Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugsėjo 10 d. 10:29

13     

    

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

propatria.lt

Švedijoje vyksta rinkimai. Renkamas ne tik parlamentas, bet ir apskričių bei savivaldybių tarybos. Lietuvos žiniasklaida likus kelioms dienoms iki rinkimų pranešė, kad Švedijos Demokratų (SD) partijos teigimu, jų lyderis Jimmis Åkessonas gavo laišką su grasinimu nužudyti. Švedijos žiniasklaida paviešino laišką, kurį „puošė“ Islamo valstybės vėliava. Pagrasinta nužudyti nupjaunant galvą, jeigu iki savaitės pabaigos politikas nepasitrauks iš politinės veiklos. Taip pat grasinta susidoroti su SD pirmininko 14-mečiu sūnumi. Dėl šio grasinimo pradėtas Švedijos saugumo tarnybos tyrimas.

Švedijos balsavimas vyksta kitaip nei Lietuvoje. Kiekviena partija turi atskirą biuletenį, kuris skiriasi spalva, priklausomai nuo rinkimų. Geltonas – parlamento, mėlynas – apskričių, baltas – savivaldybių tarybų rinkimams.

Šiandien Švedijos visuomeninė televizija (SVT) praneša apie pažeidimus rinkiminėse apylinkėse. SVT duomenimis, vienoje iš Geteborgo rinkiminių apylinkių, 2 valandas nebuvo SD biuletenių. Kai televizijos atstovai pradėjo domėtis apie dingusius biuletenius, gautas atsakymas, kad galbūt įsivėlė klaida. SD atstovas žadėjo „nuodugniai išsiaiškinti įvykio aplinkybes“.

Facebook grupėje Stå Upp För Sverige (Stand up for Sweden), kuri vienija apie 180000 narių, plinta žmonių kaltinimai, kad biuletenių nėra ir dešimtyse kitų apylinkių, kuriose jie balsavo.

Svarbu paminėti, kad tuomet reikia imti tuščią biuletenį ir ant jo užrašyti partijos, už kurią balsuojama, pavadinimą.

Dienos metu, vykstant balsavimui, šalia rinkiminės apylinkės užpulta nėščia SD partijos narė, atėjusi balsuoti kartu su kolegomis. Nukentėjusioji Švedijos laikraščiui atpasakojo įvykius „užpuolikai grasino nužudyti mane ir mano kolegas, apšaukė mane kekše, rasiste, apspjovė“. Užpuolikai taip pat bandė atimti politikės kolegų balsavimo biuletenius. Policija pradėjo dviejų įtariamų jaunuolių paiešką, tačiau ji nedavė rezultatų.

Lundo mieste Moderatų partijai priklausanti narė taip pat apšaukta fašiste ir kekše. Politikės teigimu „užpuolikas šaukė, jog visa Švedija manęs nekenčia“

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-09-11 21:19

Na, jei “skaitosi”, tai ankstesnis teiginys (“tokio nėra”) yra klaidingas. wink
O dėl “broliavimosi” - KUO jis pasireiškia? Kat ten skelbtus straipsnius kartais įsideda? O tiesos.lt to paties nedaro? Ir ar deda dėl to, KUR paskalbta, ar dėl to, KAS tuose straipsniuose rašoma?

Pikcai       2018-09-11 3:17

žinoma, kad ‘skaitosi’ - kaip dalis ir visuma.
Ir tikrai nemanau, kad reikėtų juos supriešinti, juolab kad propatria.lt ir patys aiškiai brėžia liniją ir nuo visų (išskyrus “Respubliką” ir… Delfį - šitokio broliavimosi su tais veikėjais, tiesą sakant, aš nesuprantu) atsiriboja.
O kad atsirado dar vienas protingas portalas ir šitiek metų laikosi vien .... vandeniu (taikli Tarabildos pastaba) tokiais nususintos viešosios erdvės laikais, tai reikėtų tik džiaugtis ir visaip palaikyti, o ne dairytis, kaip čia dar ir tą vandens kranelį prisukus…

Pikc       2018-09-11 0:26

“tekstų požiūriu yra protingiausias portalas. Pasakyk kitą... Persikraustysiu, bet tokio nėra.” - tikrai? O Pro Patria nesiskaito? wink

Jzp--- Tarabildai       2018-09-10 21:59

Be komentarų.
Amen.

Tarabilda       2018-09-10 21:40

Vienu aspektu, Juozapai, su tamsta galiu sutikti. Mūsų visuomenės politinė sąmonė yra rudimentas. Na kad ir mūsų portalas. Stebiu, kas iš komentatorių į kokias temas įsijungia. Vargo vakarienė. Čia lankosi pakomentuoti tik kokie penki raštingi žmonės. Tik tiek susiorganizavo per septynetą metų, nors tekstų požiūriu yra protingiausias portalas. Pasakyk kitą... Persikraustysiu, bet tokio nėra.
Su lietuviais yra ir kita problema. Žinom tą Šventraščio istoriją, kai į kažkokią ten puotą buvo sukviesti auktuomenės žmonės, bet turėjo atsinešti po ąsotį vyno. Po to tą  atsineštą vyną buvo paprašyti šeimininko supilti į amforą. O kai paskui buvo patiektas į stalą vynas iš amforos visi suprato, kad tai vanduo. Lietuviai yra patys tikriausi šios pričos personažai. Portalo vadovai galėtų šūktelėt skaitytojams, ei, ar jūs už laisvą, nepriklausomą žiniasklaidos platfomą. Visi atsakys, - taip, o kaip gi kitaip. Mes mūru stovėsim už laisvą žodį. Bet tu pakviesk tokį su savo vyno ąsočiu, ir pamatysi, kad suma sumarum jų ateis į puotą mizeriška gaujelė su pilnais ąsočiais vandens.

Jzp---Tarabildai       2018-09-10 20:05

Dėkui už pastabas. Galiu atsakyti.
Aš taip pat turiu patirčių bendraujant su švedais.
Teko ilgėliau pabuvoti ne tik Stokholme bet ir Karlstate, vidurio Švedijos provincijoje ir net pačioje šiaurėje, pasienyje su Norvegija.
Kaip ir pas mus, žmonių yra įvairių. Įvairios ir nuomonės.
Man labiausiai krenta į akis tos slinktys kurios įvyko per pastarųjų 30-ties m. laiko atkarpą. Tarkim, kokiais 1990-siais pradėjus kalbą apie refugus,švedai arba imdavo stumti “dūrą” arba stengdavosi pakeisti temą.
Tais laikais esu sutikęs vos porą švedų kurie apsidairę ar kas negirdi, pusbalsiu pasakė jog jos užknisa dykaduoniai babajai.
Tarkim 2000-siais šeimyninėje aplinkoje susėdus prie kepsnių ir čierkos, apšilę bičiuliai švedai nesismulkindami refugus dėdavo į šuns dienas.
Dabar nesivaržant keikiantį babajus švedą aš galiu pamatyti Stoholmo centre.
Plakatai, demonstracijos prieš fefugus tampa norma. Anksčiau tai buvo vos ne kriminalas.
Taip, viešojoje erdvėje dar daug globalist- liberastinio mėšlo.
Bet,...
Babajų daromi nusikaltimai, patiriamos žalos bei auganti įžūlių dykaduonių-atėjūnų našta , tas blogis plinta sparčiai, o tai tik stiprins SD pozicijas.
Dėl rinkimų.
Švedija nors ir buvo užvaldyta liberastų, o bet tačiau, tai šalis kurioje stiprios vietos bendruomenės. Švedai iš prigimties orūs žmonės ir jie tącorumo dalį kurią globalizmui tarnaujanti valdžia buvo užspaudusi, gali greitai ir ryžtingai atsiimti.
Švedo nepagasdins darbdavys-vergvaldys, švedui streikuoti neteikia valdžios leidimo.
Švedai keletą dešimtmečių tiesiog per daug pasitikėjo savo politikais.
Dabar kai pamatė kiek melo priperėta šalyje kurios tautos mentalas šiaip jau gana alergiškas melui, švedai padarys išvadas.
Tai va- esminis skirtumas yra tas, jog švedijoje laisvi ir teisingi rinkimai gali įvykti, o Lietuvoje ne.
Švedų visuomenė turi galių ir potencialo kontroliuoti valdžią.
Lietuviai neturi nei galių nei potencialo.
Pavieniai lietuviai turi supratimo, bet visuomenė yra durna ir neįgali.
Jeigu rinkimai nei laisvi nei teisingi, tuomet jie yra tiesiog cirkas.
Jeigu visuomenė negali kontroliuoti išrinktųjų politikų, rinkimai yra beprasmis veiksmas.
Taigi, savo pasisakymuose prieštaravimų nematau.
Nes turtingos ir skurdžios šalių visuomenės tikrai skiriasi.

 

Tarabilda Juozapui       2018-09-10 19:10

Mes apie tą patį ir panašiai svarstome, tik pats įjungei optimistinį registrą, duodamas švedams keturių metų avansą. Aš apie švedus esu gana prastos nuomonės.  Ketvirtis jų gal ir ateis į protą, bet ne daugiau. Esu mėnesį gyvenęs Visbyje ir daug su jais bendravęs, ir pasakysiu, kad jų mentalitetas labai seklus ir labai pragmatiškas, kaip ir daugelio EU entuziastų. Gali skaityt jų angliškas News. Viską, kas angliškai transliuojama iš Švedijos. Visur ta pati ES biurokratijos sintetika. Žodžiu, šūds ant pagaliuko, įvyniotas į blizgantį švedišką celofaną.
Bet atsiliepiau dėl kitos priežasties, kuri yra apie paties kategoriškus įsivaizdavimus. Beje, kuriems pats kartais prieštarauji. Būtent šiame savo poste. Švedijoje mazgajobstvos požiūriu situacija nė kiek ne geresnė negu Lietuvoje. Bet pats teigi, kad į kitus rinkimus Švedijoje eis žmonės, gal net daugiau, nei šiemet ir nubalsuos susipratę, kaip turėtų balsuoti savigarbos nepraradęs žuvėdas.Ok. Bet juk pats nuolatos kali cviaką, kad Lietuvoje į rinkimus eiti nereikia. Tai nuplauk ir pasakyk šitą mintį švedams ir išaiškink pagal savo teoriją, kad į rinkimus eiti nereikia.

Jzp       2018-09-10 17:55

Nemanau jog švedai praleido progą. Tiesiog (kol kas) dar sunku atsilaikyti prieš organizuotai sutelktą, masyvų puolimą. Paskutines tris paras Švedijos sisteminė žiniasklaida užkūrė neregėtą isteriją info lauke. Valdantieji, jų rėmėjai šalies viduje ir briuselyne, propagandai metė neregėtus administracinius ir finansinius resursus. Plius daugybiniai ir įžūlūs rinkimų kląstojimai.
Nei truputėlio neabejoju, jog po ketverių metų SD gaus daugumą riksdage ir formuos vyriausybę. Tam alternatyvos tiesiog nėra!
Viskas pas švedus bus gerai. SD ženkliai pagausinusi vietų parlamente gaus daugiau galimybių viešai komunikacijai,  bus keliami viešumon ir teisiškai vertinami rinkimų pažeidinėjimų atvejai, babajai toliau prievartaus ir žudys švedus- viskas veiks SD naudai, o sisteminės partijos visuomenei pasiūlyti neturi ką.
Kol vyks brendimo procesai Švefijoje, galutinai sunoks vokiečių visuomenė.
Neomarksist-liberastinės briuselinės chuntos režimas yra pasmerktas žlugti.

Tarabilda       2018-09-10 16:42

Švedai praleido gerą progą atsiimti valstybę iš Briuselio fundamendalistų. To ir reikėjo tikėtis, kai leftistinė propaganda iš viso pasaulio armotų ėmė traiškyti partijėlę, pradėjusią kalbėti tiesą. Kokių tik etikečių BBC, Reutersai, CNN, o ir mūsų kvislinginiai Delfiai ant SD nekabino: naciai, homofobai, radikalai, populistai, fašistai, etc, etc. Penktadalis švedų tautos. Jokia demokratija tokie dalykai nekvepia. Švedų demokratai nepuldinėja nėščių moterų iš už kampo su kinžalais. Bet štai šie, liberalkomunistinių medijų yra adoruojami kaip ES pamatinės vertybės (laisvo asmenų judėjimo) atstovai ir panacėja. Tokiomis ultra left ir visumenės mulkinimo sąlygomis tikėtis geresnių rezultatų beveik neįmanoma. Gerai tik tiek, kad problemos buvo aiškiai artikuliuotos. Ne durni anksčiau ar vėliau susigaudys, kas su tauta ir valstybe padaryta.

Žinot,       2018-09-10 14:30

nėr nei kairės, nei dešinės - tik Bankas. Kaip jis nuspręs - taip ir bus. Jei norit karo - bus ir jis, jei taip Bankas panorės, tiesa?

Svedijoje       2018-09-10 12:49

raudona linija zmoniu galvose ir samoneje jau perzengta.Tiek metu valde raudonspalviai visiskai paveike zmoniu protus.Vargu ar kas gali pasikeisti.

TO E951       2018-09-10 12:24

na netaip liudna…jau negales tvarkytis kaip visada..daug balsu gavo SD IR TAI JAU KEICIA SIEK TIEK SITUACIJA-NEGALES NESISKAITYTI

E951       2018-09-10 11:52

deja SD nieko nelaimėjo. gavo per mažai balsų , kad darytų įtaką. tuoj sisteminės partijos sudarys vaivorykštinę koaliciją ir imigracijos politikoj niekas nesikeis. toliau leis atvykt svečiams iš trečių šalių, pagreitintai suteikinės pilietybes, duos pašalpas, o tie atsidėkodami balsuos už kairiuosius. rinkėjų elektorato etninė sudėtis keisis aborigenų švedų nenaudai. liūdni popieriai.


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.