Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Susivieniję Lietuvos medicinos ir teisės specialistai: taikomos pandemijos valdymo priemonės gali atnešti didesnę žalą nei naudą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 30 d. 20:40

37     

    

Susivieniję Lietuvos medicinos ir teisės specialistai: taikomos pandemijos valdymo priemonės gali atnešti didesnę žalą nei naudą

Medicinos, teisės ir kitų sričių specialistai vienijasi, kad padėtų šaliai suvaldyti neigiamas Covid-19 pasekmes. Susibūrusi profesionalų komanda įkūrė Sveikatos teisės institutą (STI), kurio misija – padėti Lietuvos valstybei rasti geriausius Covid-19 valdymo būdus.

„Šiandieninė situacija Lietuvoje kelia susirūpinimą ne tik dėl visą pasaulį apėmusios Covid‑19 ir jos sukeliamų padarinių, tačiau ir dėl priemonių, kurių imamasi šios ligos plitimui valdyti. Matome, kad tam tikros Lietuvoje taikomos priemonės ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei gali atnešti didesnę žalą nei naudą.

Jaučiame pareigą padėti suvaldyti neigiamas Covid-19 pasekmes savo šaliai. Mums rūpi, kad apie Covid‑19 valdymo priemones būtų atvirai diskutuojama iš teisės, medicinos, mokslo perspektyvos“, – Spaudos konferencijoje teigė advokatas dr. Justas Sakavičius.

Mokslininkai, gydytojai, teisininkai ir žinomi visuomenės, meno, kultūros, švietimo atstovai, norintys prisidėti prie Covid-19 krizės suvaldymo, konferencijoje išsakė abejones dėl dabartinių pandemijos valdymo priemonių mokslinio bei teisinio pagrįstumo ir kvietė ieškoti būdų, kaip galėtų būti sumažintos neigiamos Covid-19 pasekmės.

Spaudos konferencijoje dalyvavo STI direktorius doc. dr. farmakologas Rimas Jankūnas, tarybos narys advokatas dr. Justas Sakavičius, tarybos narė onkologė-chemoterapeutė doc. dr. Rasa Jančiauskienė, kardiologė Loreta Strom, prof. dr. ginekologė-akušerė Dalia Regina Railaitė, imunologas dr. Gintaras Zaleskis, krizių valdymo specialistas Darius Radkevičius ir teisininkas doc. dr. Vaidotas Vaičaitis. Tai – tik maža dalis organizacijai priklausančių mokslininkų ir praktikų.

Medicinos, teisės, kultūros, švietimo, sporto atstovai pasirašė deklaraciją dėl pandemijos valdymo

Konferencijos metu buvo pristatyta deklaracija, kurioje išdėstytos pagrindinės pandemijos valdymo problemos, specialistus vienijančios nuostatos ir siūlymai. Ją pasirašė mokslininkai, gydytojai, teisininkai ir žinomi visuomenės, meno, kultūros, švietimo, sporto atstovai. Lietuvos gyventojai taip pat kviečiami pasirašyti deklaraciją puslapyje sti.lt.

Deklaracijoje siūloma:

1. Atsisakyti ekstremalios situacijos ar karantino teisinio režimo taikymo, tam nesant teisinio ir faktinio pagrindo.

2. Gerbti žmogaus teises bei laisves ir atsisakyti suvaržymų, kurie nėra būtini.

3. Atsisakyti paskiepytų ir nepaskiepytų asmenų supriešinimo politikos; panaikinti „galimybių pasą“, diskriminuojantį ir segreguojantį tiek asmenis, tiek verslo subjektus.

4. Užtikrinti, kad vakcinos taptų visiems prieinamos, tačiau niekam nebūtų privalomos; kad asmenys būtų skiepijami gydytojui individualiai įvertinus skiepų naudą ir riziką, gavus laisvą ir informuotą sutikimą bei nekeliant sąlygų, susijusių su darbu, sveikatos priežiūros ar bet kokių kitų paslaugų prieinamumu.

5. Sukurti ir įgyvendinti vakcinomis sveikatai padarytos žalos atlyginimo mechanizmą.

6. Užtikrinti nepertraukiamą kontaktinį ugdymą ir mokymąsi visose švietimo ir ugdymo įstaigose, kol nėra realių indikacijų laikinai ligos židinių izoliacijai.

7. Užtikrinti visų pacientų teisę į kokybišką sveikatos priežiūrą, jos prieinamumą bei tinkamą sveikatos sistemos funkcionavimą.

8. Garantuoti sprendimų priėmimo skaidrumą ekspertų tarybose, viešą ir laisvą mokslinę diskusiją bei visuomenės dalyvavimą politinių sprendimų priėmime.

Deklaraciją pasirašę asmenys kviečia kartu viešuose debatuose ir laisvoje mokslinėje diskusijoje ieškoti proporcingų, teisėtų ir veiksmingų kovos su Covid-19 priemonių.

Vakcinų nauda akivaizdi, tačiau negalima net ir labai kilnaus tikslo siekti tokiomis priemonėmis kaip „galimybių pasas“

Vienas labiausiai diskutuotų klausimų – tai pandemijos valdymo kokybė. Anot STI tarybos nario advokato J. Sakavičiaus, pandemijos valdymas nėra pakankamai objektyvus, o taikomos valdymo priemonės nėra proporcingos.

„Prisidengiant išvestinėmis, Konstitucijoje tiesiogiai nenumatytomis teisėmis, pvz. „teise nebūti užkrėstam“, yra kuriama vienos visuomenės grupės pranašumo prieš kitą iliuzija ir tuo pačiu akivaizdi asmenų segregacija bei diskriminacija.

Medicinos srities specialistai neginčijamai sutaria, kad Covid-19 liga sirgti ir virusą platinti gali tiek paskiepyti asmenys, tiek ir nepaskiepyti. Taigi turime klasikinį diskriminacijos pavyzdį, kai tokioje pačioje ar panašioje situacijoje esantys asmenys, naudojasi iš esmės skirtingomis teisėmis ir laisvėmis.

Matome, kad kovos su koronavirusu strategija virto pastangomis bet kokia kaina, neatsižvelgiant į medicininius, ekonominius, socialinius ir teisinius argumentus, priversti pasiskiepyti kuo daugiau asmenų,“ –  tvirtino advokatas dr. J. Sakavičius.

Viena geriausių pasaulyje pandemijos valdyme – Norvegija

Kardiologė Loreta Skrebelytė-Strom pateikė pandemijos valdymo Norvegijoje pavyzdį, kai šalies vyriausybė nuo pat pandemijos pradžios akcentavo, kad šį virusą šalies visuomenė gali suvaldyti tik bendromis vyriausybės, mokslo institucijų bei visų piliečių pastangomis ir tarpusavio pasitikėjimu.

„Norvegai tai vadina „dugnad“, kurio lietuviškas atitikmuo būtų „visuotinė talka“, kas, kaip žinia, yra visų pirma paremta bendromis pastangomis bei pasitikėjimu. Ši žinutė buvo ir tebėra ne tik pandemijos valdymo politikos, bet ir komunikacijos esmė. Komunikuojant nepamirštama esminio fakto: problemų sprendimo siūlymai daromi remiantis atvirais duomenimis – tiek teigiamais, tiek neigiamais, vertinant ne tik patį virusą bei jo sukeltą ligą, bet ir viruso plitimo ribojimo priemones – karantiną, kaukių prievolę, vakcinas ir visus kitus mums visiems žinomus pandemijos valdymo metodus“, – teigė kardiologė L. Skrebelytė-Strom.

Kadangi virusas yra naujas – žinios apie jį nėra galutinės, bet nuolat kinta, todėl visapusiškam įvairių duomenų kaupimui bei vertinimui yra skiriamas ypač didelis dėmesys. Tai pastaruoju metu atsispindi įtariamų vakcinų nepageidaujamų reakcijų (šalutinio poveikio) registracijos sistemoje, kuri yra viešai prieinama, ir kuria paprastai gali naudotis tiek patys žmonės, tiek jų šeimos gydytojai. Tai padeda daugiau sužinoti apie vakcinų nepageidaujamas reakcijas, būti saugesniems ir labiau pasitikėti vakcinomis. Sunkiems nepageidaujamų reakcijų  padariniams kompensuoti Norvegijoje sukurta žalos atlyginimo sistema.

„Žinoma, abipusis valdžios ir žmonių pasitikėjimas neateina per vieną naktį ar dvi. Tai yra ilgalaikio įdirbio ir kultūros rezultatas.  Vis tik, manau, būtent jis yra viena iš esminių priežasčių, padėjusių Norvegijai pasiekti vienų geriausių pasaulyje pandemijos suvaldymo rezultatų – šalyje su Covid-19 susijęs mirtingumas yra vienas mažiausių pasaulyje, o pandemijos valdymo pasekmės, ypač vaikams ir jaunimui, taip pat yra vienos mažiausių. Pradinėse mokyklose (iki 6 klasės imtinai) visus praeitus metus iš esmės vyko 100% kontaktinis mokymas. Kitas svarbus aspektas – vyriausybė, netaikydama tiesioginės ir netiesioginės prievartos, pasiekė iki 95% vakcinacijos lygį tarp didžiausios rizikos grupėse esančių gyventojų. Tai suteikia galimybę neperkrauti ligoninių ir suteikti reikiamą medicinos pagalbą visiems jos prireikusiems piliečiams“, – pasakojo kardiologė L. Skrebelytė-Strom.

Krizių valdymo ekspertas Darius Radkevičius taip pat pasidalijo savo įžvalgomis, kad dabartinisteisių ribojimas, paremtas nepagrįstomis prielaidomis, yra gana neatsakingas. Anot jo, ekspertų taryba dirba laisvalaikiu ir nemokamai, joje trūksta teisininkų, rizikos analitikų, ekonomistų, net tam tikrų sričių medikų.

„Sveikatos apsauga labai priklauso nuo vadybos kokybės, o šiandien mes negirdėjome apie palyginamąsias analizes, kaip sekasi gydymo įstaigoms susidoroti su iššūkiais, kam geriau, kam blogiau, kokios to priežastys ir kaip perduoti gerąją praktiką iš sėkmingų mažiau sėkmingiems“, – pastebėjo D. Radkevičius.

Svarbu įvertinti galimas ilgalaikes pasekmes

Kitas svarbus aspektas – galimos neigiamos dabartinių priemonių pasekmės. Dr. J. Sakavičius svarstė, kad Lietuvoje taikomos priemonės ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei gali atnešti didesnę žalą nei naudą.

Ginekologė – akušerė prof. dr. Dalia Regina Railaitė konferencijoje taip pat išsakė savo įžvalgas dėl galimos pandemijos valdymo priemonių žalos.

„Mes turime kalbėti apie aukas žymiai platesne prasme, nei girdime visą pandemijos laikotarpį. Yra kelios grupės aukų, vienos jų – akivaizdžios, Covid-19 ligos aukos. Kitos bus matomos tik praėjus tam tikram laikui. Pastarosios aukos yra taip pat labai svarbios, nes jos nulems, kokioje visuomenėje mes gyvensime“, – tikino profesorė.

Kardiologė L. Skrebelytė-Strom atkreipė dėmesį į pandemijos valdymo priemonių riziką, susijusią su širdies ir kraujagyslių ligomis, labiausiai paplitusia ligų grupe Lietuvoje.

Vakcinos padeda sumažinti sergamumą Covid-19. Sunkios ligos atvejų skaičiaus sumažėjimas labai priklauso nuo amžiaus ir įvairių rizikos faktorių. Duomenys nuolatos kinta, todėl vertinant rizikas bei valdymo priemonių naudą turėtų būti į tai atsižvelgiama bei įvertinamas problemos kompleksiškumas“, – tikino L. Skrebelytė-Strom.

Gydytoja onkologė-chemoterapeutė doc. dr. R. Jančiauskienė pažymėjo, kad kiekvienas vaistinis preparatas, kol nėra pasibaigę jo klinikiniai tyrimai, vadinamas tiriamuoju preparatu. Tik 14 proc.  visų pradėtų  vaistų tyrimų apsivainikuoja sėkme ir yra registruojami. Skiepų tyrimai yra sėkmingesni, bet tik 33 proc. tirtų vakcinų registruojamos kaip pakankamai veiksmingos ir saugios. Tai reiškia, jog po pilnai atliktų tyrimų paaiškėja, jog 67 proc. vakcinų nėra veiksmingos ir/arba nėra saugios. Skiepai yra prevencinė priemonė, taikoma ne sergantiems, bet sveikiems žmonėms, todėl turime būti ypatingai tikri tuo, ką darom. Daugiausiai mirčių Vakarų šalių visuomenėse įvyksta dėl lėtinių neinfekcinių ligų. Todėl labai svarbu įvertinti skiepų ilgalaikes pasekmes – įtaką neuroedegeneracinėms, autoimuninėms būklėms, vėžio rizikai. Informacinės RNR technologija yra nauja, dar labai nedaug apie ją žinome.

„Dėl besikeičiančių mokslo įrodymų aš, kaip gydytoja, pripažįstu, kad kiekvienas žmogus turi teisę dėl bet kurios medicininės intervencijos nuspręsti pats. Mano pareiga informuoti apie šios intervencijos potencialią naudą, rizikas, galimas alternatyvas. Taip elgtis mus įpareigoja ir žmoniškumas, ir įstatymai – pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas, o taip pat 2002 m. Lietuvoje ratifikuota Ovjedo biomedicinos srities konvencija“, – sakė doc. dr. R. Jančiauskienė. 

Skiepijant svarbu įvertinti naudos ir žalos santykį

Farmakologas doc. dr. Rimas Jankūnas teigė, kad masinės vakcinacijos entuziastai, neigiantys vakcinų keliamą riziką, yra taip pat nutolę nuo mokslo kaip ir vakcinų naudą neigiantys antivakseriai.

„Tai pirmas atvejis žmonijos istorijoje, kai taip plačiai vartojami vaistai, kurių klinikiniai tyrimai nebaigti. Neabejotinai rizikos grupės žmonėms vakcinos yra reikalingos, tačiau masinės vakcinacijos nuo Covid-19 nauda moksliškai neįrodyta, o jos pavojai atskiriems žmonėms ir visuomenės grupėms nėra iki galo ištirti ir įvertinti. Covid-19 pavojingumas skiriasi daugiau kaip 1000 kartų priklausomai nuo amžiaus ir rizikos faktorių. Antai klinikiniai tyrimai neparodė, ar Covid-19 vakcinos apsaugo vaikus nuo sunkios ligos arba mirties. Tad ar moralu versti skiepytis jaunimą turtingose šalyse, kai neturtingose vakcinų negali gauti rizikos grupių žmonės, kuriems vakcinos galėtų išgelbėti gyvybę?“ – diskusinį klausimą kėlė dr. R. Jankūnas.

„Nors vakcinos sumažino sunkios ligos ir hospitalizacijos riziką, masinės vakcinacijos įtaka užsikrėtimų skaičiui buvo trumpalaikė. Paskiepyti žmonės taip pat serga Covid-19 ir platina viruso atmainas. Nėra iki galo žinoma, kiek jos yra atsparios vakcinoms. Tokiomis sąlygomis kaukės ir galimybių pasai gali suteikti apgaulingą saugumo pojūtį ir dėl to dar labiau pabloginti situaciją“, – sakė STI direktorius.

Kviečia į tarptautinę mokslinę konferenciją

Sveikatos teisės institutas rugsėjo 9–10 d. organizuoja pirmą tarptautinę mokslinę konferenciją „Demokratija karantine ir susikalbėjimo galimybės“. Konferencijoje dalyvaus garsūs Lietuvos ir užsienio medicinos ir teisės ekspertai.

Į konferenciją kviečiami ir Vyriausybės ekspertai, Sveikatos apsaugos ministras ir kiti pandemijos valdymo specialistai. Konferencijoje bus ieškoma geriausių sprendimų, aptartos geriausios sveikatos įstaigų valdymo praktikos ir pateikti siūlymai dėl kovos su Covid-19 priemonių, kurios labiausiai skaldo visuomenę.

Pateikiame visą spaudos konferencijos vaizdo įrašą.

Sveikatos teisės instituto informacija

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

KiTaipTV       2021-08-31 22:22

SPECIALI TIESIOGINĖ SĄMOKSLO TEORIJOS LAIDA
https://www.youtube.com/watch?v=KroBsWhd7dE&t=7s

kaip išsigelbėti nuo totalinio vergų genocido?       2021-08-31 21:52

Yra tik du keliai-nedelsiant bėgti į Baltarusiją arba greitai susiveikti “čipuoto vergo pasą“ juodojoje rinkoje…

elfe >        2021-08-31 21:23

manau vertas diskusiju ir VSD Grėsmių Nacionaliniam Saugumui Vertinimas…
ypac lyginant ji su D.Puro NVO tekstu.

https://www.vsd.lt/wp-content/uploads/2021/03/2021-LT-el_.pdf

elfe > Cha        2021-08-31 21:00

teisingai kalbat.
kai kas vis dar painiojasi…
Seimu sajudis kol kas inicijavo tik"Seimu marsa”. Antras jo renginys bus rugsejo 10.
Rugpiucio 10 Protesto mitingas pries Segregacija, i kuri buvo kvieciami visi, buvo rengtas Astros Astrauskaites iniciatyva… Jis pasibaige 5 val.. o veliau jau radikalai su provokatoriais sukele riauses…
Dabar publika jau turetu nebepainioti SEIMU MARSO us SEIMU SAJUDZIU, nes “SEIMU MARSO pavadinima susiprivatizavo toks Maximalietis, priklausantis V.Lekstucio radikalu susivienijimui, kuri remia, anot VSD Rusijos PravFond (https://pravfond.ru) : judėjimo „Būkime vieningi“, Rusijos tėvynainių fondo finansuojamo „Nepriklausomo žmogaus teisių centro“, „tautinių socialistų“ judėjimo atstovai ir kiti ..

Tarp V.Lekstucio radikalu ir Antifa vado Pabaltijui Boris Shpygel pazas A.Paleckis, kadais su “Frontu” svaides akmenis i Parlamento langus. 
O stai siame, galimai D.Puro straipsnyje “Zmogaus teisiu stebejimo instituto vardu, kalbant apie Kremliaus draugus Europoje,
bandoma nutyleti, kad ANTIFA remia ne tik Kremlius, bet ir Soros.
https://hrmi.lt/wp-content/uploads/2016/07/ZTSI_Rusijos-vertybiniai-sajungininkai-Europoje-1.pdf

stasys       2021-08-31 20:28

Cha ..jus čia aiškiai nusikvaksėjote cit. ‘aš jums sakau, kad ši revoliucija, t.y. Šeimų Maršas, gal vienintelė tokia pasaulyje, kurią darė su Dievo pagalba.’ Po tokiu žodžiu prašome įrodymus dėti ant stalo ir ne bet kokius,.. mol bobutė sakė nes savo akimis matė .  Žmogus laisvas bet kuo tikėti bet jei viešinate mintį dėstykite aiškiai ir logiškai ..ir su argumentais .
p.s. ‘garliaviniai’ savo laiku ir dievu dangstėsi ..

Health Ranger Report (Brighteon)       2021-08-31 20:21

Dabar mes žinome, kad FDA (JAV Vaistų ir Maisto tarnyba) „patvirtino“ „Pfizer Covid“ skiepus yra melas. Pirmadienį  FDA iš tikrųjų pratęsė „Pfizer“ skiepų [sąlyginį ?] registravimą , tuo pačiu suteikdama patvirtinimą kitiems skiepams „Comirnaty“, kurių rinkoje nėra ir jie net nėra gaminami.
https://www.brighteon.com/30271ddf-2931-4142-b5c1-012c775ed8cb

Cha>>>*** 13:31       2021-08-31 18:21

O aš jums sakau, kad ši revoliucija, t.y. Šeimų Maršas, gal vienintelė tokia pasaulyje, kurią darė su Dievo pagalba. Ši revoliucija susirinko neardyti ko nors, bet iš viso to blogo padaryti gėrį. Ir tikslas buvo pakelti Lietuvą iš sąstingio, iš letargo miego. Ir pavyko. Atrodo, tiek pastangų įdėtą viską sugriauti, o čia… viskas darėsi atvirkščiai, bet koks dergimas virto galingu “sujudinimu”.  Nepavyko velniui sutrukdyti.
Dabar vyksta antrasis etapas, tai pažadinti inteligentiją. Ir ji, kaip nekeista randasi. Net keista, kad mes turime tikrų inteligentų, ne kažkokių tai lūzerių, bet išsilavinusių, išmintingų, ryžtingų, tikrų Lietuvos piliečių, kurie mato blogybes ir žino, kaip jas įveikti.
Ar pamenate praėjusius rinkimus į prezidentus? Ar turėjome pasirinkimą? Rinkome iš dviejų blogybių mažiau blogą. Ar turėjome pasirinkimą į Seimą? Tas pats ir galvojome, kad geriausieji išvažiavo svetur.
Manau, kad po kai kurio laiko, jei nedarysime neparuošto valdžios perversmo, tai ateinančiais rinkimais, turėsime valdžią pagal Dievo norą.

Al.       2021-08-31 15:21

„Visgi galvoju, kad ambicija turėtų būti dar didesnė – kadangi mokslininkų nuomone, pasiskiepijimo lygis turi sudaryti ne mažiau 90 procentų“

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/nauseda-uz-privaloma-skiepijima-kai-kurioms-profesijoms.d?id=88064547#cxrecs_s

Čia Prezidentas turbūt turi galvoj Geico gaujos planą sunaikyti bent 90 % +em4s gyventojų.

Taigi, valdžia jokių nuomonių priimt neketina. Nei specialistų, nei ,,žmonių iš gatvės”. Nes ji turi savo ,,mokslininkus”. Ar gal tiksliau ,,mokslininkai” (Geicas, Faučis, Batwoman ir ,žinoma, vadas Xi)turi valdžią.

PACE       2021-08-31 14:17

Europos tarybos parlamentinė asamblėja (Parliamentary Assembly of the Council of Europe - PACE) yra Europos Tarybos svarstantis organas ir varomoji jėga, į kurią parlamentarus skiria 47 Asamblėjos valstybių narių nacionaliniai parlamentai. Asamblėja pasirenka savo darbotvarkę ir diskutuoja apie dabartines socialines problemas ir tarptautinės politikos aspektus. Ir ši Asamblėja šiais metais priėmė rezoliuciją dėl kovido - 2361 (2021)Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations / Kovido-19 skiepai: doroviniai, teisiniai ir praktiniai aspektai:
,,7.3.1 užtikrinti, kad piliečiai būtų informuoti, kad skiepai nėra privalomi ir kad niekas nenorėtų daryti politinio, socialinio ar kitokio spaudimo skiepytis, jei to nenori;”
,,7.3.2 užtikrinti, kad niekas nebūtų diskriminuojamas dėl to, kad nebuvo skiepytas dėl galimo pavojaus sveikatai arba nenoro skiepytis;”
https://pace.coe.int/en/files/29004/html

> ***       2021-08-31 13:35

Dar prie to pačio ir STI.
Nieko radikalaus, nieko esminio, vėl pilstymas iš tuščio į kiaurą...

stasys       2021-08-31 13:33

Labai skubama su vertinimais . Žiu pakišo saldainį po nosimi ir jau žvygauja ,kelia ovacijas . Prisiminkite Šeimu Sajudžio daromas klaidas ir kiek nedaug truko jog ta visuomenės itiacyvą būtu tapusi coloborantine su Lietuvos išdavikais ? Ne, ne staselis , verčiasi ant kito šono , ..nuogas optimizmas dar toks dialogas visuomenėje . Tai kad žmonės buriasi į taikias NVO viskam pritariu , tai ne tos juraičiu , paleckiu , zigmu popierinės lėlės skirtos vaipytis demokratijos vardu .

***       2021-08-31 13:31

Visgi, kokie jūs atsilikę...
Buvo visokių revoliucijų, bet maršistai, pirmą kartą žmonijos istorijoje perspjaus visus ankstesnius korifėjus, ir įvykdys „Šypsenų revoliuciją“!
Tegyvuoja „Šypsenų sąjūdis“!!!
Kitus metus Seimas paskelbs „Didžiosios šypsenos metais“.
Valio tovariščiai!!!

Kam       2021-08-31 13:17

nepatiko “Diedo” komentars, butu neblogai isijungti logini mastyma.Kokie rezultatai ir kas pasiekta per dvi seimu marso akcijas.Kas galetu ivardinti?Negi nesimato, kad tokiais budais tik nukanalizuojamos zmoniu emocijos.Demonstracijomis ir maistais nieko nebus pasiekta.Bus vel pasinaudota zmoniu siekiu isreiksti savo nepasitenkinimus, surengus dar vienas riauses ir visus dalyvavuisius apskelbus marginalais, kriminalais ir degradais.

Neįtikėtina       2021-08-31 12:28

Pietų Amerikoje, pagal naujausius pranešimus, jau siaučia nauja Covido atmaina lambda, todėl netrukus ši naujoji atmaina bus ir Europoje. Nejaugi šios eksperimentinės vakcinos, sukurtos maždaug per 6 mėnesius, bus veiksmingos prieš visas Covido atmainas, kai patikimai ir veiksmingai vakcinai sukurti reikia mažiausiai nuo 3 iki 4 metų? Neįtikėtina!

-> Logiškas klausimas 2021-08-31 10:02       2021-08-31 10:47

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad visi niekinantys nenorinčius vakcinuotis, kaip taisyklė, karštai pritaria valdžios įvedamoms drakoniškoms priemonėms prieš pastaruosius.

politiku nesamones       2021-08-31 10:45

Anglijos lietuviai vakcinavesi Astra-zeneka, pagaminta Indijoj atvyke i Lietuva turi izoliuotis dviem savaitem, o grize i Angija vel dviem savaitem. Panasiai vykstantis i 2-3-ju dienu komandiruote Lietuvon anglas turi izoliuotis dviem savaitem, o grizes ve dviem… Ir tai del to, kad Vaistu asociacija pripazino tik Europoj esanciu gamyklu Astra zeneka, nors tai ta pati vakcina.. O Boris Jonson skiepijo urmu visus ne neitardamas, kad taip bus… 15 ES valstybiu pripazista visas Astra-zeneka, kitos, kaip ir Lietuva, nepripazista.. .
Cia politika ar Big Pharm konkurencija ?..

elfe > ah.ą       2021-08-31 10:32

labai raikalinga informacija. Dekui..
gal nusiust Simonytei su Dulkiu?.. Gal nei jie, nei ju patarejai neskaito Parlamentines Ansamblejos ir Europos Tarybos nutarimu?..

>Logiškas klausimas 2021-08-31 10:02        2021-08-31 10:08

Logiškas atsakymas (depopuliatoriškai geitsiškas).
Reikia suvaksuoti 90 procentų tam, kad visi imtų mirti maždaug tuo pačiu metu. Tada vieniems kitus laidojant neliks nei noro, nei laiko, nei jėgų pelnytam kerštui.

man po šito klausimų nebeliko       2021-08-31 10:04

Prezidento Trampo gydytojas maldauja Izraelio rabinų - stabdykite žudynes
https://ok.ru/video/3767851223635
———————————-
Ką ten vienas iš ekspertų vaptelėjo apie antivakserius, lai savo bobai
namie aiškina, bet ne viešai žmonėms, į kurių auditoriją ir palaikymą apeliuoja. Justas kalba apie neteisėtą nusikalstamą segregaciją, o šalia sėdintis jankūnas ima vapėt apie skiepų naudą ir antivakserius….. Šūdina pradžia, drauge jankūnai. Su tais “antivakseriais” paduodi signalą Lietuvos išdavikams “aš savas”???
Ponios medikės ir kitos - šaunuolės. Suprantu, kad kol kas dar bijote kalbėti tiesiai šviesiai, kaip kalba daugelis pasaulio įžymių daktarų ir Nobelio laureatų, na ir kaip tas drąsus žydas daktaras nuorodoje video rabinų sinodui.
Spręsime apie jūsų STI pagal darbus. Vien šnekalais tautos nebeįtikinsit.

Logiškas klausimas       2021-08-31 10:02

„3. Atsisakyti paskiepytų ir nepaskiepytų asmenų supriešinimo politikos; panaikinti „galimybių pasą“, diskriminuojantį ir segreguojantį tiek asmenis, tiek verslo subjektus.”
Aišku, kad vyksta visuomenės visuomenės susipriešinimas, tačiau taip pat reikėtų pasistengti įžvelgti to susipriešinimo šaknis. Jeigu naudojami skiepai nuo Covid tikrai yra veiksmingi, tai, tokiu atveju, neišvengiamai kyla klausimas, koks reikalas pasiskiepijusiems “putotis” prieš nenorinčius skiepintis: juk jie (pasiskiepijusieji) tiki skiepų veiksmingumu ir jaučiasi saugūs ir, kad nesusirgs Covidu, todėl jiems nėra jokio reikalo smerkti nesiskiepijančius, juo labiau, kad virusą perneša lygiai taip pat(!) kaip pasiskiepiję, taip ir nepasiskiepiję. Taigi, kame šaknys to besaikio nebesiskiepijančių asmenų smerkimo?

Ponas Mikrofonas       2021-08-31 8:57

- Jeigu tiesa, įrašas buvo daromas Delfyje. Ar dėl gudravimo pasiviešinti, ar dėl naivumo (kvailumo)?
- Ar pastebėjote, ar atkreipėte dėmesį į tą ranką kuri manipuliuoja mikrofonu… Silpnas garsas - geras garsas - garsas su aido efektu… Ir sakysite kad tai ne specialiai. SSSS/4S (Specialūs specialistai specialiai supiso).

Žodis ,,karantinas"       2021-08-31 7:52

yra kilęs iš itališko žodžio ,,quaranta” [kvaranta], kuris reiškia ,,keturiasdešimt”. Iki šiol visi karantinai ir būdavo skelbiami būtent keturiasdešimčiai dienų. Per tiek dienų epidemija suvaldoma. Jei ,,karantinas” trunka metų metus, vadinasi, tai jau nebe karantinas, o kažkas kito, visiškai neteisėto ir labai nešvaraus. Kiek prisimenu, anksčiau visi karantinai būdavo skelbiami ligoninėse. Per karantiną nebūdavo galima lankyti ligonių, o siuntinukus reikėdavo perduoti per medicinos darbuotojus. Tačiau jokie karantinai negaliodavo sveikiems ir laisvėje gyvenantiems žmonėms. Išskyrus, žinoma, kasmetinę tariamą ,,snukio ir nagų ligą” rugsėjo pradžioje. Tada milicija uždarydavo visus kelius į Šiluvą. Lygiai kaip šią žiemą buvo uždaryti keliai tarp savivaldybių. Nieko naujo po saule. Tamsa už savo išlikimą kovoja visomis išgalėmis. Bet ten, kur šviesa, tamsa visada pasitraukia. Pagarba šviesiems medikams ir teisininkams.

Ačiū       2021-08-31 7:37

sąžiningiems žmonėms, išdrįsusiems kalbėti tiesą.

kažkas ne taip       2021-08-31 6:18

atleiskite, bet NETIKIU šita komisija, susėdusia už vestuvinio kvarbatkomis papuošto stalo. išsigimėt , “tiesos”, ir jūsų “tiesa”

elfe        2021-08-31 6:10

nuostabi iniciatyva. Sveikinu.
Butent tokias is butino poreikio susikurusias profesionalu NVO, kurios galetu padet vyriausybei, visuomenei ir isivaizdavau…  o ne kokiu savanaudisku uzsienio fondu ikurtu…

buvo idomu paklausyt,
nepaisant to, kad mokslo zmones vis dar nemoka naudotis mikrofonu…kitakart lai atsiveda vaikus- pamokys. smile

vertimas       2021-08-31 3:00

https://youtu.be/Rm_3zV9MSHo
“Mano vardas ir pavardė – gydytojas Shawnas Brooksas, Oksfordo medicinos mokslų daktaras. Esu paskelbęs 48 publikacijas, įskaitant 23 knygas. Sveikatos mediciną, biologiją studijavau 21 metus…
.....80 proc. neščių moterų susileidę prarado savo kūdikius pirmame trimestre, jos daugiau neturės vaikų. Jūs taip pat susileidote ekvivalentą ŽIV, jūs taip pat negalėsite maitinti krūtimi, duoti kaip kraują, donoro organus, kraujo plazmą, kaulų čiulpus. Jei jūs netikite manim pabandykite priduoti kraują ir kraujo plazmą ir sužinosit kas įvyks – jums atsakys, žinoma jei jūs negyvenate Kalifornijoje, tokiu atveju jie leidžia žmonėms priduoti toksišką kraują, kuriame yra baltymai AIDS. Vakcinoje susidaro baltymų spygliai, jie randasi vakcinose ir jie sukuria jas,  sudraskydami jūsų DNR į dalis. Jūs daugiau ne žmogus. Jūs niekas… “

???       2021-08-31 2:56

Kas čia per sambūris? Kur epidemiologai? Be to, Norvegiją, kurioje pasitikėjimas valdžios institucijomis - vos ne absoliutus, siūlyti pavyzdžiu nepasitikėlių Lietuvai, manyčiau, visiškai neatsakinga.

 

 

 

TV

ah.ą       2021-08-31 1:23

https://pace.coe.int/en/files/29004/html Resol,ution 2361 (2021),
7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
7.3.1 užtikrinti, kad piliečiai būtų informuoti, kad skiepai nėra privalomi ir kad niekas nenorėtų daryti politinio, socialinio ar kitokio spaudimo skiepytis, jei to nenori;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;
7.3.2 užtikrinti, kad niekas nebūtų diskriminuojamas dėl to, kad nebuvo skiepytas dėl galimo pavojaus sveikatai arba nenoro skiepytis;

ah.ą       2021-08-31 0:08

Europiniai įstatymai dėl žmonių diskriminacijos ir eksperimentų su žmonėmis:
https://youtu.be/3aAQKUSIypU

Žodžio laisvė...       2021-08-30 23:38

Blogas garsas. Už kalbas ačiū. Gerai, kad vis daugiau prabyla piliečių apie visiems
mums labai svarbią problemą. Visi kartu be pykčio ir baimių įveiksime savo Tėvynėje
iškilusią bėdą.

rimas       2021-08-30 23:26

konstitucine laisve siuloma suprasti:-spjaunu kam noriu savas bacilas,virusus,kvailystes ,izeidimus…

Stabdykit       2021-08-30 23:12

pr. Vaitkus informuoja:https://youtu.be/VXR5rEykzys
- vyriausybė vykdo nutarimą  suvakcinuoti eksperimentiniu produktu tai yra daryti medicininį eksperimentą  70 proc.  gyventojų o Nausėda reikalauja 90 proc - tai yra skiepyti vaikus kurie galimai bus sterilizuoti ir galimai po “vakcinos”/ eksperimentinio produkto mirs po 3-5 metų :
https://youtu.be/Rm_3zV9MSHo
Stabdykit vyriausybės nutarimą  “suvakcinuoti” eksperimentiniu produktu 70 proc, gyventojų ir Nausėdos reikalavimą vakcinuoti vaikus kad pasiekti 90 proc. “suvakcinuotų” ne vakcinomis o eksperimentiniu produktu.

b.p.       2021-08-30 22:45

Malonu klausyti argumentuotų minčių. Nerealiai džiugu matyti ir girdėti savo šalies patriotus, kurie neatlygintinai dirba šaliai ir žmonėms, - ne valdžiai, ar užsienio, neva, “filantropams”... Su kai kuriais šviesuoliais teko ir asmeniškai turėti reikalų... Linkėjimai doc. Rasai…

Kis       2021-08-30 21:37

pasirasyti neimanoma Gauja blokuoja.

123.       2021-08-30 21:22

o šventas naivume…nusikaltėliai supranta tik prievartos kalbą.

Diedas       2021-08-30 21:12

Super deklaracija.
Visi punktai konkretūs, labai aktualūs ir reikalingi.
Nežiūrint į visus STI reveransus neegzistuojančiam gripui ir stebuklingam serumui, pagarba ir padėka.
Dabar tik reikia užkabint žiniasklaidą, kaip kad Vėgėlės kalba užkabino, pakišt panosėn pusgalviam seimūnam ir gal sulauksim teigiamų rezultatų.
Kol kas tai vienintelė viltis.
Šeimų maršo, sąjųdžio ar dar kažkokio šeimų kvkvakva vatnykai, kuriems tik kėdžių vartymas rūpi, su savo buduliškais klykavimais ir juokingais reikalavimais liko ant puodo.

ah1       2021-08-30 21:01

nuo ko “vakcinos” jei Kinija neduoda viruso etalono?  Nuo ko? Ir kaip galima sukurti vakciną nuo viruso neturint viruso etalono ?

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.