Ekonominė politika, Geopolitika, Europa

„Stop TTIP“ kampanijos tarptautinis seminaras „Ar transatlantinė sutartis išgelbės mus nuo Rusijos?“

Tiesos.lt redakcija   2015 m. birželio 25 d. 3:41

23     

    

„Stop TTIP“ kampanijos tarptautinis seminaras „Ar transatlantinė sutartis išgelbės mus nuo Rusijos?“

Birželio 25 d., ketvirtadienį, 12 val. viešbutyje „Amberton“ (L.Stuokos-Gucevičiaus g. 1, Vilniuje) įvyks „Stop TTIP“ kampanijos organizuojamas seminaras apie ES ir JAV laisvosios prekybos sutartį (angl. santr. TTIP).

Pasigirdus aiškinimų, kad Europos Sąjungai pasirašius laisvosios prekybos sutartį su JAV Lietuva užsitikrins Amerikos ir NATO apsaugą nuo Rusijos agresijos, „Stop TTIP“ nusprendė suorganizuoti seminarą, paneigiantį šį mitą.

Ką ši sutartis išties reikštų Rusijos karo su Ukraina ir galimos Rusijos agresijos prieš Lietuvą kontekste? Kam ji iš tiesų naudinga ir kokios žalos atneštų Lietuvos gamintojams, augintojams ir vartotojams?

Seminare aiškinsimės, ar tikrai Lietuvai būtų naudinga Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystės sutartis, dėl kurios dabar slaptai derasi Europos Komisija ir Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės lobistai. Sužinosime, kaip šios sutarties pagrindu veiks investicijų apsaugos mechanizmas, įgalinantis korporacijas skųsti Lietuvą arbitražiniams teismams dėl griežtesnių aplinkosaugos ir maisto saugos reikalavimų, kaip veiks netarifinių apribojimų naikinimas, tokių kaip parama ekologiškiems produktams, sveiko maisto reikalavimai mokyklose ir daugelis kitų permainų, naudingų korporacijoms, bet ne visuomenei.

„Stop TTIP“ kampanijoje dalyvauja beveik 500 organizacijų iš visos Europos Sąjungos. Šis tarptautinis seminaras yra „Stop TTIP“ kampanijos informacinio turo po Baltijos šalis dalis.

Įėjimas į seminarą laisvas. Seminaras vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Numatoma seminaro programa:

12.00 – Atidarymas.

12.10„Stop TTIP“ kampanija ir savarankiškai organizuojama Europos Piliečių Iniciatyva / Laura Gintalaitė, „Stop TTIP“ kampanijos koordinatorė, Lietuva

12.20Kas nerimauja dėl transatlantinės sutarties: Vladimiras Putinas ar Europos piliečiai? Mitai ir realybė apie TPIP / Jürgen Maier, Aplinkosaugos ir darnaus vystymosi forumo direktorius, Vokietija

12.50Reguliavimo bendradarbiavimas pagal TPIP: kad įstatymai būtų kuo prastesni / Lora Verheecke, Corporate Europe Observatory (CEO) tyrėja, Belgija.

13.20 – GMO, pesticidų pramonė ir TTIP – vienose rankose / Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys, Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas aplinkosaugos ir maisto saugos klausimais

13.40 – Kavos pertrauka

14.00Investuotojo-valstybės ginčų sprendimo mechanizmas ES ir JAV laisvosios prekybos sutartyje ir dvišalė Lietuvos-JAV investuotojų apsaugos sutartis / Gus Van Harten, Osgoode Hall Teisės Universiteto profesorius, Jungtinės Amerikos Valstijos

14.20–16.00 – Diskusija, papildomi klausimai pranešėjams

Renginį ves publicistas, vertėjas Karolis Klimka.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonai ne pik! :)       2015-06-27 20:07
Jonas       2015-06-27 11:41

Dėl “rusai puola” - Rusijos kremlinai tik su liežuviu drąsūs.Prieš NATo jiems kaip varlei prieš jautį. O dėl investicijų- jos jau yra ir jos ateina.Amerikoniškoms investicijoms laisvos prekybos sutartis būtų milžiniškas postūmis. Laisvos prekybos sutartis turi priešininkų abiejose atlanto pusėse. Realiai Nelaisvos prekybos ir laisvos prekybos paskaičiavimus atlikus , mano nuomone, abu super ekonominiai dariniai mokestiniu atžvilgiu beveik nesiskiria. Biurokratijos, suvaržymų našta gulasi ir ant piliečių ir ant verslo.kai dempingas- antidempingas šiuolaikiniame pasulyje yra visuotinai pripažintas nemoraliais, muitinis trupinimąsis deklaravimas įforminimas- kontrolė yra nonsensas, neatnešantis jokios ekonominės naudos abiem pusėms. Amerika turėtų labiau bijoti laisvos prekybos sutarties dėl rytinės Europos didesnio korupcijos lygmens. bet jei EU šią ydą sprendžia be panikos, amerikonai , sugebantys analizuoti situacijas, taipogi neturėtų tapti nuskriaustaisiais.Globalizacija savaime nėra nei blogis nei gėris. Laisvosios prekybos sutartis JAV-EU, manau yra būtinybė Vakarų civilizacijai( kuriai priklausome ir mes, Lietuva). Rusija anksčiau ar vėliau pasikeis ir taps vakarų civilizacijos dalimi. Rizika aišku yra, kad kremlinas Putleris apsiputojęs neapykanta Laisvajam pasauliui prives Rusiją prie jos subyrėjimo ir palaipninio jos tapimo Kinijos provincija. tikiuosi kad Rusijos tauta( tautos) šios putlerių kvalystės nedaleis. o jei daleis? Yra posakis “Genys margas, pasaulis dar margesnis” Yra ir kitas posakis(rusiškas): “durakam zakon nepisan” Rusijos tauta(tautos) yra savo laimės kalvis. Už Rusijos krachą atsakomybę turės prisiimti jos elitas- inteligencija. Kol kas Rusijoje net meno ir mokslo žmonės yra , mano manymu, kažkokioje visuotinio pamišimo ir neapykantos kurstomos kremlinų propagandos būsenoje. Kažkas panašu su nacių Vokietijos istorija- Hitleriui ateinant į valdžią, tapus fiureriu bei tolesni veiksmai neigiant status quo Europoje ir pasaulyje.

konspirologija, Putinas=Taika       2015-06-26 23:55
konspirologija, Boyeng=WW3       2015-06-26 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=Dgx86rsNNs0 Pazirekit visas laidas uz birzelio men.!

To Jonas 2015-06-26 14:15        2015-06-26 21:53

Ką tamsta Joneli niekus rašai apie investicijas.
Kas investuos į šalį, kur kiekvieną dieną rusai puola smile juokdarys tamsta.Pats sau prieštarauji.

rusai puola       2015-06-26 20:16
To Jonas       2015-06-26 14:33

Tu apsimetineji ar ideologinis rusofobas iki religinio fanatizmo? Globalistanas dar niekur mokyklos ne pastate! Ir nesa ideologija nieko nekontroliojama liberalizma (korporaciju valdzia)...

Jonas       2015-06-26 14:15

Žiūriu ir netikiu: sovietinių-kgbistinių-putlerinių idiotų gretos pamėgo ne tik ekspertai eu, bet ir tiesos tinklapėlį.Visai Rytų Europai naudinga Laisvos prekybos sutartis su JAV. Su sutatimi atsiveria naujos galimybės investicijoms iš JAv. Rusija ne visada bus šizofreniško kremlino valda ir ne visada su psicho pirštu ant atominio mygtuko.Ekonomiškai nors ir silpna ir nevykėlė, bet visgi 150 mln rinka pridėkime dar Ukrainos , Baltarusijos rinką, galima sakyti yra stimulas investicijoms. Be to ten kur Amerikos kapitalas bus įkėlęs tvirtą koją , joks putleris ar kitas kremlinų šizofrenikas nė nepamąstys apie jokį sukarksėjimą, žinodamas kad jo “žaliažmogė kyška tonka” stoti prieš JAV…

ir dar rusai puola       2015-06-26 0:51
Cia del rusai puola       2015-06-25 23:37
to Jonas       2015-06-25 23:10

Jau jukas pro asaras, šio tipo produktai neprais jei Lietuva tam parodys savo valią. Sutaris tam ir yra sutartis…

Jonas       2015-06-25 22:04

Nepradėkime išgalvotų demagogijų dėl GMO, - šio tipo produktai neprais jei Lietuva tam parodys savo valią. Sutaris tam ir yra sutartis, ne absoliutinė laisvė visiems ir saviems ir svetimiems elgtis kaip nori. Pasakėlės dėl investicijų apsaugos grėsmės teismuose marotonų etc…etc… Mano manymu arba taip mąsto apsirūkę kvailiai arba visa tai yra nupirktų judošių propaganda… Vakarietiška ekonomika susiduria su Kinijos ekonominiu iššūkiu. Rusija čia nė prie ko- tai nykštukas nieko nelemiantis pasaulyje. tik su ugdoma didžiule neapykanta visam aplinkiniam civilizuotam pasauliui..

Ziurkes po GMO maisto       2015-06-25 21:51

O del rusai puola tai butent Ukrajina ir buvo paskirta kaip GMO augalu plantacija.

Ziurkes po GMO maisto       2015-06-25 21:47
sviestas       2015-06-25 13:53

>2015-06-25 13:44, čia apie tai kad sviestas nėra sviestuotas?

Letas Palmaitis: GMO jau naikina mus fiziškai 1       2015-06-25 13:44

Nustebau išvydęs Maximoje atpigintų salotų sudėti: visur „perdirbtas krakmolas“. Pažiūrėjau etiketes ant konditerijos: tas pats! Skaitykime etiketes, kol dar rašo!
Dabar MELAI
https://gmolt.wordpress.com/2007/10/24/modifikuotas-krakmolas-nera-genetiskai-modifikuotas/
Modifikuotas krakmolas nėra genetiškai modifikuotas
spalio 24, 2007 at 8:58 pm
Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipiasi vartotojai, norėdami sužinoti, kas gi yra tas „modifikuotas krakmolas“ ir ar jis yra genetiškai modifikuotas produktas. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos Aušros Išarienės, genetiškai modifikuoti produktai yra visiškai kas kita nei cheminiu būdu modifikuoti produktai, pvz., modifikuotas krakmolas.
Modifikuotas krakmolas yra toks krakmolas, kurio MOLEKULĖJE YRA PAKEISTOS KELIOS JUNGTYS [Klausimas: kurios ? Kaip?]. ... Jo gali būti įdėta į vaisių tyreles, pramoniniu būdu pagamintas kruopų, vaisių košes, skirtas kūdikiams ir mažiems vaikams. Krakmolas naudojamas kaip glazūravimo medžiaga bei stabilizatorius [Tai BŪTINA? Paprastas nebetinka?].
Lietuvos higienos normoje HN 53:2003 „Leidžiami vartoti maisto priedai“, „modifikuotas krakmolas“ apibrėžiamas kaip medžiaga, gauta vieną ar kelis kartus chemiškai apdorojant valgomąjį krakmolą, kuris gali būti paveiktas fiziniu būdu ar fermentais ir praskiestas ar balintas rūgštimis arba šarmais. Šiuo atveju nežymima E numeriu. Kiti modifikuoti krakmolai etiketėje žymimi E 1404–1440.
SVARBU NE KAIP ŽYMIMA, BET KAS GAMINAMA LAUKE PO GENETINIŲ PAKEITIMŲ!
AUGINTOJŲ REKLAMA: http://www.baltvita.lt/index.php?id=640
AVEBE krakmolas ir krakmolo deriniai yra universalūs bei suteikiantys puikias savybes specifiniams maisto produktams ir patenkinantys pačius aukščiausius gamintojų reikalavimus.
Sk. 2

Letas Palmaitis: GMO jau naikina mus fiziškai 2       2015-06-25 13:43

AVEBE PRODUKTAI (olandiškai ir gale - angliškai, kur aiškėja tiesa]...
http://www.seedtoday.com/articles/BASF_and_AVEBE_Partner_to_Produce_Genetically_Optimized_Starch_Potatoes-103066.html
http://www.potatopro.com/news/2007/avebe-wil-veldproef-met-gmo-aardappel-op-120-hectare
Avebe wil veldproef met GMO aardappel op 120 hectare
Avebe wants field trials with GMO potato on 120 acres
Aardappelzetmeelconcern Avebe wil een veldproef met genetisch gemodificeerde aardappelen met een verlaagd amylosegehalte uitvoeren. Het bedrijf heeft hiervoor een vergunning bij het ministerie van VROM aangevraagd. In totaal moeten de proefvelden zo’n 120 hectare beslaan.
Potato starch Avebe Group will conduct a field trial of genetically modified potatoes with a reduced amylose content. The company has applied for a permit from the Ministry of Environment. In total, the trials should cover about 120 hectares.
AKTYVISTAI SUNAIKINO BANDITŲ LAUKUS:
http://www.gmwatch.org/latest-listing/1-news-items/1061-dutch-activists-destroy-1000-gm-seed-potatoes-2072004
Dutch activists destroy 1,000 GM seed potatoes (20/7/2004)
Dutch activists destroy biotech potato crop - Associated Press:
http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/1090349650247_85758850?hub=SciTech
AMSTERDAM, Netherlands ”” Activists in the Netherlands have destroyed a field of genetically modified potato plants in an attempt to discourage farming of GM crops, a Dutch company said Tuesday.
Avebe LLC spokesman Gunther Abet said he couldn’t estimate the cost of the damage to the plants, which were part of a government-licensed test.
The plants were poisoned in a field near the city of Groningen, 180 kilometers (112 miles) northeast of Amsterdam. An unknown group identifying itself as “Future World” claimed responsibility.
“At the last full moon we sabotaged a thousand genetically manipulated seed potatoes,” the group said in a message published by local media.
“They’re dead and no longer form a danger for humans and the environment. We hope that this makes clear Avebe’s attempts to play God are pointless. Stop the gen-tech madness!”
Avebe said the plants were harmless. Abet, the spokesman, said the potatoes were being developed for their starch, which is used in paper and textile products.
Cha-cha-cha:
JIE NEVA AUGINA POPIERIAUS GAMYBAI !!!

Jonas       2015-06-25 12:38

Tokiai mažai ir JAUNAI šaliai kaip Lietuva aišku kad NAUDINGA LAISVBOS PREKYBOS SU JAV SUTARTIS. Didžiosioms šalims su nusistovėjusiomis ekonominėmis struktūromis gali būti naudinga gali būti ne. Lietuvai laisva apyvarta tiek importo tiek eksporto būtų tik į naudą Lietuvos privačiai iniciatyvai. Amerikietiškos įrangos, konkurencingos EU pigesnis įvežimas, lietuviškos produkcijos pigesnis išvežimas - tai tik nauda kaip ir 2x2=4. EU bendruoju masteliu gal ir nenaudinga, bet mes privalome būti už Lietuvos interesą. O dėl Rusijos, jos agresijos fone, ši sutartis nė prie ko, saugumo mnepadaugės ir nesumažės. Tačiau Rusijos pašonėje gaminti pigesnę lietuvišką produkciją pigesnės amerikietiškos įrangos dėka- privalumas!

Nereikia mums       2015-06-25 12:19

gelbėtis nuo Rusijos,tiesiog turim pakentėti,kol Rusija užaugs ar bent kiek paaugs.Nors tuo pačiu galim daug mokytis iš jų eilinių žmonių,šviesuomenės.

Beta > čia dabar....        2015-06-25 8:53

Iš kur tamsta žinai, kad renginys KGB-istinis?
Bent jau tarp pranešėjų nei vieno konservatoriaus nematau. Visi arba jauni žmonės, arba užsieniečiai.

va va - nemokšos rašo       2015-06-25 7:04

net gaila tų raudonųjų rūtų - lietuviškai taip ir neišmoko smile

ruta       2015-06-25 6:51

Tiesos portalas ne jusu , koncervu mados , kai saukdami- rusai puola ,i prezidentus brutaliai proteguoja ir reklamuoja Tarybinio komunistinio -KGB rezimo uolia funkcioniere ,o ideinis vadas -Tarybinis profesorius ,papuoles i Sajudi , pasiulitas KGB agento ‘Jozo’ Cepaicio .O kadangi izulumo siai seimineliai netruksta , tai ir dabar lipama per galvas , net savo partieciams .

čia dabar....       2015-06-25 6:13

tiesos.lt reklamuoja ir proteguoja KGBistinius renginius?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.