Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 14 d. 20:31

7     

    

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Sveikatos teisės institutas (STI) rugsėjo 13 d. kreipėsi į visas Seimo frakcijas, Seimo pirmininkę V.Čmilytę-Nielsen, Sveikatos reikalų komitetą ir Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas susitikimo, kuriame galėtų pateikti argumentus ir pasiūlymus dėl COVID-19 valdymo ir plačiau padiskutuoti.

„Pandemijos valdyme svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, o tam reikalinga užtikrinti konstruktyvią, atvirą, viešą ir skaidrią diskusiją su įvairių sričių ekspertais ir praktikais. Esame susirūpinę, kad Vyriausybę konsultuoja siauras ekspertų ratas. Jaučiame pareigą ir atsakomybę padėti suvaldyti neigiamas COVID-19 pasekmes Lietuvai, mums rūpi, kad apie pandemijos valdymo priemones būtų atvirai diskutuojama iš teisės ir medicinos mokslo perspektyvos,“ – rašoma kreipimesi.

Prašymą susitikti STI išsiuntė po to, kai 2021 m. rugsėjo 9–10 dienomis surengė mokslinę konferenciją „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“. Į mokslinę konferenciją buvo kviesti įvairių valstybės institucijų atstovai ir ekspertai.

Konferencijoje Sveikatos teisės instituto vadovas, farmakologas doc. dr. Rimas Jankūnas teigė: „Mūsų tikslas – diskutuoti ir padėti rasti sprendimus. COVID-19 pandemijos valdymo rezultatai Lietuvoje yra vieni prastesnių ES.“

Pradėti diskusijas STI siūlo nuo sistemiškos situacijos analizės. „Kodėl taip skiriasi pacientų aptarnavimas skirtingose sveikatos priežiūros įstaigose, kam sekasi gerai, o kam nesiseka? Kokios priemonės viešose vietose didintų visuomenės saugumą, tačiau kartu būtų proporcingos ir nepriešinančios visuomenės? Kokie vadybiniai sprendimai ligoninėse užtikrintų racionalų lėšų naudojimą ir mažintų maksimalaus užguldymo įtampą? Kodėl, pavyzdžiui, Švedijoje kiekvienas gali lengvai perskaityti oficialias epidemiologines apžvalgas, o Lietuvoje jų nerasime? Tai – tik keli aspektai, kuriuos svarbu aptarti,“ – teigiama politikams ir institucijoms adresuotame rašte (visą rašrą rasite sti.lt puslapyje ČIA).

Plačios diskusijos svarbą STI grindžią tuo, kad valstybėje taikomų kovos COVID-19 priemonių kaštų-naudos analizė viešai nebuvo pristatyta, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei jos gali atnešti didesnę žalą nei naudą:
medicininę – dėl ilgalaikio streso, apriboto kitų ligų gydymo, sumažinto sveikatos paslaugų prieinamumo, su tuo susijusių perteklinių mirčių;
teisinę, politinę – dėl neproporcingai ribojamų konstitucinių žmogaus teisių, tinkamai nefunkcionuojančio teisinės valstybės principo, iškreipto valdžių padalijimo ir demokratinio valdymo;
ekonominę – dėl ribojamo žmonių darbo ir ūkio plėtojimo;
socialinę – dėl visuomenės susiskaldymo, pažeistų tarpusavio socialinių ryšių, vaikų galimybės gauti kokybišką ugdymą, kultūros renginių ribojimo ir kt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2021-09-16 22:29

„STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19“.
Ei jūs sušikti mokslinčiai…, ar ben patys suvokiat ką čia rašot?
>>  STI
>>  NS
>>  ŠS
>>  Žiniasklaidai
.
1 klausimas!!!
- kas yra vakcina? Bendrais bruožais!
- kuom vakcinos skiriasi nuo visų kitų biocheminių medžiagų, preparatų, junginių?
- kokiai grupei ar kategorijai priskirti Covid-19 biocheminį preparatą visame pasaulyje oficialiai vadinamam Covid-19 „vakcina“?
- remiantis išvardintais punktaistais, ar tas biocheminis junginys vadinamas Covid-19 „vakcina“ atitinka reikalavimus taikomus įprastinėm vakcinom?
- ar ta Covid-19 „vakcina“ yra vakcina ar nėra vakcina?!
.
2 klausimas!!!
- jeigu tai kas oficialiai yra įvardijama kaip Covid-19 vakcina, nėra vakcina ir nėra Covid-19 vakcina, kodėl vYRIAUSYBĖ vis dar nepaduota į teismą?!
- kodėl apsijungus su kitom ES ir Pasaulio organizacijomis nepaduotos į Tarptautinį* Teismą atatinkamos tarptautinės ir Pasaulinės organizacijos?!
.
P.S. Kodėl nekuriamos Covid-19 vakcinos klasikiniu vakcinų kūrimo pagrindu, nes šitas ‘marmalas’ akivaizdu kad nėra tas ko reikia žmonijai esamoje padėtyje…
.
P.P.S. Ar mokslinčių galvos sugeba suprasti kas čia parašyta, ar reikia išaiškinti kitokiais metodais, nes kylanti ir dirbtinai keliama įtampa visuomenėje neturi ‘begalybės’ ženklo!!!

Taip       2021-09-15 13:00

Kol viešoje erdvėje ,,viešpatauja” nomenklatūrinė,liberalmarksistinė žiniasklaida,ypač LRT,tol straipsnyje išvardintos diskusijos neduos jokios naudos.Pirmiausia būtina iš esmės keisti ,,visuomeninio” transliuotojo LRT ir LRT Tarybos valdymą,- bet kas ir kaip tai padarys?

Al.       2021-09-15 11:15

Pradžia sveikintina, bet toliau reikia apsvarstyti veikimo būdus. Ar verta atvirai priešišką tautai uzurpatorių gaują kviesti bendradarbiauti ? Ir niekur nedingo būtinybė kurti masinį laikraštį.

liūdesys       2021-09-15 9:30

manyčiau, kad mitingų laikas baigėsi, nes niekas į juos nereaguoja, kaip ir į STI geranoriškus siūlymus. Akivaizdu, kad ne tik skiepijimo pagalba, bet ir visose kitose valstybės gyvenimo srityse vykdomas naujosios pasaulio įgyvendinimas. Rudens sesijoje suplanuotas teisės aktų paketas tai patvirtina - didinti mokesčius skurdinant žmones ir atitinkamus verslus, valstybės iždą atiduoti valdyti neaišku kam užsienyje Vyriausybės sprendimu ir t.t. ir pan. Pasiūlyti žmonių pajamų padidinimai yra tik figos lapelis.
Reikia parengti labai konkretų pilietinio nepaklusnumo planą ir jį vykdyti, pradėti teisinius procesus ne dėl konkrečių piliečių teisių pažeidimų, bet prieš Vyriausybę, taip pat išeiti su tokia informacija į tarptautinę erdvę ir rasti būdų dėl ko galima būtų skųsti Europos Komisijai Vyriausybės veiksmus. Juk EK taip pat atsakinga už tai, kas vyksta, nes ėmėsi iniciatyvos koordinuoti pandemijos valdymą ES lygiu.

Prašalietis       2021-09-15 9:02

Iš tiesų nieko rimtai nesuvokiantys ir nežinantys ką daryti srityje, kurioje daugeliu atvejų žmogus buvo,yra ir bus visuomet bejėgis,“proto bokštai” kviečia diskutuoti, tarpusavyje “moksliškai” diskutuoja, eiliniams puskvailiams ir idiotams paišo jų “išdiskutuotus ir protingose galvose išmąstytus” scenarijus, pasakoja savo “mokslines"prognozes, kurios kaip taisyklė, “vienų džiaugsmui kitų liūdesiui”, neišsipildo.. Gyvename “nuostabius” dar žmonijos istorijoje nebuvusius(buvusieji barabarų antplūdžiai,buvusios revoliucijos, pasauliniai karai griovę imperijas, visokios krizės, marai, tikros epidemijos leisdavo žmonijai daugiau mažiau išsaugoti"sveiką protą”), kuris jai suteikė galimybę išlikti šioje žemėje. Gorbačiovinis ir Kašperovskinis idiotinis kvailiojimas atvėrė kelią ateinančių į valdžią gausių puskvailių ir idiotų valdžių pavadovavimams(dėdulė Leninas sakė, kad valstybę gali valdyti netgi valytojos, kaip įrodo šiandiena tai buvo tiesa). Turime vis labiau jokio supratimo apie valstybės valdymą neturinčių, Google gerai įvaldžiusių, buhalterių ir apskaitininkų valdžią), kuri jau “šiuolaikiškai” gyvena virtualius post tiestos, post mokslo, post logikos, post sveiko proto ir t.t. laikus.

kazys       2021-09-15 7:41

man kažkiek gaila šitų protingų žmonių.Valdžia jų nesiklauso ir nesiklausys nes, VYKDO NURODYMĄ SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ.

Manau,       2021-09-14 23:01

,,neišgirs”. Todėl kitą mitingą reikėtų rengti ne prie seimo, bet prie prezidentūros. Jeigu jau taip norėjo ,,aukšto sosto”, tai tegu prisiima ir aukštas pareigas.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.