Dienos aktualija, Socialinė politika

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 22 d. 12:33

12     

    

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

„Ateities“, arba, tiksliau, „Politinės amnezijos“ koalicijai primenu, kad dabar turite visas galimybes realizuoti tai, dėl ko 2018 m. liepos mėn. skundėtės Konstituciniam Teismui po to, kai Seime buvo priimti su kaupiamosios pensijų sistemos pertvarka susiję įstatymai, išlaisvinę „Sodrą“ ir dabartinius pensininkus nuo įmokų mokėjimo į pensijų fondus naštos.

Papuslapiui nukopijavote pensijų fondų advokatų rašliavą ir taip Teisme sukelėte milžinišką skandalą, nes ji buvo pavesta tirti tekstą rengusios teisininkės seseriai, Konstitucinio teismo teisėjai! Interesų konfliktas, kokio Lietuvoje tikriausiai nėra buvę. Šiaip ne taip skandalą pavyko užglaistyti, sudalyvaujant pačiam V. Landsbergiui, nes jo anūkas, partijos pirmininkas, slapstėsi kažkur po krūmais.

Visa trijulė – G. Skaistė, M. Majauskas ir I. Šimonytė, kurie tuomet buvo besiskundžiančių Seimo narių grupės atstovai, dabar tikriausiai užims svarbiausias įstatymų atšaukimui būtinas pareigas Vyriausybėje ir Seime. Juk partijos pirmininkas, būsimasis užsienio reikalų ministras, yra deklaravęs, kad atšauks tuomet priimtus sprendimus. Tad pimyn, grąžinkite nuostatą, kad „Sodra“ pensijų fondams turi pervesti 400 mln. eurų per metus. Pakeliui pabandykite atsakyti į klausimą, kaip tai derės su pajamų nelygybės mažinimo ir pensijų indeksavimo tvarumo siekiais, kuriuos, berods, deklaruojate.

O gal kartais kažkas iš žiniasklaidos užduos panašius klausimus būsimai premjerei, finansų ministrei ir Seimo komiteto pirmininkui? Per rinkimus jų lyg ir nesigirdėjo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-11-23 19:05

stasele, nuo per dažno… tau visai smegenėlės atsikratė?

Nepasirašysiu        2020-11-23 15:45

Jakeliunas neatsako į bent tiek pat svarbu klausimą - iš ko ateities pensininkams bus mokamos pensijos, arba tiksliau, kur ir kaip reikia investuoti lėšas dabar. Taip, privatus pensijų fondai šiuo metu Lietuvoje nėra lietuviški, kitaip sakant, lietuvių pinigai per užsienietiška kranelį suka užsienio vertybinių popieriu malūną. Bet Jaleliunas per 4 metus Seime nepasiekė šiuo klausimu nieko, išskyrus galimybe pensininkams per privačius pensijų fondus nebetaupyti apskritai. Pats minimaliausias įmanomas pasiekimas. Daugiau nei dešimt metu politikoje, bet tik tiek - ir su savo paties klaustukais. Ar galima laikyti Jakeliūną teisėtai išrinktu į Europos Parlamentą, sužaidus netikra Marčiulionio kandidatūra? Ir kodel tokie sąjungininkai - Prietaisas, stribo anūkas Karbauskis? Idomus ir iki siol nepaaiškinti tremtyje gimusio Jakeliūno pasirinkimai.

stasys       2020-11-23 14:39

Nava ir vėl tie ginekologai Visose tema suka į tarpukojus , tarpuvartes pavadinkime kaip norite patys . Vienok mane domina kitas klausimas ,. Jei tie konservatoriai būtų tokie judosiai ar neturėtų dabar skubiai organizuoti Seimo komisija valstiečių biudžetinių pinigų švaistymo faktams ištirti ? Jakeliunas tai pilna gerklę visiems ,iki komandiruotės, aiškino kaip ta Šimonyte bankinius procentais manipuliavo ..o va dabar R. Karbauskis nutarė skubiai iš Seimo trauktis ? Gal žmogus prisibijo ims kas nors ir pakrapštis laisva ranka dalintus milijardus ? O juk būtų teisinga , va ir kis pritaria ..pensininkams po 200 o verslui remti milijardais ? kur čia ta socialinė ligybe ? Kur ta svajonė apie valstybės apie kurią nuolat G. Nausėda kalba ? Tegul grūdas bet per pusę !!

volfas       2020-11-23 14:04

manau ši “kalycija” nepabijos didmeistriškai pailginti ir pensijinį amžių - kaip rekomenduojama iš Briuselio… juk vienalytės šeimos negimdys vaikų, o dirbti kažkam reikės, nes dauguma vaikų ugdoma ne lietuvai…

Klausimas       2020-11-23 12:22

Tai kaip ten yra su ta Skaiste-Šimonyte. Ar ji turi ką nors bendro su ta Šimonyte.

Kis       2020-11-23 11:40

pensininkas skirti 200 eurai Stasiui ne Jankeliunui sikna drasko,o ilganosiai vystyti “gesefta “ir skirti po 100 euru ,tai norma.O kur tada jusu ponai toji verslo vystymo lygybe,skirkyte kiekvienam statyboje dirbanciam nors po 150 euro:))))))Juokauju,nes tas cirkas su teroro partija vyksta nuo Nepriklausomybes,tai zmones nesupranta,kas toji valstybe,jie gyvena lyg butu Landzbergiu UAB-as.Nejaugi skirti URM ministru butina siam durneliui anukui,kas nera padorausdiplomato per tiek metu,ar sitaip nori dedule suvaikejes ir suizulejes,nes daro kas jam ant liezuvio.Gitanui bus rimtas pirmas isbandymas,nes iki siol uzsienio politika priklause lyg ir prezidentui?

stasys       2020-11-23 10:34

Kažin , dar norėjau Jakeliuno paklausti o kaip su tomis kaukėmis ? Gal man kokia megzta trispalve nešioti ? Juk labai tiktų prie tos megztos baretes ? Iš Briuselio geriau matosi ir jau tikrai net daugiau kompetencijos tais klausimais .

Net neabejoju,       2020-11-23 9:40

kad tai bus padaryta - per daug didelis pastovus pinigų srautas. Prieš tai suorganizuos reklaminę ataką. O toliau paseks švietimo ir sveikatos sistemų privatizavimas. Valstybinės mokyklos ir ligoninės bus nususintos ( lėšas skirs privačioms remti, kaip tai daro su mortos darželiais).Valstybinėse mokyklos liks runkelių vaikai, o “elitas” jau bus puoselėjamas privačiai. Valstybinėse poliklinikose skirs paracetamolį, o jei rimtesnė liga, teks kreiptis į privačias.

Joakimas       2020-11-23 8:39

Bravo Jakeliūnui už profesionalų darbą...

stasys       2020-11-23 8:35

Džiūgauja St.Jakeliunas kad jo dienelės Briuselyje bus kur kas sotesnės tiems kas Lietuvoje vis dar liko , na bet čia jo partijos indėlis o ne jo kompetenciju nuopelnai ir su tuo manau dauguma sutiktų . Briuselis tapo ta išeitimi , apie kuria ir tautosaka sako .. šuva loja o karavanas toliau eina. Ir jei rimtai apie tema,  400 milijonu sodroje ir tie du šimtai pensininkams padalinti prieš rinkimus R.Karbauskiu, turi tokio efemeriško įvaizdžio kai viena ranka taškomasi pinigais pataikaujant kovai su socialine nelygybę o kita atsainiai įronizuojama mol dabar Jus laisvi patys nuspręsti tu 400mil. eu likimą. Jakeliūnui priverstinė ‘ekstradicija’ į Briuselį nepadėjo atsitokėti ir aprimti , jam vis dar norisi pasiraitojus rankoves kam nors į atlapus kibti . Tegul žmogus ten dar truputi pabūna, o kai grįš galės I.Šimonytei bučiuoti ranka jog sutvarkė ta betvarke Lietuvos finansuose gaudant tinginiu laime gyventi sočiai kitu sąskaita . Na kas dabar gali pasakyti kas mūsu laukia kitais metais finansuose ir ekonomikoje ..galiu užtikrintai tik viena pažadėti Europa duos ..visa kita tik vienas dievas žino .

na taip,       2020-11-22 18:27

panasu, kad liberal-konservatnyku sutve sugrizo uzbaigti savo “varkes”.

StasysG       2020-11-22 15:17

Sugrįžo S. Jakeliūnas. Bus linksmiau.


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.