Naujienos

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 5 d. 11:09

12     

    

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Dalijamės Veidaknygėje paplitusiu vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip per iškilmingą Tarptautinės mokytojų dienos minėjimą spalio 3 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, mokytojai sutiko švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sveikinimo žodžius išėjusią pasakyti sveikinimo kalbą.

Jei ministrė teisi, kad „[v]isuomenė keičiasi taip, kaip keičiasi švietimas“, čia užfiksuotos permainos viltingos. Atrodo, ir patys mokytojai tai pajuto.

Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda.

Man ne gėda. Visai. Nė trupučio. Nė trupinėlaičio.

Bet turbūt dėl to, kad neprentenduoju į geriausio metų mokytojo titulą. Nepretenduoju net į 15-o iš eilės. Tačiau būtent dėl tol didžiuojuosi kolegomis. Kolegomis, kurie nušvilpė ministrę.

Taip, nušvilpė, taip, mokytojai. Įsivaizduojat, koks siaubas? Visuomenės šviesuliai, inteligentijos liktarnos, balti ir pūkuoti visose gyvenimiškose situacijose, PAŠAUKIMO kaliniai išdrįso pasirodyti žmogiški žmonės besą – nusivylę, nuvertinti…

Didžiuojuosi kolegomis, pasirinkusiais tinkamiausią laiką: o kada dar? Per mokinių atostogas, kad ginkdie niekam jokių sunkumų nesukeltų?

Nematau tragedijos ir tame, kad mokinių ten būta: pripratę matyti nuolankiai kaip avių bandą skerdyklon paskui bet kokią „sąmonę“ besivelkančius mokytojus, dabar vaikai pamatė, kaip baigiasi kantrybė.

Nors ne, kiek pamelavau - gėda už kolegas, smerkiančius švilpusius. Kiekvieno kantrybė turi ribas, jųjų, matyt, prinoko, ir palaikyt reikėtų, o ne virkaut į ,,tikruosius” ir ,,netikruosius” beskirstant… matyt, aš netikra.

Gėda dėl žiniasklaidos, nes ji TYLI. Gėda.

P.S. Rašymo būdas pasirinktas sąmoningai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

****       2018-10-9 22:09

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad pagaliau Mokytojai išdrįso… Juk kai iškeliamos problemos konkrečioje mokykloje, Mokytojai nuolat gąsdinami ir bauginami įvairiausiais patikrinimais, stebėsenomis, vizitais. Tikrai trūko kantrybė. Stiprybės Jums, Mokytojai.

Austeja       2018-10-8 22:06

Kokio lygio mokytojai…Koktu buvo stebeti.Ar gali vaikai tokias reksnes myleti?Kokie mokytojai,tokie ir mokymo rezultatai.DEGRADACIJA.

"gedintojams"       2018-10-8 9:14

Matyt tamsta busi is to pedagoginio kontingento, kurie, kaip is tarpuvartes gali nusvilpti ir pati popieziu.Nes, ne visiems ir jis patinka.Taip ir su ministre.Yra civilizuoyi budai, kaip nepritarti, ar pritarti kazkokiam projektui.Koki reultata pasieke svilaputojai?Kas buvo siekta?Siekta buvo pazeminti zmogu.Tai, stai, tokiu pedagogu ir yra dabartiniu vaiku auklejimo rezultatas, kai vaikai spjaudo ir niekina mokytojus.Pradekite ponai nuo saves.O tada ir vaikai kitokie pataps.

"gėdintojams"       2018-10-7 22:07

eikite, kudakuotojai, ir mėnesiuką padirbėkite mokyklose. Patrandykite banderlogus, siautėjančius klasėse. Atkiškite savo subines paslaugiai valdžiai, kad gerai nutarkuotų. pereikite visą tą nervinę įtampą ir pažeminimą. O tada, gavę pirmąsias “algas”, kurios yra spjūvis į veidą, grįžkite čia pasidalinti impresijomis.

šventė       2018-10-6 17:15

Man buvo gėda stebėti situaciją. Ar čia garbūs mokytojai? Ne, chuliganai…

O man       2018-10-6 15:17

geda del tokiu pedagogu, kurie elgiasi kaip sirgaliai futbolo stadione.Kaip bebutu nepalanki ir nepatogi reforma, tokiu budu zeminti svietimo ministre yra zema.Savo nepasitenkinimus galima reiksti ir civilizuotai.Ko noreti is mokiniu, kai tokie pedagogai aukleja.Juk mokiniai taip pat mato ir girdi kaip elgiasi ju pedagogai.Kodel jie negales panasisi protestuoti.

Ekspertas       2018-10-6 9:00

Na gerai pašvilpė ir ką? Iš propagandinių kanalų galima susidaryti nuomone, kad mokytojai nepatenkinti nauju apmokėjimo būdu. Ar gali kas paaiškinti kodėl tas būdas geresnis ar blogesnis? O kokio norėtumėte apmokėjimo būdo? Ar jau yra statistika rodanti kiek mokytojų atlyginimas sumažėjo ir didėjo? Ar negyvename kvailų ir kreivų veidrodžių karalystėje, kur nuotaikas kelia purvasklaidos kanalai?

Pikc       2018-10-5 20:12

P.S. Ar ta ypata pati supranta, kaip kvailai su savo postringavimais atrodo? Maždaug “pridariau jums nesąmonių, pakišau krūvas kiaulių - tai dabar didžiuojuosi jumis, kad piktinatės”. :D

Pikc       2018-10-5 20:08

->“ryža iš MOSTA patiltės” - gaila, kad negalima kelių “pliusų” paskausti. smile

ryža iš MOSTA patiltės       2018-10-5 19:21

Buvau paprasta blondinka su dailiom akutėm. Ir perspektyvų nuliais abejose kišenėse.
Nusižiūrėjau perspektyvų berną kurio močia buvo sysaldomkratų šulas.
Tada nusidažiau plaukus, įsistačiau kiaulės akis ir apsiženijau už perspektyvaus.
Dabar gyvenu ir vargo nematau. Pradžioj anyta parūpino skalsią tarnybą kuri skirsto europinigus švietimui, o dabar ministrauju.
Ir ką?
O tas, kad ne mokslas yra svarbiausia Lietuvoje norint praturtėtibar gauti aukštą postą. Daug svarbiau kas tėvai ar uošviai. Svarbiausia!
Jeigu netikit- paklauskit Austėjos:)

Pagarba       2018-10-5 19:21

protestavusiems mokytojams.Davė gerą pamoką buvusiems ten mokiniams.Nesusitaikyti ir nekentėti.

Kuo gi taip didžiuojasi pedagogė Danguolė?       2018-10-5 18:15

Ar kad suvežtiniai švilpikai pašvilpavo už Judo sidabrinius? Tokia štai tarybinių pedagogių moralė ir kultūra, tai ko norėti iš jų auklėtinių?


Rekomenduojame

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Kviečiame visus susipratusius Lietuvos piliečius veikliai paremti Kauno forumo iniciatyvą dėl visuomeninio transliuotojo

Vidmantas Valiušaitis. Ministre Linkevičiau, raskite jėgų atsigręžti į veidrodį

Stasys Yla. Paskutinis atodūsis: prisiminimai apie Joną Noreiką-Vėtrą

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

Audrius Bačiulis. Apie visuotinę debilizaciją: tai, kas anksčiau kėlė šiurpą, šiandien tampa vis labiau geidžiama ateitimi

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis (I). Pabaigos pradžia

Dienos tema apie Adolfo Ramanausko-Vanago nukankinimą ir nesiliaujantį pomirtinį šmeižimą

Valdas Vasiliauskas. A. Slavino sąrašas

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Ir vėl praraja, arba Apie liūtų ir zuikių drąsą

Arvydas Juozaitis. Trumpas ir nauja pasaulio tvarka: ateina strategiškai palankus Tėvynių Europai laikas?

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų tyrimas atskleidė naujų faktų apie partizanų vado kankinimus ir nužudymą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.