Stasio Jakeliūno žvilgsnis į 2018-uosius

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 30 d. 21:56

22     

    

Stasio Jakeliūno žvilgsnis į 2018-uosius

Baigiasi 2018-ieji. Buvo įdomūs, nors ir sudėtingi metai. Tikiuosi, kad kitais taip pat nenuobodžiausime…

Kai kurie įspūdžiai ir akcentai:

Po intensyvių diskusijų su Vyriausybe ir Seime buvo priimti mokesčių ir pensijų pertvarkos įstatymai. Svarbiausia – mokesčių sujungimas ir antrosios pensijų pakopos atskyrimas nuo „Sodros“. Dėl Vyriausybės pasiūlyto mokesčių mažinimo radome nelengvus kompromisinius sprendimus. Man, tikiuosi, kad ir dar kam nors svarbu, jog dar kartą pavyko apsaugoti „Sodrą“, nes jos pajamos dėl mokesčių tarifų pokyčių nemažės. Ji ir taip daugiau kaip dešimtmetį buvo finansiškai prievartaujama. „Sodros“ skola ir palūkanų mokėjimai panaikinti nuo šių metų pradžios, o nuo kitų metų jos nebesekins įmokos į pensijų fondus. Kaupiamas finansinis rezervas leis užtikrinti pensijų augimo tvarumą ir padės atkurti visos sistemos reputaciją. Antrosios pakopos pertvarka - taip pat ne be kompromisų. Pensijų išmokų dalyje darbų liko ir kitiems metams…

Parlamentinis Lietuvos krizės priežasčių tyrimas tęsiamas, nepaisant rudenį prasidėjusių bandymų jį diskredituoti ir ignoruoti. Gal tai vyksta dėl to, kad du tyrimo „herojai“ sumanė dalyvauti prezidento rinkimuose? Dėkui tiems, kurie siūlo pagalbą ir siunčia informaciją. Nors šia tema domiuosi jau daugiau kaip dešimtmetį, paaiškėjo naujų ir įdomių aplinkybių bei detalių. Laukiam atsakymų ir iš prezidentės D. Grybauskaitės. Klausimai jai išsiųsti prieš kelias dienas. Nuobodu nebus, nes apie išvadas ir rekomendacijas tikriausiai diskutuosime ir jas tvirtinsime prezidento rinkimų kampanijos kontekste. Rinkimai niekada nesibaigia, ką padarysi. Ir toliau kalbėsiu apie bankus bei jų vaidmenį ekonomikoje ir sukeliant krizes. Apie švediškus, naująjį „Revolut“ ir visus kitus. Taip pat ir apie centrinį.

Po kelerių metų darbo pagaliau vasarą lietuvių kalba buvo išleista vieno geriausių ir drąsiausių pasaulio ekonomistų N. Roubini knyga „Krizių ekonomika“. Joje – ne tik ekonominių krizių teorija ir istorija, išsami pastarosios globalios krizės analizė, bet ir rekomendacijos ką daryti, kad ji nepasikartotų. Šios knygos išleidimas – mano atsakas tiems, kurie kaltina, kad krizės tyrimu neva siekiu susidoroti su politiniais oponentais. Ir kad kerštauju vienam iš kandidatų į prezidentus, kuris prieš daugiau nei dešimtmetį nepriėmė į darbą banke. Dėkui jam už tokį tuometinį sprendimą, nes priešingu atveju vargu ar dirbčiau dabar tai, kas gerokai sudėtingiau ir įdomiau. O kad kažkas, paviešinęs šią informaciją, pažeidė SEB banko personalo politikos kodeksą, be abejo, tėra nereikšminga smulkmena.

Pavasarį paaiškėjo, kad prieš Seimo rinkimus G. Landsbergis ir kai kurie jo partijos kolegos lankėsi ir prašė paramos MG Baltic koncerne. Koncerne, be kurio žinios „nevyksta politiniai procesai ir kuris turi svertų, lemiančių sprendimus vyriausybėje“. Labai jau panašu į korupcinius santykius, kurie, atrodo, tęsiasi iki šiol. Ir ką? Nieko. Nes žmonės su šia pavarde ir visa jų partija – „neliečiamieji“.

Kovo mėnesį drąsios merginos viešai paliudijo, kad dar vienas šios partijos narys, M. Majauskas, prieš kelerius metus nederamai elgėsi su moksleivėmis. Išrinktas į Seimą, jis akiplėšiškai išdrįso kandidatuoti ir tapo smurto (taip pat ir seksualinio) prevencijos komisijos pirmininku. Maža to, paragintas frakcijos, melagingai apskundė merginas prokuratūrai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tai reiškia, kad piktnaudžiavo Seimo nario, visos partijos bei teisinių institucijų galia ir ją panaudojo prieš eilinius šalies piliečius. Ir ką? Nieko. Nes partija – „neliečiamoji“. O Seime trūksta moralinio intelekto bei taikomi dvejopi standartai. Ypatingi linkėjimai nuo nukentėjusių merginų D. Šakalienei ir A. Armonaitei, aktyviai puolusių seną nusidėjėlį K. Pūką, tačiau „draugiškai“ tylėjusių apie jauno ir žavaus Mykolo nuodėmes. Dėkui tiems, kurie palaikė apkaltos iniciatyvą. Tikiuosi, kad ji bus tęsiama kitais metais.

„Neliečiamųjų“ partijos vadovas ir dar beveik trisdešimt Seimo narių, pažodžiui ir pa-puslapiui nukopijavę tendencingus ir jiems palankius pensijų verslo advokatų vertinimus bei išvadas apie antrosios pensijų sistemos pakopos pakeitimus, vasarą kreipėsi į Konstitucinį teismą, sukeldami jame iki tol neregėtą interesų konfliktą. Taip jie siekė sustabdyti visą pensijų pertvarką ir tuo pat metu apsaugoti pensijų verslininkų pelną, kad jis ir toliau būtų finansuojamas dabartinių pensininkų pinigais. Kurie, kaip netrukus paaiškėjo, būtų investuoti į švietimo oligarcho G. Landsbergio šeimos verslo „infrastruktūrą“. Na, o tos pačios partijos kandidatė į prezidento postą I. Šimonytė šiame teisme buvo pasirengusi garbingai ir profesionaliai atstovauti partijos pirmininko, taip pat ir kito kandidato į prezidentus buvusios darbovietės bei viso finansų sektoriaus interesams. Gaila, kad teismas atmetė šias nukopijuotas pretenzijas, būtume ten kaip reikiant padiskutavę. Gal dar bus progų, ką gali žinoti.

Apie pensijų sistemą netikėtai teko diskutuoti su Vytautu Landsbergiu – nacionalinės propagandos patriarchu. O Gabrielius, pabūgęs viešų diskusijų apie pensijų ir švietimo verslą bei interesų konfliktus, tačiau pasirėmęs „patikimais“ šaltiniais, kurie iki šiol „įslaptinti“, visai tautai ir pasauliui pranešė, kad neva grasinau Konstitucinio teismo teisėjams. Tai yra, apkaltino mane įvykdžius nusikaltimą. Ir ką? Ogi, kaip ir visada, nieko. Nesvarbu, kad Konstitucinio teismo pirmininkas tą pačią dieną paneigė buvus kokį nors spaudimą, jau nekalbant apie grasinimą teisėjams. Nes juk kaltinimo autorius ir interesų konfliktų subjektas, susijęs tiek su pensijų, tiek ir su švietimo verslu – pagrindinis Lietuvos „neliečiamasis“. O tokie, kaip žinia, MG Baltic ir kitai „objektyviajai“ žiniasklaidai – nelabai įdomūs. Žymiai patogiau nepailstant tirti R. Karbauskį, Naisius ir trąšas. Gal taip betiriant į nacionalinę politiką sugrįš gerai pažįstamas ir prognozuojamas V. Uspaskich su visa otkatų politika. Bus su kuo „neliečiamiesiems“ sudaryti koaliciją ir valdyti Lietuvą. Jei ne ateinančiais, tai dar kitais metais.

Tad įdomių, kūrybingų bei atsakingų darbų ir sprendimų Naujaisiais metais!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jau       2019-01-5 19:54

seniai aišku, kad nedekvatus konservų ardymasis prakišus rinkimus, reiškia tik viena: jų nusikaltimų akmuo toks sunkus, kad, prie teisingų Jakeliūno komisijos ėjimų, turėtų amžiams nuskęst ši nešvariausia kompanija.

S.Jakeliūnui       2018-12-31 21:03

Kodėl pisate protą su tais 2009 metais dėl Snoro? Juk pats puikiai žinote, jog Snoro bankas visada buvo mokus. Kam uždavinėti durnus klausimus aplamai?

Alisa       2018-12-31 14:36

Mačiau per TV laidą, kurioje prezidentė lankėsi anstoliaus Kisieliaus šeimoje. Mane nukrėtė šiurpulys, kad vadovė pasirinko turtingiausią iš turtingiausių Lietuvos anstolių turtus, parodomajam vizitui.Iš kur tokie didžiuliai turtai jaunoje šeimoje, kai vaikai dar maži, o Kisieliai be galo, be krašto turtingi? Lazda turi du galus, šį kartą vienas galas “meiliai”, kitų žmonių ašaromis, paglostė tą turtuolio šeimą, bet reikia manyti, kad dar yra kitas lazdos galas.

Labai       2018-12-31 14:04

gerbiu Jakeliūną.Gaila, kad jam nebuvo leista tapti finansų ministru.

aciu autoriui       2018-12-31 13:44

uz progresyvu darba seime. Tokie politikai teikia vilties Lietuvai.

Pensininke       2018-12-31 13:37

Sodra   pertvarkyti reikejo senai,  bet ne viena vyriausybe tam sunkiam zingsniui nesiryzo,  o gal truko ir kompentencijos.  Sekmes ir ryzto gerb. S. Jakeliuinui   kitu metu   darbuose.

Manom,       2018-12-31 13:07

kad tautininkai irgi parems lddp-istus ir balsuos už Juozaitį. Tokiu atveju jam lygių nebus.

Taip,       2018-12-31 12:08

balsuosime tik už Brazausko chebrą, už praeitį ir sėkminga mums, lddp-istams, “prichvatizaciją”, be jokios abejonės. Nėr geresnių už sporcmeną Juozaitį. Tik už Juozaitį.

stasys        2018-12-31 11:48

Labai prastas debiutas Stasio J. čia . Lietuvoje netrūksta tiesos kryžiaus ieškančiu , bet va nešti ? tempti deja nėra norinčiu . Galima būtu paapeliuoti į moralinius tokio ieškojo kanonus , mol jei jau užkorei sau tokia našta nešk ja iki galo kol kojos laiko , deja iš to kaip greitai žmonės naujuose veiduose Seimūnu atpažįsta senus įgrisusius galima daryti prielaida kad nėra jau tokio didelio skirtumo tarp naujo veido S.Jakeliūno ir pav. A.Skardžiaus ..kuris irgi savo laiku taip pat aršiai gilinosi į Lietuvos interesus energetikos projektuose ,pats būdamas susaistytas interesu konflikto . Jei jau ieškome teisingumo reikia suprasti kad jis neįmanomas ne žalos kompensacijos visiems nukentėjusiems , o tai toli nuo to selektyvaus noro kažką rasti ir parodyti . Sakote , galėsime pasimokyti daugiau tokiu klaidu nekartoti .? bet mokytis galima kai atstatytas pasitikėjimas visuomenėje , o čia didelės properšos žiovį . ..nežinau kuo Jus jas lopysite ! tos Seimo komisijos nutarimu protokolais ?  Stasy Jakeliūnai ..Lietuva jau matė ir skardžiu ir gražuli matė tylųjį bastį .. visu nesuvardinsi kurie nuolat lipo ant to kryžiaus , bet nešti ji vertė visuomenę. Pavargome .. kaip matote nei ovacijų ir orkestro dudu ..tik tylus laukimas kas bus rytoj ..? kuo nustebins valdantieji

Zaramina       2018-12-31 11:04

Kaip ten su tomis brangiomis vyriausybės paskolomis, ponia Šimonyte? Vis dar išsisukinėjame nuo atsakomybės?

Vardan tos       2018-12-31 11:02

Tauta balsuos už Arvydą Juozaitį. Kiti visai netinka.

faktas       2018-12-31 11:00

simonyte konservu ispera, dalyvavo naktineje reformoje, nuskurdino isvaike Lietuva, ateme du lietuviskus bankus, pensijas, i prokuratura ja, o ne i Prezidentus

Kandidatė į prezidentus       2018-12-31 10:57

ŠIMONYTĖ YRA VAGIS. JI KARTU SU VASILIAUSKU IR KUBILIUMI UŽGROBĖ SNORO BANKĄ, PASIKVIETĖ AFERISTUS FRIKLĮ SU KUPERIU IR IŠVOGĖ IŠ BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGUS. ŠIMONYTĖS VIETA TEISIAMŲJŲ SUOLE.

Beje....       2018-12-31 8:57

Baranausku turtą išvarze du antstoliai, kurie stipriai is to užsidirbo , tai Gaidelis ir Kisielius.Vasario 16d.pazymeti buvo sukurtas filmukas, kuriame prezidente Grybauskaite lankėsi ...svečiavosi Kisielių namuose.Ar daug pas ka prezidente eina i svečius? Filmas oficialus, prieinamas.

Kantrybes       2018-12-31 8:31

ir ryzto Jums, gerb.Jakeliunai , narpliojant ta, Lietuva apraizgiusi, voratinkli ir purva.

Agnė       2018-12-31 6:21

Neliūdnai surašėte, tęsinio lauksim kitais metais. Kantrybės ir nepasiduoti!

Navikas 1       2018-12-31 2:05
Snoras       2018-12-31 0:55

Snoras buvo Baranausko kūdikis, kuris buvo nužudytas per viena nakti

Reikia to tyrimo, labai reikia       2018-12-31 0:04

Rakštis konservat, kūne tas tyrimas.Pone, Jakeliūnai , konservatoriai itin ziauriai pasielge su Baranausku seima, ateme ypac ciniskai ir ziauriai visa turta, nepalikdami nei vieno metro,nepaliko nei vieno lito gynybai, rasau, nes zinau, nukirto bolsevikiskai is pat saknu, nepaliko jokio sanso gyvenimui.Net teroristams paliekama pinigu gynybai, areštavo net Baranausko sveikatos draudima, areštavo jo žmonos ir vaiku saskaitas.Tai yra nežmoniška.

Al.       2018-12-30 23:54

Net keista, kad toje šeimos ir dorovės naikintojų partijoj yra normaliai protaujančių ir veikiančių. Kad taip atsirastų kas ir paklausinėtų prelegentą ir dėl Garliavos istorijos.

Nepaprastos svarbos ir kvalifikacijos       2018-12-30 22:53

šis straipsnis. Ir seniausiai lauktas. Daug ačiū autoriui. Privalo skaityti po kelis kartus (iki suvoks) visi apsimetėliai, neišmanėliai,ochlamonai ir kt., ir pan. Palinkėjimai autoriui sėkmės ir tvermės kitais - daug žadančiais metais, kuriais kiaulysčių rasi nepristigs.

Pasikartos tos krizės,nes       2018-12-30 22:04

vis labiau tolstam nuo krikščionybės uosto.Tai tik pamokos.Su artėjančiais Naujais Metais.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.