Ekonominė politika

Stasys Buškevičius. Pirk prekę lietuvišką Lenkijoj, arba Kaip kalafioras kibirkštį įskėlė

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 3 d. 22:04

4     

    

Stasys Buškevičius. Pirk prekę lietuvišką Lenkijoj, arba Kaip kalafioras kibirkštį įskėlė

Alkas.lt

Gaivališka protesto akcija prieš sunkiai įkandamas maisto, buitinių prekių ir paslaugų kainas visus užklupo netikėtai. Sakydamas „visus“, turiu galvoje milijoninius pelnus skaičiuojančius prekybininkus ir rinkimams besiruošiančius, gerokai nuo realybės atitrūkusius politikus. Pastarieji jau ilgus dešimtmečius gyvena iliuzinėje pseudotikrovėje, kurioje pagrindinis rūpestis yra, kaip rasti kompromituojančios medžiagos apie oponentus ir pademonstruoti savo dorą bei sąžiningumą. Nes tik tai, jų manymu, yra be galo svarbu Lietuvos rinkėjui.

Sukompromituok savo priešininką, užliūliuok rinkėją protingai skambančiais burtažodžiais apie investicijas, fiskalinę politiką, ES direktyvas, struktūrinius fondus, ir visi bus patenkinti. Taip mąstė dauguma savo fantazijų pasaulyje gyvenančių politikų, pasaulyje, kuris tapo saugiu prieglobsčiu nuo rūsčios kasdienybės. Tuo tarpu realybėje gyvenantys žmonės matė kiek kitokį vaizdą: matė, kaip jų draugai ir pažįstami už tą patį darbą Anglijoje ar Norvegijoje gauna gerokai didesnius atlyginimus nei Lietuvoje, matė, kaip po tuščių pažadų apie nesikeisiančias kainas, tenka kaskart vis labiau paploninti piniginę užsukus į kirpyklą, autoservisą, vaistinę ar maisto prekių parduotuvę.

Gyvenant realybėje, nesunku pastebėti, kokie stabilūs, t.y. nekintantys, yra dirbančiųjų atlyginimai ir kaip stabiliai greitai auga mokesčiai. Žmonės visa tai matė ir suprato, bet nesiėmė jokių veiksmų. Dalis jų patraukė dirbti į Vakarų Europą, dalis dirbančiųjų Lietuvoje patraukė į kaimyninės Lenkijos parduotuves, kuriose galėjo pigiau įsigyti …ne tik lenkiškų, bet ir lietuviškų prekių!  Ramus mūsų tautos būdas ilgą laiką leido politikams ramiai miegoti, o tuo pasinaudojusiems verslininkams sėkmingai didinti savo pelnus. Tačiau visą tą laiką žmonės tyliai kaupė nepasitenkinimą, kol neprotinga valstybės mokesčių politika ir prekybininkų godumas galutinai užpildė pykčio paraku kantrybės statinę.

Tuomet jau tereikėjo menkiausios kibirkšties, kad įvyktų galingas socialinis sprogimas. Kibirkštį įžiebė prekybininkų godumas ir įžūlumas. Iki protu nesuvokiamų aukštumų užkeltos daržovių kainos sukėlė tikrą protesto audrą: socialiniuose tinkluose žaibo greitumu atsirado ir išplito iniciatyvos, raginančios boikotuoti prekybos centrus. Politikų siaubui, tautiečiai nukreipė savo pykčio strėles ir į juos, pagrįstai kaltindami visišku neveiklumu.

Kaip į tai reagavo tie, kurie ir yra atsakingi už šiuos įvykius?

Sutrikę prekybininkai į kovą su protestais pasitelkė daugiau reklamos ir nuolaidų akcijas. Na, o politikai suskubo kaltinti… ne, ne,  šįkart ne vieni kitus, o nepasitenkinimą reiškiančius lietuvius. Kai kas iš aukštų valstybės vadovų net drįso suabejoti akcijos dalyvių prichine sveikata.

Gal tokį požiūrį suformavo seniai praėjusių laikų prisiminimai, laikų, kada už nepasitenkinimą valdžia į psichiatrines ligonines kišdavo? Tais laikais, beje, nemažiau populiaru buvo išorės priešų ieškoti ir už visas nesėkmes supuvusius Vakarus kaltinti. Panašios tendencijos ryškėja ir šiandieninėje Lietuvoje.

Net neabejoju, kad jau greitai prekybos centrų boikoto akcijos organizatoriai, apskritai visi, kurie reiškia nepasitenkinimą nežmoniškomis maisto ir paslaugų kainomis Lietuvoje, bus apšaukti sąmoningais ar nesąmoningais Rusijos agentais. Vis dėlto, sekant tokia logika, drąsiai galima teigti, kad būtent valstybės valdžioje kerojantis abejingumas žmonėms ir oligarchų godumo bei kvailos politikos derinys teikia didžiausią naudą Rusijos propagandai, kuri tikrai išnaudos susidariusią situaciją.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

BB---23:31       2016-05-4 0:13

“Bedas ir breakfastas”, ha, geras kalambūras. Patiko.: )

To BB (lova ir pusryčiai)       2016-05-3 23:31

Susirinktų, bet nėra kam susirinkt. Išvažiavo. Net būtų gerai, kad sugrįžtų ne prisitaikyt, o atkeršyt, nors ir kaip nekatalikiškai tai skamba. Nubausti už niekšybę naikinant Lietuvą. kad žinotų ir kitiems nebekiltų noras Lietuvą naikinti tiek jos dvasią, tiek ir kūną.

bogasblogas       2016-05-3 23:19

Mielas autoriau, būk geras paskolink man tuos savo stebuklingus akinius, nes niekaip neįžiūrau to “audringo socialinio sprogimo”, gerai?
O šiaip, būtų visai pusėtinas straipsnis, jeigu būtų apsieita matyti norimą už esamą. Kol kas valdžiai nei šilta nei šalta dė kalafiorų “maišto” purslelių.
Paniurnės, pabumbės, na paspygaus brangūslietuvosžmonės ir… apsiramins.
Ne pirmas ir tikrai ne paskutinis juk kartas.
Cha, ką- streikuos, ką- protestuos, susirinks į daugiatūkstantinius maidanus ?
Juokus mėgstat?
Lietuviai?
Neeeeee.

Tarabilda       2016-05-3 23:04

Jei neformuluoji idėjos, ką daryti, vadinasi tuščiai Buškevičiau sukiesi voverės rate. na ir kas, kad čia pamojavai žodžiais apie blogą valdžią ir monopolistus. O duodi suprasti tą pačią nuvalkiotą ir bergždžią idėją - mol jei išrinktumėt mane, reikalai pajudėtų iš mirties taško. Nė velnio niekas nepajudėtų, o garmėtų į pragarmę toliau. nėra minties, ką darytum, jei tą valdžią gautum.


Rekomenduojame

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.