Kultūros, kalbos, istorijos politika

„Talka kalbai ir tautai“ kviečia Sausio 13-ąją švęsti su valstybingumo simboliais, o ne su „neužmirštuole“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 9 d. 21:38

11     

    

„Talka kalbai ir tautai“ kviečia Sausio 13-ąją švęsti su valstybingumo simboliais, o ne su „neužmirštuole“

Visuomeninė „Talka kalbai ir tautai“ kreipiasi į visuomenę, ragindama Laisvės gynėjų dieną minėti segint laisvės kovotojų visais laikais brangintus valstybingumo simbolius, o ne politikų vietoje šių simbolių aktyviai populiarinamą „neužmirštuolę“. Talka skelbia, jog nepalaiko politizuotos Sausio 13-ajai skirtos vadinamosios „Neužmirštuolės“ akcijos, vietoje patriotų krauju aplaistytų Lietuvos valstybingumo simbolių – Vyčio, Gedimino stulpų ir Trispalvės – peršančios abstraktų, su kova už Lietuvos laisvę ir tautos bei valstybės simbolika nieko bendra neturintį „neužmirštuolės“ naujadarą. Talka akcentuoja, kad „neužmirštuolės“ ženklas niekaip nesusijęs su Lietuvos nepriklausomybės gynėjus žygdarbiui įkvėpusia laisvos tėvynės vizija. Retoriškai klausiama: „Ar regite Joną Basanavičių arba Adolfą Ramanauską-Vanagą su dirbtine „neužmirštuole“ atlape?“

„1940 m. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvos Respubliką, visi Lietuvos valstybingumo simboliai buvo uždrausti. Už jų naudojimą iki pat Atgimimo buvo taikomos griežtos bausmės. Tačiau šie simboliai iš viešojo gyvenimo nedingo, jie ir toliau buvo naudojami pogrindyje. Tautos brangintus valstybės simbolius keičiant istoriškai Lietuvai ir tautai nieko nereiškiančiu ženklu, Lietuvos piliečių atmintis ir dėmesys nukreipiami nuo savo tautos ir valstybės laisvę įtvirtinusių istorinių simbolių į abstrakčias aukas už abstrakčią neapibrėžtą laisvę. Tokia laisvės samprata skirta ugdyti pasaulio piliečius. Ne už tai buvo kovota ir Sausio 13-ąją, kai aukos krito turėdamos labai aiškų tikslą – apginti tautos laisvę atkurti nepriklausomą valstybę ir pačiai ją valdyti. Sausio 13-ąją Seimo gynėjai stovėjo už savo tautos ir valstybės, o ne kieno nors kito laisvę. Daug amžių kovą už Lietuvos laisvę įprasmina Vytis ir Gediminaičių stulpai, jau šimtą metų Lietuvos valstybingumo simbolis yra Trispalvė“, – primena Sausio 13-ąją Seimo gynėjus dvasiniu palaikymu stiprinęs kunigas Robertas Grigas.

Talka atkreipia dėmesį, jog „Neužmirštuolės“ akcija yra vienos partijos – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – viešųjų ryšių projektas.

„Nors savaime partijos iniciatyva nėra blogai, šiuo atveju akivaizdžiai stengiamasi pakeisti visuomenės sąmonėje esančius valstybinius simbolius naujais, itin daugiaprasmiais ir atsietais nuo konkrečių laisvės kovų, o kartu steigiant naują laisvės kovų suvokimą. Tarp tą darančiųjų yra TS-LKD partijos ir frakcijos nario Mykolo Majausko vadovaujama Kovų už laisvę atminimo asociacija „Neužmiršk“, finansavusi „Neužmirštuolių“ leidybą. 2014 metų, kai pradėta „Neužmirštuolių“ akcija, ją koordinavo ir žiniasklaidoje populiarino TS-LKD vykdomosios sekretorės M. Navickienės pavaduotoja Aistė Gedvilienė, 2016 m. nesėkmingai kandidatavusi Seimo rinkimuose ir pati nurodžiusi „Neužmirštuolę“ kaip vieną TS-LKD organizuotų akcijų. Pirmuoju „Neužmirštuolės“ ambasadoriumi buvo TS-LKD partijos ir frakcijos narys, tuomet politines ambicijas dar neigęs Tadas Langaitis. Akciją oficialiai rėmė vienintelė TS-LKD partija ir įvairios jos asocijuotos struktūros: Jaunųjų konservatorių lyga, Jaunieji krikščionys demokratai, TS-LKD sudėtyje esanti Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga“, – faktus vardijo filosofas dr. Laisvūnas Šopauskas.

Kreipimosi autoriai pabrėžia, jog daug geros valios ir patriotiškų žmonių geraširdiškai remia „Neužmirštuolės“ akciją nesusimąstydami, kad šis vajus skirtas nupolitinti šalies piliečius, jų sąmonėje atsieti asmeninės laisvės troškimą nuo tautos laisvės ir valstybės nepriklausomybės simboliuose įtvirtintų idealų.
Visuomenė raginama Laisvės gynėjų dieną švęsti puošiantis valstybingumo simboliais, o taip pat nepritarti Švietimo ir mokslo ministerijos remiamam „Neužmirštuolių“ dalinimui mokyklose, vietoje to verčiau supažindinant vaikus su tikraisiais valstybingumo ir laisvės kovų simboliais.

Asociacijos „TALKA kalbai ir tautai“ vardu,
Pirmininkas Gintaras Karosas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kas gali žinoti       2018-01-10 15:25

Gal ir Vanagas su nezabutke ant mašinos taip nesivartaliotų ralyje.

Kad tik nepažiopsojus       2018-01-10 13:15

Lauksime kamikadzių- kas bus tie drąsuoliai, kurie pasirodys su “neužmirštuolėm”. Tai ir yra tikrasis agentų sąrašas ne ant popieriaus.

Ar "Talkai už Kalbą ir Tautą" tai svarbu?       2018-01-10 12:47

Kauno Stulginskio v. gimnazijoje vadovu paskirtas už pedofiliją teistas buhalteris?Rašo Kauno diena.Jei rašo,bando atkreipti dėmesį politikų, seimo,švietimo ministerijos, mokykla katalikiška?Ar Tauta ne labiausiai nyksta per netinkamą požiūrį į vaikus,jų ugdymą,auklėjimą,švietimą?Ar nėra tokio įstatymo,kad teisti už pedofiliją negalėtų dirbti ugdymo įstaigose?Jei nėra ar nereiktų sklubiai inicijuoti?

Juk ir toliau       2018-01-10 9:36

Svarstytume, abejotume, o gal Landsbergis vis dėlto yra nepelnytai šmeižiamas patriotas? O jis staiga šast, ir pats prisisega nezabudką! Tuo tarytum sako: prašom nepainioti manęs su kokiais ten radžvilais, karosais, sinicom, aš - nezabudkininkas, o ne patriotas!

Neužmirštuolė-nezabudka       2018-01-10 9:16

Yra etatinių kolaborantų, pseudopatriotų ir jų suklaidintų nebrendylų atpažinimo - prisipažiniml ženklas, kurį jie noriai segi atlapuose, kad jų šiukštu nesupainiotume su tikraiaiais laisvės ir Tėvynės gynėjais.
Tai valio

Iš kur imamos tos neužmirštuolės?       2018-01-10 8:17

Jas gi kažkas gamina, piešia. spausdina. išdalina, prisega ant krūtinės, užpakalio. Čia turbūt užsiima seimo kanceliarija, nes ten pilnas veislynas ir neaišku kuom jie (jos) užsiima. Matyt seimo pirmininkas duoda užsakymą ar įsakymą prispausdinti visą pundą ir pačiam pirmininkui po to prisega, kad džiaugtūsi, po to landsbergiams, prezidentei ir visai konservlibderastų šutvei. Ura tovarišči!!!

Stasys       2018-01-10 8:01

Gal netinka žodis “švęsti” ? Tinkamesnis, manau, būtų “minėti”, nes 14 - os žuvusių giminėms bei artimiesiems anokia tai šventė ....

NorKūnas       2018-01-10 0:01

“Žydruoliai” kviečia:
“Žiedai jau laukia jūsų! Artėjant Sausio 13-ajai, kviečiame “Narvesen” [...] įsigyti Neužmirštuolės žiedus [...]
Atminkime Laisvės gynėjų auką, įsisekime Neužmirštuolės žiedą...”
Lietuviai, kurie įsisega Trispalvę, Vytį, Gedimino stulpus ar Vyčio kryžių, savaime, t. y. jau vien dėl tokių spalvų ir formos segtukų turinio, t. y. jų simbolizuojamo konkretaus istorinio turinio,
žino, KĄ jie privalo atminti, “kol gyvas nors vienas lietuvis”.
*************************************************************************************************************
Gerai, įsisegu “neužmirštuolę”. Ar ji man pati savaime primena, KO BŪTENT turiu neužmiršti? - Aišku, kad - ne.
Gerai, tuomet įsisegu dar vieną “neužmirštuolę”, kad neužmirščiau, ko turėčiau neužmiršti įsisegęs pirmąją “neužmirštuolę”.
Bet juk ir šioji pati savaime man, kaip lietuviui, nieko neprimena?!
Tuomet įsiutęs seguosi trečiąją popierinę, vėlgi stebuklingą (kaip Lolašvili tualetinis popierius) “neužmirštuolę”,
kuri turėtų priminti, ką reiškia antroji “neužmirštuolė”, kuri turėtų priminti, ką reiškia pirmoji “neužmirštuolė”,
ir taip iki begalybės, iki beprotybės…

Tiktai       2018-01-9 23:48

pagarba mūsų Tautos simboliams.
Tai mūsų protėvių palikimas:tradicijos,kalba,simboliai.Mūsų pareiga juos išsaugoti ir perduoti ateinančioms kartoms.Tą pareigą,teisę ir garbę įgyjame gimdami.

Tarabilda       2018-01-9 22:52

Kai mūšio lauke karinis dalinys praranda savo vėliavą, jis išformuojamas. Su valstybe būtent taip ir siekiama padaryti su visokiomis brukamomis neužmirštuolėmis vietoj vėliavos.

Butinai       2018-01-9 22:19

taip,taip,taip tik musu brangiausi tautiski simboliai siandien,rytoj ir visados.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.