Geopolitika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

„Tai košmariškas scenarijus“, – Europos parlamento narys griežtai kritikuoja ES dienotvarkę, siekiančią atimti iš nacionalinių valstybių veto teisę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:47

10     

    

„Tai košmariškas scenarijus“, – Europos parlamento narys griežtai kritikuoja ES dienotvarkę, siekiančią atimti iš nacionalinių valstybių veto teisę

Europos Sąjunga sistemingai pažeidžia savo sutartis ir stengiasi atimti politinius įgaliojimus iš pasirinktų šalių narių, įspėja Lenkijos Europos Parlamento narys, priklausantis valdančiai Įstatymo ir Teisingumo (PiS) partijai.

Europos Komisijos noras pakeisti sutartis taip, kad būtų apeitas vienbalsiškumo reikalavimas priimant užsienio politikos sprendimus, yra pavojingas kelias, kuris ribos mažesnių ES šalių narių suverenumą, įspėjo vyresnysis Europos parlamento narys iš Lenkijos, prof. Ryszard Legutko.

Paklaustas apie naująsias Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pastabas šia tema Legutko atsakė tvirtindamas, kad vienbalsio balsavimo pakeitimas kvalifikuotos daugumos balsavimu pakenks Centrinei Europai ir Lenkijai.

„Mums tai bus suverenumo apribojimas, tuo tarpu didesnėms šalims tai reikš didesnį suverenumą“, – įspėjo Legutko.

„Lyg nepakaktų, kad sutartys yra pažeidinėjamos ar klaidingai interpretuojamos, dabar jie nori atimti politines galias iš kai kurių šalių narių“, - pridūrė jis, išreikšdamas susirūpinimą dėl krypties, kuria pajudėjo ES.

Profesorius taip pat atskleidė savo nerimą dėl tokių idėjų kaip suteikti Europos Parlamentui įgaliojimus inicijuoti teisės aktus vietoj to, kad tiesiog būtų svarstomi Europos Komisijos pasiūlytieji, o taip pat ir dėl pastangų sukurti frakciją paneuropinėms politinėms grupuotėms, pastangų paversti švietimą, sveikatą ir socialines teises, tokias kaip abortas, ES, o ne šalių narių kompetencijos klausimais.

„Šiam košmariškam scenarijui turi būti užbėgta už akių ir jis turi būti apverstas taip, kad ES turėtų mažiau įgaliojimų ir būtų priversta gerbti sutartis, kurių pagrindu ji įkurta“, – sakė Europos Parlamento narys.

Legutko sakė, kad didžiosios šalys ir politinės grupuotės, kurios priėmė leftistinę dienotvarkę, dabar daro pastangas perimti Europos Sąjungą, ir jas erzina konservatyvios vyriausybės, išrinktos visoje Centrinėje Europoje. Šis galingas kairiųjų – liberalų blokas dabar siekia apriboti jų galias radikaliu ES pertvarkymu.

Paklaustas, ar turima 13-os ES šalių narių, prieštaraujančių sutarčių pakeitimams, grupė sąjungoje yra pakankamai stipri, Legutko tvirtino, kad net ši koalicija gali būti labai lengvai suardyta per didesniųjų šalių patyčias ir šantažą, net joms esant mažumoje.

„Nepamirškime, kad ES politikoje mes susiduriame ne su džentelmenais, o su grubia jėga, demoralizacija ir cinizmu, kurį skatina fanatizmas ir nebaudžiamumas už taisyklių pažeidimus“,– apibendrino Legutko.

Šaltinis: rmx.news

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Aliokams       2022-05-27 1:02

Ginčykis su Legutko - mes tik aptarinėjam jo pretenzijas eurobolševikams.

Aliokai       2022-05-26 20:39

alio,tu savam prote…politika ir padorumas…,vaikel,ikvepk ir vel pagalvok..

T0mas J.       2022-05-26 17:49

Panašu, kad Europos Sąjungoje yra stiprios tos jėgos, kurios nori ES subyrėjimo.
Kitaip negaliu paaiškinti košmariškų scenarijų tikslų.

Al. Aliokuijui       2022-05-26 10:45

Suprantu, kad lenkai už mus stipresni. Bet ginčas ne apie tai, kas stipresnis. Legutko sako, kad ,, ES politikoje mes susiduriame ne su džentelmenais, o su grubia jėga, demoralizacija ir cinizmu” - taigi, kalba apie padorumą.

Aliokui       2022-05-26 10:33

Lenkai ginsis ne prasciau nei ukrai.Dydis,ginklai,NATO..Nebegs jie.O svarbiausia,visus tuos metus vykdoma normali vidaus politika.Ten ner kaip pas mus,prakakotos valstybes.Stai kur esmiu esme.Jie isliko ir isliks.Mes ir be karo,neislikom.Aciu lenzburbur ir visai idiotu tautelei.Musu jau nera,jei kam neaisku.

Al. Aliokuijui       2022-05-26 10:22

O lenkai bėgs į Vakarų Europą, kurią dabar kritikuoja ? Lietuviai artėjant rusams, bėgo į (vis dar nacistinę) Vokietiją. Ar todėl, kad buvo prijaučiantys naciams ? Ne, tiesiog rinkosi tuo metu mažesnį blogį. Kaip ir vokiečių kariuomenė, skubėjusi pasiduoti amerikiečiams, kad tik nepapultų rusams. Bet kai viešas asmuo ima filosofuoti apie šalių santykius, piktintis ir mokyti, turi retkarčiais pasižiūrėti į veidrodį.

Aliokui       2022-05-26 8:58

..o kai kacapnia ateis,ka apie lenkus kalbesi..,pats nebosj,desi i kojas Lenkijon..Kad ir kokie jie,tie lenkai,bet nors ne tokie durniai kaip mes,su savo neiveikiamais lensbuburbistais ir visokia kitokia sval.

>>> Tiesos.lt       2022-05-26 1:29

Ačiū už informatyvumą.

Al.       2022-05-25 23:12

Europos sąjunga eina tuo pačiu keliu, kuriuo ėjo Lenkija, prisijungdama ir suvirškindama Lietuvą. Lenkai iki šiol to ne tik nesigaili, bet Gegužės Trečiosios konstituciją laiko savo didžiausiu pasiekimu ir dovana Pasauliui. O visi Lenkijos vadovai, atvykę į Lietuvą, pirmiausia nuvyksta pagerbti Lietuvą užpuolusį Pilsudskį.

EdvigubaVėelina DobrodviubaVėvolska       2022-05-25 22:33

Ką nelaukėte. Mokykitės skaityti mano vardą teisingai - lietuviškai.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.