Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Europa

Švedija: reikalaujama referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 6 d. 18:30

21     

    

Švedija: reikalaujama referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje

Visos Švedijos parlamentinės partijos raginamos neatidėliojant rengtis referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje. Kampaniją pradėjo naujai susikūrusi organizacija folkomrosta2021.se („Referendumas’2021“), rašo friatider.se.

„Pasitraukę mes įgyjame galimybę sustiprinti savo pačių gerovę, pasilikti turtą, kurio reikia mūsų pačių pramonei ir vietoje gaminamiems maisto produktams remti, prisiimti atsakomybę dėl klimato ir išsilaisvinti nuo dokumentais įformintos didžiulės korupcijos Europos Sąjungoje“, – sako jūrų kapitonas Ulfas Striomas (Ulf Ström), folkomrosta2021.se pirmininkas, šiomis dienomis išplatintame pranešime spaudai (žr. ČIA).

Pasak U. Striomo, šią savaitę narystės trūkumai tapo itin akivaizdūs: Europos Sąjungoje paprašė, kad Švedija ne tik padidintų savo indėlį į bendrąjį ES biudžetą, bet ir būtų atsakinga už papildomą – 120–150 milijardų Švedijos kronų – skatinimo paketą. Šie pinigai daugiausia bus paskirstyti įmonėms, pirmiausia – Viduržemio jūros regiono šalyse ir Rytų Europoje, kad būtų išsaugota šių šalių krizę išgyvenanti ekonomika ir galiausiai pats euras.

„Toks Švedijos įsipareigojimas – kvapą gniaužianti suma, kurią dabar mūsų vaikai ir vaikaičiai turės mokėti kelis ateinančius dešimtmečius“, – rašo folkomrosta2021.se.

Neseniai pristatyta Švedijos statistikos biuro (SCB) apklausa rodo, kad lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, ne tik kad mažėja parama Švedijos narystei Europos Sąjungoje – vis daugiau jai prieštaraujančių. Tas pats pasakytina ir apie prisijungimą prie euro valiutos, kurią Švedija įsipareigojo įsivesti ratifikuodama Mastrichto sutartį. Neseniai atliktos nuomonių tyrimo apklausos duomenimis, rekordinė Švedijos gyventojų dalis – net 68 procentai – nepritaria tokiam prisijungimui.

„Švedų nuomonė apie narystę Europos Sąjungoje šiuo metu keičiasi į priešingą. Todėl ir patiems politikams turėtų būti pravartu pasitikrinti, kokius įgaliojimus jiems suteikia Švedijos žmonės. Antraip jiems asmeniškai teks atsiskaityti būsimoms kartoms, kurios ir bus priverstos sumokėti už šią puotą“, – sako U. Striomas.

Parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ne bunda, o babkės baigėsi       2020-08-8 22:09

“dokumentais įformintos didžiulės korupcijos Europos Sąjungoje” - rėžė nekukliai. Tai jau praktiškai atvira konfrontacija su Briuseliu. Ši įforminta korpupcija garantuoja lojaluma ir ištikimybę Briuseliui. Tam ji ir sukurta. Sau ir saviems. ES viską lemia pinigai, praktiškai tik dėl jų ES vis dar egzistuoja. Bet tai trapu ir laikina. Po Brexit ES piniginė pastebimai susitraukė. Merkel privežė milijonus parazitų išlaikytinių, o dabar dar ir dėl koronaviruso pradeda strigti net Vokietijos ekonomika. Visa kita Europa buvo ir taip prasiskolinusi. Koronavirusas tik suteikė pretekstą paleisti pinigų spausdinimo mašinas visu greičiu, nors visi supranta, kad tai tušti pinigai ir nieko jie nekeičia, ir juo labiau nieko nesprendžia. Bus pravalgyti, įsisavinti, pasidalinti. Koronavirusas nesuvaldytas, skolos augs dar greičiau, nepraeis nė pusmetis ir vėl visi lygiai taip pat atsisuks su ištiestomis rankomis. Pats turizmo sezono įkarštis, bet sienos vėl užsidarinėja - pietinės ir kitos iš turizmo gyvenančios šalys pusmečio turbūt ir nebeišgyvens. Nebėra pinigų - ES subyrės kaip kortų namelis. Švedai gali ir nebespėti su savo Swexit. // “prisiimti atsakomybę dėl klimato” - prajuokino. Kol viskas visam pasauliui gaminama Kinijoje, o paskutiniu metu iš čia perkeliama ir į dar pigesnes šalis, visiškai nepaisant aplinkosaugos, gali nors ir tūkstantis tokių dabartinių Švedijų absoliučiai viską išjungti ir net nustoti kvėpuoti, pasaulis dėl to nepajus jokio skirtumo.

Tauras       2020-08-8 11:17

Kažin kam dar neaišku kad EU tai Laikina

Teisingai>rinkėjai iš Kauno       2020-08-8 11:12

žinai, norint kritikuoti kitus, pasižiūrėk į save pirmiau : o kas tas “leksikionas”, kas tas “krasnuchos”? Aš, pvz., nesuprantu, tai apie ką su tavim diskutuot? O tas asmuo, kurį tu kritikavai, turbut ne tą klavišą paspaudė, ir ką? Tau problemos kažkokios iškilo?

Bunda po truputį       2020-08-8 10:14

Tai, kad jau ir “ItalExit” netoli…Televizija pranešė. Regis tai evropai tikrai ateina žopa.

Tomas       2020-08-8 9:11

Geras straipsnis. Informatyvus. Ačiū

Tokio šūdo        2020-08-8 5:48

Jau seniai neskaičiau

Prasalieciui        2020-08-7 22:23

Tik tiek tesugebate? Skystai. Ar tryda vel sueme, ir nespejote nieko daugiau oarasyti??  Net apie Rusija?

Prašalietis       2020-08-7 20:12

prasalieciui     2020-08-7 16:11
Šiandieninio lansberginio durnių laivo nepakartojamas fenomenas yra, kad tokie mažaraščiai ir bemoksliai kaip tu, nepajėgiantys suvokti ilgesniame sakinyje su kableliais išreikšįtos minties, užsiima “vertinti kitų sapaliones” ir “protingai sąmprotauti” apie ES, bankus, investuotojus”.... Į tavo komentarą tegaliu atsakyti draugišku ir “patriotiniu” pasiūlymu - pradžioje skaityk komentarus sudarytus iš sakinių su 3-4 žodžiais ir be kablelių. Jei viską pasiseks suprasti, imkis sudėtingesnių sakinių skaitymo….

Vardas       2020-08-7 18:11

Svedija parode savo kelia kai kovojo su Kinijos biologiniu ginklu Svedijoje, bei buvo tarp 4-5 ES saliu kurios reikalavo mazinti 750 milijardu Euru vertes ES fonda. Jei neklystu nemokama Vakarietisko Komunizmo statybu 500 milijardu Euru suma sumazino iki 390 milijardu Euru.
Siaip abejoju, kad Svedija darys SWExit 2021, nebent Svedija turi duomenis kurie rodo, kad greitai bankrotas EuroZonai ir Europos Socialistiniu Respubliku Sajungai.

Winter is coming       2020-08-7 17:03

Prakeikta Europa, kad tu išnyktum su savo neapykanta pačiai sau. Tokios pasakiškos vertybių nešėjos dar nebuvo.

prasalieciui       2020-08-7 16:11

senokai tokio nusisnekejimo nemaciau. kur ES yra isipareigojusi ka nors ginti nuo Rusijos? savo tokio lygio sapaliones geriau pasilaikykite sau. o del Baltijos ir kt “serimo”, nereikia kartoti nesamoniu. Svedijai narysyes nauda ES nera vien tik piniginis inasas i ES biudzeta. jeigu Svedija nebutu ES, Lietuva ir kitos salys, jeigu noretu ir turetu bent minimaliai savo zmonems dirbancia vyriausybe, galetu pasiusti svedu bankus ir IKEA investicijas i musu miskus bei daug kitu “investuotoju” toli toli. dabar to padaryti iki galo negali butent del ES teises.

>>15:06       2020-08-7 15:21

Tikra tiesa. Štazis irgi iš pradžių tik po du taškiukus mokėjo dėlioti, o paskui kad jau įsirašė... Neverta prie jų ,,tekstų” gaišti laiką. Arba nereaguoti, arba dėti minusus neskaičius.

rinkėja iš Kauno > kis        2020-08-7 15:06

o kas tas “poddychas”? Šitame portale įsigalėjusius neaiškaus plauko trolius labai išduoda leksikionas. Skirtingi komentatorių pseudonimai, bet visų stilius sukirptas pagal “krasnuchos” ir kalėjimo žargoną. Taigi bandymai imituoti diskusiją pačiam su savimi yra labai juokingi. Nežinau, ką daro portalo administatorius, bet kad žiūri į tai pro pirštus. Jau darosi nyku čia užėjus - tekstų būna neblogų, bet komentaruose vien pašvinkę vandens drumstėjai.

taip       2020-08-7 15:01

Nebuna tegu durni-nereik jiems tos europos nesamones!

Teisingai       2020-08-7 14:27

Teisingai daro švedai, užteks melžti šalis ir išlaikytinius šerti. O kiek dar storapilvių, nieko neveikiančių briuselyje išlaikyti

pastaba       2020-08-7 11:10

Tegu pirma atsikrato afro -swedais… paskui listi i ES. Stebina, kad dar yra kvailu: juk ES subyres… Turkija - nato - narys ir ne ES?
Neveltui turkai priesinasi Baltu ir lenku gynybos sistemai. apie tai niekas net neciulba… bijo turku. visi pataikauja halifui - sultanui. bijo jo pykcio….

Kis       2020-08-7 10:49

toks modelis vargiai issilaikys.Briuselispasieme ir pamyne visas valstybes po padu,Tie Briuselio klerkai nesupranta,kad tautu su ju tradicijomnis nenupirks joks euras.Es turetu atsisakyti labai daugf savu privilegiju ir nustoti kirpti pagal viena NR.Kodel as turiu isileisti “N” kieki kito tikejimo,paprociu zmoniu,is kuriu viena nauda-plesimai,privartavimai,globalizacijai bus suduotas smugis i poddycha,negalima is zmoniu atimti viska uz eurikus.Turi buti lygiateisiu valdtybiu sajunga.Lai isstudijuoja kas ivyko is sajungos is rytines puses ir padaro kardinalias isvadas.

stasys       2020-08-7 6:03

Jaučiu ta ore plevenantį lūkesti .. tuoj tuoj ES ims griūti . Autorės str. net klykia,  iš kur Švedai paims papildomus 150 milijardu švedišku kronu ? Ekonomika susitraukė, antro ketvirčio nuopuolis siekia beveik 9 proc.  Jiems nereikia euro , jie turi krona ..nors ji aptirpusi bet vis tiek nuosava . Dar vienas požymis,  švedai kaip ir anglai pasisotino emigrantais ., ir čia jau autorė nenustygsta kėdėje ,atsirado toks Ulfas Striomas kuris nori kalbėti visos Švedijos vardu .Jis tikrai žino ko nori Švedijos piliečiai o jei dar pasiklausti tos statistikos tai tie 68 proc. apklaustu respondentu atkakliai tvirtina jog jiems Euro nereikia ..ir čia mane aplanko kita nuojauta o kaip gi gyveną ir ka šiandiena galvoja apie brexit anglai , tūlas jos pilietis .? Tomis pačiomis apklausomis remiantis .. entuziazmas išblėsęs . Brexit neišlaisvino senosios anglijos nuo ją užplūdusios socialinės naštos .Šiandiena senoji anglija priversta grumtis viena su jos problemomis . Pinigai laimės neatneš autore ir jei juos skaičiuoti kaip Tamsta siūlo ..Švedija taps ta provincija kokia ir buvo iki jei įstojant į ES. Laukiu nesulaukiu žinios o kiek gi Lietuvai prisidėjo papildomai mokėti siekiant palaikyti pietines Europos šaliu ekonomikas ...ot tada bus verksmo ir raudojimo . Lengva imti kai duoda o va pasidalinti ..oi ne ..oi ne.

ah1       2020-08-6 23:30

o gal ir pas mus reikėtų  be skalbimo miltelių ir alaus ?

Prašalietis       2020-08-6 20:27

Po Anglijos ir Švedija pamatė, kad naujai priimti pseudo valstybiniai dariniai temoka šaukti “ginam vakarus nuo Rusijos ir kai prireiks duosim rusui garo” ir už tai juos reikia šerti t.y. duoti darbo, dotuoti ir t.t. Praėjo keliolika metų ir atsilikėlių ir nevykėlių šėrimui nėra nei galo nai pabaigos. Lai šeria kol nusibos Baltijos tigrus, Lenkijos liūtą, Rumuniją, Graikijos drakoną ir t.t. Vokietija su Prancūzija…

Štai taip.       2020-08-6 19:15

ES atsisakė Dievo. Išmetė Jį iš visur. Įsileido šėtono pasiūlytas naujoves, tad jis dabar ir vadovauja, t.y. skaldo ir valdo.


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.