metų konkursai. Jei tik kaip nors neįtiksi, visada galima nepaskelbti konkurso, kaip prof. Radžvilui TSPMI. Dėl to ten dirbdamas visada turi būti geras ir klusnus komjaunuolis, jei nori išsilaikyti ir dar karjerą daryti. Įsivaizduokit, kam nors konkursas šiais metais, ir homjaunimo sekretorė primygtinai pakiša tą popierių pasirašyti. Ne kiekvienam užtektų drąsos atsisakyti.

Ir beje, priešingai paplitusiam įsitikinimui, didelis protas universitetuose dirbant visai nebūtinas. Priešingai, tam tikras bukumas karjerai netgi padeda. Žinau, nes pats ten seniai dirbu. Tiek menko protelio vištukių vienoj vietoj retai kur kitur pamatysi (gal tik vyriausybėj smile )

Prankeriai vs R.Tuminas       2022-05-19 17:15

Apsišiko ir apsitapšnojo “garsusis” režisierius Rimas Tuminas prieš visą Lietuvą, prieš visus gerus draugus, prieš visus jį pažinojusius. Pažiūrėkite, kaip lengvai jį išdūrė prankeriai Vovanas ir Leksusas. Kaip visišką durnelį. Kaip savo laiku, kad jie išdūrė ir plėvėsą Žygimantą Pavilionį. Išsivertėlis Tuminas pasirodė kas esąs. Kas daugiau moka, tam ir šoka. O Tėvynė tokiems menkystoms yra paskutinėje vietoje…
Būtinai susiraskite Youtubeje video – “Розыгрыш Римантаса Туминаса”. Žiūrėti nuo 4:00 minutės iki 44:00 minutės, bet būtinai pažiūrėkite jį visą. Pamatysite, koks išvetstaskūris yra “garsusis” režisierius Rimantas Tuminas!… Kokia keismažodžių lavina pilasi iš to aukšto kultūros veikėjo lūpų!…Tiesiog negaliu patikėti. Aišku, nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, – tiesiog menkysta. Tiesiog be komentarų. Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.
https://www.youtube.com/watch?v=eG07mYAox0c

habilitàs       2022-05-19 16:24

„Ar socialinė ir intelektualinė ekologija mažiau svarbi? Išeina, kad politinis aktyvumas ir visuomeninis sąmoningumas skatinamas tik tam tikrose srityse ir tik tam tikromis leidžiamomis kryptimis. Nieko neprimena?“

Tikrai primena ir netgi daugiau, nei šis kontekstas. 

Nemanau, kad asmuo gali laikyti save intelektualu, jei normali, t. y. sveika lytinė orientacija, kai vyras geidžia moters ir atvirkščiai, yra bandoma prilyginti iškrypusiai orientacijai, t. y. nenormaliai, nes poreikis orentuotis į tos pačios lyties asmenį gali atsirasti tik esant sutrikusiai psichikai. O bandymas išsireikalauti išskirtinių, tik nesveikos psichikos asmenims geidžiamų teisių, yra pasityčiojimas ne tik iš sveiko proto, bet ir iš to, ką žmonija kūrė ir šlifavo ne vieną tūkstantį metų, t. y. šeimos institucijos, tačiau mintis, paskatinusi rašyti komentarą, yra kita.

Kai perskaičiau pirmą komentarą (2022-05-18 22:48) apie tai, kad „valstybėje yra įgyvendintas tam tikro lygio totalitarizmas/ fašizmas“ prisiminiau Tomo J. nuorodą apie Garliavos įvykius, esančią prie kito straipsnio. Nors nelabai domėjausi kas ten vyko tuo metu, tačiau porą nuorodų išsaugojau. Vienas irašas pasirodė netgi labai nuobodus, bet tik iki 4 min. 40 sek.

https://youtu.be/8EpGHs8oAX4

Nežinau ką reikia žmogui padaryti, kad jis policininkui pasakytų: „prie fašizmo buvo geriau gyventi…“, juk žmogus nebejaunas, daug ko matęs?!

Kai rusų armija okupavo Krymą, jie buvo vadinami „žaliaisiais žmogeliukais“, dabar Ukrainos prezidentas juos vadina - fašistais. Garliavoje raketos nesproginėjo, į važiuojanti dviračių vyrą „žalieji žmogeliukai“ nešaudė, bet tarpukojus šautuvu buožėmis daužė. „Žalieji žmogeliukai“.

Page Break
O juk už tų „žaliųjų žmogeliukų“ su Lietuvos simbolių antsiuvais stovėjo ne tik Skvernelis ar tie, kurie dabar bando prastumti išangės įstatymą ir įtikinti visus, kad juoda yra balta.

>Al. ir darui        2022-05-19 12:03

Matote, aš negyvenu Jūsų minimų tautų tarpe, neturiu betarpiškų liudijimų. Taip, pasaulis globaliai kraustosi iš proto. Aš tik spėju, gal ta velnio migla, temdanti žmonijos sąmonę, remiasi paprasčiausiu kvailumu, iškvaišimu nuo gero gyvenimo, agresyviu sekuliarizmu. Bet tai teorinės prielaidos. O ką matau savo mielų tautiečių tarpe, tai jau matau savo akim ir girdžiu savo ausim. Esu nuoširdžiai pasibaisėjusi tuo klaikiu baimės kiekiu tautiečių sielose. Ne vien svarstomu klausimu. Vadinamoji pandemija taip apnuogino bailumo ir kvailumo ydas, kad nors bėk ir rėk… bet kas išgirs, jei kiekvienas klausosi tik savęs?

Ginklas       2022-05-19 11:48

Būkime ta vieninga mažytė tauta, kurios negalėtų įveikti šėtonas per savo parankinius.Mūsų ginklas tebūna JĖZUS KRISTUS…...Kviečiu nepaliaujamai bendruomeninei maldai.

Al. ir darui       2022-05-19 11:41

,,lietuvį pažinsi iš kinkų drebėjimo”. O ką drąsiosios tautos - anglai, vokiečiai, olandai, švedai, norvegai, estai, amerikiečiai - komunosatanistiniam marazmui priešinasi labiau ?

ir dar       2022-05-19 11:14

Ar ne Kudirka rašė: lietuvį pažinsi iš kinkų drebėjimo.

atsiprašau, man labai pikta       2022-05-19 11:12

...pasakysiu tiesiai šviesiai: LIETUVIS ir DRĄSA ne itin draugauja. Pavyzdžių kiek nori, kiekvieną mielą dieną. Ir dar. Visai patogu viskuo apkaltinti beviltišką Lietuvos sociumą - ir rankų nesusitepi, ir piršto pajudinti nereikia, ir prieš save teisuolis lieki. Bet toks eskapizmas (dar viena bailumo forma) niekur neveda iš aklavietės, ir niekada neves.

nusivylimas       2022-05-19 10:51

Metami didžiuliai pinigai, visa žiniasklaida jų pusėje, rengiami mitingai, renkami parašai, neatsižvelgiama į visuomenės nuomonę dėl “partnerystės”, o iš tikrųjų tai vienalytės šeimos įteisinimo, o Bažnyčios atstovai tyli…

Akademikui       2022-05-19 8:14

ne kiek neabejoju,deja.Kazkas su siuo garbingu zmogum nutiko.Lansburgeriai ji palauze.Baisesni uz senaji geraji KGB.

Akademikas       2022-05-19 7:27

Gerai, kad Tamkevičiui nepasiūlė, dar būtų pasirašęs.

Pasakysiu       2022-05-19 6:55

vulgariai,bet,manding,teisingai.Doloj pederastus.Aciu uz demesi.

Tikintieji,       2022-05-19 5:26

melskimės, kad “vyro ir moters santuoka pagrįsta šeima nebūtų sulyginta su įvairiais kartu gyvenančių asmenų dariniais” (Lietuvos vyskupų laiškas), valdantieji atmestų genderistinę ir LGTB ideologiją, Stambulo konvenciją, “kad nenusidėtume noru pakeisti Kūrėją, sergėtume savo žmogystę, gerbtume ją tokią, kokia buvo sukurta” (enciklika Amoris letitiae, 56).

T0mas J.       2022-05-18 23:39

Metami milijardai palaužti tautos sąmonę, sunaikinti tautos vertybes. Lietuvoje tai daro 3 valdančiosios partijos ir pavieniai kitų partijų parsidavėliai.
Bet pasiduoti neverta. Kovoti prasminga. Už tautos vertybes kovojantis žmogus man yra gražus.

šiaip,        2022-05-18 22:48

baimė laisvai pasisakyti, savicenzūra yra vienas iš iš požymių, kad valstybėje yra įgyvendintas tam tikro lygio totalitarizmas/ fašizmas. Ir nesvarbų kokios spalvos: raudonas, rudas, įvariaspalvis…

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.