A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Streikuojantys mokytojai, užrakinti ministerijoje, liks nakvoti ten ir savaitgalį (video, nuotraukos) | Tiesos.lt

Socialinė politika

🌄Streikuojantys mokytojai, užrakinti ministerijoje, liks nakvoti ten ir savaitgalį (video, nuotraukos)

Tiesos.lt siūlo   2018 m. gruodžio 1 d. 16:27

20     

    

Streikuojantys mokytojai, užrakinti ministerijoje, liks nakvoti ten ir savaitgalį (video, nuotraukos)

alkas.lt

Lapkričio 30 d. vakarą Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose (ŠMM) budintys streikuojantys mokytojai buvo užrakinti. Iš mitingo nuo Seimo rūmų grįžę  kiti mokytojai į ŠMM patalpas pro užrakintas duris patekti negalėjo. Dalis mokytojų į vidų įlipo pro pravirą ministerijos langą. Tarp jų buvo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. Tuo metu ministerijos viduje buvo apie 20 švietimo darbuotojų.

Apie 18.30 val. į ŠMM buvo įleista dar apie 30 žmonių, kurie ketina ministerijoje nakvoti.

Į ŠMM buvo atvykusi ir policija.  Policijos pareigūnams atvykus prie ministerijos lauke buvo susirinkę apie 200 žmonių palaikančių užrakintus mokytojus.

Streikuojančius mokytojus ministerijoje aplankė ir ŠMM kancleris Tomas Daukantas mokytojams sakė, kad jie turi palikti ministerijos patalpas, nes tai nėra streiko vieta. Jis sakė, jog ministerijos patalpos turi būti užrakintos nes baigėsi darbo laikas. Tačiau mokytojai išeiti nesutiko. T. Daukantas sakė skambinęs švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, tačiau susisiekti su ja nepavyko.

ŠMM ministrė J. Petrauskienė derėtis su mokytojais šiandien nepanoro. Ministerijos viduje pasilikę mokytojai sako, kad ketina čia likti visą savaitgalį, o jei prireiks ir dar ilgiau – kol pavyks susitarti.

Penktadienį, po nesėkmingų derybų ŠMM, prie Seimo į mitingą buvo susirinkę keli šimtai mokytojų bei moksleivių. Mitinguojantys mokytojai laikė vėliavas, plakatus su užrašais „Kalėdų seneli, padėk po eglute mūsų ministrams proto“, „Mes nusipelnėme gyventi geriau“, „Teisingumo“, „Norime mokyti ne kovoti“, „Mes nepasiduosime“ ir kt.

 

 

Su ministre ir jos atstovais LŠDPS derybininkams nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo, bei pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo.

LŠDPS vadovas A. Navickas teigė turįs vilčių dėl papildomo finansavimo švietimui rasti bendrą kalbą su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo politinių partijų vadovais.

Nesiliaujant mokytojų streikams Vyriausybė inicijavo Seimo partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė pirmadienį kviečiąs visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų. Vyriausybės duomenimis A. Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų bemaž 300 mln. eurų. Vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimui prireiktų apie 130 mln. eurų.

 

alkas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

agentei "saliamutei"       2018-12-3 19:36

Nekabink mums makaronų, ėsk juos pati.

Salomėja       2018-12-3 12:59

Deja, turiu Jus nuliūdinti, aš ta pati Salomėja. Visada komentavau atsakingai ir tik tą, ką gerai žinau, ką pati esu patyrusi ir išgyvenusi. Mano vertybinė pozicija nepajudinama. Savo išsamių komentarų niekada nekolekcionavau (gal vertėjo:)?), bet retkarčiais pasižiūrėdavau, kaip kiti vertina. Beveik visada susilaukdavau daugiau pritariančių už kitus. Nes rašiau iš širdies. Kartais pagalvoju, kad gyvenime dėl įdomumo tiesiog (nors tas, žinoma, gana kvailoka), norėčiau nors kada būti neteisi, bet taip dar man nebuvo atsitikę. Žinoma, buvo ko nors tokio - pavyzdžiui per ilgai tikėjau konservatoriais, bet atsipeikėjau jau seniai. Bet juk ne apie save asmeniškai noriu čia pasisakyti. Argi jūs, kurie taip piktinatės mano komentarais po šiuo ir V. Lisauskienės str., nematot, kaip G. Landsbergis trina rankas dėl siekio atstatydinti ministrę!? Negi nesuprantat, kad šitos klikos tikslas sugriauti viską, kad tik vėl galėtų mus valdyti it niokoti? PASISAKAU PRIEŠ STREIKUOTOJŲ POZICIJĄ NESIDERĖTI IR NUVERSTI MINISTRĘ! Jau esu seniau rašiusi, kad šita ministrė niekuo neblogesnė už kitus buvusius, bet dabar matau, kad gal netgi šiek tiek geresnė. Tai, kad jūs išsikėlė tokį tikslą rodo, kad esat arba nesąžiningi, arba apgauti. Ir aš esu, deja, teisi, ir nieko čia nepakeisi. Delfis tikrai ne ta lektūra, kuri man labai tinka, bet yra geras str., paskaitykit ir nustokit pilt vandenį ne ant savo malūno:https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/budiene-stai-kaip-reikia-isspresti-svietimo-krize.d?id=79755667#cxrecs_s

>s.m.       2018-12-3 0:15

Kails!
Pritariu, metodas senas. Gebistinis.
Na, bet ale sujudo laxudros!
Matyt jau subinės orą gaudo.
Berods esame žlugimo uvertiūros liudininkai.
Neosovietinis režimas baiginėjasi kaip ir pirmtakų.
Gėdingai.
Tie kas vakar dar narsinosi, šiandien jau blaškosi desperacijose.
Nes atpildo laukimas yra baisesnis už atpildą.
Vakarykščiai galiūnai jau dvokia šlapimu.
Jų samdyti pakalikai dar loja iš inercijos.
Tegul loja. Bus lengviau identifikuoti, o po to surasti.
Artėja tas metas, kuomet tarakonus trauksime iš plyšių.
Viską priminsime. Priversime ėsti nuosavus šūdus.
Niekas neliks nenubausti.
1990 klaidos nekartosime.

>Jzp       2018-12-2 23:57

kails, bro. Nugi su “Salomėja” tai čia gi senas išbandytas komitetinių metodas. Buvo portale keletą metų padori tetutė Salomėja. Tarpais net įtardavau, kad mano paties teta, nes turiu tokią.
Kadangi padorios moters komentarus skaitytojai palaikydavo ir atsiliepdavo, - raudonieji banditai staigiai susimiklino klonuoti “Salomėją”. Elementaru.

Faktas       2018-12-2 15:32

Salomėja tiesiai į centrą pataiko, todėl ir siuntat. Ji argumentuoja, o puvus drabstot jūs. Juk ir arkliui aišku - naudingais idiotais visada naudojasi protingi niekšai, siekiantys savų interesų. O vargšai entuziastai taip ir lieka musę kandę. Gaila mokytojų, nemoka jie už savo teises kovot, tai taip jiems gal ir (ne)reikia:)? Reikalaukit sąlygų deramai vaikus mokyt, o ne ministrę verskit. Ar bent numanot, kam vietą ruošiat? Ne to juk siekiat. Atsipeikėkit. Nesityčiokit iš savęs, o derėkitės.

Jzp       2018-12-2 14:52

Šlykštu skaityti tą purvą, kurį ant kovojančių už savo orumą mokytojų pila visokio plauko režimo lakštingalos “salomėjos”. Dar šlykščiau matyti, kad portalo lankytojų tarpe yra išgamų-menkystų, kurie spaudo pliusiukus toms padugnėms “salomėjoms”.

Salomėja       2018-12-2 12:30

Kai pradedi organizuoti streiką, juk nežinai, kaip pavyks, kiek žmonių palaikys ir t. t. Bet ką daryt, kai tave ima aktyviai palaikyt tie, kur tu net sapne nesapnavai. Juk apsidžiaugi, įsivaizduoju, kad net galva ima svaigt. Imi tikėt, kad sutvarkysi ydingą sistemą, išrausi išsikerojusį blogį su visomis šaknimis - tvarka ir teisingumas bus! Ir kažkaip savaime greitėjančia tvarka pats tampi destrukcijos įrankiu. Tada apsidairai ir, man taip atrodo, imi galvot - o ką dabar daryt!? Tikslas tai liko koks? NESITART IR NUGRIAUT MINISTRĘ. G. Landsbergis, visi matėm, trina rankas laimingas. Ir nori nenori smikteli kažkoks negerumas, bloga nuojauta ima neduot ramybės, o tave toliau stumia, skatina, palaiko. Aną katrą, kai prieš Landsbergio brolius liberalus mokytojus kėlei, rusų agentu buvai apšauktas, o dabar staiga už tokį patį veiksmą iš to paties pagyrimo sulauki. Esi protingas žmogus, A. Navickai, tikrai žinau, kad buvai sąžiningas, ne parsidavėlis koks. Tikiu, kad toks ir likai. Nebūk įrankiu tų, kurie per savo niekingus interesus ir aroganciją nieko daugiau ir nemato. Kurie remia tik galingus, įtakingus ir, žinoma, turtingus ir tai tikrai yra normalu - tokia jų politinė paskirtis. Bet jums ir mums juk ne šito reikia.
Streikuojantys mokytojai su A. Navicku priešakyje, reikalaukit konsultacinių valandų savo mokiniams tiek, kiek reikia, kad kiekvienas kaip Suomijoje, į kurią norim lygiuotis, gautų tinkamą išsilavinimą. Mokytojų nebus per daug, visi turės pusantro etato (1 etatas 18 valandų). Atstatyti, kas iki šiol sugriauta buvo, juk reikia. Visi vaikų mokyti! Tiksliau - padėti jiems mokytis ir išmokti. Lėšų tegu ima sumažinę antstatą keliaaukštį virš mokytojo galvos. Dirbkit. Juk sutikit - niekingas tikslas - nugriaut ministrę. Pagalvokit - kam tas naudinga. Juk paprasta.

kam tai naudinga       2018-12-2 11:12

Pradėkim nuo fakto,kad jaunasis lyderis A.N. nebuvo išrinktas į tą patį seimą.Pašaukimas būti valdžioje ar mokytojo talentas?2.Kodėl švietimiečiai *netelpa*vienoje profsąjungoje?3.Derybos dėl kolektyvinės sutarties turėjo vykti tokiu principu:išlukštenam tikslus,norus ir galimybes ir deramės tol,kol susitarsim.Tai,kas vyksta, panašu į užsakytą šou,nes mokytojų yra per daug pagal šiandienos mokinių skaičių,nė vienas jų nebadauja,mokinio krepšeliai naudojami ne racionaliai,kuo toliau,tuo prastesni mokinių žinių rezultatai.Pagarbos verti,kas nestreikuoja,o dirba su mokiniais savo tikrai nelengvą darbą.

Mokytojai, tartis jūs neketinat ir nemeluokit        2018-12-2 10:39

Streikuojantys mokytojai, jūs gi už sistemą, jums gerai taip, kaip buvo. Bet trumparegiškai žiūrit, tai toliau savo nosies nematot. Jeigu mokėtų jums gerokai didesnes algas negu dabar, tai ar jūs streikuotumėt? Ar reikalautumėt, kad kiekvienas Lietuvos vaikas gautų lygiavertį išsilavinimą nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje yra mokykla? Ar siektumėt panaikinti įvairiausias išskirtines sąlygas? Mokinių atsirinkinėjimą? Idiotiškų reitingų sudarinėjimą? Šlykščią konkurenciją? Kuri veda tik į susiskaldymą, intrigas, kito žlugdymą! Ar toliau vaidintumėt šikančius katinus? Garantuoju, kad nestreikuotumėt! Akis išpūtę aiškintumėt, kad kitur visokių runkelių, prasigėrusių nevykėlių vaikai suėję, o jūs nuostabūs mokytojai, todėl jūs savo ugdytinius taip stebuklingai ir išmokot. Jokių logikos klaidų jūs čia nematytumėt: pjautum - kraujas nebėgtų, kaip šventai įsitikinę savo nauda būtumėt. Sistemą keisti reikia, o jūs už sistemą!

Pasiūlymas       2018-12-2 4:55

Navickas kelionei į seimą ruošiasi. Ministru iš karto paskirkim, mokytojai kaip? Jis źino kaip iš kur kiek paimti ir kam atiduoti.

tamada       2018-12-2 1:45

Streikuojantys mokytojai,jūs suklydote okupuodami pastatą.Pulkire karalienės Mortos mokyklas ,iš ten tai Austėja pabarstys euriukų ir dar pamokins kaip galima tapti milijonieriumi ,dirbant mokykloje,

Julius i 21 16       2018-12-1 20:30

Jeigu jūs ir jūsų vaikai būtų alkani tai ir jūs per langą liptumėte. “Profesionalų” vyriausybė Lietuvą dar giliau į skurdą nugrūdo. Lietuva dabar gyvena nuo vieno streiko iki kito. Nuo gydytojų iki mokytojų. Toliau bus kelininkai, vairuotojai ir t.t.

nekelia pasitikėjimo       2018-12-1 20:16

Nežinau kaip kitiems, bet man per langą į ministeriją lipantys mokytojai nekelia pasitikėjimo. Kokį pavyzdį tokie rodo mokiniams? Gal yra ir kultūringesnių protestavimo būdų?

fanė Agnė       2018-12-1 20:01

Nepavyks! Tauta kaip niekada PASITIKI GERB. VALSTIEČIAIS!
Streikų kurstytojams netikriems “mokytojams” nepavyks įkalti pleišto tarp Tautos ir rinkėjų besąlygišką pasitikėjimo mandatą gavusių gerb. Valstiečių.
Pagarba, pagarba, pagarba gerb. Ministrei! Stiprybės, stiprybės, stiprybės Vyriausybei!

Ryža       2018-12-1 19:55

Tfu, tfu, tfuūū ant jūsų patvorinių!

O kur       2018-12-1 19:13

  DAGYS???

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-1 18:50

Būtent,
laikas sukilti visai Lietuvai.
Be Lietuvos televizijos bei radijo, sukilimas - netikras.

Julius       2018-12-1 17:10

Įdomu kur dingo “profesionalų” vyriausybės patriarchas P.Urbšys? Kokios žinios. Bėk matyt ruošesi į Panevėžio merus. Kur supuvusios Lietuvos teisėsaugos šulas planuoja sau ramiai nusėsti.

Šakalienė,nukosėjusi       2018-12-1 16:46

šimtus milijonų nu pedagogų ir medikų,neša šiltą maistą mokytojams.Gyvatiškas elgesys.Jie tikrai yra įkaitai.Kaip jiems atsitiesti?

......       2018-12-1 16:36

LAIKAS SUKILTI VISAI LIETUVAI>


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.