Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Susitikimas-diskusija KTU „Prezidentas 2019: keturi mėnesiai apsisprendimui“  (vaizdo įrašas)

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 16 d. 4:27

17     

    

Susitikimas-diskusija KTU „Prezidentas 2019: keturi mėnesiai apsisprendimui“  (vaizdo įrašas)

Sausio 16 dieną  KTU „Santakos“ slėnyje įvyko susitikimas-diskusija „Prezidentas 2019: keturi mėnesiai apsisprendimui“.

KTU atstovavo Senato pirmininkas Rytis Krušinskas, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas bei Studentų atstovybės prezidentas Lukas Kijauskas.

KTU atstovų diskusiją su Ingrida Šimonyte, Gitanu Nausėda, Arvydu Juozaičiu, Aušra Maldeikiene, Nagliu Puteikiu, Valentinu Mazuroniu, Petru Auštrevičiumi, Alfonsu Bute bei kitais kandidatais moderavo žurnalistė Rasa Tapinienė. Antroje renginio dalyje kandidatai atsakė į klausimus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yolo       2019-05-27 10:44
atsargiai su jais > stasys       2019-01-19 16:48

Tamstos kuklumas ,dėmesys ,reikalo išmanymas(tamstą vienareikšmiškai - į “MINTIES GALIŪNAS” nominaciją)  ....net mane maloniai nustebino.

stasys        2019-01-18 7:52

to 2019-01-18 0:08 : Jusu karštas komentaras iš dalies teisingas , nei vienas matytas kandidatas nėra tos tikrosios kairiosios krypties atstovas . Gal dar ne laikas jam pasirodyti .? kaip ne kaip patys kalti esame kad seni kairuoliai jau nekelia iniciatyvos rankas dalyvauti , o tie kurie nori labiau putino kvapeliu paduoda .Šioje situacijoje reikia galvoti kad toks kandidatas galėtu atsirasti tik pajudėjus traukiniui į Prezidento stoti ..bet tai vėl butu šuolis vėluojančio be teisės visuomenei pačiai nuspręsti ko Jis vertas ir ko nori ..o tokiu atveju jau buta .Būsimas prezidentas privalo kojomis remtis į Lietuva .. į jos žeme .Iš to ka rašote suprantu kad Jus anos Lietuvos keleivis ..ir ateičiai galyte pasiūlyti tik tai kas jau buvo . Deja teks susitaikyti su tuo ..kad tai kas griuvo jau palaidota .. yra tik pavieniai dūsautojai atnešantis tiems kapeliams savo dūsavimus . Sugriauti sena ydinga politine įvairove ..nepasiūlius nieko naujo įprasta tiems kurie nežino ko nori ir ateiti mato savo praeities lūkesčiais . Dar daug laiko praeis kol išmoksime ta karčia pamoka , kirpti galima tik tris kartus pamatavus .

atsargiai su jais ir dar kartą atsargiai :(       2019-01-18 0:08

Vargas Lietuvai su tokiais “kandidatais”.Nė VIENAS jų net nesupranta į kokį žeminantį akligatvį suinteresuotų žmonių yra įstumta šalis.O be šito ir VISOS jų siūlomos priemonės įgijus Prezidento galias yra neteisingos,mano manymu (teisybės dėlei nesiimu pateikti to kaip viso miesto,šalies,ar net ES išvadų lygmenyje (ko nepastebėjau nei iš Tapinienės,nei kukliausio iš kandidatų - Puteikio kalbose).Juk kalba eina jau ne apie abstrakčius dalykus ,o apie konkretų pačios demokratijos (neturiu galvoj kažkokios ypatingos ,liberalios ) poreikį visiškai nustekentos Lietuvos visuomenėj.Juk neatsitiktinai krito dėmesin ,kad kandidatai bendrauja SIAURUČIAME ,išskirtinai švietimo sistemos finansavimo DIDINIMU mažiausiai 2-3 kartus,suinteresuotųjų rate.Čia ,suprantama ,Maldeikienės ,visad pasiryžusios mokyti kitus ,bet ne augti pačiai ,jau nieks ....net nė iš tolo:))).O kad būtų aiškiau ,kurlink vedu ,esu priverstas užsiduoti ekstremalų modelį:ar labai demokratija ,kultūra ,švietimas taip jau pirmas prioritetas vergų sąlygomis gyvenantiems.AR tikrai nieko nereiškia praktiškai paprasta istorinė mintis “aplinka nulemia sąmonę. Tokiai Maldeikienei to niekaip neperprast (nes nesupranta lietuvių pragyvenimo sąlygų ) Net minimaliai “nekerta”:(.To nebuvo turtingoje 90 - ųjų Lietuvoje.Todėl ir laisvės, demokratijos poreikis buvo natūralus , nepaisant to,kad laisvę gavome dėka vienareikšmiškai pralaimėto Vakarams šaltojo karo.Nesupranta ,ar “nesupranta” tie stumiami į eterį kandidatai ,bet esmė ta pati - faktas,kad absoliučiai visi įsipreigoję sutvertai nežmoniškai sistemai. Tai liudija juos visus vienijantis akivaizdus faktas : NĖ VIENAS NET NEUŽSIMINĖ APIE CIVILIZUOTĄ NEŽMONIŠKOS PRABANGOS APMOKESTINIMĄ ( 30 proc/metus nuo prabangaus turto rinkos vertės).Tai būtų tikrai ne du milijardai EURŲ į tikrai nustekentą ,bet vis tiek didele apimtimi išvagiamą(vien vieši pirkimai ko verti?) šalies biudžetą.Kaip nieks nepasiūlo diegti dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį biudžeto paskirstymo/kontrolės mechanizmo(nemanau,kad čia jiems kažkas negirdėto ,bet juk ką tada daryt su įtaka daryt lemiamus sprenimus elementariai skirstant konkrečius biudžeto milijardus.Kur jūsų pažangūs siūlymai ,besistumdantieji? Pabaigai : ” pažėkit” ,įvertinkit ir palyginkit”  į  mergą viliojančio Kysos Vorobjaninovo daug žadančią ,bet “kuklią” šypseną ir pamastykit ,ar nerasit analogų tarp pristatytų “prelegentų”....Belieka ir vėl iš vieno jų,Tautai sulaukt siūlymo : “po nomeram ....”:(>

 

Maldeikienė       2019-01-17 14:51

Yra sisteminis produktas tik labai apgaulingai įvyniotas. Aš vietoje šeimininkų labai rimtai pagalvočiau kas geriau: Nausėda, Šimonytė ar Maldeikienė. Tokią išvadą darau, kai ji pasisakė apie savo politines vertybes. Tiesiog ES homjaunuolė.

Žmogus       2019-01-17 10:03

Šimonytė irgi nesugeba atsakinėti į klausimus EKSPROMTU, be suflerio nė bum bum.

stasys        2019-01-17 9:19

.. nustebino Maldeikienė . O jei pirksiu sau kokia Prezidentine vištą ..tai rinkčiausi riebiausia, pilvas visada svarbiau . Čia tiems kas ieško sau Prezidento bet ne Lietuvai . smile)

Skirmantė       2019-01-17 1:34

tegu pliurpaliuojasi arba balbatuoja savo susikurtuose politinio cirko miražuose. Mano kandidatė - Margarita Starkevičiūtė: protinga, sąžininga, su patirtimi. Kur ji? teisingo varianto nėra, tad feikus pasilikit sau.

ah1ui       2019-01-16 18:46

Kurios periferinės kurioj palatoj tie svajotojai susitelkę?

ah1       2019-01-16 18:01

Ar Kazimieras Juraitis bus?  Periferijoje už Kazimierą Juraitį - būsimą Lietuvos prezidentą svavjojama.

Kaip politikas profesionaliausiai pasirodė       2019-01-16 14:15

šiek tiek nelauktai, bet neabejotinai, Arvydas Juozaitis.
Išsiskyrė intelektu, idėjų branda, nuoširdžiu ir gyvybiškai svarbiu įsipareigojimu Europai kaip tautinių valstybų sąjungai bei Lietuvos valstybei ir t. t.
Gal per skambiai pasirašė šis apibendrinimas, todėl kviečiu patiems pasižiūrėti kandidatų į prezidentus gan gyvą susitikimo-diskusijos įrašą:
https://ktu.edu/news/susitikimas-diskusija-prezidentas-2019-keturi-menesiai-apsisprendimui-registracija/
P. S. Iš Šimonytės, Auštrevičiaus, Maldeikienės atsakymų pasitvirtino,
kad jie tėra globalizmo ideologijos marionetės, ir visiškai nesvarbu,
suvokia jie patys tai ar ne (globalizmo keliamą grėsmę tautos suverenui).
Keista, kad net stambųjį bankinį kapitalą atstovaujantis Nausėda
per debatus pasirinko oponuoti federalistei ir kosmopolitei, savo ligšiolinei pagrindinei konkurentei, bet ir bendramintei Šimonytei Magnolijai-2.
Likusiųjų trijų kandidatų dalyvavimo galimybės ir motyvai,
matyt, ne prezidento postas.

diskusijas išklausius       2019-01-16 14:07

I. Šimonytė buvo labai agresyviai nusiteikusi dvigubos pilietybės,JT pakto atžvilgiu, prisipažino, kad nesupranta ką reiškia nacionalinė politika. Pirmą kartą išklausiau G. Nausėdos pasisakymus. Nežinau kiek jis sąžiningai kalbėjo, bet už Šimonytę tikrai atrodė vertesnis. Iš jų visų išsiskyrė tik A. Juozaitis su savo aiškia programa ir drąsia pozicija dėl dvigubos pilietybės, lietuvio paso, dėl Lietuvos švietimo ateities.

I. Šimonytė prieš keletą min. (atsainiai):       2019-01-16 13:03

“Nežinau, kas yra nacionalinė valstybė.” - Be komentarų.

Tiesioginė transliacija čia:       2019-01-16 11:57
SYTAS       2019-01-16 10:52

Kad ir pavėluotai, visi politikai turi praeiti komunistinį sytą.
Jei kitaip, tai visi buvę komunistai atsijojami ir nepraleidžiami į valstybės tarnybą (seime, prezidentūroje, …)._

Ar ši ?       2019-01-16 10:34

Tapinienė - žinomo žurnaliūgos ir vsuomenės veikėjo Tapino žmona?  Gal ji pasirodys geriau, negu Vytauto Didžiojo universitete vykusiamiem analogiškiems debatams , kuriuos komentavo mostaguodamasis rankomis lauras Bielinis . Jo komentarai buvo visiškai infantilūs ir nereikalingi - jie galvoja , kad žiūrovai yra debilai ir reikia jiems išaiškinti kaip reiktų suprasti tą ar kitą vieno ar kito kalbėtojo mintis. IR klausimų kandidatuojantiems nebus galima užduotri, ko gero, kaip ir praėjusiuose debatuose.?

Pastebėjimai       2019-01-16 9:24

Ves Tapinienė (garantuotas objektyvumas). Renginys vyks lietuvių kalba (suprask, kad negram nebus vertimo).


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.