Dienos aktualija

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 19 d. 13:09

13     

    

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eglė Gatelytė | DELFI.lt

„Mano Europa sienų nestatys“, – tikino Švedijos premjeras, socialdemokratas Stefanas Löfvenas 2015 metų rudenį, į Europą plūstant šimtams tūkstančių Sirijos karo pabėgėlių bei geresnio gyvenimo ieškančių migrantų.

Anuomet šalis priėmė jų 163 000 (skaičiuojant vienam gyventojui – dvigubai daugiau nei Vokietija) ir didžiavosi tokia kilniaširdiška politika.

O štai šį rudenį, kai migrantų padegta supleškėjo Morijos stovykla Lesbo saloje, tas pats premjeras S. Löfvenas pažadėjo Graikijos salose susitelkusiems migrantams padėti finansiškai, tačiau atsisakė bent vieną jų priimti.

Švedija prisijungė prie kietą migracijos politiką praktikuojančių rytų europiečių, – stebėjosi Vokietijos žiniasklaida ir klausė, kas gi nutiko švedams, tiems atvirumo imigracijai pirmūnams. Juk vyriausybėje – ne dešinieji, o socialdemokratų ir žaliųjų koalicija!

Kursą keisti, kaip matyti, privertė pats gyvenimas: Švedijos miestuose aidintys migrantų gaujų susišaudymai bei sprogdinimai. Šalies policijos vadovo pavaduotojas Matsas Löfvingas, kalbėdamas per šalies televiziją, netgi prabilo apie „grėsmę sistemai“. Visa tai neišvengiamai keičia diskursą šalyje, spalio 1 d. rašė kairės pakraipos vokiečių dienraštis „Frankfurter Rundschau“.

Panašus sprogdinimų skaičius – tik Afganistane

Vien šiais metais Švedijoje per migrantų gaujų susišaudymus žuvo 27 žmogus, beveik visi – nusikalstamų gaujų nariai. Tačiau šalį vis sukrečia ir tragiškos nekaltų žmonių mirtys. Štai, rugpjūčio pradžioje žuvo dvylikametė mergaitė, atsitiktinai patekusi į gaujų susišaudymą piečiau Stokholmo esančioje Botkirkos vietovėje.

O pernai, taip pat rugpjūtį, Malmės mieste du kaukėti vyrai viduryje gatvės nušovė 31-erių moterį su dviejų mėnesių kūdikiu ant rankų, – kaip anuomet rašė švedų bulvarinis laikraštis „Aftonbladet“, už tai, kad ji, būdama ligoninės gydytoja, vienoje nužudymo byloje davusi parodymus, kaltinančius gaujos narį.

Jau keleri metai, kai gaujos, norėdamos įbauginti ar šantažuoti, imasi sprogdinimų. Nepraeina nė savaitė, kad kur nors Švedijos miestuose nebūtų sprogusi bomba, – praėjusių metų rudenį skundėsi nacionalinės policijos vadovas Andersas Thornbergas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasiui       2020-10-22 10:26

butu gerai, jeigu tu nusikalstamumo problemu nesiimtu spresti ES, nes jeigu imsis, bus blogiau nei dabar. tegu salys pacios galvoja, nes situacija jose yra skirtinga

T0mas J.       2020-10-20 12:55

Mes dar nė nebuvome į ES įstoję, o pasaulis jau žinojo: 90% sunkių nusikaltimų Stokholme padaro būtent imigrantai. Jau tada buvo aišku, bet švedai labai lėto mastymo, jiems tik dabar dašuto.. Užuojauta. Laikas baigti eksperimentą “Švedija - visų”?

Ehrmantraut       2020-10-20 9:56

ar tik ne šaukštai po pietų jei Švedija jau 2015 metais turėjo 55-ias valstybės nekontroliuojamas zonas, kur net greitoji pagalba be ginkluotos apsaugos nevažiuoja, apie siuntų išvežiotojus net nekalbu. plius kaip jie žada kovot su etniniu nusikalstamumu -  mažindami imigraciją iš trečių šalių? jau dabar privežta tiek, kad užteks 200 metų į priekį, jei dar ta Švedija bus. dar plius kas tvarkys šitą jovalą, jei darželiuose ir mokyklose laužoma berniukų psichika, kovojama su taip vadinamu “toksiniu vyriškumu” (suknelės, atiminėjami berniukiški žaislai, diegiamas kaltės jausmas), kad atseit berniukai augtų ne tokie agresyvūs. taigi žuvėdai kol kas dar važiuoja ant tėvų ir senelių pastatytos ant bėgių ekonomikas ir technologinio išprusimo, bet šitas “Benjamino Kordušo balius” kažkada vistiek baigsis.

stasys       2020-10-20 7:39

Taip turėjo nutikti . Valstybė ne guminė negali jos ribose sutalpinti tiek skirtingu tautybių pabėgėlių kuriu didžioji dauguma net nežino tos šalies papročiu ir įpatumų . Teks švedams kuriam laikui atidėti savo nuosaiku charakterio būdą ir imtis tu problemu gal netgi paprašius pagalbos iš Europos . Su tokiomis problemomis susiduria didžioji dauguma vakaru europos šalių kuriu politika imigracijos atžvilgiu buvo labiau tolerantiška nei buvo galima leisti . Ta problema turi spręsti ES visu jos mastu ir tik taip galima suvaldyti auganti nusikalstamumą .Spėju greitai išgirsime apie tokias iniciatyvas ir jos bus žiaurios , tokios pat netoleruotinos kaip tas atsainus požiūris į įmigracija iš musulmonišku šalių .

žodžio laisvei       2020-10-20 1:14

dėl klaikių logikos ir dėstymo klaidų jūsų komentaro paskutinis sakinys - visiškas marazmas. Gal norėtumėte parašyti normaliai, ką norėjote? Lietuviai pasiruošę išpjaut ko ne visus lietuvius?... Net girtas nesugalvotum.

Dzeikas       2020-10-19 20:02

Zingsnis teisinga linkme , bet nepakankamas.
Imigrantams (nesvarbu po kokiu padazu atvykusiems) ir net naturalizuotiems pilieciams turetu buti taikoma JAV praktika: 1 (vienas) smurtinis nusikaltimas , 15 minuciu po teisejo sprendimo i lektuva skrendanti nusikaltusio imigranto kilmes kryptimi. Jeigu seimos nariai ne pilieciai - kartu su jais. Jeigu seimos nariai naturalizuoti pilieciai - jie praranda pilietybe. Jeigu nusikalsta naturalizuotas pilietis, jis praranda pilietybe ir sedi. Isejes gyvena “ant garbes zodzio” - pagaunamas vairuojant neblaivus - deportacija.
Rusu banditus besislapstnacius JAV veikia nuostabiai. Dirba , sedi ausis suglaude. Gal ir netmpa “balti ir pukuoti”, bet kaip sunys su isluptais dantimis - kast nebegali. Manau paveiks ir “pabegelius - atbegelius”.

Tvankstas       2020-10-19 18:51

Būna vien gerų žinių iš Švedijos. Kai 1991 m. sakiau švedams, kad turėsite rimtų bėdų su musulmonais, jie mane fašistu, nacistu, rasistu,..., vadino.

ah1       2020-10-19 17:29

nuo senos laikų siena kaip žaltys tai bešliaužęs žemės paviršium, tai panerdamas į vandenį apraizgęs žemę, o gynybinės angos nukreiptos į pietus ne šiaip sau?  Kas tas Biblijinis žaltys žinantis tiesą apie dievo melus žmonėms ir demaskavęs dievo melą ir melagio dievo nubaustas šliaužioti žeme, plaukti vandeniu ir nardyti po vandeniu jei ne viso labo siena ” žalčio” alegorijoje? Nuo kokios velniavos buvo statomos sienos “valai”/volai, Derbentas, Kinų siena, Korėjos siena na ir nepamirštant Trampo sienos?

O kada       2020-10-19 17:13

ES pradės keisti kursą?
Kada demokratinėje ES bus renkamas prezidentas?
O kada normalūs žmonės jausis normaliai?
O kada…

Ieškokite...       2020-10-19 16:51

Prancūzai sako: “šerše le fem” - ieškokite moters…
Panašu kad visur, kur tik bardakas - ieškokite socialistų, komunistų žodžiu kairiųjų...
Ar kairieji “paskutinė instancija”?
Kai kas dėl pasaulinio komunizmo kilimo kaltina pasaulinę žydiją ir jų vietininkus.
Kai kas pirštu duria į reptiloidus.
Man, kaip vyrui mylinčiam moteris, kuom tikėti???

Klausimas       2020-10-19 16:14

Kur dingo taikos palaikymo pajėgos - žydrieji šalmai ?

Žodžio lasivė...       2020-10-19 15:41

Ar neateis tokia diena,kai Švedijoje neliks vietos patiems švedams.Lietuva jau daugelį šimtmečių pamokyta dėl atėjūnų kenkimo patiems lietuviams,kai lietuvius tremdavo iš Lietuvos mirti iš bado ir šalčio,o lietuvių namus ir žemes užimdavo klajokliai.Sugrįžę gi lietuviai turėjo savo gimtas bakūžes išsipirkti iš neprašytų
svečių.Reikia turėti vilties,kad lietuviai nebus svetingi pasaulio klajokliams ir neprašytiems sveteliams su ginklu rankose ir pasiruošę išpjauti ko ne visus lietuvius.

kis       2020-10-19 15:02

kaltinti musliku gal ir nereikia,nes as matau lietuvi,kuris atsidarius sienas puole i europa,ne del to ,kad vyko karas Lietuvoje?paprasciausiai bego siuksles,kurios slepesi nuo kalejimu,vagis ir banditeliai.Kaltinsim valstiecius?Tai veidrodinis paveiksliukas,kuri pamatai tai kas su zenklu(-).Karo pabegeliams - taip,.dykaduonoiams -ne ,stai ir problemu sprendimas,tokius su - lauk,atgal is kur atbeges.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.