Žmogaus teisės, Žiniasklaida, Specialiosios tarnybos

Spaudos konferencija „Valstybės pareiga – piliečių saugumas. Vytauto Rubavičiaus atvejis“ (video)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 19 d. 10:25

22     

    

Spaudos konferencija „Valstybės pareiga – piliečių saugumas. Vytauto Rubavičiaus atvejis“ (video)

Gruodžio 19 dieną 9.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks akademiko Eugenijaus Jovaišos spaudos konferencija „Valstybės pareiga – piliečių saugumas. Vytauto Rubavičiaus atvejis“. Konferencijoje bus aptartas žinomo ir visuomeniškai aktyvaus mokslininko ir rašytojo dr. Vytauto Rubavičiaus demonstratyvaus sekimo ir bauginimo atvejis. Atkreipiamas dėmesys į ankstesnius panašius atvejus ir į valstybės pareigas piliečių viešajam saugumui ir teisingumo užtikrinimui tokių iššūkių akivaizdoje, žodžio laisvės aspektą.

Konferencijoje taip pat dalyvaus filosofas dr. Vytautas Rubavičius, signataras Algirdas Endriukaitis, rezistentas ir buvęs VSD vadovas Petras Plumpa, aktorius Gediminas Storpirštis ir teisininkas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

* * *

Jūsų dėmesiui siūlome šios konferencijos video įrašą ir atpasakojimą (žr. ČIA).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:45
saugumo ubliudkas prevencijai       2017-12-20 0:07

Logiškai mąstote. Tik čia kai kurie pervertina gerą ir teisingą Rubavičiaus straipsnį apie popiežių ir Skvernelį. Nes jį perskaitė palyginus labai nedaug žmonių. Pagrindinė auditorija visgi, kaip ir Putino propagandos prisižiūrėję vatnykai, snaudžia sau palaimingai saldžiame sapne.
O jei popiežius, išvydęs Deimantės nuotrauką ir “Ar dar gyva?”, paklaus kas čia, tai gali prasidėti labai rimti procesai. Suinteresuotieji tikrai turi ko bijoti. Ir jie gali Rubavičiaus pavyzdžiu bandyti įbauginti kitus. Bet tai reiškia, kad Rubavičius nebuvo paskutinis, bus ir daugiau aukų.

prevencija       2017-12-19 23:09

Kas gali paneigti, kad į daukantynę mieruojamas švarkelis nori apsidrausti nuo galimų akibrokštų popiežiaus būsimo vizito Lietuvoje metu.
O jeigu maldininkų minioje bus pilna Deimantės Kedytės portretus laikančių piliečių? O jeigu popiežius dar sugalvos paklausti- ” Kas čia?”
Ant šventinio munduro gali atsirasti kompromituojančių dėmių kurios gali gerokai sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir piarą.
Todėl, geriausia pirmiausia “nukenksminti” tuos visuomenės autoritetus kurie įvepia klausti nepatogių dalykų- “Ar dar gyva?”
Didelė tikimybė, jog išpuolio priežasčių šaknys yra čia.
Logika sako, jog keršijant už antiglobalistinius ir anti europederalistinius pasisakymus, greičiausiai kad būtų patogiausia užsiundyti tiapkinus su sosiskininkais.
O Garliavos byla yra pavojingesnė- tai ne kažkokių euro finansavimų išvogimas.
Eurolėšų vagims publika daug atlaidesnė dėl rutininio fono- “ai, visi jie ten valdžioje vagia, nieko nepadarysi”. Pasekmės vagiant eurus iš briuselių kokios?
Blogiausiu atveju tektų palikti postą.
O va, pedofilija valdžios sluoksniuose, pedofilijos dangstymas valstybės galiomis ir dar plius galimas vaiko pražudymas- čia jau šakutės.
Taip galima ir Hagos tribunole atsidurti.
Todėl gana logiškai atrodo tų komentatorių spėjimai, jog išpuolis susijęs su Rubavičiaus vieša pozicija Deimantės pradanginimo klausimu.

$+$       2017-12-19 20:43

Kai spalio mėnesį pasirodė V. Rūbavičiaus straipsnis “Skvernelis ir Popiežius”, buvo aišku, kad pedofilai neatleis tokio akibrokšto. Dedamos didelės pastangos, kad visi kuo greičiau pamirštų Garliavos įvykius, o čia kažkoks tipelis bando šiauštis prieš “elitą”.

Antra. Vyksta aktyvi prezidento rinkiminė kampanija, pagal tą patį scenarijų, koks buvo naudojamas prieš D. Grybauskaitės pirmą kadenciją. Pas Popiežių vien tik su premjero spaudos atstovės pastangomis nepateksi, reikia stipresnės paramos.

Jauni Lietuvos piliečiai pasirinko aerouostą, pagrindinis rinkėjų kontingentas - pensininkai, kurie dar ir į bažnyčią nueina, tad nesunku nuspėti kieno nuotrauka labiau trauks akį: kandidato su Popiežiumi ar kandidato be jo.

Asmeniškai pats bandau nuspėti, kuriais metais bus labiausiai didinamos pensijos?! O V. Rūbavičiaus kreipimasis​ į teisėsaugą labiau primena bandymą gaisrą gesinti benzinu.

Dočys       2017-12-19 19:00

Labai daug ką primena. Vieniems pasakoma “dabar arba po minutės”, o tokie Budnikai kaip ant eglutės pakabinti stikliniai burbulai, patys sau burba “negerai, oi negerai, bet nieko geriau nebus”.

s.m.       2017-12-19 18:27

pakoreguosiu gerb. Dočį grynai iliustravimui asmenų lygybės prieš įstatymą principo:
ne “čia ir dabar”, o “dabar, arba po minutės”. Nieko neprimena?

Dočys       2017-12-19 17:26

Gražulis berods irgi kalbėjo apie įsilaužimus į darbo kabinetą ir bendrabutį. Kas ten buvo? Kodėl neišsiaiškinta, kas iš stalčiaus pavogė 10000 Gražulio eurų? Gal per menka suma, kad būtų išsiaiškinta?
O jei Gražulis melavo, kodėl už melagingos informacijos teikimą nepradėtas ikiteisminis tyrimas?
Budnikas irgi, matai, aiškina, - nieko nebus, šaukštai po pietų. Palaukit, ar “Žmogaus teisių gynėjų organizacijos vadas taip turėtų kalbėti?  Jis turėtų rėkti: “Čia ir dabar” ir jei mato tokią padėtį, skųsti ją pasaulio žmogaus teisių organizacijoms, kaip mes Alksnynuose nusprendėme daryti. Tegu tik pamėgina ką nors iš Alksnyniškių pakrutyt. Pamatys su kuo turi reikalą.

>>lygtis su daugybe nežinomųjų        2017-12-19 15:15

-“Kiek nustebino spaudos konferenciją salėje nesislapstydamas stebėjęs Petras Gražulis”.
    Gal paaiškinsi, kas jau tokio stebina tamstą stebėjęs gerbiamas Petras Gražulis? Ir dėl kokių priežasčių jis turi slapstytis? Manau turėtų slapstytis daugelis konservatorių. Manau pats žinai kas tokie , todėl pavardžių nedėliosiu.

Va, atsakymas       2017-12-19 15:11

kas nori Lukiškių a. pastatyt BUNKERĮ patriotams.
Lietuva skyla į gerąją ir blogąją dalis.
Špaklis nutrupėjo.
Ir tai yra gerai.
Apsimetinėjimo laikai praėjo.
Kali juga išleidžia kvapą...

Kas nurodė nutraukt sutartis       2017-12-19 15:05

su Rubavičiaus sūnumi?

Ko norėt?       2017-12-19 15:04

Juk sakė mentas,kad sukūrė policinę valstybę.

NorKūnas       2017-12-19 14:30

Ačiū “lygčiai su daugybe nežinomųjų” 13:58 už profesionalų komentarą.
Vis dėlto svarstau Jūsų pasakymą-sugretinimą: “Lietuvos specialiosios tarnybos [...] net nesistengia imtis gerokai paprastesnio atvejo.”
- Ar tikrai “tik vieno” poeto ir visuomenės veikėjo - Vytauto Rubavičiaus - demonstratyvus bauginimas, kad išsigąstų ir nutiltų, akivaizdu, ne tik jis pats,
bet ir už Lietuvą kovojančių patriotinių organizacijų lyderiai
yra “PAPRASTESNIS ATVEJIS”?
Turiu omenyje pačiose valstybinėse valdžios struktūrose galimai veikiančius antilietuviškus antivalstybinius darinius, kurie grasina valsytbei jau ne iš išorės (kaip minimi atvykėliai nepiliečiai), bet, kaip sveikomis apsimetinėdamos savos vėžinės ląstelės, Lietuvos politinį kūną lėtai ardo iš vidaus.
Bėda, galinti tapti neliustruotos Lietuvos valstybės tragedija, yra ta, kad tauta,
kaip konstitucinis Suverenas, faktiškai neturi veiksmingų priemonių per savo tiesiogiai! rinktus ir ypatingą statusą turinčius atstovus
atlikti išsamią patikrą, kaip funkcionuoja ir ar tikrai Lietuvos interesus atitinka tam tikros “neliečiamųjų” tarnybos.
Ar nėra jos jau virtę valstybėmis valstybėje? Dar blogiau, valstybėmis, prie kurių turėtas prieigas atkūrę ir/ar naujas susikūrę visai ne “mūsiškiai”?
“Nemūsiškiai”, kurie ne žegnojasi, o štai taip… ar štai taip… “žvaigždinasi”?

lygtis su daugybe nežinomųjų       2017-12-19 12:58

Kiek nustebino spaudos konferenciją salėje nesislapstydamas stebėjęs Petras Gražulis. Konservatorius Andrius Navickas stengėsi labai nesiviešinti, sėdėjo kažkur salės tolumoje. Na bet ačiū ir už tai. įrašo garsas yra, jei nebuvo, tai jau atsirado.
Kad ir kas būtų terorizavęs Rubavičių, o tai darė tikrai profesionalių įgūdžių turintys asmenys, policijos ir apskritai teisėsaugos vangi reakcija parodo, kad Lietuvos specialiosios tarnybos nevaldo padėties šalyje ir net nesistengia to pasiekti. Todėl dabar galima drąsiai pasakyti, kad kelių metų senumo sėkminga Lietuvos specialiųjų tarnybų kova prieš “žaliųjų žmogeliukų” kuriamą “Vilenčyznos respubliką” buvo greičiau kažkoks Vakarų partnerių inspiruotas laimingas atsitiktinumas, o ne sistemingo Lietuvos specialiųjų tarnybų triūso logiška baigtis. Nieko tikro apie tai net nežinau, bet žinau, kad tada būta kažko grandioziško. Net lenkų SOP “Grom” kaip tik tuo metu atvyko bendroms “pratyboms” su mūsų SOP “Aitvaras” į Lietuvą. O Lietuvoje buvo smarkiai padaugėję atvykėlių iš Rusijos, Baltarusijos ir pietrytinių Ukrainos sričių. Per kokius 2 mėn. jų skaičius iškart smarkiai sumažėjo. Kalbama, kad daugelis įtartinų tada buvo tiesiog deportuoti.
Tai ir atrodo baisiai keistai, kad tikrai rimtai grėsmei likviduoti Lietuvos specialiosioms tarnyboms energijos ir resursų pakako, o dabar jos, tarsi vis dar išsekusios po to karto, net nesistengia imtis gerokai paprastesnio atvejo.

NorKūnas       2017-12-19 12:26

Iškart paviešinto įsilaužimo į rašytojo ir filosofo butą tyrimas, nors privalėjo,
bet nebuvo atliktas, tad ikiteisminis tyrimas - bus pranešta - dėl nepakankamos (to ir norėta?) medžiagos bus nutrauktas (Vytauto Budniko versija iš konf.).
Štai ir puiki proga politikams, visuomenės veikėjams, kultūros žmonėms
(daugybei Vytauto Rubavičiaus kolegų, draugų, pažįstamų), tiesiog geros valios žmonėms pergalėti slėpimosi “po medžiu” savisaugos instinktą
- juk rytoj jie ir tavę (tikrai, neabejok) “išgaidins” ir įsilauž į tavo butą,
bet drąsiai viešai prabilti ir klausti, ar Lietuva nėra užvaldyta jai nelojalių jėgų? - Juk didžioji žiniasklaida visiškai nutyli mirtinus valstybei simptomus.
Kaip asmeniškai ruošiamės Šv. Kalėdoms (malda, pasninku ir gerais darbais),
tai turėtume ruoštis ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimui.
Vargiai galėtume sugalvoti geresnį rengimosi šiam jubiliejui būdą,
kaip pilietinės pareigos įvykdymą, viešai ir veikliai stojantis sąmoningai demonstratyviai užsipulto gerai žinomo bendrapiliečio, o per tai ir - Lietuvos pusėn, atliekant labai konkrečius pilietinius veiksmus,
kad “SUSIGRĄŽINTUME valstybę”, kaip kviečia Tiesos.lt svetainės moto.

Tarabilda       2017-12-19 12:17

“Didžiosios” žiniasklaidos “dėmesys” stulbina.

Garsas       2017-12-19 11:14

yra nuo trečios minutės šešių sekundžių.

O kur įrašo garsas?       2017-12-19 11:01

Kažkodėl nėra garso, negalima pasiklausyti. Ar čia saugumiečiai irgi pasidarbavo?

Iš Vytauto Rubavičiaus eiėlraščio "Prorėžis"       2017-12-19 1:59

[...] nieko nesugalvosi:
    visose istorijose veikia tie patys žmonės
    tik keičias jų santykiai:
    draugai saugumiečiais pavirsta
    mylimosios meilužėmis
    atsiranda neaiškios žmogystos
    ir siūlo tau prasmę
    įsižiūri – subliūkšta išnyksta…

taigi prisijungia valdantieji       2017-12-18 21:51

Tas pats Eugenijus Jovaiša.

gal ir is valdanciuju kas nors prisijungs       2017-12-18 19:31

negi jiems vistiek, kad sviesiausi Lietuvos zmones yra persekiojami ir terorizuojami.

Zinoma,       2017-12-18 19:29

kad labai blogai.bet tegu pajuda ledai,tegu tie,kurie grasino gerb.Rubaviciui susimasto ar verta taip izuliai elgtis.Tegu prasideda bent kokia pradzia .

teisingumo imitacija?       2017-12-18 18:49

Kedytė, Venckienė, tūkstančiai nusižudę bei emigravę - dėl teisingumo nebuvimo (bei moralinio prievartavimo) - su jais viskas gerai?


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.