Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Stratforo kūrėjas: ES yra žlugusi. Vytautas Radžvilas: Kodėl apsimetinėjame, kad nieko nevyksta?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 2 d. 14:06

26     

    

Stratforo kūrėjas: ES yra žlugusi. Vytautas Radžvilas: Kodėl apsimetinėjame, kad nieko nevyksta?

Dalijamės prof. dr. Vytauto Radžvilo komentaru Veidaknygėje išklausius interviu su George’u Friedmanu (ČIA).

Tai – ne rėksminga ir sensacinga arba, kaip Lietuvoje mėgstama pašiepti, „apokaliptinė“ antraštė. Šis garsiosios žvalgybos platformos „Stratfor“ steigėjo George’o Friedmano interviu turėtų tapti prieinamas – subtitruotas ir parodytas arba, dar geriau, išverstas į lietuvių kalbą ir paskelbtas žiniasklaidoje – kiekvienam šalies piliečiui. Jame nuostabiai įžvalgiai ir tiksliai – tarsi chirurgo skalpeliu – analitiškai išskiriami ir chronologine seka dėliojami į nuoseklią priežastinę grandinę vykstančio Europos Sąjungos irimo požymiai ir jos byrėjimo tarpsniai.

Įsigilinus į interviu autoriaus išsakomas mintis apima prieštaringas jausmas. Viena vertus, neįmanoma nesižavėti tiksliomis, toliaregiškomis ir gerai argumentuotomis jo įžvalgomis bei prognozėmis. Kita vertus, sunku atsikratyti slogaus kartėlio ir stiprėjančio nerimo jausmo. Jo samprotavimų fone lietuviškasis Europos studijų ir pažinimo laukas atrodo tiesiog nykiai. Beviltiškai vėluojama. Bet kokie rimtesni svarstymai apie galimą Europos Sąjungos griūtį Lietuvoje vis dar laikomi erezija ir tabu – smerktinu ir baustinu minties nusikaltimu – net akademinėje erdvėje.

Kaip tik šiandien paskelbta žinia apie būsimąją Austrijos vyriausybę, kur kas rimtesnė nei atrodo Vokietijos valdžios krizė – naujausi Europos Sąjungą krečiantys ir galintys peraugti į tikrą žemės drebėjimą tektoniniai virpesiai. Tačiau Lietuvoje – politiniuose ir akademiniuose sluoksniuose, žiniasklaidoje – tvyro beveik olimpinė ramybė. Toliau atkaliai apsimetinėjama, kad nieko nevyksta.

Friedmano interviu verčia klausti: kokią kainą teks sumokėti, jeigu šis drebėjimas Lietuvą užklups netikėtai ir visiškai jam nepasirengusią? Ir kas asmeniškai bus už tai atsakingi?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2017-12-5 20:07

Illarionovas pokalbyje su Sokolovu Svobodoj (https://www.svoboda.org/a/28886299.html) teisingai pastebi,kad maažėjantis gimstamumas Rusijoj atspindi nepalankią gyvenimui valdžios politiką. Būtų gerai,jei mūsų mokslo vyrai ir moterys pratęstų šį tyrimą Lietuvos pavyzdžiu.

Važiuojam       2017-12-4 16:03

pro Pilviškius.Ten nepasiduoda pakelės prekeiviai.Nusiperkam daržovių.Ir vis galvojam,iš ko gyvena žmonės.Na,netoli Vilkaviškis,Lenkija,ten dirba.Ten gyvena pensininkai,yra mažų įmonėlių.O buvo kažkada Keramikos gamykla.Norėtųsi tuose miesteliuose gyvybės.Žmonės nepasiduoda,stovi su gėlėm turguje,su padėvėtais dėl kelių eurų.Pagarba jiems.

Dėl žydelio analizių       2017-12-4 13:13

Dar anksčiau šis žydelis buvo labai atviras ir pasakė, kad mes esame buferinė zona tarp Rusijos ir Vokietijos (kol kas JAV vasalės). Dėl šių žodžių ant jo pykti negalime, nes tai teisybė. Nuo savęs pridėčiau, kad tuo buferiu būsime tol, kol durni būsime.

Einama ne        2017-12-4 9:26

klystkeliais, o pagal planą, kurio mūsų seimūnai vykdyt negali. Ką Hegemonas liepia, tą ir daro, kitaip bus be darbo ir stiprųjį alų vargšams pardavinės papigiai kur nors Pilviškėse, kurios irgi jau liberoidų galutinai sunaikintos, tiesa? Kas iš Pilviškių, atsiliepkite? Papasakokite apie realią padėtį mums - mums labai įdomu.

gal ne tiek klaikiai       2017-12-3 21:04

Bet nerimas tai atrodo jau begalinis. Ir kas baisiausia - toliau einama klystkeliais.

Tas popie=ius       2017-12-3 15:34

pasisako už Europos islamizaciją, nežinot?

Pirma visada užklumpa        2017-12-3 14:41

dvasinė krizė,o paskui būna toks trenksmas,kad “nelieka akmens ant akmens”.Žodžiais to neapsakysi.Tai labai rimta.Kaip sustabdyti dvasinę ES krizę?Popiežius bijo?

Šluotos gerbėjui "jau"       2017-12-3 14:37

Kokia dar „Respublika“? Tai LK(bolševikų)P CK organas „Šluota“, nežinai? Su nujotu Gorbio „perestroikininkų“ laikraštėliu. Išsiaiškink pagaliau kartą ir visiems laikams, ką tos „Šluotos“  dezistas veikė okupacijos laikais, gerai?

Mes asilai       2017-12-3 14:24

su Jumis nesutinkame ir negalime evoliucionuot kaip Jūs, deja. Keist kailį pagal geopolitinę konjunktūrą ir kitą chaltūrą kaip drg.AMBalas ir Centro Komitetas su bufetu ir autoūkiu, supratai? Asilai yra pastovūs ir nesiduoda eksiukų mulkinami bei dezuojami VU docentų.

jau        2017-12-3 13:52

net Respublika.lt cenzūruojama. įdomu

> pone tarabilda       2017-12-3 13:41

tik kvailiai nesikeičia visą gyvenimą, supratai asiliuk, čia rašo ne Tarabilda. Pasidomėk kaip evoliucionavo Orbanas per savo gyvenimą.

Pone Tarabilda       2017-12-3 13:05

Tai sakyk iki galo, kas taip suplanavo, suorganizavo ir dabar vykdo? Juk važiavai į Parį, vadinasi, turėtum žinoti, tiesa? Paklausk tų, su kuriais važiavai ar naivuolį vaizdavai? Į Parį - tai ne į Rygą nubildėt, tiesa?

Tarabilda        2017-12-3 12:18

Copy paste: “More than six million migrants are waiting in countries around the Mediterranean to cross into Europe, according to a classified German government report leaked to Bild. The report said that one million people are waiting in Libya; another one million are waiting in Egypt, 720,000 in Jordan, 430,000 in Algeria, 160,000 in Tunisia, and 50,000 in Morocco. More than three million others who are waiting in Turkey are currently prevented from crossing into Europe by the EU’s migrant deal with Turkish President Recep Tayyip Erdogan.”

to Kam čia rūpi       2017-12-3 11:22

O pačiam reikia Delfio ar Komsomolkės zombių - dezinformacijos aukų čia?

Kam čia rūpi ...       2017-12-3 11:17

Tik 45 peržiuros šiai valandai

Apolitas Runkelis - Patvorinis       2017-12-3 10:48

Asmeninė patirtis ir demokratinė žiniasklaida įnirtingai sufleruoja, kad atsakingi bus runkeliai. Jie ir sumokės. O kokią kainą, skant, nuspręs neklystantis elitas, tautos(tatos) žiedas, škia.
Šis parsidavėlių elitas, yra pasirengęs visada(vsegda gotov) ir puikiai prisitaiko prie netikėtumų, bei, vis dar puikiai atsimena, kaip reikia keikti supuvusį vakarų kapitalizmą, bei šlovinti didžiąją tėvynę.

Ponas Tarabilda       2017-12-3 10:24

Jei būtų bent pradėta liustracija, galėčiau pasakyti tiksliai. Manau, kad pusė buvo tikrai agentukai.

Jules       2017-12-3 10:19

Tarabilda, nesusireikšmink, Vokietija nėra laisva šalis. Jos laisvė ir valstybingumas apribotas Kanzlerio aktu iki 2099 metų, taigi. Kai bus laisva, tada ir paklausk, ką jį iš tikro apie patį ir Žečpospolitą galvoja, o ne rašo dezinfosklaida ir tauzija jauni ir plėšrūs agentukai,  gerai?  Ar tie tos Jūsų minėtos konferencijos jaunuoliai Paryžiuje labai gerai pasirūpino savo asmenine gerove ir tautos nuskurdinimu, išvalstybinimu vėliau? Nagi papasakok. Sunku patikėti, kad Jūs esate studentiškų vadovėlių rijikas arba docentų patiestas vyrukas, kuriuose labai mažai tiesos, o daugiau hipnozės ir dezi propagandos, kurios apsėstas kartais ir Jūs nuvairuojate į griovį. Nieko tokio, kai plikšala, bet vasarą jau blogai vairuoti į griovį, sutik? Na, jei bijote, kad gali būti ir pačiam pakirpti stabdžiai – tada dovanotina ir suprantama. Visi mes norime gyventi ir nesame savižudžiai. Šiaip, per daug jau kai kurie lietuvaičiai susireikšminę, ypač būdami svetimų šalių agentais, tiesa? Ne tie jaunuoliai išpešė Antrąją Lietuvos respubliką iš Hegemono nasrų, lygiai taip pat kaip ir 1917 -1920 metais. Ne mes vieni atkovojome savo šalį, o mums labai stipriai padėjo, o vairuotojai į griovį, kad ir kokie patriotiški būtų mums nelabai padeda ir kelia pavojų mūsų egzistencijai, neatrodo? Ko tie jaunuoliai nevažiavo, sakykime, į Paryžiaus kažkokią ten konferenciją kokiais 1983 metais, a? Hegemonas neleido, ane? O patys ką veikėte ir kur buvote, a? O dabar, manot, Hegemonas leidžia? Nesinori tikėti, kad ponas Tarabilda už Žečpospolitą, kurios dėka beveik viską praradome.

Pone Tarabilda,       2017-12-3 9:41

Jei dar nenubildėjai į Rygą, gal galėtum pasakyti, kiek svetimų šalių agentukų buvo tarp tų jaunuolių Paryžiuje nuo Lietuvos, ką?

Tarabilda       2017-12-3 1:29

Buvom susitikę su Orbanu Payžiuje per Baltijos kelią. FIDEZ padėjo tada Paryžiuje pabaltijiečiams surengti manifestaciją ir eitynes. Kaip pamenu, su vengrais kalbėjomės mūsų delegacijos būrelis, kuriame buvo labai daug žinomų mūsų politikoje pavardžių. Ten toje jaunimo konferencijoje Paryžiuje buvo daugybė tapusių politinio elito žmonių. Buvo ten Petras Gražulis, ir Albinas Januška. Buvo kunigaikštis Vildaugas, amžiną jam atilsį, ir Vygaudas Ušackas ir dar daug kitų karjeras padariusių jaunuolių. Bet tarp tų visų buvo ir Vytautas Radžvilas, kuris jau tuomet surašė Baltijos kelio deklaraciją Paryžiui,kur kas geresnę ir tiesesnę, nei buvo surašyta Lietuvoje.
Aš buvau tų įvykių liudininkas, kai atėjo Orbanas su vengrais ir parėmė mūsų parašytą deklaraciją apie Baltijos šalių pavergimą ir Nepriklausomybės (ne suvereniteto siek, kaip buvo LTSR prašoma).
Mus parėmė, pamenu, lenkai, rumunai, kažkas iš Balkanų ir kas įdomiausia Eriterėja, bet laukėme, ar ateis vokiečiai. Nepasirodė, ir nesijungė prie Rytų Europos šalių kvietimo.  Prancūzai lygiai taip pat nusimuilino.
Paaiškinu: Tai buvo krikščioniškų jaunimo nevyriausybinių organizacijų konferencija, surengta 200 revoliucijos metinių proga. Toje Konferencijoje, kurios laikas sutapo su Baltijos keliu dalyvavo apie 20 lietuvaičių iš įvairių jaunimo organizacijų.

Kodėl       2017-12-3 0:45

vien kalba ir kalba viešai apie tai tik Dievo tautos atstovai, o kur kitos tautos, kur jų atstovai? Ar jų jau nebėr? Jos jau paverstos daržove, taikaus atomo mėsa kaip anksčiau patrankų ir tankų? Juk nuovokūs kaimiečiai tai seniai žino ir taip mąsto, ir be fridmanų, tiesa?

Pikc       2017-12-2 23:53

Vengrams pasisekė, kad turi Orbaną.

po to ....       2017-12-2 23:07

“Po to, kai mes atgausime suverenitetą, turėsime Europos Sąjungą reformuoti”
tai pasakė vienos Centrinės Europos valstybės vadovas

"Po to, kai mes atgausime suverenitetą, turėsime E       2017-12-2 23:05

“Jeigu mes kalbame apie Europos ateitį, turime aiškiai pasakyti, kad tam, jog Europa galėtų išgyventi ir išlikti Europos kontinentas, Europos Sąjunga turi iš Soroso imperijos atgauti suverenitetą. Kol tai neįvyke, neturime galimybių išsaugoti Europą europiečiams. Po to, kai mes atgausime suverenitetą, turėsime Europos Sąjungą reformuoti. Tai nėra pagrindinė mano šiandienos pranešimo tema, todėl tik bendrais bruožais tai paminėsiu. Pirmas ir svarbiausias dalykas, kad vadinamoji Europos Sąjungos Komisija būtų nukreipta atlikti tą vaidmenį, kurį jai suteikė Europos Sąjungos sutartys. Sutartys aiškiai nustato, kad Komisija nėra politinė institucija. Ji turi vienintelį tikslą, tikslą, kuris paverčia ją sarginiu šunimi: tai yra sutarčių laikymosi priežiūra. Todėl, nors nacionalinės valstybės deleguoja į Komisiją komisarus, po to jų tautiniai ryšiai nutrūksta ir tol, kol jie yra Komisijoje, iš jų yra reikalaujama užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos sutarčių. Šiandien taip nėra. Šiandien Komisija apsibrėžia kaip politinė institucija. Pats prezidentas Junckeris pasakė, kad jis įkurs politinę instituciją, kuri vaidins politinį vaidmenį. Tai visų problemų šaltinis; visų problemų, nuo kurių šiandien Europos Sąjungoje kenčia nacionalinės valstybės. Štai kodėl, nepaisant mano veto migrantų perkėlimo kvotų sistemai Ministrų Pirmininkų Taryboje – kur reiklaujama vienbalsiškumo – Komisija manipuliavo sistema, pradėdama teisinę procedūrą, kuriai patvirtinti pakanka keturių penktadalių šalių narių balsų, ir taip vienintelis mano veto, Vengrijos veto, buvo [padarytas] nieko nereiškiančiu. Mes buvome klasta apgauti, buvo sukrėsti buvę bendri 28 Europos Sąjungos šalių ministrų pirmininkų pasitikėjimo pagrindai. Tokio politinio vaidmens Komisija turėtų nedelsiant atsisakyti. Kai tai bus padaryta, privalome aiškiai pasakyti, kad Europos reforma gali prasidėti tik sustabdžius migrantus, padarius galą imigracijai ir kiekvienam panaudojus nacionalinę kompetenciją savo sienų apsaugai. Po to, kaip jungtinės programos dalis, į Europos Sąjungą jau nelegaliai atvykę imigrantai turėtų būti iš jos išsiųsti atgal, kur nors už Europos Sąjungos ribų. Tai skamba griežtai, bet tie, kurie atvyko nelegaliai, privalo būti išsiųsti iš Europos Sąjungos teritorijos.”

Rūta       2017-12-2 21:51

“Ir kas asmeniškai bus už tai atsakingi?” Gerb. profesorius puikiai žino atsakymą. NIEKAS. AR KAS NORS UŽ KĄ NORS lIETUVOJE ATSAKĖ?
Man asmeniškai labai skauda dėl lito sunaikinimo ir žemių pardavimo užsieniečiams. Po šių valdžios nusikaltimų Lietuvai kaip jokiai kitai valstybei ES griūtis taps tikra apokalipse.

Naša Kvaiša       2017-12-2 17:48

-Aš tai tikrai būsiu Ne Prie Ko!


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.