Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 14 d. 20:31

7     

    

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Sveikatos teisės institutas (STI) rugsėjo 13 d. kreipėsi į visas Seimo frakcijas, Seimo pirmininkę V.Čmilytę-Nielsen, Sveikatos reikalų komitetą ir Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas susitikimo, kuriame galėtų pateikti argumentus ir pasiūlymus dėl COVID-19 valdymo ir plačiau padiskutuoti.

„Pandemijos valdyme svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, o tam reikalinga užtikrinti konstruktyvią, atvirą, viešą ir skaidrią diskusiją su įvairių sričių ekspertais ir praktikais. Esame susirūpinę, kad Vyriausybę konsultuoja siauras ekspertų ratas. Jaučiame pareigą ir atsakomybę padėti suvaldyti neigiamas COVID-19 pasekmes Lietuvai, mums rūpi, kad apie pandemijos valdymo priemones būtų atvirai diskutuojama iš teisės ir medicinos mokslo perspektyvos,“ – rašoma kreipimesi.

Prašymą susitikti STI išsiuntė po to, kai 2021 m. rugsėjo 9–10 dienomis surengė mokslinę konferenciją „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“. Į mokslinę konferenciją buvo kviesti įvairių valstybės institucijų atstovai ir ekspertai.

Konferencijoje Sveikatos teisės instituto vadovas, farmakologas doc. dr. Rimas Jankūnas teigė: „Mūsų tikslas – diskutuoti ir padėti rasti sprendimus. COVID-19 pandemijos valdymo rezultatai Lietuvoje yra vieni prastesnių ES.“

Pradėti diskusijas STI siūlo nuo sistemiškos situacijos analizės. „Kodėl taip skiriasi pacientų aptarnavimas skirtingose sveikatos priežiūros įstaigose, kam sekasi gerai, o kam nesiseka? Kokios priemonės viešose vietose didintų visuomenės saugumą, tačiau kartu būtų proporcingos ir nepriešinančios visuomenės? Kokie vadybiniai sprendimai ligoninėse užtikrintų racionalų lėšų naudojimą ir mažintų maksimalaus užguldymo įtampą? Kodėl, pavyzdžiui, Švedijoje kiekvienas gali lengvai perskaityti oficialias epidemiologines apžvalgas, o Lietuvoje jų nerasime? Tai – tik keli aspektai, kuriuos svarbu aptarti,“ – teigiama politikams ir institucijoms adresuotame rašte (visą rašrą rasite sti.lt puslapyje ČIA).

Plačios diskusijos svarbą STI grindžią tuo, kad valstybėje taikomų kovos COVID-19 priemonių kaštų-naudos analizė viešai nebuvo pristatyta, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei jos gali atnešti didesnę žalą nei naudą:
medicininę – dėl ilgalaikio streso, apriboto kitų ligų gydymo, sumažinto sveikatos paslaugų prieinamumo, su tuo susijusių perteklinių mirčių;
teisinę, politinę – dėl neproporcingai ribojamų konstitucinių žmogaus teisių, tinkamai nefunkcionuojančio teisinės valstybės principo, iškreipto valdžių padalijimo ir demokratinio valdymo;
ekonominę – dėl ribojamo žmonių darbo ir ūkio plėtojimo;
socialinę – dėl visuomenės susiskaldymo, pažeistų tarpusavio socialinių ryšių, vaikų galimybės gauti kokybišką ugdymą, kultūros renginių ribojimo ir kt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2021-09-16 22:29

„STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19“.
Ei jūs sušikti mokslinčiai…, ar ben patys suvokiat ką čia rašot?
>>  STI
>>  NS
>>  ŠS
>>  Žiniasklaidai
.
1 klausimas!!!
- kas yra vakcina? Bendrais bruožais!
- kuom vakcinos skiriasi nuo visų kitų biocheminių medžiagų, preparatų, junginių?
- kokiai grupei ar kategorijai priskirti Covid-19 biocheminį preparatą visame pasaulyje oficialiai vadinamam Covid-19 „vakcina“?
- remiantis išvardintais punktaistais, ar tas biocheminis junginys vadinamas Covid-19 „vakcina“ atitinka reikalavimus taikomus įprastinėm vakcinom?
- ar ta Covid-19 „vakcina“ yra vakcina ar nėra vakcina?!
.
2 klausimas!!!
- jeigu tai kas oficialiai yra įvardijama kaip Covid-19 vakcina, nėra vakcina ir nėra Covid-19 vakcina, kodėl vYRIAUSYBĖ vis dar nepaduota į teismą?!
- kodėl apsijungus su kitom ES ir Pasaulio organizacijomis nepaduotos į Tarptautinį* Teismą atatinkamos tarptautinės ir Pasaulinės organizacijos?!
.
P.S. Kodėl nekuriamos Covid-19 vakcinos klasikiniu vakcinų kūrimo pagrindu, nes šitas ‘marmalas’ akivaizdu kad nėra tas ko reikia žmonijai esamoje padėtyje…
.
P.P.S. Ar mokslinčių galvos sugeba suprasti kas čia parašyta, ar reikia išaiškinti kitokiais metodais, nes kylanti ir dirbtinai keliama įtampa visuomenėje neturi ‘begalybės’ ženklo!!!

Taip       2021-09-15 13:00

Kol viešoje erdvėje ,,viešpatauja” nomenklatūrinė,liberalmarksistinė žiniasklaida,ypač LRT,tol straipsnyje išvardintos diskusijos neduos jokios naudos.Pirmiausia būtina iš esmės keisti ,,visuomeninio” transliuotojo LRT ir LRT Tarybos valdymą,- bet kas ir kaip tai padarys?

Al.       2021-09-15 11:15

Pradžia sveikintina, bet toliau reikia apsvarstyti veikimo būdus. Ar verta atvirai priešišką tautai uzurpatorių gaują kviesti bendradarbiauti ? Ir niekur nedingo būtinybė kurti masinį laikraštį.

liūdesys       2021-09-15 9:30

manyčiau, kad mitingų laikas baigėsi, nes niekas į juos nereaguoja, kaip ir į STI geranoriškus siūlymus. Akivaizdu, kad ne tik skiepijimo pagalba, bet ir visose kitose valstybės gyvenimo srityse vykdomas naujosios pasaulio įgyvendinimas. Rudens sesijoje suplanuotas teisės aktų paketas tai patvirtina - didinti mokesčius skurdinant žmones ir atitinkamus verslus, valstybės iždą atiduoti valdyti neaišku kam užsienyje Vyriausybės sprendimu ir t.t. ir pan. Pasiūlyti žmonių pajamų padidinimai yra tik figos lapelis.
Reikia parengti labai konkretų pilietinio nepaklusnumo planą ir jį vykdyti, pradėti teisinius procesus ne dėl konkrečių piliečių teisių pažeidimų, bet prieš Vyriausybę, taip pat išeiti su tokia informacija į tarptautinę erdvę ir rasti būdų dėl ko galima būtų skųsti Europos Komisijai Vyriausybės veiksmus. Juk EK taip pat atsakinga už tai, kas vyksta, nes ėmėsi iniciatyvos koordinuoti pandemijos valdymą ES lygiu.

Prašalietis       2021-09-15 9:02

Iš tiesų nieko rimtai nesuvokiantys ir nežinantys ką daryti srityje, kurioje daugeliu atvejų žmogus buvo,yra ir bus visuomet bejėgis,“proto bokštai” kviečia diskutuoti, tarpusavyje “moksliškai” diskutuoja, eiliniams puskvailiams ir idiotams paišo jų “išdiskutuotus ir protingose galvose išmąstytus” scenarijus, pasakoja savo “mokslines"prognozes, kurios kaip taisyklė, “vienų džiaugsmui kitų liūdesiui”, neišsipildo.. Gyvename “nuostabius” dar žmonijos istorijoje nebuvusius(buvusieji barabarų antplūdžiai,buvusios revoliucijos, pasauliniai karai griovę imperijas, visokios krizės, marai, tikros epidemijos leisdavo žmonijai daugiau mažiau išsaugoti"sveiką protą”), kuris jai suteikė galimybę išlikti šioje žemėje. Gorbačiovinis ir Kašperovskinis idiotinis kvailiojimas atvėrė kelią ateinančių į valdžią gausių puskvailių ir idiotų valdžių pavadovavimams(dėdulė Leninas sakė, kad valstybę gali valdyti netgi valytojos, kaip įrodo šiandiena tai buvo tiesa). Turime vis labiau jokio supratimo apie valstybės valdymą neturinčių, Google gerai įvaldžiusių, buhalterių ir apskaitininkų valdžią), kuri jau “šiuolaikiškai” gyvena virtualius post tiestos, post mokslo, post logikos, post sveiko proto ir t.t. laikus.

kazys       2021-09-15 7:41

man kažkiek gaila šitų protingų žmonių.Valdžia jų nesiklauso ir nesiklausys nes, VYKDO NURODYMĄ SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ.

Manau,       2021-09-14 23:01

,,neišgirs”. Todėl kitą mitingą reikėtų rengti ne prie seimo, bet prie prezidentūros. Jeigu jau taip norėjo ,,aukšto sosto”, tai tegu prisiima ir aukštas pareigas.


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.