Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

STT taško politinius purslus

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 6 d. 0:17

2     

    

STT taško politinius purslus

Jaunius Pocius | „Vakaro žinios“

Vos grįžusiam iš atostogų užsienyje premjerui Algirdui Butkevičiui teks skubėti į apklausą STT. Šio skelbimo patikimumas 100-procentinis. Patvirtino STT. Penktadienį darbo kabinete apklaustas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, o kitą savaitę – ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Šis skandalas išskirtinis naujomis tradicijomis. STT iš anksto per žiniasklaidą skelbia, ką ir kada apklaus. O apklausų dalyviai, pabendravę su STT tyrėjais, rengia spaudos konferencijas.

STT tyrimą atlieka statybos Druskininkuose, Vijūnėlio ežero pakrantėje, byloje. Pareigūnai aiškinasi aplinkybes, kaip kurorte, druskininkiečių poilsio zonoje, iškilo įspūdingas pastatas, kuriam prilipo Vijūnėlio dvaro vardas. Įtariama, kad siekiant įteisinti nelegalias statybas skubiai priimtas net specialus Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo. Šia istorija domisi ir Seimo Antikorupcijos komisija.

Buvusių kolegų iš STT darbo metodai parlamentarui Povilui Urbšiui sukėlė nuostabą. Jį nustebino ne pats STT sprendimas kaip liudytojus apklausti premjerą, aplinkos ministrą bei kurorto merą, bet procesinių veiksmų paviešinimas.

Keista, bet su Vijūnėlio dvaru susiję skandalingi faktai kažkodėl sutapo su paskutinės socialinės apklausos paskelbimo rezultatais, pagal kuriuos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsidūrė trečioje vietoje, – pastebi P.Urbšys. – Vijūnėlio dvaro istorija gali tiesiogiai paliesti premjerą, kurio po atostogų laukia pokalbis su prezidente. Kiek man žinoma, dvaro statybos aplinkybės buvo nustatytos dar praėjusių metų vasarą, bet ikiteisminis tyrimas pradėtas tik praėjusių metų pabaigoje. Aš manau, kad STT laiku nesiėmė tyrimo, nes prezidentei buvo labai aktualus socialdemokratų palaikymas skiriant generalinį prokurorą. Negana to, STT vadovas leidžia sau komentuoti, kas toje rezonansinėje byloje bus apklausiamas. Viešumas gali tiktai pakenkti pačiai bylai, nes tai gali būti naudinga būsimiesiems įtariamiesiems.

Taigi kokios gali būti įtikinamiausios tokio keisto viešumo versijos?

Jeigu pasirenkama būtent šitokia taktika, tada pagrįstai kyla klausimas, ar šioje byloje yra tikslas pasiekti teisingumą. O gal tikslas yra per šią bylą sukelti politinį rezonansą. Įdomu, kiek STT yra laisva nuo prezidentės politinių interesų? Šalies vadovė gali būti nepatenkinta tiek premjero Butkevičiaus, tiek vidaus reikalų ministro Skvernelio reitingų kilimu.

Įdomu, kad Druskininkų meras Malinauskas nepaneigė, jog pats tiesiogiai vadovavo šito dvaro statyboms. Mokesčių inspekcija, atlikusi patikrinimą pagal Seimo Antikorupcijos komisijos nurodymą, nustatė, kad Vijūnėlio dvaro savininkai yra keli. Inspekcija abejoja, ar jie turėjo pakankamai lėšų įsigyti šį nejudamą turtą. Todėl aiškėja, kad tai gali būti susiję su fiktyviu sandėriu. Druskininkuose anekdotu tapo atvejis, kad pats savininkas, kurio vardu įformintas Vijūnėlio dvaras, į šį objektą negali patekti, nes jo neįleidžia apsauga. Tokie dalykai patvirtina, kad dvaras gali būti susijęs su Malinausko interesais. Taigi, viena vertus, pastebime, kad STT tarsi įsukta į politinę intrigą aiškinantis santykius tarp prezidentės ir premjero. Kita vertus, pati Mokesčių inspekcija, kuri turėtų vertinti tuos veikėjus, galėjusius fiktyviai įsigyti nejudamą turtą, neatlieka jokių veiksmų. Todėl darytina išvada, kad ir prezidentei pavaldžios teisėsaugos struktūros, ir tos, kurios siejamos su socialdemokratais, yra įveltos į politinių galių karą.

O STT ar būtų skelbusi apie numatomas apklausas, jeigu nesiveltų į politines batalijas?

Dirbau STT nuo pat jos įkūrimo ir neprisimenu tokio atvejo, kad nutekėjus informacijai į žiniasklaidą dėl galimų procesinių veiksmų, koks nors STT pareigūnas viešai patvirtintų tai ir leistų įtariamajai pusei pasiruošti apklausai. Atvirkščiai, stengiamasi nepatvirtinti tos informacijos, tačiau skubinti numatytus procesinius veiksmus - nesvarbu, ar tai bus kratos, ar apklausos.

Gal pasigarsinimo tikslas ir yra, kad nebūtų ištirta, kas ir kaip talkino dvaro statyboms?

Todėl ir sakau, jeigu iš tikrųjų tikslas yra išsiaiškinti kaltuosius, taip nedaroma. Tokie veiksmai pateisinami tik norint sukelti politinius purslus.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Kai eina kalba       2016-02-6 23:59

Tai - gyvenamasis namas 3oo kv. m. Jo sklypas ribojasi su Malinausko sklypu. Namo statybai tiesiogiai vadovauja pats Druskininkų meras Malinauskas. Kam dar kas neaišku ?

Kai eina kalba       2016-02-6 11:22

apie tą vadinamą Vijūnėlio dvarą keliami vien tik purslai žiniasklaidoje, o konkrečio to “dvaro” paskirti nieko nekalbama, kam jis bus skirtas - ar tai viešbutis, ar dar viena gydikla, ar paprasčiausias kieno tai gyvenamas namas?

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.