Dienos aktualija

Stasys Jakeliūnas. Kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 5 d. 22:46

19     

    

Stasys Jakeliūnas. Kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo

Šis video pasakojimas apie tai, kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo. Jis įrašytas prieš vizitą į Stokholmą. Gegužės 2 d. ten įvykę trys svarbūs ir dalykiški susitikimai (su Švedijos Finansų inspekcijos, Švedijos parlamento Finansų komiteto ir Švedijos centrinio banko vadovais) patvirtino, kad Lietuvos krizės tyrimas – ne tik būtinas, bet ir juda teisinga kryptimi.

Švedijoje krizės Baltijos šalyse aplinkybės ir pamokos vertintos net tris (!) kartus. Jiems tai kažkodėl svarbu, čia gi – didžiulis pasipriešinimas. Ten niekam nekilo abejonių, kad stambiųjų bankų vaidmuo sukeliant krizę buvo lemiamas, o įtaka jos padariniams – milžiniška.

Iš papildomos dokumentų analizės dabar aiškėja, kad VILIBOR tikrai buvo naudojamas bankų strateginiams tikslams pasiekti (kuo greičiau išvesti lėšas iš Lietuvos) ir tuo pat metu pasipelnyti Lietuvos žmonių sąskaita. Gana ramiai stebint Lietuvos bankui: tuomet jo vadovai dar bandė kelti abejones tokiais bankų veiksmais, o dabartinis valdybos pirmininkas aklai viską neigia. Tai darydamas jis pasitarnauja stambiesiems bankams. Todėl neatsitiktinai pasitikėjimas centriniu banku krenta.

Na, o dviejų TS-LKD kandidatų į prezidentus, kurie abu yra išeiviai iš to paties Lietuvos banko valdybos, tikslas – toliau viską slėpti ir neigti padedant koncerno MG Baltic valdomiems TV kanalams.

Teisybę sakė V. Vasiliauskas – „etika ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos“.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

skaitytojau, jūs kartojatės, ir aš pasikartosiu       2019-05-6 23:15

mano akimis žiūrint, esate bais nesupratingas - pasakyta: rezovietizacija yra resovietizacija: iš čia ir lozungas ‘partija i narod edinyj’, t.y. “partija ir liaudis [įsidėmėkit: žmonės, ne tauta] vieninga” (verčiu tiems, kurie manosi išvengę sovietizacijos ir net nesuvokia, kad patiria - visu gražumu - resovietizaciją.
Tad jei partija apsišaukia žmonių partija (iškart pasivadinti liaudies partija nedrįsta - kol kas visiems - ir sovietizuotiems, ir resovietizuotiems - tai vis dar prastai skamba), tai ir jos kandidatė - resovietizuotos liaudies žmogus, žodžiu, savas.
Anksčiau tai buvo gerai matyti ir konjaunuoliškų išpuolių, reikalavusių mėsos.
Dabar tie konjaunuoliai arba jau padarė karjerą ir gavo savo šmotą mėsos, ar dar tik daro - degindami…, pvz., žiurkes.
Pirmųjų konjaunuoliškumas ir propagandiškumas atsiskleidžia, kai jie ima aiškinti, kokie jie pranašesni… Ir tatai darydami jie, auksinis nepriklausomybės jaunimėlis, visiškai supanašėja su… Bamo statytojais - tokiais pat kosmopolitais, važinėjusiais paskui tris-penkis kartus ar net daugiau ilgesnį pinigą” (nelygu profesija ir klimato zona) po Sovietų sąjungą ir jos komjaunimo statybas, o grįžę į Lietuvą švaistėsi rubliais ir liežuviu… niekindami savo tokius “nemodernius”, t.y. visiškai atsilikusius tėvus ir senelius, brolius ir seseris, prisirišusius prie savo žemės, kalbos, papročių, tikėjimo ir ... visiškai nesuprantančius “pažangos” ar kad visai neverta saugoti tai, kas pasmerkta žlugti ar jau žlugę (ir dabar išgirsite tą patį - resovietizuoto, sumankurtinto jaunimo paikos kalbos apie gimtąją kalbą, Lietuvos istoriją ar kultūrą tik įrodo, jog didžioji dalis jų jos nemoka ir neišmano, todėl net negali suprasti, ką ir vardan ko nuvertina, kaip kokie indėnai išmainydami į stikliukus ir kitokius blizgučius)                                                                                                                                                                                                       
Jurgis

skaitytojas       2019-05-6 19:11

skaitytojas     2019-05-6 18:38
Ar pastebėjote tokią reklamą:už Ingridą Šimonytę. Ingrida Šimonytė žmonių preziddentė. Gabrieliaus Landsbergio partija pasivadino kaip tik žmonių partija. Vadinasi Ingrida Šimonytė šios partijos prezidentė.

Nuomonė       2019-05-6 16:24

Skvernelio politinė reklama smile.

stasys        2019-05-6 14:46

Reigardai > Jus naudojatės Lietuviškais šaltiniais , gerbiu !!.. bet apie skolas patikimiau rašo tie kas iš to duona valgo ir kuriems pofik koks ten Prezidentas ant nykščio nago karaliauti ruošiasi . Netinka tas šaltinis atsiverskite eurostat duomenis ..  ar pačiam ne keista kad iš 39,7 pr. BVP 2017 m…tamsta šoktelėjo iki debesų .? Pagal praeitu metu planus ta skola turėjo netgi keliais procentais sumažėti .. o kaip ten sekėsi anksti dar kalbėti .

Raigerdas>stasiui       2019-05-6 11:30

Na, ir ką jūs man atsiuntėte? Lietuvos infliacijos lygį 2.60%? Skolų 34.20%? Bet Estija tik 8 procentus teturi? Ką aš klaidinu? Tu geriau pats pažiūrėk į tą informaciją, kas ją teikia. Štai ji:“Lietuvos skola toliau auga - pasiekė 35300000000 € - Vakarų ekspresas
http://www.ve.lt › Žinios › Ekonomika › Euras
2018-09-20 - Lietuvos bendroji skola užsieniui antro ketvirčio pabaigoje sudarė 35,3 mlrd. eurų, arba 81,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP)”. Tai, kas klaidina: aš ar “Vakarų ekspresas”? “Lietuvos bendroji skola užsieniui, palyginti su šių metų pirmu ketvirčiu, padidėjo 0,5 mlrd. eurų, arba 0,4 proc. BVP.
Lietuvos banko duomenimis, užsienio prekybos balanso deficitas (importo vertė viršijo eksporto vertę. - ELTA) 2018 m. antrą ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2017 m. ketvirčiu, padidėjo 38,5 proc. ir sudarė 782,6 mln. eurų. Tai lėmė prekių importo didėjimas (8,1 proc.), kuris buvo spartesnis nei prekių eksporto augimas (5,4 proc.)”. Aš paėmiau šituos duomenis, nes “Vakarų ekspresas” teigia, kad tai yra Lietuvos banko duomenys. Tai, kodėl jūs kaltinate mane, kad aš pateikiau klaidingus duomenis? Ar su jūsų proteliu viskas tvarkoje?

stasys        2019-05-6 10:39

Reigardai ..neklaidinkite žmoniu , https://tradingeconomics.com/ .. tikiuosi paieška naudotis mokate .

raigerdui       2019-05-6 9:46

tai kad visi žino jų atsakymus : visas pasaulis gyvena prasiskolinęs. O kad gyvename gerokai prasiskolinę NE BET KAM ,O VAKARIEČIAMS, tai mums šį faktą paminės kaip didžiulį pliusą prie LIETUVOS VALSTYBĖS SAUGUMO : ir arkliui aišku,kodėl vakariečiams labiau apsimokėtų gint savo skolininką ,nei .....pirštais,škia, nerodysim,ania?

Raigerdas        2019-05-6 9:37

Lietuvos bankas skelbia, kad Lietuva yra skolinga apie 35,3 milijardus, t.y. virš 81% šalies Bendro Vidaus Produkto (BVP). Kodėl mūsų žmonės tokie visiški nemokšos finansiniuose klausimuose, kad nei vienam kandidatui nebuvo užduotas klausimas: ar turite planą, kaip sustabdyti skolos augimą ir kaip išeiti iš tos situacijos? Per LRT debatus niekas tokių klausimų neužduos, todėl I. Šimonytė kabina savo rinkėjams makaronus apie JOS TEISINGUMO JAUSMĄ ir apie “Vienodai teisingą visiems Lietuvą”, o nekalba apie tai, kaip bus atiduotos skolos, kurios suėda virš 80 procentų BVP. Klauskite, žmonės apie skolą šitų kandidatų, tame tarpe ir Nausėdos. Kodėl jūs neklausiate apie esminius dalykus, nes pagalvokite patys, kaip jūs gyventumėte, jeigu turėtumėte virš 81% skolų nuo gaunamų pajamų? Kaip tada jūs išlįstumėte iš skurdo? Politikai gi nieko nedarys, nes jie ir toliau skolinsis. Kodėl žmonės bijo klausti apie valstybės pinigus? Juk tai mūsų visų pinigai.

stasys        2019-05-6 8:54

... pakrapštęs pirštu prisiminiau kad R.Karbauskis rinkimuose irgi žadėjo ta klausimą kelti kampu ..Gal čia priežastis tokio St. Jakeliūno paviršutiniško darbo .. Juk kalbant tiesiai šviesiai žmogus nesurado nei vieno priešo , o tos spekuliacijos apie Prezidente labiau priminė Z. Vaišvilos rytine maldele “rusijos paslaptis” ...Galima butu kelti klausima kuo tepa valstiečiu vežimo ratus St.Jakeliunas ? ar tik ne sviestu ...

Vilija       2019-05-6 8:27

Trūksta informacijos, trūksta supratimo ir vienybės. Viskas užginta, viskas eiliniam piliečiui neprieinama sužinoti -štai kur problema!!!
S. Jakeliūnas pasiryžo atverti visiems akis, įrodyti, todėl linkime jam sėkmės.

stasys        2019-05-6 8:00

... kol čia švilpynėmis ginkluojatės nepamirškite paspausti nykščiu. Jei dar labiau pamaigysite tikrai nugalėsite stasiu .. o žiūrėk gal ir kas keisis . smile

>>Rūta       2019-05-6 7:48

Turim visi susitelkti ir nebalsuoti už tuos banko nuglotnintus.

Rūta       2019-05-6 7:39

Didelė pagarba S. Jakeliūnui. Po tokių savo veiksmų nei I. Š.,nei G. N. neturėtų kandidatuoti į Prezidento postą. Bet jie tai daro. Reali informacija nepasiekia rinkėjų. LRT tikrai neįsileis šios informacijos. Kaip informuoti rinkėjus?

Mol stasys       2019-05-6 7:27

Mol protingas?
Kada nustosi žmones juokint?

stasys        2019-05-6 7:12

Labiausiai man patiko ta St. Jakeliuko frazė apie nukentėjusius pensininkus ..  mol iš ju kišenės tie paskolų procentai buvo mokami . Gal tas Stasys Jakeliūnas nežino kokias funkcijas valstybėje atlieka Sodra o ir pensininkai kažkaip tapo tos Sodros pajininkais . Na bet čia Stasio Jakeliuko keistenybių laukas .. mane pašiurpino ta prielaida jo kad LB galį ir galėjo kištis į kliento ir privataus banko santykius.. mol kažkaip ten kažką pakrapščius vėl išeitu bankams sumažinti gaunamu palūkanų normas . Tai pirmas kartas kai tokio lygio ekonomistas bando teigti kad valstybė irgi gali dalyvauti tuose finansiniuose susitarimuose , kaip kažkoks garantas –reguliuotojas ar socialinė motušė ..tipo Lukašenkos , interpretuoju - mol vyrai viskas užšaldome infliacija ,atlyginimu didžius ir pajamas atskiru įstatymu ir toliau gyvename tiek laimingai kiek įstengiame . O ka daryti kai tu pinigu nelieka ..žmonės nustoja vartoti su PVM ir akcizais .? Iš kur valstybei pasimaitinti apmokant tos dienos problemas ..ir poreikius .? Vienu ka teisingai Stasys Jakeliūnas įvardino tai kad nekilnojamo turto burbulas sprogęs statybos sektorių sumažino 50 proc. ir tai kas po to vyko viešuosiuose pirkimuose sukūrė daug anekdotiniu ‚precedentu‘ ..o emigracija iš to sektoriaus tapo netgi įmonėmis ..Ne bankai kalti dėl lengva ranka tada dalintu paskolų, o tas įtikėjimas kad toks pajamų augimas valstybėje 2007-08 yra pasekmė tvarios ekonomikos vystymosi , todėl galima buvo pinigus švaistyti į dešine ir į kaire . Manote Estijoje turto kainos nekilo ? kilo tik ten tuos procesus visi suprato teisingai todėl pensijos ir socialinės išmokos nebuvo didinamos pagal infliacijos indeksą ,. o buvo kaupiama finansinė pagalvė ..nusitaškant seilėmis , kai reikės kristi . O va Stasiui Jakeliūnui kažkodėl atrodo kad ta pagalve turėjo mums parūpinti Švedijos bankai .. Todėl užduosiu sekanti klausimą  ar Stasys Jakeliukas skolintu pinigus,savo asmeninius, nemokančiam finansinės raštvedybos .. pradmenų .? Spėju ne .. O Prezidentė šaunuolė , savo pavyzdžiu paskatino ir visiems parodė kad tuo metu valstybe galima buvo pasitikėti ..juk Lietuvos piliečiai tūkstančiais skolino pirkdami Lietuvos vyriausybės išleistus vertybinius popierius , vietoj to kad tuos pinigus laikyti rusiškame Snore .. su gerais procentais .. ( mintis neužbaigta) .

Dzeikas       2019-05-6 6:34

Kad bankai siekia pelno tai cia normalu. Kad naudoja tam tikslui nesvarias priemones ir technologijas - na tai morales dalykas, jie juk privati istaiga. Bet ,kad Lietuvos valstybe elgiasi kaip stoties merga leisdama plest savo piliecius - gi patys matot, kad laikas raugt su sita pasityciojimu is sveiko proto.
Nes neisliks lietuviu tauta su savo valstybe.
Yra toks augalas “paprastasis amalas” vadinasi. Auga prisisiurbes prie kito medzio, egles, pusies. Nuplesk ir zemen isodink - zuva, nes nemoka paimt ir perdirbt reikalingu medziagu is dirvos.

tiek>$+$       2019-05-6 5:37

ir durnesnių matėm

Gal atsibuskime pagaliau       2019-05-6 5:14

Ar moralu siekti prezidento posto liaupsinamiems konservatorių socdemų liberalų kandidatams? Ar mes veršių tauta, kad tie patys vėl mus kvailins?

$+$       2019-05-6 5:05

Primityvu. Viršuje turėtų būti užrašas didelėmis raidėmis: SAULIAUS SKVERNELIO politinė reklama. Ir kaip rašo A. Rusteika, apačioje, mažomis raidėmis: apmokėjo arbauskis ir co. Nesuprantu tik vieno, kam šioje svetainėje stumiama ši reklaminė „dainelė“, kurios tikslas nurungti pedofilų stumiamo kandidato konkurentus.

Įdomu, kiek ši kartą bus „špygų“ į apačią, t. y. daunų, patikėjusių, kad tie du iš banko yra TS-LKD kandidatai. R. Karbauskis, tikriausiai, nepaspaus, juk čia jam labiausiai norisi, kad visi taip manytų. S.J. čia, žinoma, ne prie ko, nes atlieka tik eilinio partijos klapčiuko vaidmenį.

Tarp kitko, I.Š. yra ne šiaip sau D.G. įpėdinė (ir tikrai ne TS-LKD kandidatė), vienas iš jos veiklos prioritetų būtų išlaikyti V.V. LB vadovavo kėdėje, nes apie JAV Federalinio rezervo pervestus milijardus $ į draugiškų Amerikai šalių Centrinius bankus žino nedaug asmenų, o į kieno kišenes subirėjo tie milijardai, žino dar mažiau. Vienas iš tų žinančių yra LB vadovas, žinoma, jei Lietuva buvo draugiška Amerikai valstybė (pagal JAV FR   vadovo B. Bernankės valstybių vertinimo kriterijus).

Pasiklausius šio reklaminio klipo, tikriausiai, turėčiau susidaryti įspūdį, kaip R.K. partija ir asmeniškai S.J. rūpinasi Lietuvos žmonėmis, jų finansais, likimais ir t. t. Šlikšti demagogija, skirta idiotams, daugiau nieko.


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.