A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Susitelkę po „Gerumo Angelo“ sparnais – nenugalimi | Tiesos.lt

Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

🌄Susitelkę po „Gerumo Angelo“ sparnais – nenugalimi

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 31 d. 10:09

3     

    

Susitelkę po „Gerumo Angelo“ sparnais – nenugalimi

Dešimtasis, jubiliejinis Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos [prezidentė – Vida Pociuvienė] renginys „Gerumo Angelas-2017“ vyko kiek neįprastomis, ekstremaliomis sąlygomis, tačiau buvo unikalus nuoširdumu bei sutelktumu.

Šiaulių parodija: vyriausybininkai siekia „administruoti“ nevyriausybininkus?

Šiaulių savivaldybės tarnautojai, kitaip tariant, vyriausybininkai, pasikliaudami grinčiškais pavyduolių skundais, atliko kiek pavėluotą ir keistą nevyriausybininkų veiklos auditą.

Na, jeigu jau atlieki auditą, tai privalu ką nors „netinkamo“ rasti. Rado. Pernykščio „Gerumo angelo“ teikimo aktyviausiems savanoriams nominacijos renginiui buvo nupirkta ... šampano už beveik 66,00 eurus, kurio simboliškai palydėdami senuosius per 500 visuomenininkų paragavo po du valgomuosius šaukštus. Be to, po 2015 metų rinkimų atėjus į valdžią merui visuomenininkui Artūrui Visockui, Šiauliuose gimė nauja tradicija – nesuteikti jokio transporto NVO. Liepta rašyti projektus. Tačiau ne visada naujovės Lietuvoje prigyja, todėl auditoriai nusprendė, kad per metus, vykdydami įvairius projektus, nevyriausybininkai išleido per daug pinigų transportui, t.y. degalams, – net 137,78 euro. O kur dar kanceliarinės prekės? Per 12 mėnesių joms išleista ... 100 eurų?

Žodžiu, reikėjo – rado ir pareikalavo grąžinti, anot auditorių bei jų guru – administracijos direktoriaus Antano Bartulio, „neteisėtai“ pernai panaudotas nurodytas lėšas.

Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija [ŠNVOK – trumpinys] dėl susidariusios situacijos pateikė paaiškinimus, tačiau į juos niekas iš vyriausybininkų nekreipė dėmesio. Dar daugiau, miesto savivaldybės administracija „prigavo“ LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tarnautojus, paviršutiniškai referuodami apie konfederacijos projektų vykdymą. Taigi, šiemet buvo visiškai nutrauktas bet koks ŠNVOK, vienijančios 65 organizacijas, finansavimas ir iškilo reali grėsmė metus vainikuojančiam renginiui – „Gerumo Angelas-2017“. Jo metu pagerbiami aktyviausieji Šiaulių visuomenininkai, žmonėms padėkojama už savanorišką veiklą.

Jubiliejinis renginys buvo pats nuoširdžiausias ir iškilmingiausias

„Gerumo Angelas-2017“ įvyko. Į Šiaulių „Saulės“ koncertų salę, talpinančią apie 800 žmonių, susirinko gerokai daugiau, norinčių pagerbti aktyviuosius šiauliečius. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybininkai šį renginį... boikotavo – tokios neoficialios informacijos gavo ir šių eilučių autorė.

Beveik keturias valandas vyko vietos saviveiklininkų bei svečių iš Latvijos pasirodymai. Pagerbti šiauliečių atvyko ir Seimo nariai: pirmoji LR Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, Vitalijus Gailius, Guoda Burokienė, Stasys Tumėnas, Arūnas Gumuliauskas, ir Ukrainos pasiuntinys Baltijos šalims Leonid Trigub. Kartu su konfederacijos prezidente Vida Pociuviene jie įteikė „Gerumo Angelų“ statulėles [jas pagamino Darbo rinkos centro mokiniai – aut.past.] dešimčiai aktyviausių visuomenininkų. Dar dviem dešimtim darbštuolių tautos išrinktieji įteikė Seimo padėkas.

Šiemetiniais nominantais tapo:

1. Metų savanoris: Irena Gaidamavičienė, Artrito draugijos pirmininkė.
2. Geriausias organizacijos vadovas: Lieporių bendruomenės pirmininkė Elvyra Užkuraitienė.
3. Bendruomeniškiausia organizacija: klubas „Dainoriai“.
4. Geriausias projektas: Šiaulių mokytojų pensininkų klubas „Šviesa“; pirmininkė Zita Klimanskienė, sumanę ir įgyvendinę Šiaulių krašto pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių vokalinių ansamblių festivalį-konkursą „Vai lėkite ilgesio dainos“.
5. Aktyviausia organizacija: Šiaulių parkinsono draugija; draugijos pirmininkė Zita Vaidilienė.
6. Metų renginys: Tarptautinės žmonių su negalia dienos minėjimas „2017 – Šiauliai“; Šiaulių miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Rolanda Petronienė.
7. Metų aktyviausias tautinių mažumų organizacijos atstovas: Ukrainos Asociacijos „Karpatai“ įkūrėjas, prezidentas Jurij Jančijuk.
8. „Aktyviausia ŠNVOK savanorė“: Šiaulių širdininkų klubo prezidentė Genovaitei Čekatauskienei.
9. Rajono mero nominacija: Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šiaulių miesto draugija; vadovas Benas Jokubauskas.
10. „ŠNVOK Prezidentės nominacija“: Silva Paseckienė – Šiaulių krašto žmonių, sergančiųjų cukriniu diabetu „LEMTIS“ narė, taip pat Šiaulių širdininkų klubo narė.

Apdovanojimams pasibaigus šventinę artėjančių Šv.Kalėdų nuotaiką sustiprino Romo Dambrausko koncertas. Sausakimša salė nebuvo tik žiūrovai – kone visą kalėdinių dainų repertuarą dainavo kartu.

Renginio dalyvių laukė ir gausios šventinės rėmėjų bei pačių suneštinės vaišės – unikalūs, lyg iš kulinarijos parodos nacionaliniai patiekalai bei valstybininkų nebeskaičiuojamas šampanas. Jaunesniesiems vakaro svečiams ypač didelį įspūdį darė išmoningai išpuošti farširuoti karpiai ir šamai, o rūkytų bebrų patiekalo neatpažino net vyresnieji.

Tardama baigiamąjį žodį V.Pociuvienė pasidžiaugė, kad Šiaulių savivaldybės Grinčas nepavogė visuomenininkų Kalėdų.

Tęsti negalima pasiduoti: kai valdžia ignoruoja, pagalba ateina iš kitur

Paaiškėjus, kad Šiaulių miesto savivaldybė žlugdo svarbiausią metų renginį, ŠNVOK nenuleido rankų – kreipėsi į žmones prašydama aukoti „Gerumo Angelui-2017“.

„Neįtikėtina, tačiau gavome daug „rinkiminio“ dydžio aukų – po 10 eurų. Tie, kas visus dešimt metų lankė mūsų renginius, dirbo konfederacijos organizacijose, ir patys rėmė savo „angelus“, – po šventės kalbėjo prezidentė Vida Pociuvienė džiaugdamasi, kad solidarūs buvo ir Saulės miesto verslininkai, meniniai kolektyvai.

„Mūsų nuoširdžiausios padėkos verti: informacinis rėmėjas – Tiesos.lt portalas, Asociacija Šiaulių bendruomenė. Šiaulių verslininkių ir vadybininkių draugija, Šiaulių Darbo rinkos centras, Rotary klubas „Harmonija“, UAB „Santechera“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Citma“, UAB „Mixflora“, UAB „Voveriškės“, UAB „Systems&Solutions“, UAB „POROLON“, Alvydas Petryla, Vilius Puronas, Alla Baniulė, Bronius Astrauskas, Šiaulių miesto savivaldybė – už suteiktas renginiui patalpas, Generalinis renginio rėmėjas – UAB „Armeringa“ ir jos akcininkas bei direktorius Romanas Čokovas, – vardijo rėmėjus V. Pociuvienė. – Ir, žinoma, visi tie talkininkai, kurie rūpinosi, kad šis renginys būtų toks šiltas ir jaukus.“

* * *

Atsiliepimai apie renginį veidaknygėje:

* * *

Sveikiname Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacijos narius, pasiaukojamai dirbusius, kad šis valdžios ignoruojamas renginys įvyktų ir suteiktų daug kalėdinio džiaugsmo visiems šiauliečiams.

Linkime sveikatos, ištvermės ir ryžto sutelktai veikti miesto žmonių labui ir 2018-aisiais.

Siūlome ateinančiuosius Valstybės atkūrimo šimtmetį paskelbti „Gerumo Angelo“ metais, kad po jo sparnais išnyktų valdžios ambicijos ar vyriausybininkų bei nevyriausybininkų nesutarimai.

Pagarbiai –
                                                  Jūsų informacinis rėmėjas Tiesos.lt portalas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to ???       2018-01-2 13:43

Švelniai pasakius, komentaras keistas… Niekas gerumu nesidalija-blogai, dalijasi-vėl blogai.O Jums, ponia, kada nors, kai tai darote ne Jūs, būna gerai?  Gerai, kad tokių piktai lojančių, vis tik nėra daug… Su šventėm !

???       2017-12-31 13:25

angelai - išvertus pasiuntiniai. O kas stovi už angelų/pasiuntinių konkrečiai ir iš kur tas “gerumas” gaunamas?  Ar tik tas “gerumas” nėra nesumokėtos algos darbininkams ir tą “gerumą” uždirbę darbininkai?

nesupratau       2017-12-31 13:16

Buvau renginyje, labai šiltas, jaukus, tik nesupratau, kodėl buvo Šiaulių rajono mero nominacija, o Šiaulių miesto mero nominacijos nebuvo. Tai rajono meras vis tik supranta nevyriausybininkų svarbą miestui ir remia juos, kas labai turės įtakos per rinkimus smile


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.