Dienos aktualija, Europa

Stasys Jakeliūnas apie Christine Lagarde kandidatūrą: „Neatrodo, kad būsimoji Europos centrinio banko vadovė gerai supranta…“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 19 d. 1:36

9     

    

Stasys Jakeliūnas apie Christine Lagarde kandidatūrą: „Neatrodo, kad būsimoji Europos centrinio banko vadovė gerai supranta…“

Europarlamentarai antradienį pritarė siūlymui skirti Christine Lagarde, iki šiol vadovavusią Tarptautiniam valiutos fondui, Europos centrinio banko (ECB) vadove aštuonerių metų kadencijai (už balsavo 394, 206 buvo prieš, o 49 susilaikė), pranešė Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Galutinį sprendimą priims Europos Vadovų Taryba spalio 17–18 d. Briuselyje.

Jūsų dėmesiui siūlome EP Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto nario Stasio Jakeliūno pasisakymą dėl kandidatės tinamumo. Beje, pats komitetas už rekomendaciją skirti C. Lagarde į ECB vadovės postą balsavo po rugsėjo pradžioje įvykusių kandidatės klausymų.

Finansų sistema jau ne vieną dešimtmetį destablizuojamai veikia ekonomiką regioniniu ir globaliu mastu. Kai kuriais atvejais bankai iš esmės yra perėmę pinigų politikos kontrolę.

Sprendžiant iš ponios C. Lagarde atsakymų raštu į Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto narių klausimus ir iš diskusijos, praėjusią savaitę vykusios komitete, ji arba to pilnai nesupranta, arba nėra linkusi to pripažinti. Didžiulis skolos sverto lygis finansų sistemoje, beatodairiškas skolinimas, ypač teikiant būsto paskolas, skolinimas kintamomis, o sutarties galiojimo pradžioje – ir dirbtinai sumažintomis palūkanomis, skolinimas gyventojams užsienio valiuta, ypač Šveicarijos frankais iš esmės prisidėjo prie didelio masto piktnaudžiavimo vartotojų teisėmis ir prie pačios krizės.

Neatrodo, kad būsimoji Europos centrinio banko vadovė gerai supranta ir naujai besiformuojančių rizikų pobūdį. Jos susiję ne tik su neigiamomis realiosiomis palūkanų normomis, dėl kurių kenčia taupantieji, bet ir su įsigalėjančiomis tendencijomis finansinių technologijų srityje. Ypač tai aktualu vadinamųjų kripto valiutų atveju, kurios, tiesą sakant, visiškai nėra valiutos.

Tad linkėdamas p. Lagarde sėkmės, noriu pabrėžti, kad visų mūsų – ECB, kitų finansų sistemos priežiūros institucijų, Europos Komisijos ir Europos Parlamento – laukia daug darbo siekiant užtikrinti, kad pasaulio neištiktų dar viena krizė ir kad būtų apsaugoti visos Europos Sąjungos piliečiai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jokūbas       2019-09-29 20:59

neatrodo, kad jis pilno proto

Juozas        2019-09-19 20:05

Žmogus be varžto, gebantis tik užsiimti bauginimais. Gėda!

stasys        2019-09-19 19:16

Nustebusiam ..Jus teisus , gali taip nutikti kad šis EP delegatu skaičius taps naujos kokybės ir požiūrio kaip reikia atstovauti Lietuvai EP jos interesus ., o seimo sudėtis LIETUVOJE turi tam tiesioginę priežastį ..

Isp       2019-09-19 18:06

O kodel jo nepaskyre Lietuvoje : ar kokiu banku sefu , ar ministeriu kokiu sefu , ar kariniu kokiu sefu , ar atskirties mazinimo sefu? Zmogus kalba angliskai , galejo pritraukti daug uzsienio , kad nemokantys kalbu (ar mokantys tik viena EU kalba), turetu darbus ir uzdarbius.

StasysG       2019-09-19 14:25

Patiko. Toliau bus geriau.

Nustebęs       2019-09-19 12:18

Maloniai nustebino Jakeliūnas. Kad ir iš kaimo anot Stasio , bet lyginant su tais kitais Lietuvos atstovais iš didmiesčių galime pasidžiaugti,kad Jakeliūnas pasisakė angliškai ir neskaitydamas pažodžiui iš špargalkės. gal tik Guoga gali pasisakyti angliškai laisvai.

stasys        2019-09-19 8:57

Dėl teiginiu galima ginčytis , bet kad St.Jakeliunas spindi pasiryžimu dirbti EP man priimtina . Aišku su laiku ST.Jakeliuno informacijos ir matymo laukas plėsis o tai Jis vers vis labiau pasverti tai ką Jis teigia iš tos tribūnos. Taip nutinka kai žmogus atvyksta į didesnį miestą.. iš kaimo .

Agnė       2019-09-19 7:40

Kad būtų daugiau tokių, turinčių nuomonę ir atvykusių dirbti.

Bravo p. Jakeliūnui       2019-09-19 7:31

gal , kol kas, vienintėlis turintis konkrečią nuomonę europarlamentaras. Atrodo, kad p. Jakeliūnas atvyko dirbti į EP. Puiku.Pagarba.


Rekomenduojame

Lina Sedra. SOS: VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? Taikinyje – 40 proc. populiacijos

Be komentarų. TV reklamuoja higieninius paketus vyrų mėnesinėms

Dalius Stancikas. Ginčas per Vėlines

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Pal. Jurgis Matulaitis. Šventumo siekimas

Geroji Visų Šventųjų naujiena: Palaiminti…

„Vaiko teisių“ smurtą patyrusi Kručinskų šeima Kauno apygardos teisme išgirdo tai, ką ir taip žinojo: motinos veiksmuose nebūta nusikaltimo

Andrius Švarplys. Padarius iš vaiko verslą ir „grynąjį pelną“, nesunku visuomenei primesti komercinį vaikų globos modelį

Žinių radijas. Ar tikrai bankai puotauja maro metu?

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Ramūnas Aušrotas. Jungtinėje Karalystėje siaurinama asmenų įsitikinimų ir sąžinės laisvė

Nuo bačkos. Britų švietimo ekspertė: paskaitas auditorijose pakeis mobilieji telefonai

Vytautas Sinica. Apie supainiotus interesus

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Vincentas Vobolevičius. Kiek atlyginimų kainuoja naujas butas?

Davidas Starkey apie „Brexit“ atmetusį savo šalies politinį elitą: „Išdavystė“

Per iškirstą bulvarą – su gedulo vėliava

Šių metų spalio 30 dieną, trečiadienį, kviečiame į renginį „Renkuosi gyvybę“

Prof. Rasa Čepaitienė. Koks inteligentijos vaidmuo pasipriešinime?

Geroji naujiena: Kaip iškovoti gerą kovą – išsaugoti tikėjimą

Algimantas Rusteika. Vidinė emigracija ir procentai

Vytautas Sinica. Ruoškitės tik didesniam puolimui

Justas Mundeikis. Medikai, kada streikas?

Audrius Bačiulis. Kodėl…?

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kodėl Kinijai nesiseka „suvirškinti“ Honkongo?

Vidas Rachlevičius. Mes niekada daugiau nebesusikalbėsime

Vytautas Sinica. Nausėdai ruošiamas Pakso likimas?

Tikslas – iš pagrindų atnaujinti Lietuvos valstybę

Kvietimas į spalio 25–26 d. vyksiančias partizano A.Kraujelio laidotuves

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.