Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

STT taško politinius purslus

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 6 d. 0:17

2     

    

STT taško politinius purslus

Jaunius Pocius | „Vakaro žinios“

Vos grįžusiam iš atostogų užsienyje premjerui Algirdui Butkevičiui teks skubėti į apklausą STT. Šio skelbimo patikimumas 100-procentinis. Patvirtino STT. Penktadienį darbo kabinete apklaustas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, o kitą savaitę – ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Šis skandalas išskirtinis naujomis tradicijomis. STT iš anksto per žiniasklaidą skelbia, ką ir kada apklaus. O apklausų dalyviai, pabendravę su STT tyrėjais, rengia spaudos konferencijas.

STT tyrimą atlieka statybos Druskininkuose, Vijūnėlio ežero pakrantėje, byloje. Pareigūnai aiškinasi aplinkybes, kaip kurorte, druskininkiečių poilsio zonoje, iškilo įspūdingas pastatas, kuriam prilipo Vijūnėlio dvaro vardas. Įtariama, kad siekiant įteisinti nelegalias statybas skubiai priimtas net specialus Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo. Šia istorija domisi ir Seimo Antikorupcijos komisija.

Buvusių kolegų iš STT darbo metodai parlamentarui Povilui Urbšiui sukėlė nuostabą. Jį nustebino ne pats STT sprendimas kaip liudytojus apklausti premjerą, aplinkos ministrą bei kurorto merą, bet procesinių veiksmų paviešinimas.

Keista, bet su Vijūnėlio dvaru susiję skandalingi faktai kažkodėl sutapo su paskutinės socialinės apklausos paskelbimo rezultatais, pagal kuriuos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsidūrė trečioje vietoje, – pastebi P.Urbšys. – Vijūnėlio dvaro istorija gali tiesiogiai paliesti premjerą, kurio po atostogų laukia pokalbis su prezidente. Kiek man žinoma, dvaro statybos aplinkybės buvo nustatytos dar praėjusių metų vasarą, bet ikiteisminis tyrimas pradėtas tik praėjusių metų pabaigoje. Aš manau, kad STT laiku nesiėmė tyrimo, nes prezidentei buvo labai aktualus socialdemokratų palaikymas skiriant generalinį prokurorą. Negana to, STT vadovas leidžia sau komentuoti, kas toje rezonansinėje byloje bus apklausiamas. Viešumas gali tiktai pakenkti pačiai bylai, nes tai gali būti naudinga būsimiesiems įtariamiesiems.

Taigi kokios gali būti įtikinamiausios tokio keisto viešumo versijos?

Jeigu pasirenkama būtent šitokia taktika, tada pagrįstai kyla klausimas, ar šioje byloje yra tikslas pasiekti teisingumą. O gal tikslas yra per šią bylą sukelti politinį rezonansą. Įdomu, kiek STT yra laisva nuo prezidentės politinių interesų? Šalies vadovė gali būti nepatenkinta tiek premjero Butkevičiaus, tiek vidaus reikalų ministro Skvernelio reitingų kilimu.

Įdomu, kad Druskininkų meras Malinauskas nepaneigė, jog pats tiesiogiai vadovavo šito dvaro statyboms. Mokesčių inspekcija, atlikusi patikrinimą pagal Seimo Antikorupcijos komisijos nurodymą, nustatė, kad Vijūnėlio dvaro savininkai yra keli. Inspekcija abejoja, ar jie turėjo pakankamai lėšų įsigyti šį nejudamą turtą. Todėl aiškėja, kad tai gali būti susiję su fiktyviu sandėriu. Druskininkuose anekdotu tapo atvejis, kad pats savininkas, kurio vardu įformintas Vijūnėlio dvaras, į šį objektą negali patekti, nes jo neįleidžia apsauga. Tokie dalykai patvirtina, kad dvaras gali būti susijęs su Malinausko interesais. Taigi, viena vertus, pastebime, kad STT tarsi įsukta į politinę intrigą aiškinantis santykius tarp prezidentės ir premjero. Kita vertus, pati Mokesčių inspekcija, kuri turėtų vertinti tuos veikėjus, galėjusius fiktyviai įsigyti nejudamą turtą, neatlieka jokių veiksmų. Todėl darytina išvada, kad ir prezidentei pavaldžios teisėsaugos struktūros, ir tos, kurios siejamos su socialdemokratais, yra įveltos į politinių galių karą.

O STT ar būtų skelbusi apie numatomas apklausas, jeigu nesiveltų į politines batalijas?

Dirbau STT nuo pat jos įkūrimo ir neprisimenu tokio atvejo, kad nutekėjus informacijai į žiniasklaidą dėl galimų procesinių veiksmų, koks nors STT pareigūnas viešai patvirtintų tai ir leistų įtariamajai pusei pasiruošti apklausai. Atvirkščiai, stengiamasi nepatvirtinti tos informacijos, tačiau skubinti numatytus procesinius veiksmus - nesvarbu, ar tai bus kratos, ar apklausos.

Gal pasigarsinimo tikslas ir yra, kad nebūtų ištirta, kas ir kaip talkino dvaro statyboms?

Todėl ir sakau, jeigu iš tikrųjų tikslas yra išsiaiškinti kaltuosius, taip nedaroma. Tokie veiksmai pateisinami tik norint sukelti politinius purslus.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Kai eina kalba       2016-02-6 23:59

Tai - gyvenamasis namas 3oo kv. m. Jo sklypas ribojasi su Malinausko sklypu. Namo statybai tiesiogiai vadovauja pats Druskininkų meras Malinauskas. Kam dar kas neaišku ?

Kai eina kalba       2016-02-6 11:22

apie tą vadinamą Vijūnėlio dvarą keliami vien tik purslai žiniasklaidoje, o konkrečio to “dvaro” paskirti nieko nekalbama, kam jis bus skirtas - ar tai viešbutis, ar dar viena gydikla, ar paprasčiausias kieno tai gyvenamas namas?

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.