Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Ekonominė politika

Stasio Jakeliūno klausimai Lietuvos žurnalistų bendruomenei

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 20 d. 22:00

19     

    

Stasio Jakeliūno klausimai Lietuvos žurnalistų bendruomenei

Advokatas V. Vasiliauskas, vadovaujantis centriniam šalies bankui, manęs viešai paklausė: „Klausimas būtų turbūt informacijos gavėjui. Iš principo informacija yra gauta neteisėtu būdu, ji ne tik gauta, bet ir paviešinta.“ (Daugiau žr. alfa.lt publikacijoje „LB vadovas numano, kas S. Jakeliūnui perdavė paviešintus e. laiškus, atliekamas vidinis tyrimas“ČIA.)

Jei tai oficiali Lietuvos banko pozicija, matyt, netrukus seks ir kiti rimti teisiniai žingsniai. Tie, kurių pritrūko 2014 metais ir anksčiau? Advokatų juk yra ir daugiau – Lietuvos banke, o ir buvusioje darbovietėje.

Turiu klausimą ir aš – Lietuvos žurnalistų bendruomenei. Kodėl niekas iki šiol jokioje laidoje nepasidomėjo, ar šis žmogus, pasakymais „beprasmiškiausias darbas“, „marodieriavimas“ ir „santykiai su lavonais“ apibūdinęs parlamentinį tyrimą, o sąžiningus ir pilietiškus žmones, pranešusius apie tai visuomenei, vadinantis „kurmiais“, gali toliau vadovauti svarbiai valstybės institucijai, kuri dar yra ir Eurosistemos sudėtinė dalis? Kitaip tariant, šis žmogus nuolat atstovauja Lietuvai ir jos žmonėms tarptautiniuose forumuose. Normalu, neįdomu, neaktualu?

Moralūs ir atsakingi šalies piliečiai, pritariant arba tylint žurnalistams, bauginami ir tildomi vykdomais vidiniais „tyrimais“ ir viešais žeminančiais epitetais. Tai – šiuolakinės ir civilizuotos Lietuvos ženklai? Esu įsitikinęs, kad ne.

Ar esate girdėję apie Howardą Wilkinsoną, dirbusį Danske banko Estijos filiale? Jei ne jis ir jo pateikta informacija, pinigų plovimo atvejai šiame ir kituose Skandinavijos bankuose tikriausiai taip ir nebūtų išaiškėję. Jei ne pranešėjai iš bankų vidaus, tikriausiai 2012 m. liepos mėn. nebūtų išaiškėję ir manipuliavimo LIBOR rodikliu (analogišku VILIBOR indeksui) atvejai, kurių rezultatas – beveik 10 mlrd. dolerių baudų, skirtų didžiausiems bankams.

Ar teko domėtis D. Ellsbergo istorija, kuris dar 1971 metais paviešino Pentagono dokumentus ir atskleidė didžiulio masto melą apie Vietnamo karą? Tikriausiai žinote apie E. Snowdeną, po kurio sprendimo surizikuoti savo gyvybe ir paviešinti skandalingus visuotinio ir visiškai perteklinio piliečių stebėjimo bei sekimo faktus buvo iš esmės pradėta IT privatumo standartų bei principų transformacija. Ir ji tęsiasi iki šiol.

Vienas iš žmonių, kelis metus dirbęs ir neapsikentęs „Revolut“ (to paties, kurį į Lietuvą pakvietė Lietuvos bankas) viduje vykstančia betvarke, pažeidimais ir jo vadovo N. Storonskio savivale, kreipėsi į britų finansų priežiūros instituciją bei žiniasklaidą. Atsiuntė tą informaciją ir man, todėl žinau apie „Revolut“ reikalus iš jo vidaus.

Be pranešėjų, viešinančių pažeidimus ir nusikaltimus svarbiose institucijose, taip pat ir valstybinėse, nebūtų pilietinės visuomenės ir visos demokratijos progreso. Be jų nebūtų ir tiriamosios žurnalistikos. Ar tikrai Lietuvos žurnalistų bendruomenei tai neįdomu ir nesvarbu?

Lietuvos banko vadovui ir daliai jo kolegų, akivaizdu, kad ne. Jie vis dar gyvena kažkokiame kitame pasaulyje…

Na, o visus kitus – su šventėmis!
Ir dėkui už informaciją, patarimus ir didelį palaikymą.
Kitą savaitę ir vėliau jo taip pat reikės.

P.S. Apie Vilibor reikalus ir su jais susijusias problemas man informaciją teikia penki žmonės. Jiems – ypatinga padėka.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Raigerdui       2019-04-23 9:48

Stasiai, dzeikai, julesai ir Co yra ir mūsų kvailumo matuokliai. Kad Šeimininkas matytų, kiek jų supuvusio kiaušinio nevertos ,,nuomonės” sulaukia pritarimo ir kiek tokių supuvusių kiaušinių tauta dar gali suvirškinti. O gali nemažai. Tvirti skrandžiai.

Raigerdas>stasiui        2019-04-23 8:58

Komentatorius stasys, matomai, turi priklausomybę nuo kvailumo. Kuo skiriasi kvailys nuo protingo žmogaus? Protingas žmogus savo veiksmus dėlioja ant racionalumo pagrindo, o kvailys iracionalumo pagrindu. Taigi, tai yra dvi priešingybės, nors abu yra laikomi žmonėmis. Štai stasio absurdiškas teiginys:” Kas draudžia žmonėms turėti savo nuomone .. ir ja išsakyti sau patinkančia forma ? niekas”. Taigi, man kyla klausimas: ar stasys yra koks nors penktokas ar tai suaugęs vyras su 11-12 metų berniuko sąmoningumo lygiu? Nes, kaip galima gyventi valstybėje, būti jos piliečiu ir nesuvokti, kad mes turime Konstituciją ir įstatymus, nustatančius mūsų elgesio normas. Vaikeliui stasiui yra sunku įsivaizduoti, kad apart jo noro turėti absoliučią laisvę, dar yra ir kitas žmogus, kuris laikosi etikos ir moralės normų, laikosi įstatymais numatytų elgesio normų. Stasys, su vaikelio sąmoningumo lygio, yra nepajėgus suvokti, kad pamišėlis taip pat turi nuomonę. Nusikaltėlis taip pat turi nuomonę, ir jis įsivaizduoja, kad jis kastuvu gali užmušti merginą, kuri vairuoja prabangų automobilį ir tokiu būdu jį pasisavinti. Taigi, vaikelis stasys nesupranta, kad beprotis turi krūvą beprotiškų nuomonių, narkomanas turi savo nuomonę apie narkotikus ir jis juos vartos tol, kol nusibaigs, alkoholikas taip pat turi nuomonę apie save ir jis mano, kad jis nėra alkoholikas. Kur gyvena stasys? Jis gyvena savo nuomonių sukūryje, kurios susuko jam galva taip, kad jis šneka nesąmones, bet nesupranta, kad tai nesąmonė. Jam atrodo, kad jis pasakė labai protingai. Taigi, staselis gyvena savo tikroje tėvynėje - PASAULYJE, KURIS VADINASI “man vaidenasi”, ARBA KAIP TAI PAVADINO RAŠYTOJAI “Kreivų veidrodžių karalystėje”, kai žmogus yra nepajėgus atsakyti už savo žodžius. Yra laikrodžiai, kurie skuba arba vieluoja, bet niekaip nerodo tikslaus laiko. Mūsų tarpe taip pat yra daugybė žmonių, kurių jausmai pagimdo melagingas tam pačiam žmogui mintis. Ir, deja, tokie žmonės nesuvokia, kad jo protelis, kaip tas laikrodis yra sugedęs. Pamišėliai nesupranta, kad jie yra pamišėliai, nes jiems labai dažnai atrodo, kad jų mintys yra genialios.

stasys        2019-04-22 17:41

Reigardas uždavė klausimą o klausimas tai juk beprasmiškas . Kas draudžia žmonėms turėti savo nuomone .. ir ja išsakyti sau patinkančia forma ? niekas.smile Tas noras tampyti virveles kuriu gale šoktu koks valdininkas ,.. šeip ir nestebina ...STEBINA kad tokie ‘filosofai’ Reigardai laiko savo pareiga priminti kaip turi atrodyti supykusio ar nusivylusio žmogaus veidas .. - Per daug druskos ‘pliurpaliau’ per daug ..

Raigerdas        2019-04-22 13:42

Atsiprašau, nes dabar per klaidą įdėjau tekstą žmogaus, kuris ką tik naudojosi kompiuteriu, todėl šis tekstas nepriklauso gerbiamam Stasiui Jakeliūnui. Ištaisau klaidą ir cituoju tai, ką parašė ponas St. Jakeliūnas. Teisingai turi būti taip: “Gerbiamas Stasys Jakeliūnas rašo: Turiu klausimą ir aš – Lietuvos žurnalistų bendruomenei. Kodėl niekas iki šiol jokioje laidoje nepasidomėjo, ar šis žmogus, pasakymais „beprasmiškiausias darbas“, „marodieriavimas“ ir „santykiai su lavonais“ apibūdinęs parlamentinį tyrimą, o sąžiningus ir pilietiškus žmones, pranešusius apie tai visuomenei, vadinantis „kurmiais“, gali toliau vadovauti svarbiai valstybės institucijai, kuri dar yra ir Eurosistemos sudėtinė dalis? Kitaip tariant, šis žmogus nuolat atstovauja Lietuvai ir jos žmonėms tarptautiniuose forumuose. Normalu, neįdomu, neaktualu?”.  O toliau tekstas yra kaip parašyta žemiau esančiame mano komentare.

Raigerdas        2019-04-22 13:36

Gerbiamas Stasys Jakeliūnas rašo:”“Nesiekite idealių santykių, gyvenimas ne filmas” - eilinį kartą “šokanti” nusišnekėjo. Tai kokių santykių reikia siekti? Dabar išvardinkime tas kategorijas žmonių, kurie nesiekia idealių santykių: tai prostitutės, tai pamišėliai, tai nusikaltėliai, tai amoralūs žmonės, tai sadistai, mazochistai, pedofilai, alkoholikai, narkomanai ir daugybė visokių kitų žmogelių, kurie pasirinko tą kelią nesiekti idealių santykių”. Gerbiu šį mūsų Seimo narį, kuris drąsiai bando kalbėti ne tik apie etinius ir moralinius dalykus, susijusius su finansais, bet ir padeda atskleisti kriminalinius dalykus šitoje srityje. Tik labai gaila, kad jis klysta dėl žurnalistų bendruomenės, nes įsivaizduoja, kad tai mūsų tautai dirbanti bendruomenė. Čia ponas S. Jakeliūnas turėtų atsibusti: jokios patikimos informacinės žiniasklaidos priemonės Lietuvoje neegzistuoja ir tam yra, kad jos nebūtų, yra sukurtos pakaitalas, kurio tikslas - sukurti iliuziją ir parodyti pasauliui, kad pas mus žiniasklaida egzistuoja. Panašiai dirbama ir Rusijoje, tik ten tas falšas egzistuoja dar stipresniu laipsniu. Lietuvos žiniasklaida yra panašaus lygio, kaip ir V. Vasiliausko demagogija. Todėl mūsų žiniasklaida yra “akla” ir nemato šitų dalykų, apie kuriuos jūs kalbate, nes nenori matyti. Sumokėkite žiniasklaidai (ir tai nesiskaitys kaip kyšis) ir jie staigiai “praregės”. Tokia yra mūsų valstybė, nes toks yra mūsų į valdžią sulindusių mentalitetas. Jūs esate išimtis, nes bandote pajudinti šitą Augijaus tvartą ir išmėžti ten susikaupusį mėšlą. Tai darė Heraklis, jeigu prisimenate mitus apie jo žygdarbius. Palinkėčiau ponui S. Jakeliūnui sėkmės atliekant šitą Heraklio žygdarbį, bet pasipriešinimas bus toks didelis, kad, manau, gerbiamas S.Jakeliūnas net neįsivaizduoja, kokie kalnai mėšlo yra prikaupti Lietuvoje, o svarbiausiai, kokia daugybė žmonių PELNOSI iš to mėšlo egzistavimo ir jo kaupimo, ir vienas iš jų yra V. Vasiliauskas. Jis nėra vienas ir netgi pačiame LB jūs atrasite jo pasekėjų, kurie nusišneka netgi daugiau, nei pats banko vadovas. Ponas S. Jakeliūnas, galimai, neatkreipė dėmesį, kad toje žiniasklaidoje dirbama ir žengiama koja kojon su V. Vasiliausku. Tokioje veikloje pirmauja delfi.lt ir 15min.lt, “Kauno diena” ir dar daugybė tame Augijaus tvarto mėšle apsigyvenusių žurnalistų. Paimkime, kad ir tokį žurnalistą, kaip Šarūną Černiauską, kuris yra profesionalus šmeižikas ir dirba šį darbą ne blogiau, nei KGB Dezinformacijos skyrius Maskvoje, kuris buvo užveistas Sovietiniame mėšlyne. Gerbiamas St. Jakeliūnas palietė tik keletą mėšlavabalių, bet jų yra ne keletas, o keletą šimtų, o gal net daugiau, parazituojančių ant mokesčių mokėtojo kūno.

stasys        2019-04-22 10:14

valdžios instituciju vadovu rotacija privalomas veiksmas ..ir tai nepriklauso kaip ir kas ten rėkia ar yra nepatenkintas Vasiliausku . St. Jakeliuna galima suprasti jam labai nepatinka esamas banko vadovas bet tai nereiškia kad jis pats yra ‘saldainiukas’ Lietuvos banko politika turi turėti tam tikra savo veiklos tęstinumą .. be abejo tuo turės užsiimti naujas Lietuvos Prezidentas .

gal pamena vasiliauskas kuom gyvi bankai?        2019-04-22 8:28

esant tokiam “sausam” vasiliausko įvertinimui ,pastarasis tiesiog privalo skubiai nešt kudašių iš LB vadovo posto.Kas dar Prezidentei neaišku ? “Tempti gumą “š.atv. - grynų gryniausia nešvankybė prieš visuomenę.Primenu - skaidrumas , visuomenės pasitikėjimas - šiuolaikinės bankininkystės verslo pagrindas .

$+$       2019-04-21 17:02

Klausimai geri, bet šiek tiek pavėluoti.

stasys        2019-04-21 15:39

StasyG .. man smagu kad tie skaičiai Jums glosto ..nors kažkas patenkintas tuo vėjeliu .smile) Nepamirškite vėdinti patalpa .. po to .smile

StasysG       2019-04-21 13:04

(stasys     2019-04-21 11:49 )———
Esate nušvilptas. Sausai. Skaičiai rodo.

Www       2019-04-21 12:32

Pagarba Jakeliūnui. Man tik gaila tu tamsiu žmonių o gal mozachistu, kuriuos apvogė, tyciojasi iš jų. Bet šunauja vistiek balsuoja už nuoga karalių.

stasys        2019-04-21 11:49

Jei manęs nenupus tas baisus VĖJAS ,pasakysiu ir aš ka galvoju ta tema .. St.Jakeliunai niekas nėra tikras kad tu rimtai ta tyrimą darai visuomenei .  Aš pav. mastau kad tai ‘zadanija’ R.Karbauskio ..ir atitinka ta eilute grafoje kurioje bus fiksuojama kiek ir ko buvo nuveikta toje Seimo kadensijoje . Labai sunku pritempti kelnes prie ausų bugneliu bet jei gerai pasistengti .. galima .

rename       2019-04-21 9:01

Turėtų būti: “klausimai žurnaliūgų bendruomenei”.
Žurnalistų pas mus nėra.

StasysG       2019-04-21 8:37

TikrAs profas finansuose S. Jakeliūnas. Lietuvai pasisekė pagaliau.

tiek       2019-04-21 8:32

gerų švenčių,gerb. Jakeliūnai. Už jūsų - visos Lietuvos interesai,kalbant verslo kalba.

Nuomonė       2019-04-21 6:26

Intrigantas mėgina prakišinėti MP į Prezidentus. Neišdegs!

Didelis AČIŪ!       2019-04-21 4:55

Nepasiduokte, žmonės supranta.

Gerb,Jakeliūnai        2019-04-21 4:43

Zmones apie jus kalba, kad jus šviesulys toje padangėje , tik nepasiduokit

Aciu Dievuikad dar yra       2019-04-20 23:35

Lietuvoj doru zmoniu,kurie gina zmoniu teises.Gerb.Jakeliunai ,Jus esate ZMOGUS is didziosios raides!!! Vien del usu verta gyventi sioje zemeje.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.