Žiniasklaida

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 8 d. 21:41

15     

    

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas  „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Žemiau – nuoroda į „Verslo žinių“ vedamąjį straipsnį. Jau nebe pirmą kartą didžiąja dalimi jis yra skirtas mano kritikai. Šį kartą dėl to, kad neva prisidėjau, o gal ir lėmiau tai, kad Google mokėjimų paslaugas ES teritorijoje teiks ne per Lietuvoje, o per Airijoje registruotą ir licencijuotą įmonę. Nežinau sprendimo aplinkybių ir tolesnių Google planų, tačiau manau, kad jei Google iš tikro neplėtos veiklos Lietuvos įmonės pagrindu, šiam sprendimui didžiausios įtakos galėjo turėti tokie veiksniai:

1) Įsiplieskę ir nežinia kuo pasibaigsiantys pinigų plovimo skandalai Baltijos šalyse gali kenkti Google reputacijai, kuri ją saugo gerokai labiau, nei koks nors Revolut ar Lietuvos bankas.

2) Tai, kas paaiškėjo bal. 2 d. Seimo spaudos konferencijoje apie Lietuvos banko valdybos nuostatas į krizės tyrimą ir aukšų šio banko pareigūnų naudojamus epitetus („marodieriavimas“, „santykiai su lavonais“, „savo nuomonę geriau pasilaikyti sau“) gali būti visiškai nepriimtina Google akcininkams ir jie nenori turėti nieko bendro su tokios kultūros ir moralės rinkos prižiūrėtojais.

3) Tai, kad Lietuvos bankas suteikė licenciją Revolut, kurio valdymas, vadovai, įmonės kultūra, itin agresyvus klientų pritraukimo bei komunikavimo stilius reiškia, kad Lietuvoje yra ir bus toleruojami žemi rinkos vientisumo ir skaidrumo (angl. market integrity) standartai. Tai gali neatitikti Google akcininkų lūkesčių ir verslo etikos.

4) Tai, kad Andrius Kubilius, BFK narys, vykdantis parlamentinę finansų sektoriaus kontrolę, įskaitant ir mokėjimo įmones, nedeklaravo, o 2019-04-02 apie tai sužinojęs akivazdžiai ignoravo, kad jo sūnus Vytautas Kubilius vadovauja UAB „Google payment Lithuania“, Google akcininkai galėjo įvertinti kaip itin žemos politinės kultūros pavyzdį ir tai taip pat galėjo lemti jų sprendimą. Dar daugiau - 2019-04-03, jau paskelbus, kad dėl to kreipiausi į etikos instituciją, jis, nepaisant įspėjimo, BFK posėdyje toliau visa tai komentavo bei diskutavo ir balsavo dėl sprendimo, susijusio su kitu šios rinkos dalyviu. Taip jis dar kartą pademonstravo, kad jokie interesų konfliktai jam nerūpi.

Todėl siūlau „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams, komentuojantiems ir rašantiems šiomis temomis, atkreipti dėmesį ir į tai, ką čia išdėsčiau. Esu dirbęs su civilizuotomis britų ir danų įmonėmis ir turiu šiokį tokį supratimą apie kitokius, nei kol kas Lietuvoje vis dar įsigalioję verslo ir priežiūros etikos standartai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

rasa       2019-04-14 10:56

saunuolis,sekmes kovoje su pasvinkusiais konservais

Al.       2019-04-11 22:33

Net jei Jakeliūnas savanaudiškas, gerai, kad judina šitą pelkę. O kokį dar pasirinkimą mes turim ?

apsižalgininkas       2019-04-11 18:27

Ką čia ir komentuoti Jakeliūnai, vakar įstojai į partiją šiandien į š... Ir kuo toliau tuo gyliau grimsti. Įdomu kaip gavai finansų magistro laipsnį Mičigano universitete turėdaams sovietinio psichologo diplomą. Jau Butkevičius suprato koks tu finansitas ir gavai pendelį, tikriausiai taip teks padaryti ir Skvernelui.

Pagarba       2019-04-11 11:02

Straipsnio autoriui už Jo daromus darbus. Linkiu nepritrūkti drąsos ir ryžto, nes Lietuvai dabar ypatingai reikia sąžiningų ir didžiadvasiškų vyrų bei moterų.

DD plius DD       2019-04-11 9:59

Kuo puikiausiai suprantu, kad daugeliui labai jau nepatiks..
Tačiau gal kas paaiškins, kaip vadinamas elgesys, kai siekiant savo tikslų griebiamasi grąsinimo. Kalbu apie tik ką paviešintą 2013 metų Jakeliūno pasiūlymą ne žurnalistams, o V.Vasiliauskui- “arba priimi į darbą, arba mes su “Snoru tau parūpinsim rūpestukų”. Mano idiliškos ir nesugadintos jaunystės metais tokie retorikos viražai buvo vadinami šantažu…

Pagarba       2019-04-11 3:55

S.Jakeliunui,

Bravo       2019-04-10 20:20

Jakeliūnas pakėlė nuo dugno Banko VARLES ir rūpužes.

Ona       2019-04-10 15:37

Kažkas mano, kad užsienio investuotojai nežino, kaip anūkas paveldėjo partiją, kaip jis partijos programą derino su tam tikrais “verslo partneriais”, kažkas tikisi, kad užsienio investuotojai laikys tai normalia politika? O Vasiliauskas tiki, kad jo mažvaikiški plūstamieji išsireiškimai tautos rinktų atstovų adresu nesukelia investuotojų nuostabos ir nepasitikėjimo LB? Tokių vėplų tik ir tyko ruseliai iš Gazpromo, pasivadinę Revoliut.

stasys        2019-04-10 11:20

Pabandykime kitaip gal labiau patiks : šaunuolis St. Jakeliūnas , va čia tai vyras , drėbė iš širdies Tiesa ir paguldė ant menčiu ne tik ten kontorinius koncertu ‚ bobikus ‘ bet ir visa Švedišku banku ‚grietinėle‘ kuri čia nenuilstamai plušą gindama savo teise į ta parauginta paprasto lietuvio skūra .  AŠ tik paklausiu gal St.Jakeliūnas nori susikeisti su S.Skverneliu .. ?  turėtume visa puokšte Lietuva pasiruošusių gelbėti finansininku .. ? ‚mentas‘ prieš  du finansus išmanančius kaip policininko lazdelė prie įmantrų vibratorių .. Galimybėmis jie panašus kai reikia improvizuoti keblioje situacijoje , bet nepalyginami savo siūlomomis galimybėmis ir tu paslaugu įvairove .. Vartotojų visuomenėje tai gali tapti esmine detale ..apsisprendimui .Su pagarba staselis .

Petras       2019-04-9 20:08

Saunuolis ,garbe svarbiau uz viska,sekmes geruose darbuose…

Trumpai       2019-04-9 16:46

Garbingas žmogus, sėkmės.

Išties       2019-04-9 13:47

Pagarba Seimo nariui St.Jakeliūnui.

Gerbiamas       2019-04-9 10:23

Jakeliunas uzjudino sirsiu lizda.Dabr labai arsiai zvimbs ir bandys kasti.

Linkėjimai       2019-04-9 9:27

tvermės ir kantros p. Stasiui.

Www       2019-04-8 23:10

Idomu ar kas suskaičiuotu kiek norėjo užsienio ir savu firmų investuoti Lietuvoje, bet išsigando sugedusios Lietuvos sistemos. Jeigu nors kam butų rupejusi Lietuva o ne ES pinigai tai Lietuva manau but klestėjusi.


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Šapoka, gal laikas pradėt dirbti savo darbą?

Šiandien, balandžio 11-ąją, 11 val. prie Vrublevskių bibliotekos – Jono Noreikos pagerbimo akcija

Rasos Čepaitienės paskaita „Krikščionybės atsakas didžiosioms ideologijoms sovietmečiu ir šiandien“

Nuo bačkos. Linas Linkevičius: „Jei pralaimime referendumą, ruošiamės kitam referendumui. Kito kelio nėra“

Arvydo Juozaičio rėmėjai protestavo prieš nesąžiningus kandidatų debatus

Ekonomistas: „Sodrą“ išgelbėtų nebent imigracija

R. Šimašius melavo apie Jono Noreikos atminimo lentą?

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.