Emigracija, imigracija, demografija

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 11 d. 10:35

8     

    

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Kaip ir kitose Europos šalyse, Suomijoje migrantai kelia nerimą ties seksualinio pobūdžio nusikaltimais. Praeitais metais darytas valdžios tyrimas atskleidė, jog užsienyje gimę migrantai stipriai išsiskiria ties prievartavimo ir vaikų išnaudojimo nusikaltimais. Tyrime atskleisti duomenys sutampa su prieš dvi savaites Švedijoje darytu tyrimu, kuris teigia, jog pirmos kartos imigrantai yra tris kartus labiau linkę į prievartavimo nusikaltimus, kur aukomis tampa vietinės švedės.

Suomijos „Yle“ laikraštis teigia, jog tyrimas, kurį atliko Ministrės Pirmininkės Sanna Marin administracija ir Suomijos Helsinkio Kriminologijos universiteto „Jaunimo tyrimų tinklas“, parodė, jog užsienyje gimę asmenys 2020 metais yra kalti dėl 38 procentų šalyje įvykdytų prievartavimų, nors jie sudaro mažiau nei septynis procentus populiacijos.

Į šį tyrimą nėra įtraukiami antros ar trečios kartos migrantai, nes tokie žmonės jau yra žymimi kaip suomiai, kurie gimė šioje šalyje. Nors imigrantai apskritai išsiskiria nusikaltimų statistikose jau daugelį metų daugelyje šalių, paskutinis valdžios tyrimas rodo, jog seksualinio pobūdžio nusikaltimų, kuriuos atliko užsienyje gimę žmonės, skaičius Suomijoje dar labiau paaugo. Dar labiau gąsdina tai, jog proporcija užsienyje gimusių žmonių, kurie yra įtariami seksualiniu vaikų tvirkinimu, dar labiau išaugo nei ta statistika, kuri liečia suaugusių žmonių prievartavimą. Užsienyje gimę migrantai 2019 metais sudaro 24 procentus įtariamųjų, kurie įtariami vaikų tvirkinimu.

Apskritai, 2011-2020 metų duomenyse 27 procentai visų prievartavimų įtariamųjų buvo užsienyje gimę žmonės, taip pat jie sudarė 15 procentų įtariamųjų ties vaikų tvirkinimu. Šio tyrimo autoriai taip pat nurodė, jog vaikų prievartavime labiausiai pasižymi jauni imigrantų vyrai, kuriems kartais net nėra 18 metų.

„Yle“ praneša, jog 2020 metais tarp tų, kurie buvo įtariami prievartavimu, 20.3 procentų buvo iš Artimųjų Rytų valstybių, 1.4 procento iš Šiaurės Afrikos ir 6.4 procentus sudarė žmonės, kurių gimtos šalies nustatyti nepavyko. Visgi Suomija čia yra ne išimtis, panaši situacija yra ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Austrijoje ir Italijoje.

Tyrinėtojai, bandydami sumažinti migrantų tautybių, regionų ir kultūros dėmenį, teigė, jog joks faktorius negali paaiškinti seksualinių nusikaltimų paplitimo tarp jų – buvo teigiama, jog impulsyvumas, problemos su emocijomis, prasta savivertė prisideda prie tokių rezultatų. Tyrinėtojai taip pat pabrėžė, jog tokie nusikaltimų rezultatai, kuriuose išsiskiria migrantai, negali būti paaiškinami tik socialiniais faktoriais, psichinėmis ligomis, nesocialiu elgesiu, narkotikų vartojimu ir kriminaline praeitimi kaip rizikos faktoriumi.

„Norint sustabdyti seksualinius nusikaltimus efektyviai, mes turime suprasti rizikos faktorius ir tų žmonių, kurie daro nusikaltimus, elgesio modelius“, - teigė Kriminologijos Instituto tyrinėtoja Teemo Vauhkonen.

Reaguojant į tokias statistikas Suomijos vidaus reikalų ministrė Maria Ohisalo pripažino, jog tai – integracijos politikos problema, kuri turi būti sprendžiama. Ji taip pat pridėjo, jog tokios statistikos yra „keliančios nerimą“.

„Šie skaičiai gąsdina“, - ji sakė. „Tai rodo, jog žmonės nesupranta, kaip veikia žmogaus teisės ir pagarba žmonėms visuomenėje. Taip, valdžiai yra kur pasistengti.“

Išversta iš rmx.news

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-10-12 11:16

jiems moteris -lytinio potraukio tenkinimo objektas,dovanu neverta laukti

ah.ą       2021-10-12 9:57

stasys     2021-10-11 19:43, būtent - jaunystėje, o ne vaikystėje

stasys       2021-10-11 19:43

ah.ą  2021-10-11 13:24 . tamsta išties ‘bulvonas’ , man atrodo jog tamstai nepakenktu plačiau pasidomėti apie ta jų tradiciją ištekinti dukras pačioje jaunystėje .

ah.ą       2021-10-11 13:24

Koraną skaitykit - jei į žmonas imamos mergaitės nesulaukusios mėnesinių  tai vaikus pas juos tvirkinti norma gaunasi ir gaunasi kad alaxas leidžia jei jau Koranas rašo apie normą tuoktis su vaiku, ir kitaip jie nesupras nes pas juos “alax akbar” .

b.p.        2021-10-11 11:38

Manau, zoofilijos statistika būtų dar įdomesnė ..

reikia daugiau migrantų       2021-10-11 11:25

valdžios vyrai - pederastai arba pedofilai (kitaip į valdžią nepateksi)
valdžios moterys tampa lezbijietėmis.
bet geras kotas geriau - todėl skatins imigrantus su geru išlaikymu.
(darbingiausi - visoms prasmėm - lietuviukai išvaryti į emigraciją)

stasys       2021-10-11 11:07

o ka statistika sako apie gimstamūmą Suomijoje kiek prie tos problemos sprendimo prisideda tie karštūs vyrukai iš emigracijos ? aišku tokiu skaičiu niekas neveda ..ir niekam neįdomus . Juk pilnai gali būti jog ta statistikos dalis gana kontrastuojanti smile Asimiliacija sunkus procesas kuri neišvengiamai atnešą papildomas problemas . Aišku galima būtu Suomijos moterims pasiieškoti kultūringu ir šalto kraujo individų .. bet tokiu manau sočiai ir tarp vietiniu . Nereikia versti bėdų ant emigrantų ir bandyti lyginti o kas pas juos negerai . Pas juos kaip tik viskas vietoje o temperamentas .. na ką čia pridėsi ? Jis svarbiausias konkurencijoje už ‘pateliu’ dėmesį ..

Ką reiškia sąvoka       2021-10-11 10:51

,,ties nusikaltimais”?


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.