Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

STT taško politinius purslus

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 6 d. 0:17

2     

    

STT taško politinius purslus

Jaunius Pocius | „Vakaro žinios“

Vos grįžusiam iš atostogų užsienyje premjerui Algirdui Butkevičiui teks skubėti į apklausą STT. Šio skelbimo patikimumas 100-procentinis. Patvirtino STT. Penktadienį darbo kabinete apklaustas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, o kitą savaitę – ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Šis skandalas išskirtinis naujomis tradicijomis. STT iš anksto per žiniasklaidą skelbia, ką ir kada apklaus. O apklausų dalyviai, pabendravę su STT tyrėjais, rengia spaudos konferencijas.

STT tyrimą atlieka statybos Druskininkuose, Vijūnėlio ežero pakrantėje, byloje. Pareigūnai aiškinasi aplinkybes, kaip kurorte, druskininkiečių poilsio zonoje, iškilo įspūdingas pastatas, kuriam prilipo Vijūnėlio dvaro vardas. Įtariama, kad siekiant įteisinti nelegalias statybas skubiai priimtas net specialus Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo. Šia istorija domisi ir Seimo Antikorupcijos komisija.

Buvusių kolegų iš STT darbo metodai parlamentarui Povilui Urbšiui sukėlė nuostabą. Jį nustebino ne pats STT sprendimas kaip liudytojus apklausti premjerą, aplinkos ministrą bei kurorto merą, bet procesinių veiksmų paviešinimas.

Keista, bet su Vijūnėlio dvaru susiję skandalingi faktai kažkodėl sutapo su paskutinės socialinės apklausos paskelbimo rezultatais, pagal kuriuos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsidūrė trečioje vietoje, – pastebi P.Urbšys. – Vijūnėlio dvaro istorija gali tiesiogiai paliesti premjerą, kurio po atostogų laukia pokalbis su prezidente. Kiek man žinoma, dvaro statybos aplinkybės buvo nustatytos dar praėjusių metų vasarą, bet ikiteisminis tyrimas pradėtas tik praėjusių metų pabaigoje. Aš manau, kad STT laiku nesiėmė tyrimo, nes prezidentei buvo labai aktualus socialdemokratų palaikymas skiriant generalinį prokurorą. Negana to, STT vadovas leidžia sau komentuoti, kas toje rezonansinėje byloje bus apklausiamas. Viešumas gali tiktai pakenkti pačiai bylai, nes tai gali būti naudinga būsimiesiems įtariamiesiems.

Taigi kokios gali būti įtikinamiausios tokio keisto viešumo versijos?

Jeigu pasirenkama būtent šitokia taktika, tada pagrįstai kyla klausimas, ar šioje byloje yra tikslas pasiekti teisingumą. O gal tikslas yra per šią bylą sukelti politinį rezonansą. Įdomu, kiek STT yra laisva nuo prezidentės politinių interesų? Šalies vadovė gali būti nepatenkinta tiek premjero Butkevičiaus, tiek vidaus reikalų ministro Skvernelio reitingų kilimu.

Įdomu, kad Druskininkų meras Malinauskas nepaneigė, jog pats tiesiogiai vadovavo šito dvaro statyboms. Mokesčių inspekcija, atlikusi patikrinimą pagal Seimo Antikorupcijos komisijos nurodymą, nustatė, kad Vijūnėlio dvaro savininkai yra keli. Inspekcija abejoja, ar jie turėjo pakankamai lėšų įsigyti šį nejudamą turtą. Todėl aiškėja, kad tai gali būti susiję su fiktyviu sandėriu. Druskininkuose anekdotu tapo atvejis, kad pats savininkas, kurio vardu įformintas Vijūnėlio dvaras, į šį objektą negali patekti, nes jo neįleidžia apsauga. Tokie dalykai patvirtina, kad dvaras gali būti susijęs su Malinausko interesais. Taigi, viena vertus, pastebime, kad STT tarsi įsukta į politinę intrigą aiškinantis santykius tarp prezidentės ir premjero. Kita vertus, pati Mokesčių inspekcija, kuri turėtų vertinti tuos veikėjus, galėjusius fiktyviai įsigyti nejudamą turtą, neatlieka jokių veiksmų. Todėl darytina išvada, kad ir prezidentei pavaldžios teisėsaugos struktūros, ir tos, kurios siejamos su socialdemokratais, yra įveltos į politinių galių karą.

O STT ar būtų skelbusi apie numatomas apklausas, jeigu nesiveltų į politines batalijas?

Dirbau STT nuo pat jos įkūrimo ir neprisimenu tokio atvejo, kad nutekėjus informacijai į žiniasklaidą dėl galimų procesinių veiksmų, koks nors STT pareigūnas viešai patvirtintų tai ir leistų įtariamajai pusei pasiruošti apklausai. Atvirkščiai, stengiamasi nepatvirtinti tos informacijos, tačiau skubinti numatytus procesinius veiksmus - nesvarbu, ar tai bus kratos, ar apklausos.

Gal pasigarsinimo tikslas ir yra, kad nebūtų ištirta, kas ir kaip talkino dvaro statyboms?

Todėl ir sakau, jeigu iš tikrųjų tikslas yra išsiaiškinti kaltuosius, taip nedaroma. Tokie veiksmai pateisinami tik norint sukelti politinius purslus.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Kai eina kalba       2016-02-6 23:59

Tai - gyvenamasis namas 3oo kv. m. Jo sklypas ribojasi su Malinausko sklypu. Namo statybai tiesiogiai vadovauja pats Druskininkų meras Malinauskas. Kam dar kas neaišku ?

Kai eina kalba       2016-02-6 11:22

apie tą vadinamą Vijūnėlio dvarą keliami vien tik purslai žiniasklaidoje, o konkrečio to “dvaro” paskirti nieko nekalbama, kam jis bus skirtas - ar tai viešbutis, ar dar viena gydikla, ar paprasčiausias kieno tai gyvenamas namas?

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.