Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

STT direktorius Žydrūnas Bartkus: Ir Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 21 d. 1:22

8     

    

STT direktorius Žydrūnas Bartkus: Ir Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas

„Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra atlieka išskirtinį ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje“, tokia buvo vakar dienos pagrindinė žinia. Ir nuotaika: pagaliau.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais sustabdžius 8 teisėjų įgaliojimus baudžiamojon atsakomybėn leista patraukti didelę – 24–37 metų – darbo patirtį turinčius teisėjus: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Egidijų Laužiką, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus Viktorą Kažį ir Valdimarą Bavėjaną, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Konstantiną Guriną, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Henrichą Jaglinskį, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėją Gintarą Čekanauską. Jiems pritaikyta kardomoji priemonė – visi jie sulaikyti.

Sulaikyti ir asmenys, suinteresuoti atitinkamais teismų sprendimais, bei asmenys, įtariami papirkimu, tarpininkavimu paperkant ir kitomis nusikalstamomis veikomis. Tarp jų – 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys.

Iš viso vakar buvo sulaikyti 26 asmenys, įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Paskelbtos ir sumos, kurias galimai už įvairius palankius teisėjų sprendimus buvo žadėtos ar sumokėtos – nuo 1000 iki 100 000 Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 Eur.

Sulaikytų asmenų darbo bei gyvenamosiose vietose, automobiliuose atliktos kratos.

Proceso veiksmuose dalyvauja daugiau nei šimtas STT, kitų institucijų pareigūnų, prokurorų.

Pasak STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus, „Šis ikiteisminis tyrimas – tai signalas visai teismų sistemai, kad turi būti imtasi kardinalių sprendimų ir pokyčių, siekiant užkirsti kelią bet kokiai galimai korupcijos apraiškai. Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas – tai, visų pirma, mūsų visų pilietinė pareiga, teisinės valstybės pamatas“

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis savo komentare žiniasklaidai pabrėžė, kad šis atvejis yra išskirtinis ne tik dėl korupcijos masto ar kyšių dydžių, bet ir dėl pasekmių visai visuomenei. „Korupcija, kyšininkavimas, prekyba poveikiu siekiant kažkam palankių neteisėtų sprendimų verčia kalbėti ne tik apie tą žalą, kurią galima nustatyti suskaičiavus gautų kyšių sumas. Tai teismo vardu „prastumti“ kažkieno savanaudiški, neteisėti sprendimai, nukentėjusių žmonių likimai, neįvykdytas teisingumas. Tai prarastas žmonių pasitikėjimas teisingumu“.

Ir pažadėjo – ryžtingai, kaip niekada – „atsakyti į visus klausimus“, tik nepatikslino, kada… „Gavus duomenis apie galimai padarytas nusikalstamas veikas buvo galimas tik vienas sprendimas – pradėti ikiteisminį tyrimą ir atsakyti į visus klausimus.“

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja speciali Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus penkių prokurorų grupė. Vadovaujantis Prokuratūros įstatyme nustatytais kriterijais trims Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorams suteiktas specialiojo prokuroro statusas, rašoma STT pranešime žiniasklaidai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aho       2019-02-22 11:11

sapalionės, bet musės kimba.

ah1       2019-02-21 19:27

teisingumas Lietuvoje bus tada kai V. A prezidentavimas bus pripažintas antikonstituciniu, visi V.A. pasirašyti įstatymai anulioti, nes V.A. negyveno Lietuvoje tris metus iki prezidento rinkimų kaip to reikalauja LR Konstitucija ir negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai - 7str., teisingumas Lietuvoje bus tada kai bus paleistas H.D. - nuteistas iki gyvos galvos be objektyvių įrodymų ir pažeidžiant žmogaus teises pagal LŽTT suformuotą praktiką, ir LR BK panaikintos bausmės iki gyvos galvos kaip prieštaraujančios Euros žmogaus teisėms.

ah1       2019-02-21 17:57

Lietuvoje teisingumo nėra - teisėjai slepia kuo konkrečiai kaltinamsis kaltinamas, atima galimybę gintis o LAT teisėjai dangsto žemesnių teismų teisėjus - todėl turėtų būti sudaryta galimybė asmeniui kreiptis į Konstitucinį teismą dėl teisėjų antikonstitucinių veiksmų Dabar tokios galimybės nėra, o Lietuvoje siautėja neteisnigumas teismuose.

smalsu       2019-02-21 16:12

O kur vieno iš bylos figūrantų Malinausko advokatas Černiauskas? Konspiraciniame name uždarytas kaip specialusis liudininkas? smile

Nuosprendžio paskelbimas       2019-02-21 14:22

prasideda žodžiais “LIETUVOS RESPUBLIKOS vardu…”. Kiek žmonių ašarojo, klausydami tokio galimai korumpuoto nuosprendžio.

Patiko kito straipsnio komentaras:       2019-02-21 14:03

“Jeigu pastebėjote, tarp įtariamųjų nėra nė vieno prokuratūros atstovo. O juk dabar prokuroras faktiškai aukščiau už teisėją, jei prokuroras surašys kaltinamąjį aktą, tai teisėjas gali dėl akių pasilaužyti, bet nuteisti kaltinamąjį privalo. Tad teisėjai ir advokatai darė šunybes be prokurorų žinios? Kas tuo patikės? Tai kokia čia kova su korupcija, su kenkiančia valstybei sistema? Juokas pro ašaras…”

>Gal       2019-02-21 10:46

Ir kas tie brudo kopėjai? Tik ne pavasaris.

Gal        2019-02-21 9:32

jau pajudėjo ledai? Vis tik artėja pavasaris.. Tačiau džaugtis galėsime tik tada, kai ledai ištirps ir visas 30-ties metų žiemos brudas nuplauks ten, kur jau seniai turėjo būti.

Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.