Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

STT direktorius Žydrūnas Bartkus: Ir Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 21 d. 1:22

8     

    

STT direktorius Žydrūnas Bartkus: Ir Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas

„Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra atlieka išskirtinį ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje“, tokia buvo vakar dienos pagrindinė žinia. Ir nuotaika: pagaliau.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais sustabdžius 8 teisėjų įgaliojimus baudžiamojon atsakomybėn leista patraukti didelę – 24–37 metų – darbo patirtį turinčius teisėjus: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Egidijų Laužiką, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus Viktorą Kažį ir Valdimarą Bavėjaną, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Konstantiną Guriną, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Henrichą Jaglinskį, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėją Gintarą Čekanauską. Jiems pritaikyta kardomoji priemonė – visi jie sulaikyti.

Sulaikyti ir asmenys, suinteresuoti atitinkamais teismų sprendimais, bei asmenys, įtariami papirkimu, tarpininkavimu paperkant ir kitomis nusikalstamomis veikomis. Tarp jų – 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys.

Iš viso vakar buvo sulaikyti 26 asmenys, įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Paskelbtos ir sumos, kurias galimai už įvairius palankius teisėjų sprendimus buvo žadėtos ar sumokėtos – nuo 1000 iki 100 000 Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 Eur.

Sulaikytų asmenų darbo bei gyvenamosiose vietose, automobiliuose atliktos kratos.

Proceso veiksmuose dalyvauja daugiau nei šimtas STT, kitų institucijų pareigūnų, prokurorų.

Pasak STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus, „Šis ikiteisminis tyrimas – tai signalas visai teismų sistemai, kad turi būti imtasi kardinalių sprendimų ir pokyčių, siekiant užkirsti kelią bet kokiai galimai korupcijos apraiškai. Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas – tai, visų pirma, mūsų visų pilietinė pareiga, teisinės valstybės pamatas“

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis savo komentare žiniasklaidai pabrėžė, kad šis atvejis yra išskirtinis ne tik dėl korupcijos masto ar kyšių dydžių, bet ir dėl pasekmių visai visuomenei. „Korupcija, kyšininkavimas, prekyba poveikiu siekiant kažkam palankių neteisėtų sprendimų verčia kalbėti ne tik apie tą žalą, kurią galima nustatyti suskaičiavus gautų kyšių sumas. Tai teismo vardu „prastumti“ kažkieno savanaudiški, neteisėti sprendimai, nukentėjusių žmonių likimai, neįvykdytas teisingumas. Tai prarastas žmonių pasitikėjimas teisingumu“.

Ir pažadėjo – ryžtingai, kaip niekada – „atsakyti į visus klausimus“, tik nepatikslino, kada… „Gavus duomenis apie galimai padarytas nusikalstamas veikas buvo galimas tik vienas sprendimas – pradėti ikiteisminį tyrimą ir atsakyti į visus klausimus.“

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja speciali Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus penkių prokurorų grupė. Vadovaujantis Prokuratūros įstatyme nustatytais kriterijais trims Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorams suteiktas specialiojo prokuroro statusas, rašoma STT pranešime žiniasklaidai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aho       2019-02-22 11:11

sapalionės, bet musės kimba.

ah1       2019-02-21 19:27

teisingumas Lietuvoje bus tada kai V. A prezidentavimas bus pripažintas antikonstituciniu, visi V.A. pasirašyti įstatymai anulioti, nes V.A. negyveno Lietuvoje tris metus iki prezidento rinkimų kaip to reikalauja LR Konstitucija ir negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai - 7str., teisingumas Lietuvoje bus tada kai bus paleistas H.D. - nuteistas iki gyvos galvos be objektyvių įrodymų ir pažeidžiant žmogaus teises pagal LŽTT suformuotą praktiką, ir LR BK panaikintos bausmės iki gyvos galvos kaip prieštaraujančios Euros žmogaus teisėms.

ah1       2019-02-21 17:57

Lietuvoje teisingumo nėra - teisėjai slepia kuo konkrečiai kaltinamsis kaltinamas, atima galimybę gintis o LAT teisėjai dangsto žemesnių teismų teisėjus - todėl turėtų būti sudaryta galimybė asmeniui kreiptis į Konstitucinį teismą dėl teisėjų antikonstitucinių veiksmų Dabar tokios galimybės nėra, o Lietuvoje siautėja neteisnigumas teismuose.

smalsu       2019-02-21 16:12

O kur vieno iš bylos figūrantų Malinausko advokatas Černiauskas? Konspiraciniame name uždarytas kaip specialusis liudininkas? smile

Nuosprendžio paskelbimas       2019-02-21 14:22

prasideda žodžiais “LIETUVOS RESPUBLIKOS vardu…”. Kiek žmonių ašarojo, klausydami tokio galimai korumpuoto nuosprendžio.

Patiko kito straipsnio komentaras:       2019-02-21 14:03

“Jeigu pastebėjote, tarp įtariamųjų nėra nė vieno prokuratūros atstovo. O juk dabar prokuroras faktiškai aukščiau už teisėją, jei prokuroras surašys kaltinamąjį aktą, tai teisėjas gali dėl akių pasilaužyti, bet nuteisti kaltinamąjį privalo. Tad teisėjai ir advokatai darė šunybes be prokurorų žinios? Kas tuo patikės? Tai kokia čia kova su korupcija, su kenkiančia valstybei sistema? Juokas pro ašaras…”

>Gal       2019-02-21 10:46

Ir kas tie brudo kopėjai? Tik ne pavasaris.

Gal        2019-02-21 9:32

jau pajudėjo ledai? Vis tik artėja pavasaris.. Tačiau džaugtis galėsime tik tada, kai ledai ištirps ir visas 30-ties metų žiemos brudas nuplauks ten, kur jau seniai turėjo būti.


Rekomenduojame

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.