Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Tado Langaičio pažadas buvusiai kolegei Agnei Širinskienei: „Šito nebūtino asmeninės reputacijos naikinimo jums gyvenime atleisti negalėsiu“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 26 d. 1:11

21     

    

Tado Langaičio pažadas buvusiai kolegei Agnei Širinskienei: „Šito nebūtino asmeninės reputacijos naikinimo jums gyvenime atleisti negalėsiu“

Seimo narė Agnė Širinskienė, prieš keletą dienų savo veidaknygėje pasvarsčiusi, kodėl pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą išrinktas Tadas Langaitis taip staiga apsisprendė atsisakyti Seimo nario mandato, nors dar visai neseniai partija su juo siejo dideles atsinaujinimo, kitokio mąstymo ir veikimo viltis, šviesų sekmadienio rytą gavo štai tokį kol kas dar kolegos laiškelį, pavadintą „Asmeninės reputacijos naikinimas“.

Naująjį Tado Langaičio šūkį* paviešinusi Seimo narė, prisiminusi jo žertus priekaištus valdantiesiems, ėmė ir paironizavo:

Agnė Širinskienė. Rytinis konservatoriaus sveikinimas pašto dėžutėje. Konservatoriško bendradarbiavimo, geranoriškumo ir konservatoriškai suprasto konstruktyvaus dialogo pavyzdys. Tapęs kasdienybe Seimo veikloje. Kai į keliamus klausimus dėl skaidrumo pateikiami ne argumentai, o grasinimai šalia kitų priemonių dar imtis „ir teisinių priemonių“, nes su klausimu apie skaidrumą pajudinai neliečiamuosius, kurie, jų pačių žodžiais tariant, – „gyvenime neatleis“.“

Beje, Tado Langaičio laiškelyje pateikta nuoroda veda į šią Tiesos.lt publikaciją: „Agnė Širinskienė apie sutapimus: STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir Tadas Langaitis traukiasi iš Seimo. Gerbiami konservatoriai, kas čia vyksta?“

* Būdamas „Baltųjų pirštinių“, visuomeninės organizacijos, sukurtos neva viešajai politikai skaidrinti, vadovu, Tadas Langaitis populiarino kitą šūkį – „Balsuok, stebėk, pranešk“. Tiesa, tuo metu jis tebuvo visuomenininkas, deklaravęs nešališkumą ir skaidrumą. Ši dar visai neseniai pilietinės laikysenos pavyzdžiu rodyta organizacija, jeigu spręstume iš jos puslapio internete, ir toliau gyvuoja. Nors veiklos ir nematyti, įspūdį daro ir jos vizija („Lietuva – bendruomenė su dideliu socialiniu kapitalu. Piliečiai bei jų rinkti atstovai skaidriai ir viešai sprendžia bendrus klausimus. Valstybės tarnyboje dirba tik sąžiningi ir atsakingi profesionalai“), ir misija („Įkvėpti ir įgalinti visuomenę aktyviai reikšti pilietinę poziciją, skatinti skaidrią viešąją politiką bei profesionalią, nesavanaudišką ir į rezultatus orientuotą valstybės tarnybą“), ir tikslai („Savo veikla siekiame užtikrinti skaidrius rinkimui ir netoleranciją korupcijai visose gyvenimo sferose, skaidrų valstybinių institucijų ir valstybinių įmonių valdymą, bei stiprią pilietinę visuomenę“), skelbiamos ir ataskaitos visuomenei (ČIA), tiesa, paskutinė – poros metų senumo. Keistokai šiame kontekste nuskambantis pasiūlymas bendrapiliečiams „Prisidėk prie skaidrių rinkimų neišeidamas iš namų – skirk 2%“ yra palyginti nesenas (2017-03-28) – tai, beje, ir paskutinė informacija apie organizacijos veiklą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2018-07-12 10:31
pasirodymui       2018-02-27 0:08

taip,  koncervas yra šūdo gabalas, bet - o kas yra tie “valstiečiai”?
kuo kolchoznykų skvernelinis “ūkio” ministeris geresnis už koncervuotą šūduką.
kad kitaip “ūkauja”?
a-ūūūūūūūū, “labą dieną” po rinkimų - štai jums asilai naujasis vergovinio “darbo” Kodeksas, a ne?
kuo geriau gyventi po koncervų pri skvernelinių ?
gal kažkas atpigo?
gal Tiesos daugiau nei melo?
bet juk buratinų išrinktasis sako jog sesers Nijolės kalboje nebuvo nieko išskyrus melą.
tai kur “gerumas”?
ką atsakysi?
ir tik nežiūrėk lyg būtum šūdo atsikandęs, balsuotojau suknistas.

PASIRODO,       2018-02-26 22:46

Valstiečiai sugriovė planus - buvo numatytas būti Ūkio ministru…Nepasisekė - kregždutė skrenda, kur šilčiau….....

kaip rinkėjas, manyčiau, kad       2018-02-26 20:19

langaičiui įgyti reputaciją - tai tolygu pasikeisti lytį?

politologas       2018-02-26 18:15

Ar gali Lieuva naikine konservatnikai tureti kazkokia reputacija? Jie politiniai lavonai geriausiu atveju - labiausiai priimtinu -  Lukiskiu gyventojai.

KGB sąrašo       2018-02-26 15:57

paviešinimas turės poveikį ilgalaikėje perspektyvoje,nes dabar jų reputacijos kybo ore.Bus stebimi per padidinamąjį stiklą ir tik gerais darbais galės nuplauti savo reputaciją.

ŠLANGAITIS       2018-02-26 14:53

-Ar jūs žinote kam mums, koncervams, reikalingos pirštinės?
Kad vagiant neliktų pirštų antspaudų!

Langaiti       2018-02-26 13:08

O ka pasaky si rinkejams,kuriuos atstovauti seime turejei???

Langaiti       2018-02-26 13:07

O ka pasakysi rinkeja s,kuriuos turejai atdtovauti???

Sentencija       2018-02-26 12:48

Vienintelis “asmeninės reputacijos” naikintojas yra tos reputacijos turėtojas.

O, sakykite,       2018-02-26 10:50

Degučiai su tuo reikaliuku - E-sveikata, niekaip nesusieti? Nagi parašykite apie tai, kas daugiau ir tiksliau žinote, kaip čia yr iš tikro?

Fantastika       2018-02-26 10:04

KONSERVATORIŲ LINKSMYBĖS: žmogutis be reputacijos susirūpino savo reputacija….

nuvorišui Langaičiui       2018-02-26 9:56

Rūpinkis savo reputacija pats, o ne versk bėdas Širinskienei. Negi ji tave vertė makles daryt su e-sveikata?

Pensininke       2018-02-26 9:45

Politinems partijoms netruksta isminties sukiais reklamuoti partijos “SKAIDRUMA”. Blogiausia, kad visa TEISESAUGA nemato, negirdi, galimai sedi be sazines ir kompentencijos   ir tuo galimai laukia nurodymu kaip isspresti bylas ( Uspaskicha   iskeite i R.Masiuli) , gal ir E.Masiuli i ka nors iskeis. O kiek   rezonansiniu bylu palikta “uzmarstyje”. Taip muilinami zmones -  eiliniai rinkejai.

Papa Borgia       2018-02-26 9:42

Ar žinai, Langaiti, kiek padorių žmonių sunaikinta ir sulaužyti jų likimai ir karjeros? Atimta galimybė gyventi ir dirbti Lietuvoje. Paleisti vėjais be pragyvenimo šaltinio.

Filosofas        2018-02-26 8:21

pasakytu - nekaltink kitu del savo nesekmiu , kaltink tik pats save . O kerstas - blogiausias patarejas .

milijonierius       2018-02-26 8:01

pragydo.

ruta       2018-02-26 7:54

..sukiai , lozungai , misijos ..ir yra tik Lietuvos politinio gyvenimo butaforija .. toks Liberalu sajudzio ekspirmininkas Masiulis net lozungais apie skaidruma metesi ..ir ka pamateme / aciu STT/ , kad forma nieko bendro neturi su turiniu - taip ,kaip deze nuo alkoholiniu gerimu neturi nieko bendro su pinigais   ..

Pasirodo       2018-02-26 7:14

ir konservai kartais išlenda iš savo delfinariumo pasižvalgyti kitur.

cha-cha       2018-02-26 4:26

fantastiškai atsiskleidė žmogus - pats, savo rankomis, gal net baltomis pirštinėmis, sunaikino savo reputaciją vienu sakinuku

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-26 3:17

Linkėčiau niekada neatleisti ir patį save užsigriaužti. Grasinti gali tik be moralės asmenys, tai žemiausiai kritę. Tegu neša kudašių šis eilinis konstitucinis nusikaltėltėlis, kaip ir kiti.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.