Žiniasklaida

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 8 d. 22:41

15     

    

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas  „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Žemiau – nuoroda į „Verslo žinių“ vedamąjį straipsnį. Jau nebe pirmą kartą didžiąja dalimi jis yra skirtas mano kritikai. Šį kartą dėl to, kad neva prisidėjau, o gal ir lėmiau tai, kad Google mokėjimų paslaugas ES teritorijoje teiks ne per Lietuvoje, o per Airijoje registruotą ir licencijuotą įmonę. Nežinau sprendimo aplinkybių ir tolesnių Google planų, tačiau manau, kad jei Google iš tikro neplėtos veiklos Lietuvos įmonės pagrindu, šiam sprendimui didžiausios įtakos galėjo turėti tokie veiksniai:

1) Įsiplieskę ir nežinia kuo pasibaigsiantys pinigų plovimo skandalai Baltijos šalyse gali kenkti Google reputacijai, kuri ją saugo gerokai labiau, nei koks nors Revolut ar Lietuvos bankas.

2) Tai, kas paaiškėjo bal. 2 d. Seimo spaudos konferencijoje apie Lietuvos banko valdybos nuostatas į krizės tyrimą ir aukšų šio banko pareigūnų naudojamus epitetus („marodieriavimas“, „santykiai su lavonais“, „savo nuomonę geriau pasilaikyti sau“) gali būti visiškai nepriimtina Google akcininkams ir jie nenori turėti nieko bendro su tokios kultūros ir moralės rinkos prižiūrėtojais.

3) Tai, kad Lietuvos bankas suteikė licenciją Revolut, kurio valdymas, vadovai, įmonės kultūra, itin agresyvus klientų pritraukimo bei komunikavimo stilius reiškia, kad Lietuvoje yra ir bus toleruojami žemi rinkos vientisumo ir skaidrumo (angl. market integrity) standartai. Tai gali neatitikti Google akcininkų lūkesčių ir verslo etikos.

4) Tai, kad Andrius Kubilius, BFK narys, vykdantis parlamentinę finansų sektoriaus kontrolę, įskaitant ir mokėjimo įmones, nedeklaravo, o 2019-04-02 apie tai sužinojęs akivazdžiai ignoravo, kad jo sūnus Vytautas Kubilius vadovauja UAB „Google payment Lithuania“, Google akcininkai galėjo įvertinti kaip itin žemos politinės kultūros pavyzdį ir tai taip pat galėjo lemti jų sprendimą. Dar daugiau - 2019-04-03, jau paskelbus, kad dėl to kreipiausi į etikos instituciją, jis, nepaisant įspėjimo, BFK posėdyje toliau visa tai komentavo bei diskutavo ir balsavo dėl sprendimo, susijusio su kitu šios rinkos dalyviu. Taip jis dar kartą pademonstravo, kad jokie interesų konfliktai jam nerūpi.

Todėl siūlau „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams, komentuojantiems ir rašantiems šiomis temomis, atkreipti dėmesį ir į tai, ką čia išdėsčiau. Esu dirbęs su civilizuotomis britų ir danų įmonėmis ir turiu šiokį tokį supratimą apie kitokius, nei kol kas Lietuvoje vis dar įsigalioję verslo ir priežiūros etikos standartai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

rasa       2019-04-14 11:56

saunuolis,sekmes kovoje su pasvinkusiais konservais

Al.       2019-04-11 23:33

Net jei Jakeliūnas savanaudiškas, gerai, kad judina šitą pelkę. O kokį dar pasirinkimą mes turim ?

apsižalgininkas       2019-04-11 19:27

Ką čia ir komentuoti Jakeliūnai, vakar įstojai į partiją šiandien į š... Ir kuo toliau tuo gyliau grimsti. Įdomu kaip gavai finansų magistro laipsnį Mičigano universitete turėdaams sovietinio psichologo diplomą. Jau Butkevičius suprato koks tu finansitas ir gavai pendelį, tikriausiai taip teks padaryti ir Skvernelui.

Pagarba       2019-04-11 12:02

Straipsnio autoriui už Jo daromus darbus. Linkiu nepritrūkti drąsos ir ryžto, nes Lietuvai dabar ypatingai reikia sąžiningų ir didžiadvasiškų vyrų bei moterų.

DD plius DD       2019-04-11 10:59

Kuo puikiausiai suprantu, kad daugeliui labai jau nepatiks..
Tačiau gal kas paaiškins, kaip vadinamas elgesys, kai siekiant savo tikslų griebiamasi grąsinimo. Kalbu apie tik ką paviešintą 2013 metų Jakeliūno pasiūlymą ne žurnalistams, o V.Vasiliauskui- “arba priimi į darbą, arba mes su “Snoru tau parūpinsim rūpestukų”. Mano idiliškos ir nesugadintos jaunystės metais tokie retorikos viražai buvo vadinami šantažu…

Pagarba       2019-04-11 4:55

S.Jakeliunui,

Bravo       2019-04-10 21:20

Jakeliūnas pakėlė nuo dugno Banko VARLES ir rūpužes.

Ona       2019-04-10 16:37

Kažkas mano, kad užsienio investuotojai nežino, kaip anūkas paveldėjo partiją, kaip jis partijos programą derino su tam tikrais “verslo partneriais”, kažkas tikisi, kad užsienio investuotojai laikys tai normalia politika? O Vasiliauskas tiki, kad jo mažvaikiški plūstamieji išsireiškimai tautos rinktų atstovų adresu nesukelia investuotojų nuostabos ir nepasitikėjimo LB? Tokių vėplų tik ir tyko ruseliai iš Gazpromo, pasivadinę Revoliut.

stasys        2019-04-10 12:20

Pabandykime kitaip gal labiau patiks : šaunuolis St. Jakeliūnas , va čia tai vyras , drėbė iš širdies Tiesa ir paguldė ant menčiu ne tik ten kontorinius koncertu ‚ bobikus ‘ bet ir visa Švedišku banku ‚grietinėle‘ kuri čia nenuilstamai plušą gindama savo teise į ta parauginta paprasto lietuvio skūra .  AŠ tik paklausiu gal St.Jakeliūnas nori susikeisti su S.Skverneliu .. ?  turėtume visa puokšte Lietuva pasiruošusių gelbėti finansininku .. ? ‚mentas‘ prieš  du finansus išmanančius kaip policininko lazdelė prie įmantrų vibratorių .. Galimybėmis jie panašus kai reikia improvizuoti keblioje situacijoje , bet nepalyginami savo siūlomomis galimybėmis ir tu paslaugu įvairove .. Vartotojų visuomenėje tai gali tapti esmine detale ..apsisprendimui .Su pagarba staselis .

Petras       2019-04-9 21:08

Saunuolis ,garbe svarbiau uz viska,sekmes geruose darbuose…

Trumpai       2019-04-9 17:46

Garbingas žmogus, sėkmės.

Išties       2019-04-9 14:47

Pagarba Seimo nariui St.Jakeliūnui.

Gerbiamas       2019-04-9 11:23

Jakeliunas uzjudino sirsiu lizda.Dabr labai arsiai zvimbs ir bandys kasti.

Linkėjimai       2019-04-9 10:27

tvermės ir kantros p. Stasiui.

Www       2019-04-9 0:10

Idomu ar kas suskaičiuotu kiek norėjo užsienio ir savu firmų investuoti Lietuvoje, bet išsigando sugedusios Lietuvos sistemos. Jeigu nors kam butų rupejusi Lietuva o ne ES pinigai tai Lietuva manau but klestėjusi.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.